op zich goed verhaal en redelijk logischJessicawitkamp schreef op donderdag 27 mei 2021 @ 00:29:
[...]
Ik heb geleerd om niet met natuurkunde te spotten, dus ergens klinkt het echt heel logisch.
Wat betreft de chemicaliën, dank dat je het verschil uitlegt, want ik wist dus (behalve de gehaltes) niet dat er verschil was tussen de tabletten. Imo was het tabletten in de drijver voor langere termijn/bij geen gebruik, en granulaat/shock voor het op peil houden na zwemmen/gebruik.
Zeil is voor mij niet meer als logisch. Daarom ook voor een solarzeil gekozen ondanks de overkapping. Je rendement met een wp is dan altijd beter, beetje vergelijkbaar met stoken met de deuren en ramen open.
Nu heb ik een overkapping straks, dus naast de overkapping en solarzeil komt er geen afdekzeil. Zoals we allebei wel met elkaar eens zijn moet alleen voor een flinke storm de overkapping open, en een afdekzeil waait dan ook weg.
Ik ben overigens wel bang voor algengroei doordat het zwembad overdag niet donker is bij geen gebruik, dus een flesje anti alg meegenomen. Dopje per week schijnt genoeg te zijn voor onderhoud. Als je het voedsel van de alg verwijderd, heb je natuurlijk ook minder alg.
Maargoed, met een kleiner bad hebben we alleen shock en long tabletten gebruikt, zelfs zonder ph- enz, en toen hield ik het nog aardig goed voor 1,5e maand. Met een overkapping is het ook easy peasy om gewoon ff in je eentje de overkapping open te doen, stukje solarzeil omklappen en even testen. Wil dat wel echt bijhouden, want ik heb geen zin om na een week slecht weer eerst 24u bezig te zijn om mn water weer netjes te krijgen.
Is het dus echt zoon must als je het dus goed bij houd?
kleine aanvulling op @J.E. Weinor deze "tip" was ik zelf vergeten .. je kan je chloor dispenser natuurlijk ook boven water niveau (op een krukje oid) zetten of op de badrand .. hoewel het losdraaien de liner of het dure "dak" kan beschadigen
MAAR de dop losdraaien is best wel een dingetje vandaar de oliefilter tang
En erboven houden is nu niet ideaale situatie ,, dus ik ben het met @J.E. Weinor eens meer kranen = beter maar die merk je vanzelf
granulaat(poeder) / shock zijn weer andere termen ... de poeder/granulaat tja is niet zo relevant ..
en die "anti-alg" tja .. je hebt het maar voortaan niet meer kopen dan chloor + ph- en teststrips
(chloor) Shock = is meer een term die synoniem staat een overdaad aan chloor bv je bad is groen nadat je terug komt van vakantie .. en je hebt 20.000 liter bad dat ververs je niet 1,2, of 6 dus wat doe je .. je zet de pomp in circulatie stand .. en gaat de wanden met de bezem (3x aaien oid) te lijf .. (ook als hij glibberig aanvoelt) .. daarna gooi je een "shock" hoeveelheid ..
7 is meestal de waarde chloor (hangt af van je tester) dat nog "zwembaar" is voor mensen .. daarboven krijg je irritaties .. maar juist met een shock ga je er wel overheen .. dan laat je het 4 uur circuleren oid zodat alle alg dood gaat en zet je de pomp uit.. vanzelf zal alles dood gaan en bezinken dan zuig je met de stofzuiger de troep van de bodem .. en is je zwembad weer schoon ..
in jou geval is het dus beter om als je langer weg gaat de dispenser te vullen met 6 tot 10 20gr long blokjes .. en degene die de post op tafel legt en plantjes nat houd .. even beschrijft hoe men 6 dagen later het klaar
liggende setje (in een zakje) .. in de dispenser dondert .. (foto stapjes via Whatsapp oid)
ps misschien is het wel nodig dat je een langwerpig zwembad dagelijks "roert" bij niet gebruik omdat het water aan de kop/voet kant anders slecht gefiltert word ? dunno .. met een rond zwembad heb ik dat probleem niet .. (als het een probleem is
Vergeet niet de pomp op een timer te zetten zodat hij dagelijks 1 of 2x het water circuleert .. zonder circulatie zal de dispenser geen chloor toevoegen aan het zwembad .. .. laat de pomp ook niet in de zon staan.
tja minder licht voor de algen is wel voordeliger .. maar vorig jaar lag hij er meer af dan op bij mij en ik had helder water .. kan ook aan andere factoren liggen .. niet te zeggen ..
zelf doe ik x hoeveelheid chloor .. dat zal je zelf aan moeten voelen / kijken .. in het begin is het gewoon bijna dagelijks een teststrip er in dompelen en de liner voelen als die glibberig = gelijk de wanden bezemen . en chloor verhogen .. (of aan het knopje draaien) ..
ps langzaam chloor vervliegt ook (zegt men) minder snel dan "quick" chloor .
sorry voor de lange verhalen .. vind het leuk om ervaring(en) te delen al dan niet van mijzelf .. (liefst met bron vermelding naar de juiste persoon
Tja vanalles