Ik speel altijd op vrijdag bordspellen met vrienden.
En nu heb ik in een design tool(figma) een paar spellen getekend die we vaak spelen en waar je geen geheime kaarten/kaarten in je handen bij nodig hebt. En ik heb ook wat flauwe bordspellen gemaakt zoals ganzenbord en snakes&ladders.
En het mooie van die tool is je kan iedereen uitnodigen en online kunnen ze dan mee doen. Dus ik heb alle assets vastgezet met een slotje. En dan kunnen ze alleen de pionnen bewegen.
En ik heb dan een vriend een custom dice app laten maken, javascript dingetje, maar die synct de dobbelstenen over het internet(firebase, was ie 2uurtjes mee bezig), dus als iemand gooit, ziet iedereen de dobbelstenen bewegen en de juiste getallen. En dan kunnen we best veel spelletjes spelen op die manier.
We spelen veelal met zn 8-en tegenwoordig, meestal op vrijdag was t meestal 5 of 6, roulerende mensen. En het bijzonder goed, videobellen en iedereen het bord en de dobbelstenen en we hebben een gezellige avond. Zeker voor de vrienden die single zijn, die sturen de volgende dag vaak berichten dat ze enorm hebben genoten en ze echt het gevoel hebben gehad dat gamenight gewoon normaal was door gegaan.
Het kost me wel wat avonden om de bordspellen na te maken en logisch in de tool te krijgen zodat iedereen er mee kan werken. Maar het is het wel waard.
edit:
btw @ poker, je kan toch playingcards.io gebruiken om te pokeren, das super makkelijk daarmee.
Maak een lege room, voeg een pak kaarten toe, geef iedereen 2 lege plekken voor de kaarten om neer te leggen. En een lege plek voor de aflegstapel. En gebruik de dam fiches voor 1 punt en pion voor 5.
Ik heb ff een voorbeeldje voor je gemaakt:
http://playingcards.io/cgvfjc
[
Voor 12% gewijzigd door
SeenD op 07-04-2020 11:47
]