Nou... volgens dat artikel had van Basten omgerekend 23 miljoen ingelegd, en toen hij natte voeten kreeg was daar nog 13 miljoen van over.
Nou geloof ik best wel dat het gezin-van Basten een hogere levensstandaard gewend is dan ik, en dat hij ook nog een leuk centje voor later over wilde houden, maar ik heb er een hard hoofd in dat bij 13 miljoen de bedelstaf al in zicht kwam. Dit lijkt mij dus toch wel degelijk een gevalletje "oei, dat was wel erg veel verlies" en niet zozeer "als we nu niet verkopen dan hebben we straks geen droog brood meer". Zo
voelde het misschien wel, en dat had hij af kunnen dekken met "zekere" buffer, maar toch was dat volgens mij niet de grootste fout.
De grootste fout van van Basten is volgens mij dat hij "gewoon" is gaan beleggen, zonder zich (goed) te laten adviseren over wat er met z'n kapitaal kon gebeuren, hoe zijn portfolio beheerd werd en wat je moet doen als je je investering ziet kelderen. Gewoon je centjes aan de vermogensbeheerder afgeven in het kader "het zal wel", en dan als de paniek toeslaat tegen de adviezen in verkopen -- ja, dan doe je inderdaad precies het verkeerde op basis van onwetendheid en emotie, en daartegen is uiteindelijk geen enkele investering opgewassen, zelfs de veilige niet. Uitstappen
an sich is inderdaad het probleem niet, als dat in je strategie past (of het "het dieptepunt" is weet je tenslotte sowieso pas achteraf), maar niet op basis van emotie.
[
Voor 4% gewijzigd door
MneoreJ op 16-02-2020 16:23
]
Dat raakt kant noch wal. Niet "dat slaat kant noch wal". Wel "dat slaat als een tang op een varken".