Beleggen op de beurs in de praktijk - Deel 9 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 120 ... 185 Laatste
Acties:
  • 1.293.369 views

Onderwerpen


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Brons
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 15-09 15:40

Brons

Fail!

Ben jij zelf niet ook schuldig aan $VTIQ kopen zonder dat je fundamenteel doorhad wat je hebt gekocht? Jij bent zelf ook in de hype meegegaan alleen net iets eerder uitgestapt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klaasvaak1853
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 14-09 15:47
Santee schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:10:
Ik ben een beetje verbaasd over hoe stom men kan zijn. $VTIQ is weer 5% naar beneden op een mega positieve dag (wow Disney). Nu lopen mensen te huilen op Facebook "wat is er aan de hand". Ik zie zoveel posts van mensen die hun halve life savings in VTIQ/Nikola hebben gepomped en niet eens weten hoeveel market cap ze het over hebben of snappen dat warrants de stock nog laten verwateren. Het gehalte aan "circlejerk" en "hype" onder dat volk is echt belachelijk. Iedereen denkt dat deze stock over 5 jaar op $100 staat, wishful thinking en stupid.
Ik (en misschien ook wel andere participanten van dit forum) denken juist weer dat jij heel "stupid" bent. Het feit dat je op facebook aan het lezen bent wat andere gokkers daar allemaal schrijven i.c.m. het feit dat je op een forum vraagt of je een aandeel moet verkopen zegt mij tenminste al genoeg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Santee
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 17-09 12:21
Brons schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:19:
Ben jij zelf niet ook schuldig aan $VTIQ kopen zonder dat je fundamenteel doorhad wat je hebt gekocht? Jij bent zelf ook in de hype meegegaan alleen net iets eerder uitgestapt.
Als ik zo die grafiek van RH bekijk zat het aantal users daar nog <5k toen ik kocht en op ~70k toen ik verkocht. Hype voorzijn heet dat. Ik had voor ik heb gekocht wel zeker de merger documenten doorgelezen en wist waar ik in kocht. Ik had alleen niet door dat de warrants nog voor verdunning konden zorgen.

En ja ik vraag hier voor informatie, is dat dan zo slecht? Als er mensen zijn die al 10-20 jaar traden en zelf in dit soort situatie hebben gestaan mag je die toch best voor advies vragen? Niet bang zijn om te vragen is beter dan je mond houden en een groot rendement mislopen.
blackshelve schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:18:
Disney heeft een flinke groei vandaag. Van 109 naar 118 dollar.
Inderdaad lekker, is er meer nieuws over het opengaan van parken ofzo? Ik vind het nogal positief namelijk. Volgens mij ging Shanghai open met 30% capaciteit, lijkt mij sterk dat ze op zoiets winst draaien.

[ Voor 18% gewijzigd door Santee op 18-05-2020 16:46 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Santee
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 17-09 12:21
klaasvaak1853 schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:28:
[...]

Ik (en misschien ook wel andere participanten van dit forum) denken juist weer dat jij heel "stupid" bent. Het feit dat je op facebook aan het lezen bent wat andere gokkers daar allemaal schrijven i.c.m. het feit dat je op een forum vraagt of je een aandeel moet verkopen zegt mij tenminste al genoeg.
Het is meer uit humor dat ik die facebook groep was gejoined, niet om serieuze informatie te halen. En jij mag mij best als "stupid" zien. Ik ben niet economisch opgeleid en probeer zoveel mogelijk te leren, soms horen stomme vragen daarbij :+ , zie post hierboven. Overigens had ik zelf vorige week al bijna de keuze gemaakt te verkopen, ik had gewoon een laatste zetje in de rug nodig tegen het FOMO gehalte in.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MaZo
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online
blackshelve schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:18:
Disney heeft een flinke groei vandaag. Van 109 naar 118 dollar.
Niet alleen DIS, nagenoeg alles op GOLD na. Snap maar weinig meer van het huidige marktsentiment.

[ Voor 11% gewijzigd door MaZo op 18-05-2020 16:46 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
@Santee Je kocht VTIQ op $10 toch? Je zou dus kunnen zeggen dat je thesis was dat dom volk de prijs zou opdrijven. De 'les' voor jou is denk ik dat je van te voren een doorlopende verkooporder moet inleggen. Dan hoef je er niet meer naar om te kijken en krijg je wellicht minder last van FOMO. Je ging bijna meedoen aan de stroom dom geld aan wie je initieel juist wilde verkopen.
Wat vreemd overkomt en waarom je dit soort reacties krijgt, is denk ik omdat je niet alles verkocht op $30 (uit FOMO) en nu het FB en RH volk afzeikt. Je hebt daar voor 20% of 40% gewoon aan meegedaan door niet alles op $30 te verkopen.

[ Voor 23% gewijzigd door Longcat op 18-05-2020 16:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Santee
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 17-09 12:21
Longcat schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:50:
@Santee Je kocht VTIQ op $10 toch? Je zou dus kunnen zeggen dat je thesis was dat dom volk de prijs zou opdrijven. De 'les' voor jou is denk ik dat je van te voren een doorlopende verkooporder moet inleggen. Dan hoef je er niet meer naar om te kijken en krijg je wellicht minder last van FOMO. Je ging bijna meedoen aan de stroom dom geld aan wie je initieel juist wilde verkopen.
$11 GAK. Nou mijn visie is dat waterstof wel degelijk een grote rol gaat spelen in de toekomst. De meningen hierover zijn verdeeld maar na meerdere bronnen te hebben doorgenomen staat voor mij vast dat tegen 2030-2035 en een waterstofinfrastructuur is ontstaan. Op basis hiervan kwam ik bij Nikola terecht en las ik over de merger. Een waardering van ~4B leek mij niet erg gek, aangezien er andere berdrijven zijn (Zoom 50B, Tesla 150B) die veel groter zijn gewaardeerd.

Uiteraard is Nikola geen gevestigd bedrijf en nog zonder productie voor zeker een jaar of langer. Maar ik vond het persoonlijk een leuke mogelijke lange termijn investering. Dat er een hype en een pump kwam had ik eerlijk gezegd helemaal niet verwacht en ook niet op ingezet.

Probleem met doorlopende verkooporder is dat DeGiro hier restricties op zet. Ik wilde vorige week verkopen op $35 maar de maximale prijs was $32,50 want voor de opening stond het aandeel toen nog op $27. Degiro werkt met hele irritante +- limieten aan koop en verkoop orders. Wellicht omdat ik een standaard account heb en mijn aandelen uitgeleend kunnen worden?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Sunri5e
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 09:27
Wat een dag weer. Ik vind het met "boerenverstand" toch bizar vinden wat er allemaal gebeurd met de koersen. We staan op dezelfde hoogte ten opzichte van 15 maanden geleden. Toen zag de wereld er toch heel anders uit.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Carfanatic
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 18-09 18:11
The market is not the economy.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Immutable
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 16-09 20:06
MaZo schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:46:
[...]
Niet alleen DIS, nagenoeg alles op GOLD na. Snap maar weinig meer van het huidige marktsentiment.
Gewoon swing traden tussen aandelen en Goud. ;) meeste profijt haha

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flyguy
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 09:38
Absurde stijgingen de laatste tijd. Het is dat mijn geschreven puts op de dax nog een paar duizend punten in de min staan, anders stond mijn pf alweer op alltime highs.

Mag wel weer zakken, dan kan ik weer goedkoper inslaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aghanim
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Vandaag maar wat Carnival gekocht. Staan ondertussen op +17%.
EDIT: duidelijk gejynxd. +16% +15% and down......

