GAIAjohan schreef op maandag 28 september 2020 @ 18:10:
[...]
Deels natuurlijk omdat Nederland, en vooral de Randstad waar het nu misgaat dichtbevolkt is. Dat is wel even andere koek dan het VK, Frankrijk, Duitsland, Zweden enz..
Daarom ging het in Noord Italië ook zo hard, dichtbevolkte regio. Als het losgaat in het Ruhrgebied, zal het ook hard gaan.
Als het losgaat in Noord Finland zal je niet zo snel met de gebakken peren zitten.
Ook meteen een reden waarom (semi-)stadstaten als San Marino en Luxemburg erg vlot in de problemen kwamen..
Dus wat je zegt is dat we extra alert hadden moeten zijn omdat het hier zo dichtbevolkt is

. Maar we deden het tegenovergestelde ten opzichte van andere landen.
Toen de besmettingen in de randstad opliepen was het van: ohhh, alleen maar jongeren, niemand op de IC, bangmakerij, doemdenkers, niks aan de hand, verder versoepelen, 500 besmettingen, het stabiliseert overduidelijk.
CMD-Snake schreef op maandag 28 september 2020 @ 17:44:
[...]
Scheelt niet zoveel. Maar je ziet in de getallen van het RIVM dat verreweg de meeste mensen op leeftijd zijn en ook vaak andere aandoeningen al hebben. Vooral mensen die al lijden aan hart- en vaatziektes maken weinig kans.
Er zitten grote leeftijdsverschillen tussen de mensen die overlijden, op de IC belanden en 'gewoon' in het ziekenhuis komen te liggen. De helft jonger dan 64 op de IC vind ik relatief jong voor een land waar de levensverwachting boven de 80 ligt. Dat is gewoon nog categorie beroepsbevolking, niet het beeld van stokoude bejaarden die het laatste zetje nodig hebben.
Joris748 schreef op maandag 28 september 2020 @ 18:17:
[...]
Waarom doen Italië en Duitsland het dan nu een stuk beter? De regio’s rond de grote steden zijn ook dichtbevolkt. Je haalt het Ruhrgebied aan, daar gaat het niet los. Dat heeft mogelijk iets te maken met de discipline daar.
Was een tijdje terug in Duitsland, maar het was daar gewoon structureel beter geregeld. Als je moet vertrouwen op de discipline van mensen dan is het eind zoek, dat hebben maar weinig mensen. Je kon daar precies hetzelfde als in Nederland, alleen werd je subtiel eraan herinnerd. Mondkapje hier, gegevens achterlaten op een terrasje etc. Niks dat je levensvreugde in de weg staat, maar wel continu een kleine reminder. Imo veel effectiever dan alles loslaten en vervolgens roepen dat je 'niet gaat smeken' of mensen zich aan de regels houden. Gemiddeld mens heeft het geheugen van een goudvis en houdt zich niet met corona bezig tenzij ze daarop geattendeerd worden.
Voor de rest handelen ze daar veel sneller. Ze wachten daar niet tot ze omgerekend 15K besmettingen per dag hebben zoals wij hier (naar inwoner).
Dat is het meest stupide hier. Je ziet het weken lang oplopen en dan gaan de kroegen wat eerder dicht.