Ik ben een tijdje afwezig geweest in dit topic. Er zijn een aantal posts waar ik graag nog even op terug wil komen, excuses voor deze blast from the past.
Annakrylova schreef op zondag 2 oktober 2022 @ 09:41:
Heeft echt niemand problemen met mg ev zv 2022 en het snelladen bepaalde stations??!
In frankrijk werden we weggesleept want na alle mogelijke stations proberen conclusie dat enkel tesla snellader het deed, bij andere gaf de auto EV error.
In nederland doet shell snellader het niet heeft ook fout enkel fastned doet het.
Auto is naar garage geweest tussen frankrijk en nl en nagekeken paar dagen hebben ze niets bijzonders kunnen dien en beweren dat het ligt aan laadpas wat totale onzin is want we hadden in frankrijk door franse mensen geholpen aan Ionity zelfs met hun franse pas, in shell gewoon met shell pas en app.
Bovendien echt dat geld wat je voor de auto betaald is niet waard, we hebben auto sinds juni en al van alles mis en valt uit elkaar: zo is de usb kapot, klepje laad gebroken, ventilatie achter klepje kapot, auto schakelt steeds naar engelse taal vanuit zichzelf en nooit meer nederlands wil herkennen.
Een vriendin van mij had ook het volgende mer haar lease mg zv 2022: ze reed 20km p uur op bedrijfsterrein ineens begon mg zelf gas geven sturen. Rem deed art niet niets deed het. Ze kon enkel op stop knop drukken en toen begon ze stuur terugkrijgen. Werd weggesleept, auto 2wk weggeweest, bellen ze terug en zeggen: nou misschien een systeemfoutje want dat hebben we vaker gehoord maar mijn collega heeft twee weken erin gereden en was niets aan de hand. U kunt u auto ophalen.
Dit is echt bizar. Verder rijdt mg wel prima zijn we tevreden mee €36.000 betalen voor allerlei updates en systeemfouten, oplaadproblemen want je kan nergens zo behalve rond je stad rijden, en ineens systeem overneemt het stuur is freaking eng.
Vervelend om te horen dat je zoveel problemen hebt met je ZS EV. Toch wil ik nog even reageren op het laatste stukje omtrent het 'vanzelf gas geven en sturen'. Er is al veel over gezegd, bijv. dat je vriendin per ongeluk MG Pilot had ingeschakeld of dat de auto lijnen gedeteceerd had die er mogelijk niet waren, maar wat betreft het stukje 'misschien een systeemfoutje want dat hebben we vaker gehoord': Als dit werkelijk zo is, dan was er allang een terugroepactie geweest van de RDW. Geen enkele autofabrikant, ook geen Chinese, zal zo'n grove fout onder het tapijt proberen te vegen waarbij mensenlevens op het spel staan. Als dat namelijk ooit het licht komt, dan is het gedaan met hun automerk in Nederland.
Wereldrijziger schreef op donderdag 20 oktober 2022 @ 16:21:
Hoi fooks,
Eigenaar van marvel r sins eind april, ondertussen 18.500km gereden.
De nodige ergenissen gehad van storingen.
Bv bandenspanning te laag,radiogeluid deed het niet meer.lane control blijft iriteren, cruise control werkte niet ect.
Erger nog storing ev accu kon auto niet meer
starten na 5x aan uit gelukkig weer wel
Afgelopen woensdag bij vm breda geweest voor de klachten heb de r 22 update gehad.
Weet niet wat er verbeterd is maar klachten bleven.
Auto was bij fiat in onderhoud ook een vm garage.
Was het zo beu dat ik iemand van mg wilde spreken over de marvel.
En eindelijk iemand die wist waar hij over sprak en belangrijker hij wist het op te lossen.
12 volt losmaken en aansluiten verder deed hij de update van de radio en geluid hoera.
Wist me ook te vertellen dat er maar een account op de auto kon van mg ismart vanwege privecy !!!!!
Nam ons heel serieus en hebben verder nog over de marvel gepraat.
Gaf me weer een beetje vertrouwen.
Blijft heerlijk rijden ondanks de storingen.
Hopelijk verleden tijd.
Welke problemen ondervond je precies met het radiogeluid? Wij hebben namelijk het probleem dat het radiogeluid (en enkel en alleen het radiogeluid) rechtsvoor niet werkt. Via Amazon Music/Bluetooth/Android Auto werkt de speaker rechtsvoor wel. Het is dus enkel en alleen DAB/FM radio waarbij de rechter frontspeaker niet werkt. Dat sluit (naar mijn idee) automatisch een bedradingsprobleem uit en lijkt me dus een software issue. Het is in ieder geval geen bekend probleem bij Van Mossel dus ze gaan nu navragen bij SAIC China wat dit kan veroorzaken en hoe ze dit moeten oplossen.
12V is al los geweest, dat heeft het iig niet verholpen.
Dat er maar één account gekoppeld mag zijn via iSmart aan de auto 'vanwege privacy' is natuurlijk grote lulkoek. Waarom kun je niet gewoon een extra persoon toevoegen/authoriseren, net zoals ik bij mijn Eufy bewakingscamera's kan doen?
Ram65! schreef op donderdag 27 oktober 2022 @ 12:23:
Goedemiddag,
Ben sinds afgelopen dinsdag in het bezit van een Marvel R, wat een heerlijke auto is dit zeg. Zoveel om uit te zoeken en te ontdekken, echter een ding lukt mij niet.
Een favoriete lijst aanmaken van DAB zenders, iemand enig idee?
Op het hartje drukken naast de zender. Dan kun je hem via het lijst icoontje oproepen.