[ Voor 29% gewijzigd door Aghanim op 18-05-2020 20:26 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

Waarom heb je besloten Carnival te kopen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 18-09 16:07

LankHoar

Langharig tuig

writser schreef op maandag 18 mei 2020 @ 10:12:
[...]


Dat in Tsjechie beleggingsadviseurs alleen op provisiebasis mogen werken lijkt me zeer onwaarschijnlijk. Heb je dat zelf uitgezocht of vertelt je adviseur dat? Hoezo zou dat niet mogen? Is onafhankelijk beleggingsadviseur een verboden beroep in Tsjechie, vergelijkbaar met drugsdealer of prostituee? Waarom zou je wettelijk iemand niet mogen betalen voor advies? In Nederland is advies op provisiebasis juist verboden sinds 2014, onder andere n.a.v. de woekerpolissen die bij naieve consumenten door de strot zijn geduwd. Maar in Tsjechie zou het net andersom zijn? Wat is het voordeel van een adviseur die alleen op provisiebasis werkt? Ik geloof er niks van en als ik even Google lijken er in Praag genoeg onafhankelijke beleggingsadviseurs te zijn. Maar ik woon niet in Tsjechie dus ik kan het mis hebben ..

Op basis van wat ik lees gaan in elk geval alle alarmbellen af. Ik ben 99% zeker dat je geen goed advies krijgt en dat je "adviseur" probeert om je in een veel te duur BNP fonds te loodsen om zelf een leuke commissie op te strijken. Ik zou zeggen: ga meteen weg bij die vent (vrouw). En als iemand zulk beleggingsadvies geeft zou ik er ook nooit een verzekering afsluiten. Klinkt als een ordinaire oplichter die probeert om je onder de tafel te lullen.
Food for thought, thanks. Ik heb bewust gezocht naar een fee-based financial advisor, en rondvraag gedaan op een lokale, veelgebruikte FB pagina. Ik kreeg telkens 0 reactie of reacties waarin werd uitgelegd dat ze geen vergoeding mogen vragen bij wet, en hetzelfde geld voor insurance brokers. Dat gezegd hebbende werkt deze adviseur niet met 1 bedrijf, maar heeft een portfolio van ruim de helft van financiële instellingen in dit land. De bedragen voor de verzekeringen die hij aanraad zijn imo van prima formaat (e.g. een goedkopere inboedelverzekering met meer dekking), hoewel de levensverzekering een stuk duurder is dan onze huidige, maar deze ook veel meer dekt (betreft invalide raken en uitbetaling bij langdurige ziekte). Vind dit lastig vergelijken want op de website van bijvoorbeeld Allianz kun je alleen een offerte opvragen via een adviseur, dus heb zo geen inzicht op de prijzen wanneer ik rechtstreeks met hun zou werken.

Gisteren had ik al het e.e.a. aan vragen gemaild naar hem omtrent de kosten, en hij heeft me nu de fact sheets van 3 funds die hij aanraad doorgestuurd. Daarin staat dit over de kosten (alle 3 vergelijkbaar, minieme verschillen):

Maximum Subscription Fee 3.00%
Maximum conversion Fees 1.50%
Real Ongoing Charges (31.10.19) 1.14%
Maximum Management Fees 0.90%
Maximum Redemption Fee 0.00%

Deze funds zouden dan ingekocht worden d.m.v. een lokale pensioen instituut (ik weet niet of het zo heet?), genaamd Conseq. Daar zie ik dan ook nog weer kosten bij, namelijk "max 5% van het ingelegde" en 1,5% management fees. Mijn CZ is niet toereikend genoeg om te ontdekken of dat puur over de inkoop van hun eigen fundsen gaat, en dit anders is voor andere fundsen (ze bieden beide mogelijkheden). Bij deze organisatie heb ik ook al een pensioen potje lopen van mijn vorige werkgever.

Morgenavond hebben we ons vervolggesprek. Hij wil ons dan meer uitleggen over hoe het precies zit qua kosten. Ik kan dat prima nog aanhoren, en heb al besloten om dan niet direct een beslissing te nemen. 3% inlegkosten voor de eerste 18 maanden is in ieder geval veel te hoog, dat is me wel duidelijk.. Hoe ik dan wel fatsoenlijk advies kan krijgen is me niet duidelijk; een buitenlandse (niet-Tsjechische) adviseur kent de lokale wetten niet, dus daar schiet ik ook niet heel veel mee op. Lastig dit.

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • writser
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 16-09 10:48
Gezien de kosten die je noemt (en die naar Nederlandse maatstaven erg hoog zijn) zou ik zeker niet direct een beslissing nemen. Lastige situatie, je kan hier ook niet echt geholpen worden denk ik. Niemand heeft hier natuurlijk een idee van jouw fiscale situatie, pensioenregels in Tsjechie, spreek je de taal, wat zijn de opties daar, etc. Maar er is in Tsjechie vast ook wel een FIRE-groepje te vinden. Op het eerste gezicht lijkt dit wel een aardige blog: http://skejwin.cz/odkazy/ . Misschien kun je de auteur een mailtje sturen o.i.d.

Je hebt toch ook absoluut geen haast? Je kan beter nu een paar maand wachten en een gedegen beslissing nemen dan overhaast instappen bij iets wat achteraf waardeloos blijkt te zijn. Het gemiste rendement valt in het niet bij de potentiele kopzorgen en kosten als je de verkeerde keuze maakt.

[ Voor 32% gewijzigd door writser op 18-05-2020 22:01 ]

Onvoorstelbaar!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Carfanatic
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 18-09 18:11
Misschien je vraag stellen in r/europefire?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
LankHoar schreef op maandag 18 mei 2020 @ 21:37:
[...]

3% inlegkosten voor de eerste 18 maanden is in ieder geval veel te hoog, dat is me wel duidelijk.. Hoe ik dan wel fatsoenlijk advies kan krijgen is me niet duidelijk; een buitenlandse (niet-Tsjechische) adviseur kent de lokale wetten niet, dus daar schiet ik ook niet heel veel mee op. Lastig dit.
Waarom moeilijk doen als het makkelijk kan? DeGiro zit ook in Tjechie:

https://www.degiro.cz/?ut...30lQK7EAAYASAAEgL45vD_BwE

En dat al sinds 2014 !

https://www.sprout.nl/artikel/degiro-nu-ook-tsjechi%C3%AB

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
@LankHoar Wat weerhoudt je van zelf een rekening te openen bij de degiro.cz en zelf wat ETF's te selecteren?

Met verzekeringen kan hij je wellicht prima helpen, maar de beleggingsopties klinken te duur.

Ik woon zelf in Oostenrijk en heb in het begin gezocht naar belastingadviseurs gespecialiseerd in expats, met onder andere criteria dat ze goede Engelstalige versie van hun site hebben. Die zullen er in CZ ook zijn. Boekhouders/belastingadviseurs weten meestal ook wel de regels omtrent belleggen/pensioenen, maar omdat ze zelf die producten niet verkopen, maar alleen in je opgave verwerken, vertrouwde ik dat meer.

Het is me trouwens niet helemaal duidelijk: wil je zelf wat extras opbouwen of zoek je een aanvullende pensioen opbouw met lokaal belastingvoordeel? Degiro biedt die optie wel in NL, wellicht daar ook?

Ik weet niet hoe committed je bent aan CZ, maar neem dan ook goed door hoe het werkt als je CZ verlaat: of je het kan laten doorlopen/afkopen/omzetten, zodat je later geen verrassingen hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
Santee schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:43:
[...]

