Heb je dit overlegt met een goede installateur?EMP schreef op donderdag 19 augustus 2021 @ 10:34:
Ik wil binnenkort de leidingen voor de ratiatoren op de eerste verdieping van ons 1925 renovatiehuis aanleggen. Er komt een handdoekradiator (R1) en 3 Jaga radiatoren (R2 t/m R4) op de eerste verdieping, Ik ga dit met Uponor leidingen in een mantel aanleggen welke onder de (houten) vloerbalken van voor naar achter (boven naar onder op de tekening) komen. Voor van links naar rechts kan ik tussen de balken door gaan, en om door de middelste (dragende) muur te komen zit bij de voor- en achtergevel al een mooi gat wat ik wil gebruiken.
Ik wil onder de badkamer een verdeelblok schroeven wat ik met een 20mm Uponor leiding vanaf de ketel voed en wat met 16mm uponor leidingen naar de radiatoren gaat. De retour heb ik niet getekend.
[Afbeelding]
Ik vraag mij af of ik de leidingen naar R3 en R4 apart moet aanleggen (zoals rechts op de tekening), of dat het ook prima is als ik die tussen R3 en R4 met een T-stukje splits (zoals links op de tekening).
Een voeding van 20mm is al krap.
Convectoren hebben meer waterflow nodig dan radiatoren. Ik adviseer ook om de dubbele modellen te nemen. T11, T16, T21.
Waterzijdig inregelen meegenomen?
Bij convectoren kan het gebeuren dat het je toch lukt om met lage water temperaturen te verwarmen. Is die handdoek radiator in de badkamer dan groot genoeg kwa vermogen? Ik zou een flinke radiator nemen waar je handdoek beugels op kunt monteren. (Een te sterke radiator kun je waterzijdig beperken, een te kleine radiator moet je vervangen)
Twee radiatoren voeden met 16mm zou ik niet doen. Neem 20 en dan een T-stuk.
Handige info: Gas besparen door middel van CV tuning deel III
Een CV-Ketel is een vlamkoeler en een radiator is een waterkoeler.