hoevenpe schreef op donderdag 2 april 2020 @ 11:30:
[...]
Als de bevolking in deze dagen iets laat zien dan is het wel dat er behoefte is aan duidelijkheid: twee weken geleden waren de stranden en bossen vol omdat inderdaad volgens de letter je gewoon daarheen mocht gaan, vorige week was het uitgestorven nadat de regels waren aangescherpt.
Overschat de bevolking niet, als je hier iets wel mag wat bij de buren niet mag dan denkt een aanzienlijke groep dat het wel meevalt. Dat zag je bij de Belgen die bij ons kwamen winkelen en drinken, eerder bij de studenten van Vindicat die toch gingen skiën (wat lijkt dat alweer lang geleden als ik eraan denk).
De economische impact van het sluiten van vakantieparken is relatief gezien beperkt, alle horeca en wasgelegenheden zijn sowieso al gesloten. Je bereikt in ieder geval een eenduidig beeld en het straalt urgentie uit: je kunt nu beter net iets te streng zijn dan te vrijblijvend en vaag, Jesse Klaver was daar gisteren terecht op aan het hameren.
Het is dat ik het twee keer gelezen heb, Klaver was iets goed aan het doen?

Ok, grapje, ik begrijp wat je zegt. Het is absoluut een dingetje.
Duidelijkheid is cruciaal. Dat is vaak goed, kan op punten beter, maar vergeet nooit dat ondanks dat we magie verwachten hier & nu we mensen zijn. Het zal nooit perfect zijn. Daarbij, alles is een proces waarbij ons traditionele denken ons nu heel vaak in de weg zit. De omschakelingen die gemaakt worden zijn enorm.
Alles wat ik zeg is dat één landelijk beleid vereist is maar niet zonder regionaal beleid kan. En dat zal inderdaad beter moeten, zeker in verder verloop van ontwikkelingen. Mijn inschatting is dat na mei we echt te maken gaan krijgen met grote regionale verschillen in beleid. Misschien zelfs sectorale.
Mensen overschatten? Nee, integendeel

Hetzelfde geldt voor die 30 personen bij een kerkdienst, het is een onaanvaardbaar risico:
[...]
Ja, echter daar zit helaas een
politiek probleem. De reflex vanuit machtspolitiek om gebruik te maken van een crisis is verklaarbaar, immers, machtspolitiek is geworteld in zogeheten shock doctrine, het verschuiven van veld, venster & gedrag vanuit perceptie van crisis / risico / bedreiging en hefbomen van uitzonderingen in de marge. Dat schept nogal een gecompromitteerde mentaliteit. Voeg daar aan toe hoe diep de reflex van koehandel in de Nederlandse politiek zit én hoe politieke marketing het hoofdinstrument geworden is en het wordt verklaarbaar waarom hier een voorbeeld zit van politieke koehandel.
Ik wil niet te ver ingaan op de details, maar dit is echt een klip en klaar voorbeeld van de ene ideoloog weet niet hoe wat waar te verkopen en zet er dus maar de rem op in gesprek met de andere gelovige die zelfs maar het idee van verandering of aanpassing als bedreiging ziet voor zijn regentschap, en dus is die dankbaar voor het intrappen van de rem.
Triest, schadelijk, iets wat gecorrigeerd moet worden. De les hier is dat de crisis ons van alles leert. Als we het willen zien. Ons gedrag is gewoon sub-optimaal.
Dat, en laat duidelijker zien wat de impact is onder jong en middenmoot. De perceptie van "ja maar oude en zieke mensen" is veel te sterk aanwezig, dat zie je zelfs in de topics hier terug.
[
Voor 5% gewijzigd door
Virtuozzo op 02-04-2020 11:44
]
Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.