Drardollan schreef op maandag 29 maart 2021 @ 14:53:
[...]
Nogmaals, het probleem zit hem niet in het prikken maar in de levering van de prikken.
[...]
Voor een derde prik moet je eerst een 2e zetten. Er is een reden waarom een 2e prik na een X aantal weken gezet moet worden.
[...]
Je bent niet afdoende beschermd na 1 prik, na verloop van tijd neemt de kracht af. Daarom krijg je een 2e prik. En het is belangrijk dat je dat goed doet, anders krijg je straks juist mutaties die mogelijk zijn door een halve bescherming.
Overigens geldt dit niet voor het Janssen vaccin. Daarvan is 1 prik voldoende.
We blijven een beetje in cirkels beargumenteren.
De vraag is: Wat is beter?
- Op 1 april 1 miljoen mensen die een 1ste en 2de prik gehad hebben.
En daarbovenop nog 2 miljoen mensen die een 1ste prik gehad hebben.
Dus 3 miljoen mensen in totaliteit meer of minder beschermd met 4 miljoen vaccins.
of...
was 4 miljoen mensen die alleen een 1ste prik hadden gehad met diezelfde 4 miljoen vaccins beter geweest?
Zoals ik het begrijp zorgt alleen een 1ste prik al voor een enorme afname van het aantal patienten in het ziekenhuis.
Dat er daarna al die mensen dan wederom moet terugkeren voor een nieuwe eerste prik en daarna een 2de prik, staat buiten kijf.
Maar dan zijn er hopelijk voldoende vaccins en hebben we meer priklocaties opgebouwd.
Je zou met alleen een 1ste prik het aantal ziekenhuis-opnames NU in de hand kunnen houden.
(tenminste, dat is mijn gedachte

)
Of de kans op mutaties groter is, weet ik niet.
Bij de methode die nu gehanteerd worden zou in mijn eerste voorbeeld op 1 april een groep van zeg maar 12 miljoen minus 3 miljoen = 9 miljoen niet-gevaccineerden overblijven.
Bij de 2de methode zou je 8 miljoen niet-gevaccineerden overhouden.
Volgens mij is de kans op mutaties groter bij mensen die helemaal geen afweerstoffen hebben. Maar dat kan net zo goed een totale misvatting van mij zijn,