Inderdaad lekker, is er meer nieuws over het opengaan van parken ofzo? Ik vind het nogal positief namelijk. Volgens mij ging Shanghai open met 30% capaciteit, lijkt mij sterk dat ze op zoiets winst draaien.
Dat de beurs het vandaag zo goed doet komt niet omdat parken op gaan. Dit komt omdat een biofarm bedrijf Moderna een succesvolle 1ste fase is door gegaan in een vaccin tegen corona. De koers van Moderna is met meer dan25% gestegen.

Echter van een ander aandeel is de koers met 75% gestegen:

https://www.marketwatch.com/investing/stock/omp

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aghanim
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Zr40 schreef op maandag 18 mei 2020 @ 21:08:
Waarom heb je besloten Carnival te kopen?
Gezien de forse daling eerder dit jaar en het vermoeden dat de koers weer zal gaan stijgen als de lockdown wereldwijd af gaat nemen en de mensen weer gaan cruisen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • writser
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 16-09 10:48
Omdat de vraagstelling lijkt te suggereren dat er een aanvullend pensioen opgebouwd moet worden. Wellicht zitten er dus fiscale nadelen aan zelf een rekening openen bij deGiro. Als je gewoon wat los spul wil kopen lijkt het inderdaad een prima optie.

Onvoorstelbaar!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 10:07

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Het nadeel van DeGiro in het buitenland, is dat de website alleen in de lokale taal is (zeer hoogst waarschijnlijk door regelgeving). DeGiro in Duitsland is alleen in het Duits, DeGiro in Polen is alleen in het Pools, en in Tsjechië alleen in het Tsjechisch. Dat is soms wat lastig als je de lokale taal, zeker in het financiële hoekje, wat minder machtig bent.

@LankHoar @writser
Pensioenen is een lastig iets, zeker met systemen die anders werken dan de NLse. Het grootste probleem is dat ze ingrijpend kunnen veranderen door de decennia heen. Een leuk wereldwijd overzicht kan je bijvoorbeeld vinden op https://www.oecd.org/pens...Markets-in-Focus-2019.pdf . Je ziet bijvoorbeeld in meerdere Centraal Europese landen pensioen schema's ontstaan waarbij je als je een bepaald patroon volgt extra subsidie krijgt vanuit de staat. Echter is dit voornamelijk gericht op de onderkant van de lonen. Ie geen enorme kostenpost voor de overheid, en waarmee ze relatief makkelijk stemmen kunnen winnen. Echter voor een midden of hoger inkomen hebben deze schema's vaak weinig tot geen nut. Ook hebben deze schema's vaak de vereiste vanuit de overheid dan een bepaald percentage geïnvesteerd moet zijn in de nationale markt om aan de extra subsidie te voldoen. Waar door je zeker met een nationale recessie extra risico loopt op je oude dag voorziening.

Je kan je dan afvragen of zo'n schema voor jouw nut heeft, of het dan niet makkelijker is om een deel in aandelen/ETF te beleggen en in de toekomst een manier klaar te hebben liggen om de beleggingen tengelden te maken zodat je daar in je levenskosten mee kan voorzien. Ook het stukje waar je wilt gaan genieten (hopelijk) van je oude dag is belangrijk, ook daar kan zeker een staatspensioen behoorlijke klappen uitdelen met kortingen. Een belegging in aandelen of ETFs is dan vaak een stuk makkelijker mee te nemen over de grenzen.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xanaroth
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-06 18:07
Benieuwd wat NIBC gaat doen vandaag, nu het lijkt alsof het Blackstone bod toch doorgezet wordt op 9,35/aandeel (44% premium tegenover slotkoers).
Merendeel leek geen uberhaupt deal of lagere prijs te verwachtten...


edit: zie nu al 'bid' gaan tot 8,50/stuk.. en lading mkt orders.

[ Voor 13% gewijzigd door Xanaroth op 19-05-2020 09:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
@Xanaroth Misschien mis ik iets, maar ik zie alleen dat NIBC de dividendbetaling laat doorgaan. Dat lijkt me meer een zet in het schaakspel, dan dat Blackstone zegt dat ze het toch weer zien zitten. BS gaf een BS-reden om de deal niet door te laten gaan en daar wordt doorheen geprikt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Xanaroth
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-06 18:07
Longcat schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 09:14:
@Xanaroth Misschien mis ik iets, maar ik zie alleen dat NIBC de dividendbetaling laat doorgaan. Dat lijkt me meer een zet in het schaakspel, dan dat Blackstone zegt dat ze het toch weer zien zitten. BS gaf een BS-reden om de deal niet door te laten gaan en daar wordt doorheen geprikt.
Dat ze vandaag ook gewoon de formele aanvraag/documenten bij de autoriteiten indienen voor goedkeuring is hetzelfde bericht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
Aghanim schreef op maandag 18 mei 2020 @ 22:35:
[...]
Gezien de forse daling eerder dit jaar en het vermoeden dat de koers weer zal gaan stijgen als de lockdown wereldwijd af gaat nemen en de mensen weer gaan cruisen.
Wel opvallend dat iemand met 'lage risico tolerantie' zich bezig houdt met stockpicking van noodlijdende bedrijven ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aghanim
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Pistachenootje schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 09:20:
[...]

Wel opvallend dat iemand met 'lage risico tolerantie' zich bezig houdt met stockpicking van noodlijdende bedrijven ;)
De bedragen die ik aan stockpicking besteed zijn een schijntje van de bedragen waarmee ik een lage risicotolerantie heb ;)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Hielko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03:40
Longcat schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 09:14:
@Xanaroth Misschien mis ik iets, maar ik zie alleen dat NIBC de dividendbetaling laat doorgaan. Dat lijkt me meer een zet in het schaakspel, dan dat Blackstone zegt dat ze het toch weer zien zitten. BS gaf een BS-reden om de deal niet door te laten gaan en daar wordt doorheen geprikt.
Vooralsnog was dat natuurlijk het voornaamste argument voor Blackstone om onder de deal uit te komen, dus wat dat betreft wel significant. Want bij een deal met een private equity partij is niet Blackstone de tegenpartij, maar het vehicle waarmee ze het bedrijf willen overnemen (in dit geval: Flora Acquisition B.V.).

Dat bedrijf zelf is (nu nog) een lege huls, maar die krijgt een "equity commitment letter" waarmee die lege BV het kapitaal krijgt om de overname te doen. Maar als die equity commitment letter voor 1 miljard is en de uiteindelijke overname prijs 1.1 miljard is dan heeft zo'n lege BV geen mogelijkheid om aan dat extra kapitaal te komen. De partijen achter de equity commitment letter kunnen niet gedwongen worden om er meer geld in te stoppen, en Blackstone staat niet "persoonlijk" extra garant oid voor de deal. Als ze nou heel graag die overname zouden willen laten doorgaan zouden ze natuurlijk zo ergens wat extra geld kunnen ophalen, maar die verplichting is er niet.

Dus nu zullen ze toch heel hard hun best moeten doen om iets anders te bedenken om er nog onder uit te kunnen komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
Aghanim schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 09:23:
[...]

De bedragen die ik aan stockpicking besteed zijn een schijntje van de bedragen waarmee ik een lage risicotolerantie heb ;)
Persoonlijk zou ik liever 10.000 euro investeren in VWRL dan 100 euro in een noodlijdend cruise bedrijf. Maar goed, zo heeft ieder z'n eigen risico tolerantie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Aghanim
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Pistachenootje schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 10:25:
[...]

