Paling1 schreef op vrijdag 25 september 2020 @ 12:18:
[...]
Ik zit nu inderdaad op de site van EV-box zelf te kijken.
Maar die blinkt ook niet echt uit in duidelijkheid als je het mij vraagt.
[...]
Je hebt dus altijd een abonnement nodig? Wat kost dat dan? Ik kan het op de site niet vinden.
Werkt het ook zonder abonnement? Of alleen bepaalde functies niet?
Mag ik vragen wat die paal nu uiteindelijk kost met de loadbalancing erbij?
In de specs zie ik wel een 6 mA aardlekdetectie, dus dat scheelt weer een type B ALS...
Nee duidelijk is het allerminst, heb er ook even op zitten studeren. Volgens de ene installateur kun je ook zonder abonnement (maar dan met een aparte kWh meter in de meterkast) en kunnen er ook abonnementen van andere backoffices op (zoals e-flux). En de ander zegt weer dat abo eigenlijk altijd moet.
Ik heb uiteindelijk maar voor het gemak gekozen.
Ik heb alleen een totaalprijs, de Elvi ('full package' variant, dus met UMTS en kWh meter) en de uitgebreidste load-balancing module (smartcharging+). Dat is een Smappe oplossing en houdt ook rekening met zonnepanelen. Dat was wel een dure optie volgens verkoper, bijna 2x zo duur als bijvoorbeeld de Wallbox load balancing module. Ik ben incl installatie 1900 euro kwijt.
Als ik niet voor verrekenen was gegaan, was ik voor de Wallbox Copper SB gegaan. Geen abo nodig en zo'n 400 euro goedkoper.
Edit: niet helemaal waar, want ik liep daar ook ergens tegen een bericht aan dat de load-balancing van wallbox moeite zou hebben met stroom terugleveren met zonnepanelen. Die zou ie zien als een vermindering van beschikbare capaciteit. Geen idee of dat echt zo is, maar ik las het ergens in een review.
[
Voor 9% gewijzigd door
Montalbano op 25-09-2020 12:46
]