Er is gewoon geen garantie voor dat dit in de toekomst ook zo blijft bestaan en daarvan is Shell een goed voorbeeld.
Als volledige dividend uitkeringen ( een deel van jouw ) inkomsten moet voorzien speel je met vuur wat mij betreft, of je hebt het totaal niet begrepen zoals diegene die dachten te kunnen leven van de " rente " op de Rabo certificaten.
Wat een beter plan is ( maar alsnog risico’s kent ) is dat je elke maand voor een bepaald bedrag aan assets verkoopt, maar om aan dit bedrag te komen ook dividenden accepteert en/of dit gebruikt als puur extraatje waar je niet op had gerekend.
Alhoewel er natuurlijk wel meer plannen zijn waarmee je wel van dividend je ( aanvullende ) inkomstenbron kunt maken.
Maar daarbij is het verstandig te spreiden over sectoren en landen, waardoor een dividendrendement van 4,5% totaal onrealistisch is.
Als je het wat safe wilt spelen kun je dan denk ik het beste een bepaald bedrag met jezelf afspreken wat ongeveer 75% is van wat er nu gebruikelijk wordt uitgekeerd aan dividend, met elk jaar inflatiecorrectie en het resterende deel aan dividend opsparen op een spaarrekening voor tijden dat bedrijven geen/minder dividend uitkeren.
Op die manier zou je wél jezelf kunnen voorzien van een dividenduitkering als aanvulling op je inkomen o.i.d. op een meer verantwoorde manier die uiteraard alsnog risico’s kent.