Persoonlijk zou ik liever 10.000 euro investeren in VWRL dan 100 euro in een noodlijdend cruise bedrijf. Maar goed, zo heeft ieder z'n eigen risico tolerantie.
Ik redeneer vanuit het risico om een absoluut geldbedrag te kunnen verliezen. Dat is bij de VWRL optie groter (-1% = 100€) dan een individueel aandeel (-30% = -30€). Anderzijds is de upside natuurlijk ook groter in het voordeel van VWRL (waar ik overigens ook maandelijks in leg).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
Heb je dan ook Norwegian Cruise lines? Dat zou met de zelfde logica beter zijn want staan aanzienlijk lager?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BasvanS
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:56
Ko.Kane schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 11:39:
Heb je dan ook Norwegian Cruise lines? Dat zou met de zelfde logica beter zijn want staan aanzienlijk lager?
Wat een pareltje! 80% in de min en ze zijn zelf optimistisch over de start op 1 juli :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • falconxp
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 15-09 15:50
Verleden week een mail gekregen dat Zwitserleven stopt met hun beleggingsproduct en vandaag dat Kendu stopt. Beide vanwege gebrek aan belangstelling.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 09:30
falconxp schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 11:57:
Verleden week een mail gekregen dat Zwitserleven stopt met hun beleggingsproduct en vandaag dat Kendu stopt. Beide vanwege gebrek aan belangstelling.
Ja, Kendu was ook zo'n onzinnig ( en vooral duur ) product, was alleen interessant voor de bonus en daarna z.s.m. je geld eraf te halen.
Zwitserleven was opzich prima, alleen zijn er ook wel alternatieven te vinden die goedkoper zijn en kun je hun fondsen ook aankopen op de reguliere beurs bij diverse brokers/banken.

Toch ook wel interessant dat deze producten stoppen, terwijl als je het ( reguliere ) nieuws leest dat het vooral gaat over dat er zoveel mensen willen beleggen en aanbieders van beleggen het allemaal niet aan kunnen.
Blijkbaar dus niet overal!

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Immutable
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 16-09 20:06
JohanNL schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 12:04:
[...]


Ja, Kendu was ook zo'n onzinnig ( en vooral duur ) product, was alleen interessant voor de bonus en daarna z.s.m. je geld eraf te halen.
Zwitserleven was opzich prima, alleen zijn er ook wel alternatieven te vinden die goedkoper zijn en kun je hun fondsen ook aankopen op de reguliere beurs bij diverse brokers/banken.

Toch ook wel interessant dat deze producten stoppen, terwijl als je het ( reguliere ) nieuws leest dat het vooral gaat over dat er zoveel mensen willen beleggen en aanbieders van beleggen het allemaal niet aan kunnen.
Blijkbaar dus niet overal!
Ik denk dat er in de beleggers aanbiedende wereld gewoon een concurrentie slag gaande is. Er is meer competitie, waardoor dus systemen gaan concurreren op zaken zoals: Hoe makkelijk werkt de service, en wat is de prijs?
Hierdoor zie je dat services betreft beleggen beter en gemakkelijk toegankelijker worden, en dat de prijzen omlaag gaan.
Ook is het dat zaken transparanter worden, en makkelijk in te zien zijn. (Met dank door big data analyse waarvan de resultaten steeds vaker gratis aangeboden worden, met ads? hehe)

In ieder geval de strijd is gaande en daar profiteren veel mensen van, daar zullen de minder lucratieve zaken dus eerder door de mand vallen en zal niemand daar meer hun geld in stoppen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Anakha
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 09:58
Dat is een erg positieve voorstelling, @Immutable. Je kunt ook beweren dat die concurrentie er voor zorgt dat bedrijven die in staat zijn lagere tarieven te berekenen door schimmige constructies zo de eerlijke concurrenten uit de markt drukken. Kijk in dit topic of op Reddit naar de discussies over het uitlenen van aandelen, financieel toezicht op Cyprus, verborgen hogere spreads, vertraagd uitvoeren van opdrachten wanneer de volatiliteit hoog is, klanten binnenhalen met een cadeautje en vervolgens de tarieven verhogen, ongunstige wisselkoersen, etcetera.

Dus 'veel mensen profiteren'? Daar ben ik niet zo zeker van, tenzij je met 'veel mensen' de mensen achter het oerwoud aan aanbieders bedoelt. Consumenten die tijd, zin en intelligentie genoeg hebben om dat allemaal uit te zoeken en direct weer te switchen wanneer de voorwaarden verslechteren, die kunnen inderdaad profiteren. Maar voor het gros van de consumenten zorgen deze trucjes alleen maar voor extra risico en/of extra kosten waar men zich niet voldoende van bewust is. En in de race naar de bodem moet iedere aanbieder uiteindelijk meedoen met de trucjes, of afhaken.

Dan kan ik wel trots zijn dat ik het wel allemaal uitzoek en kan ik neerkijken op mensen die zich een oor laten aannaaien (eigen schuld, had je het maar beter moeten uitzoeken!), maar ik weet niet of dat de maatschappij is waarin ik het liefste leef.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BrtH
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 18-09 17:42
falconxp schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 11:57:
Verleden week een mail gekregen dat Zwitserleven stopt met hun beleggingsproduct en vandaag dat Kendu stopt. Beide vanwege gebrek aan belangstelling.
Tjsa, als je sluit wegens een gebrek aan belangstelling terwijl er bij DeGiro 20 duizend man in de wachtrij staan om een account te mogen openen dan doe je toch wel iets verkeerd. Van Zwitserleven snap ik het nog wel een beetje (dat was gewoon 'saai' beleggen in brede fondsen toch?), maar Kendu was toch juíst gericht op de impulsbeleggers die nu willen instappen?

[ Voor 4% gewijzigd door BrtH op 19-05-2020 12:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
BrtH schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 12:56:
[...]


Tjsa, als je sluit wegens een gebrek aan belangstelling terwijl er bij DeGiro 20 duizend man in de wachtrij staan om een account te mogen openen dan doe je toch wel iets verkeerd. Van Zwitserleven snap ik het nog wel een beetje (dat was gewoon 'saai' beleggen in brede fondsen toch?), maar Kendu was toch juíst gericht op de impulsbeleggers die nu willen instappen?
Kendu een half jaar gehad, en daarna opgezegd, je kan wel raden waarom.. :9

Maar ik snap wel dat 'echte' klanten weglopen daar.

Eerst kon je geen betaal rekening koppelen die op en/of stond, maand na mijn aanmelding kon dat wel..
Het platform is hopeloos traag, onduidelijk en onoverzichtelijk. Wat een trieste vertoning was dat.

Ondertussen zit ik voor het eggie prima op mijn plek bij degiro.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TimoDimo
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 09:53
Vraagje: als ik nu naar mijn Amerikaanse fondsen kijk zie ik al, voor beurs, dat de meesten al enkele tienden procenten bewogen zijn. Is dat dan de pre-market?

Tweede vraagje: Bij sommige fondsen staat 0% verandering, maar wél een ongerealiseerde winst of verlies. Is dat dan de wisselkoers waardoor het aandeel stilstaat maar er wel een verlies is in euro's op je positie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RobertMe
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
TimoDimo schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 13:54:
Vraagje: als ik nu naar mijn Amerikaanse fondsen kijk zie ik al, voor beurs, dat de meesten al enkele tienden procenten bewogen zijn. Is dat dan de pre-market?

