its_me_ schreef op dinsdag 2 augustus 2022 @ 17:44:
Poeh zeg. Vanmiddag weer een stukje afgelegd over de Franse autoroute. Bij een zekere Ionity 50 kW lader stond een Fransman die zijn Kia Niro aan het laden was tot 100%. Er waren verschillende wachtenden. Hij was al ruim een uur bezig. Ik vroeg hem waarom, want het is totaal niet efficiënt. Toen vertelde hij dat bij een speciale pas had waarmee hij alleen bij Ionity laders goedkoop kon laden. En dat hij geen andere Ionity laders meer tegen kwam op zijn weg naar huis. Hij excuseerde zich nog wel.
En dan zeggen ze dat Nederlanders gierig zijn?
Het is altijd fijn om ergens goedkoop te laden, maar als er op een gegeven moment meerdere mensen staan te wachten en
je kán een volgende lader bereiken, dan rijd je toch een stukje verder... Waar hebben we het dan over? Misschien 5 kWh die bij een andere paal wellicht 70 cent kost ipv 35 cent. We hebben het misschien over €2 besparing hier.
Daarvoor laat hij meerdere mensen minutenlang wachten?
Het is de vraag of het slim is dat je met verschillende laadpassen verschillende prijzen bij een laadpaal krijgt want dit is dus een van de negatieve gevolgen.
Ik weet niet of dit per se het probleem is, ik zou het meer zoeken in een klein stukje bewustzijn en bovenal: solidariteit