Opgevraagd bij Van Mossel via de mail. Overigens is de Equalizer verbetering er op het allerlaatste moment nog uitgehaald vanwege een 'bug' aldus VanMossel.
Hierbij de changelog voor R23 voor de Marvel R. Identiek aan R22, enige verschil is de verbeterde cyber security is mij verteld, waarschijnlijk n.a.v. dit artikel/onderzoek:
https://www.vibilagare.se...ty-found-mgs-electric-car

Ja, bij VM Breda. Hetgeen waarvoor ik de update liet uitvoeren, de fix voor de Equalizer, is er op het laatste moment helaas uitgehaald dus ik heb voor niets een halve verlofdag opgenomen... Waar zijn trouwens die OTA updates die ons beloofd zijn in de brochure?
Het aantal dat er op kenteken is gezet, geeft geen goed beeld van het daadwerklijk aantal verkochte autos. Ze kunnen immers niet aan de vraag voldoen gezien de lange levertijden.
Over de motorrijtuigenbelasting voor EVs is nog niets bekend buiten de (voorlopige) datum wanneer deze in zou gaan. Ikzelf denk dat een combinatie van gewicht en CO2 uitstoot bepalend zal zijn voor het tarief.
buutvrij schreef op zondag 27 november 2022 @ 15:18:
Gefeliciteerd al vast! Ben idd benieuwd naar leveringstijden. MG5 besteld in mei maar die moet nog gemaakt worden/drijft ergens op zee/staat ergens in EU op een overslagterrein. Niemand weet het precies...
Van wat ik heb begrepen is dat er deze maand nog een levering met MG5 LR Luxury modellen in Nederland zou aankomen. Echterrrr zijn deze modellen uitgerust met een 1-fase boordlader i.p.v. 3-fase boordlader. Van Mossel gaat iedereen die nog op de wachtlijst staat in volgorde opbellen met de vraag of ze gebruik willen maken van dit aanbod. Je krijgt geen korting, omdat de 3-fase boordlader inmiddels 450 euro (?) extra kost is mij verteld. Indien je op de wachtlijst staat en geen gebruik hiervan wenst te maken, blijf je gewoon op de wachtlijst staan voor een 3-fase model voor de prijs die je destijds bent overeengekomen.
Sonicfreak schreef op vrijdag 16 december 2022 @ 12:52:
Ik snap dat geneuzel over China ook niet. Terwijl andere automerken ook onderdelen in China laten maken.
Of wat dacht je van telefoons, televisies, enzovoorts. Mensen hebben geen idee dat die apparten vaak ook in China geproduceerd worden. Ook van merken die hun thuisbasis in andere landen hebben.
Mensen weten vaak niet dat hun product in China geproduceerd is.
Ik heb mijn abonnement op Autoweek mede om die reden niet meer verlengd. Continue giftige discussies, vaak met racistische ondertoon, die ook nog eens worden uitgelokt door de redactie met artikelen zoals 'Stelling: Mijn volgende auto is (g)een Chinees'. Bizar dat deze club onder dezelfde organisatie (DPG Media) valt als Tweakers, die n.b. laatst nog een campagne zijn gestart 'wij willen een gezelliger Tweakers.net'. Alles voor de clicks I guess.
buutvrij schreef op vrijdag 16 december 2022 @ 21:45:
AppleCar play ook nog niet aan de praat gekregen; er staat "Verbind MP met USB & controleer MP instelling"
Dat betekent dat je telefoon aan een draadje moet hangen?? Ik ben niet zo'n ster in telefoons en software, van daar.
Gefeliciteerd met jullie prachtige MG5! Apple CarPlay (en Android Auto) vereisen inderdaad (standaard) een kabeltje. Je kunt echter een dongle zoals deze kopen waarmee CarPlay draadloos werkt:
https://www.iphoned.nl/deals/carplay-draadloos-carlinkit/
Voor de Marvel R rijders onder ons; ik heb een 3D printje gemaakt zodat mijn telefoon ook in de sleuf van de draadloze oplader past. De standaard sleuf is erg smal waardoor enkel telefoons zonder hoesje erin passen. Met deze 3D print past mijn Pixel 6 met hoesje perfect en laad netjes op:
[
YouTube: MG Marvel R Wireless Charger - Custom 3D Printed Slot Insert for Phones with Case!]
Voor de geintersseerden; je kunt in het engineering menu komen door 5x op de software versie te tikken en code 200519 in te geven:
Tevens is een groepje Duitsers bezig met het reverse engineeren van de MG API om deze uit te kunnen lezen (en uiteindelijk aan te sturen) via o.a. Home Assistant. De eerste versie staat al live waarmee je met name de batterij waardes kunt uitlezen, zie:
https://github.com/Revers...way-Home-Assistant-Add-on
Er is overigens flink verloop van personeel geweest bij MG Europe. De Manager Public Relations en tevens woordvoerder van MG Europe die 2 jaar geleden is binnengehaald nadat hij circa 16 jaar lang bij Hyundai heeft gewerkt en groot heeft gemaakt, is vertrokken naar BYD. Tevens is Matt Lei vertrokken als CEO en is een van de 5 founding members van SAIC Motor Europe vertrokken naar Lotus. Dat zijn 3 grootgewichten in een half jaar tijd. Daarnaast is ook 'mijn contact' bij MG na dik een half jaar vertrokken. Ik weet niet zo goed wat ik ervan moet denken, maar hopelijk is dit geen teken aan de wand.
🔋 MG Marvel R Luxury 70kWh | ☀️ 2225Wp oost, 1580Wp zuid, 2225Wp west | 🌡️ Daikin 3,5kW + 3x 2,5kW l/l & Ariston Nuos Split 270L l/w warmtepomp