Tweede vraagje: Bij sommige fondsen staat 0% verandering, maar wél een ongerealiseerde winst of verlies. Is dat dan de wisselkoers waardoor het aandeel stilstaat maar er wel een verlies is in euro's op je positie?
Zijn beide vragen niet hetzelfde? De "absolute" verandering (+/- van de dag) is natuurlijk ook een relatieve verandering in procenten. En dan "ja", dat zal naar ik aanneem de wisselkoers zijn. Zelf zie ik dat ook bij mijn aandelen DIS (enige Amerikaanse aandelen die ik heb) dat die altijd iets beweegt ook al zijn de beurzen dicht (ook in het weekend bv).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Santee
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 17-09 12:21
TimoDimo schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 13:54:
Vraagje: als ik nu naar mijn Amerikaanse fondsen kijk zie ik al, voor beurs, dat de meesten al enkele tienden procenten bewogen zijn. Is dat dan de pre-market?

Tweede vraagje: Bij sommige fondsen staat 0% verandering, maar wél een ongerealiseerde winst of verlies. Is dat dan de wisselkoers waardoor het aandeel stilstaat maar er wel een verlies is in euro's op je positie?
Tweede vraag: Is idd wisselkoers. Al mijn USA staat ook in de min omdat de euro iets gestegen is in waarde.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Immutable
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 16-09 20:06
Anakha schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 12:46:
Dat is een erg positieve voorstelling, @Immutable. Je kunt ook beweren dat die concurrentie er voor zorgt dat bedrijven die in staat zijn lagere tarieven te berekenen door schimmige constructies zo de eerlijke concurrenten uit de markt drukken. Kijk in dit topic of op Reddit naar de discussies over het uitlenen van aandelen, financieel toezicht op Cyprus, verborgen hogere spreads, vertraagd uitvoeren van opdrachten wanneer de volatiliteit hoog is, klanten binnenhalen met een cadeautje en vervolgens de tarieven verhogen, ongunstige wisselkoersen, etcetera.

Dus 'veel mensen profiteren'? Daar ben ik niet zo zeker van, tenzij je met 'veel mensen' de mensen achter het oerwoud aan aanbieders bedoelt. Consumenten die tijd, zin en intelligentie genoeg hebben om dat allemaal uit te zoeken en direct weer te switchen wanneer de voorwaarden verslechteren, die kunnen inderdaad profiteren. Maar voor het gros van de consumenten zorgen deze trucjes alleen maar voor extra risico en/of extra kosten waar men zich niet voldoende van bewust is. En in de race naar de bodem moet iedere aanbieder uiteindelijk meedoen met de trucjes, of afhaken.

Dan kan ik wel trots zijn dat ik het wel allemaal uitzoek en kan ik neerkijken op mensen die zich een oor laten aannaaien (eigen schuld, had je het maar beter moeten uitzoeken!), maar ik weet niet of dat de maatschappij is waarin ik het liefste leef.
Muha, wat ik juist zie dat juist kwaliteitsproducten in prijs omlaag gaan, wat dus een win is voor de consument van deze financiele producten. Wat jij bedoelt dat er ook veel schimmige constructies zijn, dat klopt. Als je het over CFD's e.d. hebt, en manipulatie in een soort "tussenmarkt" met hoge spreads. Dat klopt.
De schimmige markt, waar je producten hebt die op het randje van de wet leven zijn van alle tijden....

Maar wat ik bedoel dat er zeker ook een prijsverlaging is in financiële producten van hoge kwaliteit.
Conclusie: Ik ben het met je eens, maar ook weer niet. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
Maar dit vind ik toch wel leuk van Kendu:
Als de waarde van je beleggingen in de loop van de tijd is gedaald, wordt het verschil volledig gecompenseerd.
Scheelt me toch 13 euro. Had ik maar meer ingelegd :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TimoDimo
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 09:53
RobertMe schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 14:03:
[...]

Zijn beide vragen niet hetzelfde? De "absolute" verandering (+/- van de dag) is natuurlijk ook een relatieve verandering in procenten.
Nee. Soms staat het aandeel op 0%, maar er is wel een absoluut verschil (in euro's). Dit is maar net hoe je het weergeeft natuurlijk. Bij Degiro laat men de procentuele stijging of daling zien van de aandelenkoers in euro's. Daarnaast toont men dus ook het absolute verschil in euro's.
En dan "ja", dat zal naar ik aanneem de wisselkoers zijn. Zelf zie ik dat ook bij mijn aandelen DIS (enige Amerikaanse aandelen die ik heb) dat die altijd iets beweegt ook al zijn de beurzen dicht (ook in het weekend bv).
Santee schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 14:03:
[...]
Tweede vraag: Is idd wisselkoers. Al mijn USA staat ook in de min omdat de euro iets gestegen is in waarde.
Ja dat moet eigenlijk ook wel dan. Ik denk dat dividenden en eventuele transactiekosten daar ook in verwerkt zijn. Dat laatste in ieder geval (heb ik een keer precies uitgerekend).

Wat ik dan nog niet snap is waarom soms ook de procentuele stijging van het aandeel vóór beursopening niet 0% is en soms wel 0% is. Iemand die zeker weet of dat dus het resp. wel of niet aanwezige handel in de pre-market is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • coelho
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-09 14:48
Ik zit voor een deel van mijn portefeuille via DeGiro in Luckin Coffee (LK aan de Nasdaq). Werden behoorlijk gestraft door de markt na fraude (-85%), waarna de handel tijdelijk onderbroken is. Ik hoopte op een bounce nadat ze schoon schip gemaakt zouden hebben, echter vandaag heeft Nasdaq een verzoek voor delisting uitgestuurd.

LK geeft aan nog in beroep te gaan via een zogenaamde hearing, maar daarbij is succes natuurlijk niet gegarandeerd. Indien ze inderdaad niet meer aan de Nasdaq verhandeld mogen worden, is er een gerede kans dat ze via OTC of Pink Sheets verder gaan. Beiden worden echter niet ondersteund door DeGiro.

Concreet: weet iemand wat er gaat gebeuren mocht dit bedrijf inderdaad naar een andere exchange gaan die niet verhandeld wordt? Technisch zouden de aandelen in mijn bezit moeten blijven, maar wat betekent dit praktisch? Blijf ik ze zien? Blijft het voor mij mogelijk om ze te verkopen? Of gooit DeGiro ze er bestens uit op het moment dat de transfer plaatsvindt? Ideeën, tips enz. zijn van harte welkom!

edit: Uiteraard ook DeGiro gemaild, maar die hebben momenteel een wachttijd van meerdere dagen vanwege Covid (en ze waren al nooit snel...)

[ Voor 6% gewijzigd door coelho op 19-05-2020 15:49 ]

PVoutput 7.700Wp ZZO (50°)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
JohanNL schreef op maandag 18 mei 2020 @ 13:15:
[...]


Ik pak dit plaatje er weer even bij:

[Afbeelding]
Bron: RTLZ

Fundamenteel lijkt er nu even geen pijl op te trekken, maar het lijkt toch echt zo dat we dit TA plaatje volgen, de trading range
We zaten vorige week al aan de onderkant dus dan zouden we nu weer moeten stijgen, die verwachting is opnieuw uitgekomen.
Voor de AEX houdt de hypothese nog voorlopig, maar bij SP500 ben ik benieuwd of de hypothese standhoudt vandaag. Ondertussen weer positief.

