@
Edgenumber dat klinkt als een boel gepuzzel en weer uit elkaar halen van dingen. Geef je je verbeteringen ook door aan de maker van de MOC zodat hij die misschien kan opnemen in een nieuwe versie?
Ik ben zelf vanaf vorige week maandag elke avond bezig met de Rode Kraan (42082). In het begin had ik af en toe een momentje van "waar ben ik in hemelsnaam aan begonnen" vooral vanwege het erg grote aantal stukjes en het feit dat er veel pagina's zijn waarbij ik een onderdeel moet bouwen waarvan ik in eerste instantie niet zie/snap waar dat voor dient. Na een paar pagina's braaf bouwen kom je er dan wel achter waar het vastgeklikt moet worden en dan is het vaak wel logisch.
Ik was wel blij dat er op een gegeven moment een soort motor test is. Ik had alle beschrijvingen netjes gevolgd, maar nadat ik de motor en accupack had aangesloten wilde ik hem natuurlijk even proberen. Vanwege een beetje gebrek aan inzicht wist ik niet welke hendels wat zouden doen, maar toen ik de motor aan zette, gebeurde er weinig. Ik hoorde de motor draaien, maar verder niks. Bij de test bleek dat je eerst een schakelaar om moet zetten voor boven/onder, en dat er dan met het schakelblok bovenop gekozen kan worden voor lier in/uit, boom in/uit en boom omhoog/omlaag. Aangezien die op het moment van de test nog niet aangesloten waren kon je dat nog niet zien, maar wel dat de goede tandwielen draaiden.
Inmiddels ben ik bij zakje 12 van de 13, ofwel het bouwen van bodywork. Junior heeft afgelopen week een paar keer een poging gedaan om te helpen maar hij haakte vaak snel af omdat al die priegelstukjes en tandwielen toch wel erg ingewikkeld zijn voor een jochie van 5. Ik denk dat hij bij het bodywork wel kan helpen. Hij vond het al erg interessant dat het motortje zoveel verschillende dingen kan, en dat het gevaarte zo groot wordt en echt kan bewegen.
Ik hoop hem vanavond af te bouwen, en dan mag hij er ook een beetje mee spelen......
Volgende op de verlanglijst voor mij is nog steeds de Defender, maar ik verwacht dat dat nog wel even gaat duren. Ik ga dan waarschijnlijk ook gelijk voor de pimped versie vanwege de afneembare bodywork en de V6 ziet er ook beter uit dan het blok dat er standaard in ligt. Tegen die tijd zoek ik het topic wel weer door wat dan de stand van zaken is met betrekking tot de versnellingsbak en andere probleempjes van het originele ontwerp.
[
Voor 7% gewijzigd door
gwystyl op 14-12-2020 09:56
]