Nog gewoon lekker artikel erbij: Opinion: Why governments can’t tell the truth about opening up
Governments cannot openly avow this, because that would amount to admitting that herd immunity is the objective. And it is not yet even known whether and for how long infection confers immunity. Much better, then, to pursue this goal silently, under a cloud of obfuscation, and hope that a vaccine arrives before most of the population is infected.
Guess we go up then. :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 09:30
Anakha schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 12:46:
Dat is een erg positieve voorstelling, @Immutable. Je kunt ook beweren dat die concurrentie er voor zorgt dat bedrijven die in staat zijn lagere tarieven te berekenen door schimmige constructies zo de eerlijke concurrenten uit de markt drukken. Kijk in dit topic of op Reddit naar de discussies over het uitlenen van aandelen, financieel toezicht op Cyprus, verborgen hogere spreads, vertraagd uitvoeren van opdrachten wanneer de volatiliteit hoog is, klanten binnenhalen met een cadeautje en vervolgens de tarieven verhogen, ongunstige wisselkoersen, etcetera.

Dus 'veel mensen profiteren'? Daar ben ik niet zo zeker van, tenzij je met 'veel mensen' de mensen achter het oerwoud aan aanbieders bedoelt. Consumenten die tijd, zin en intelligentie genoeg hebben om dat allemaal uit te zoeken en direct weer te switchen wanneer de voorwaarden verslechteren, die kunnen inderdaad profiteren. Maar voor het gros van de consumenten zorgen deze trucjes alleen maar voor extra risico en/of extra kosten waar men zich niet voldoende van bewust is. En in de race naar de bodem moet iedere aanbieder uiteindelijk meedoen met de trucjes, of afhaken.

Dan kan ik wel trots zijn dat ik het wel allemaal uitzoek en kan ik neerkijken op mensen die zich een oor laten aannaaien (eigen schuld, had je het maar beter moeten uitzoeken!), maar ik weet niet of dat de maatschappij is waarin ik het liefste leef.
Net als met zo veel producten die worden aangeboden, het gaat erom om klanten te werven.
De aanbieders hopen dan op dat je uiteindelijk aan ze gewend raakt en bij ze aankopen blijft doen en niet meer naar de concurrentie kijkt.

Tja en die cadeautjes moeten toch uiteindelijk terug verdiend worden en dat betalen dan degenen die " vaste klant " zijn geworden.
Dat is het hele idee en dit kun je ook breder trekken naar bijvoorbeeld energiemaatschappijen, loterijen, ISP's etc.
Degenen die het kop in het zand steken betalen de rekening en degenen die in actie komen profiteren.

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
Qwerty-273 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 00:22:
Het nadeel van DeGiro in het buitenland, is dat de website alleen in de lokale taal is (zeer hoogst waarschijnlijk door regelgeving). DeGiro in Duitsland is alleen in het Duits, DeGiro in Polen is alleen in het Pools, en in Tsjechië alleen in het Tsjechisch. Dat is soms wat lastig als je de lokale taal, zeker in het financiële hoekje, wat minder machtig bent.
Dan zijn er 2 oplossingen:

1. Leer Tjechisch
2. Maak gebruik van google translate

De meest vriendelijke DeGiro site is die van www.degiro.ch (Zwitserse site):
1. Duits
2. Frans
3. Italiaans
4. Engels

1e drie begrijp ik omdat het land 3 talig is (eigenlijk 4 talig (retor-romaans)), Engels i.v.m. buitenlanders?
Zouden ze bji elk land moeten doen lijkt mij. Dus zoveel mogelijk talen. Ook handig voor mensen die naar het buitenland verhuizen, immers in Europa hebben wij vrij verkeer van personen.

[ Voor 27% gewijzigd door phantom09 op 19-05-2020 20:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hielko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03:40
phantom09 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 20:18:
[...]


Dan zijn er 2 oplossingen:

1. Leer Tjechisch
2. Maak gebruik van google translate
Sowieso is de functionaliteit van degiro website dermate beperkt dat er niet veel meer op staat dan een kopen en verkopen knop...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blackouts
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:25
Ik kreeg vandaag dit bericht van Flatex over Shell aandelen. Wat betekent dit? Ik heb dividend ontvangen en als ik niks doe krijg ik dit als contant? Andere optie is uitkering in aandelen?
Wij hebben tegen de volgende condities een claimrechtemissie aangeboden.
Inschrijvingskoers* : 96,625 : 1
WKN-claimrecht :
Scheidingsratio : 1 : 1Koers inschrijvingsrechten: -
Looptijd : 30.04.2020 - 02.06.2020* houdt u er rekening mee, dat de inschrijvingskoers onder voorbehoud van een verandering na afloop van de looptijd moet worden bekeken.U wordt verzocht ons uw instructie uiterlijk op 29.05.2020 mede tedelen. Wanneer wij tot dit tijdstip geen instructie van u ontvangen, krijgt uautomatisch het contante dividend gecrediteerd.

Maar goed, ik zeg ook maar wat....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
bramv82 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 20:24:
Ik kreeg vandaag dit bericht van Flatex over Shell aandelen. Wat betekent dit? Ik heb dividend ontvangen en als ik niks doe krijg ik dit als contant? Andere optie is uitkering in aandelen?


[...]
Bedankt voor de tip. Had toevallig wat Shell aandelen laatst aangekocht. Zal het dividend om laten zetten in aankoop in aandelen Shell.


Kendu beleggen van ABNAMRO stopt er binnenkort mee !
Als je wat belegt hebt en je hebt verlies geleden, dan wordt dit gecompenseerd ! Dit is niet het geval indien je voortijdig zelf verkoopt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flipjevandejam
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18-09 17:51
Ik heb rond de 40% van ons portfolio momenteel nog in cash staan. Dit is meer een samenloop van omstandigheden geweest, dan een bewuste keuze.

Nu sta ik dus op het beslismoment om te kiezen voor 'DCA' (gespreid over periode inleggen') of 'LSI' (in 1x lump sum). Ik ben bekend met de Vanguard studies, waarbij 60-65% van de gevallen LSI beter presteerd.

Toch ben ik in de huidge markt geneigd om DCA te doen, 12mnd, want:
- Volatiliteit komende 12mnd
- Grote(re?) kans op downturn binnen 12mnd
- Geen transactiekosten, mogelijk wekelijks inleggen ipv maandelijks mbt volatiliteit
- Spreiding EUR > USD koersrisico over 12mnd (ik gebruik VTI/VXUS en kan per stuk handelen, ping me maar als je wilt weten hoe)

Ik hoor graag jullie overwegingen, c.q. de tegenargumenten om toch voor LSI te gaan :-).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 18-09 16:07

LankHoar

Langharig tuig

Zojuist het vervolggesprek met de financiële adviseur afgerond. Dit is zijn uitleg over de kosten:
- Afhankelijk van je maandelijkse inleg (hoe groter de inleg, hoe lager het percentage) betaal je tussen de 2,5% en 3,6% van het totaal geprojecteerde inlegbedrag aan kosten.
- Dit bedrag word in de eerste 18 maanden volledig betaald.
- In die tijd gaat van je maandelijkse inleg 75% naar het afbetalen hiervan, en 25% naar je portfolio.
- Hier boven op komen nog 1,5% kosten van je inleg, en dit loopt door zolang als je inlegt (management fee).
- Van je winst word op maandelijkse basis ook 1,5% ingehouden.
- Hiervoor in ruil mag je gratis van funds wisselen, krijg ik support in Engels etc.

Klinkt echt als de beste deal ever! /s

Van het weekend maar eens uitrekenen wat ik zou kwijt zijn wanneer ik zelf ETFs aanschaf via Degiro hier in CZ. Zal zeker niet meer zijn dan dit ;)

Toch nog maar eens rondvragen of ik op een of andere manier niet ergens advies kan krijgen. Maar wellicht heb ik al wel voldoende informatie van deze "adviseur" gekregen en uit mijn boekjes verkregen dat ik zelf een plan in elkaar zet. Dan selecteer ik 3/4 funds die me aanstaan en reken ik op basis daarvan uit hoe en wat.

Bedankt voor het advies allen! Ik ga die resources eens goed bekijken van het weekend :)

[ Voor 3% gewijzigd door LankHoar op 19-05-2020 21:32 ]

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
@LankHoar :F Die kosten zijn zo hoog dat je beter naar de roulettetafel kan.

Ik snap overigens niet waar je advies voor nodig hebt en waarom je 3-4 funds zou willen hebben. Pak gewoon een MSCI of FTSE World tracker met lage kosten en klaar.

[ Voor 3% gewijzigd door Longcat op 19-05-2020 21:34 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • AndRo555
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 08:53
Santee schreef op maandag 18 mei 2020 @ 16:54:
[...]

$11 GAK. Nou mijn visie is dat waterstof wel degelijk een grote rol gaat spelen in de toekomst. De meningen hierover zijn verdeeld maar na meerdere bronnen te hebben doorgenomen staat voor mij vast dat tegen 2030-2035 en een waterstofinfrastructuur is ontstaan. Op basis hiervan kwam ik bij Nikola terecht en las ik over de merger. Een waardering van ~4B leek mij niet erg gek, aangezien er andere berdrijven zijn (Zoom 50B, Tesla 150B) die veel groter zijn gewaardeerd.

Uiteraard is Nikola geen gevestigd bedrijf en nog zonder productie voor zeker een jaar of langer. Maar ik vond het persoonlijk een leuke mogelijke lange termijn investering. Dat er een hype en een pump kwam had ik eerlijk gezegd helemaal niet verwacht en ook niet op ingezet.

Probleem met doorlopende verkooporder is dat DeGiro hier restricties op zet. Ik wilde vorige week verkopen op $35 maar de maximale prijs was $32,50 want voor de opening stond het aandeel toen nog op $27. Degiro werkt met hele irritante +- limieten aan koop en verkoop orders. Wellicht omdat ik een standaard account heb en mijn aandelen uitgeleend kunnen worden?
Waarom zou een waardering op 4B steek houden terwijl Fuel Cell spelers die al jaren produceren en leveren niet eens aan die waardes komen? Een Ballard (BLDP), Fuel Cell energy (FCEL) of Plug Power (PLUG) zitten niet eens te samen aan ~4B. En dat zijn niet de kleinste spelers. 8)7
En dan moet je weten dat die vandaag nog altijd een factor twee (!!) hoger staan dan exact een jaar geleden.

Een Ballard lijkt mij nog wel interessant, maar (imho) redelijk duur vandaag de dag.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
@LankHoar je hebt nog niet beantwoord: gaat dit om pensioen op te bouwen met belasting voordeel (bruto inleggen later belasten)? Of gewoon regulier beleggingsplan voor lange termijn?

Begrijp ik het nu goed als dat je maandelijks 1000€ inlegt, er 750€ al naar kosten gaat en maar 250€ naar je portfolio in de eerste 18 maanden?

Mijn gevoel is dat jij hier als "domme rijke buitenlander" even getild wordt! Dit is oldskool woekerpolis idee.

Neem vooral de tijd om eens rond te vragen, ook via netwerk, lokale kennissen en collega's om te kijken wat zij doen en wat normaal is.

Ook indien dit wel normaal is trouwens: zelf een fonds met maar 0,2-0,3% kosten per jaar aanhouden scheelt je later wellicht tonnen: 3% op jaarbasis op 100k op 30 jaar is al 142,7k.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Santee
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 17-09 12:21
AndRo555 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 21:48:
[...]


Waarom zou een waardering op 4B steek houden terwijl Fuel Cell spelers die al jaren produceren en leveren niet eens aan die waardes komen? Een Ballard (BLDP), Fuel Cell energy (FCEL) of Plug Power (PLUG) zitten niet eens te samen aan ~4B. En dat zijn niet de kleinste spelers. 8)7
En dan moet je weten dat die vandaag nog altijd een factor twee (!!) hoger staan dan exact een jaar geleden.

Een Ballard lijkt mij nog wel interessant, maar (imho) redelijk duur vandaag de dag.
Vertel mij wat, en die koers gaat vandaag 15% omhoog (?). Ik heb nog 20% van wat ik had (rest voor 2x-3x de aankoop verkocht) en zie of er nog een pump komt. De hype is nog sterk blijkbaar. Ik hou ze in ieder geval richting de merger, als die doorgaat komt er mogelijk nog een pump om er nog iets meer uit te halen. Door dit soort hypes lijkt de achterliggende overwaardering soms minder een rol te spelen.

Ballard en Plug heb ik ook een minimale positie in, gewoon voor de lol voor als het ergens heen gaat.

[ Voor 10% gewijzigd door Santee op 19-05-2020 21:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
flipjevandejam schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 21:05:
Ik heb rond de 40% van ons portfolio momenteel nog in cash staan. Dit is meer een samenloop van omstandigheden geweest, dan een bewuste keuze.

Nu sta ik dus op het beslismoment om te kiezen voor 'DCA' (gespreid over periode inleggen') of 'LSI' (in 1x lump sum). Ik ben bekend met de Vanguard studies, waarbij 60-65% van de gevallen LSI beter presteerd.

Toch ben ik in de huidge markt geneigd om DCA te doen, 12mnd, want:
- Volatiliteit komende 12mnd
- Grote(re?) kans op downturn binnen 12mnd
- Geen transactiekosten, mogelijk wekelijks inleggen ipv maandelijks mbt volatiliteit
- Spreiding EUR > USD koersrisico over 12mnd (ik gebruik VTI/VXUS en kan per stuk handelen, ping me maar als je wilt weten hoe)

Ik hoor graag jullie overwegingen, c.q. de tegenargumenten om toch voor LSI te gaan :-).
Het zijn rare tijden en niemand weet hoe het zal lopen. Met een LSI ga je de markt timen. Niemand weet of we nu verder omhoog gaan gelijk blijven of omlaag gaan. Daarom het beste gespreid instappen. Ik heb geen idee wat de beurs zou doen als er een 2e uitbraak komt. Verder is er onduidelijkheid hoe de beurs het zal doen als de jaar afsluitingen worden uitgebracht. Is america is werkeloosheid zeer hoog bijna 20%. Deze kan mogelijk snel dalen als alles weer opengaat.

Waarom kies je voor VTI en VXSUS? VXSUS heeft slechts 1,84% rendement per jaar gemaakt sinds zijn start in 2010. Erg slecht.

VTI heeft sinds zijn start (2001) 6,84% per jaar behaald.

Waarom niet EDV kopen? Die heeft 10,3% rendement per jaar behaald sinds 2007.

Of VOOG? Die heeft 15,15% per jaar behaald sinds 2010.

Eventueel VIOG. Die heeft 11,7% per jaar behaald sinds 2010.

Of VGT. Die heeft 11,07% per jaar behaald sinds 2004.

Allemaal vanguard ETF's.

Persoonlijk koop ik zelf geselecteerde aandelen en een klein beetje ETF.
Maar als ik ETF koop, dan iets wat een redelijk rendement behaald.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

phantom09 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 22:59:
[...]
Maar als ik ETF koop, dan iets wat een redelijk rendement behaald.
Alleen zie je op dat moment alleen rendementen uit het verleden, terwijl je juist op zoek bent naar rendementen in de toekomst. Je kan niet voorspellen welke ETF het beter gaat doen. Of slechter.

Waar je wel op kan selecteren zijn spreiding en kosten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
@flipjevandejam Ik heb soortgelijke situatie en doe DCA, wegens mijn interpretatie van de status quo: ik zie nu nog een grote kans op dubbel dip/dubbele corona golf. Das een mening en geen feit, maar goed.

In geval van een dip ben ik wel flexibel en doe ik een dubbele inleg, evt 3x, maar ik zal ook dan niet in 1x keer alles doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
flipjevandejam schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 21:05:
- Grote(re?) kans op downturn binnen 12mnd
- Geen transactiekosten, mogelijk wekelijks inleggen ipv maandelijks mbt volatiliteit
- Spreiding EUR > USD koersrisico over 12mnd (ik gebruik VTI/VXUS en kan per stuk handelen, ping me maar als je wilt weten hoe)
Dit zijn geen rationele argumenten voor DCA. Niemand weet wat de koersen gaan doen, ook niet nu.

DCA kan een psychologisch voordeel hebben: Als je LSI gaat en de markt crasht kun je flinke spijt hebben. Met DCA kun je dat voorkomen. Je kunt DCA zien als een soort verzekering: in de meeste gevallen kost het je geld maar in sommige gevallen beschermt het je tegen groter verlies.

Vanguard zegt ook (terecht) 'DCA just means taking risk later'. Je stelt het moment uit dat je volledig risico neemt. Het kan immers ook gebeuren dat de markt crasht als je net klaar bent met DCA.

Hier is een goed rationeel artikel over DCA vs LSI:
"risk-averse investors may prefer to dollar cost average simply to minimize the potential regret of not doing so and seeing markets decline shortly thereafter. " https://www.kitces.com/bl...-average-reduces-returns/

[ Voor 15% gewijzigd door Pistachenootje op 20-05-2020 06:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
phantom09 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 22:59:
[...]
Met een LSI ga je de markt timen. Niemand weet of we nu verder omhoog gaan gelijk blijven of omlaag gaan. Daarom het beste gespreid instappen.
Dit klopt niet. LSI op het moment dat je het geld beschikbaar hebt is juist géén market timing. Het instappen (gedeeltelijk) uitstellen omdat je de markt nu niet vertrouwd is wel een vorm van market timing. Gespreid instappen is in de regel ook niet beter, het verliest zo'n 2/3 van de tijd.

[ Voor 4% gewijzigd door Pistachenootje op 20-05-2020 02:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
phantom09 schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 22:59:
[...]
Of VOOG? Die heeft 15,15% per jaar behaald sinds 2010.
De periodes van out performance van growth en value wisselen elkaar af. Over de volledige geschiedenis presteert value gemiddeld iets beter dan growth. Denk je dat het een goede strategie is om growth te gaan kopen omdat dat het de afgelopen 10 jaar het beste heeft gepresteerd? (Dit geldt overigens niet alleen voor deze ETF)

[ Voor 5% gewijzigd door Pistachenootje op 20-05-2020 02:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eindhovenfinest
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 29-08 17:56
Maahes schreef op dinsdag 5 mei 2020 @ 15:51:
@Ko.Kane Ik denk dat die 'recognition' gelezen moet worden als het feit dat MMT wordt toegepast en niet als zodanig benoemd wordt, en niet als 'erkenning'.

Laat die uitspraak van vandaag (https://nos.nl/artikel/23...-opkoopprogramma-ecb.html ) juist niet zien waar de macht ligt? De markt reageert er namelijk nauwelijks op (zoals ook te verwachten bij MMT :P ). edit: Vergissing, de markt reageert er wel op. :)

Wie koopt er nu obligaties met 0% rente voor 30 jaar? Met 2% inflatie (beleidsdoel) verlies je ongeveer de helft van de waarde. Waarom zou je dat ooit doen?
Leuk om te lezen dat MMT opgepikt word.Ik kom het nog bijna nergens tegen.

Over de obligaties. Dat doe je dus als je denkt dat het nog veel meer minder waard word?!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • writser
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 16-09 10:48
coelho schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 15:48:
Ik zit voor een deel van mijn portefeuille via DeGiro in Luckin Coffee (LK aan de Nasdaq). Werden behoorlijk gestraft door de markt na fraude (-85%), waarna de handel tijdelijk onderbroken is. Ik hoopte op een bounce nadat ze schoon schip gemaakt zouden hebben, echter vandaag heeft Nasdaq een verzoek voor delisting uitgestuurd.

LK geeft aan nog in beroep te gaan via een zogenaamde hearing, maar daarbij is succes natuurlijk niet gegarandeerd. Indien ze inderdaad niet meer aan de Nasdaq verhandeld mogen worden, is er een gerede kans dat ze via OTC of Pink Sheets verder gaan. Beiden worden echter niet ondersteund door DeGiro.

Concreet: weet iemand wat er gaat gebeuren mocht dit bedrijf inderdaad naar een andere exchange gaan die niet verhandeld wordt? Technisch zouden de aandelen in mijn bezit moeten blijven, maar wat betekent dit praktisch? Blijf ik ze zien? Blijft het voor mij mogelijk om ze te verkopen? Of gooit DeGiro ze er bestens uit op het moment dat de transfer plaatsvindt? Ideeën, tips enz. zijn van harte welkom!

edit: Uiteraard ook DeGiro gemaild, maar die hebben momenteel een wachttijd van meerdere dagen vanwege Covid (en ze waren al nooit snel...)
Je lijkt geluk te hebben; Nasdaq heeft gisteren aangegeven dat het aandeel nog even verhandelbaar blijft op de Nasdaq tot de delisting ( https://www.nasdaq.com/pr...in-coffee-inc.-2020-05-19 ). Je hebt dus nog even de tijd om te verkopen. Geen idee wat er gebeurt bij DeGiro als ze naar het OTC segment gaan. Ik vermoed dat je je aandelen dan niet meer kan verhandelen maar nog wel kan overboeken naar bijv. Binck.

Onvoorstelbaar!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maahes
  • Registratie: Augustus 2018
  • Laatst online: 09:48
Eindhovenfinest schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 08:52:
[...]


Leuk om te lezen dat MMT opgepikt word.Ik kom het nog bijna nergens tegen.

Over de obligaties. Dat doe je dus als je denkt dat het nog veel meer minder waard word?!
De enige manier om geen verlies te maken is inderdaad als de rente heel hard daalt. Maar dat maakt die nieuwe obligatie (tegen die nog lagere rente) dus nog meer verliesgevend. Dus een strategie die over een langere termijn met een bepaalde regelmaat obligaties koopt is heel ongunstig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 18-09 16:07

LankHoar

Langharig tuig

Ko.Kane schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 21:51:
@LankHoar je hebt nog niet beantwoord: gaat dit om pensioen op te bouwen met belasting voordeel (bruto inleggen later belasten)? Of gewoon regulier beleggingsplan voor lange termijn?

Begrijp ik het nu goed als dat je maandelijks 1000€ inlegt, er 750€ al naar kosten gaat en maar 250€ naar je portfolio in de eerste 18 maanden?

Mijn gevoel is dat jij hier als "domme rijke buitenlander" even getild wordt! Dit is oldskool woekerpolis idee.

Neem vooral de tijd om eens rond te vragen, ook via netwerk, lokale kennissen en collega's om te kijken wat zij doen en wat normaal is.

Ook indien dit wel normaal is trouwens: zelf een fonds met maar 0,2-0,3% kosten per jaar aanhouden scheelt je later wellicht tonnen: 3% op jaarbasis op 100k op 30 jaar is al 142,7k.....
Het gaat inderdaad om pensioen. Echter zijn de regels hier een stuk gunstiger dan in Nederland: voor elke investering geld dat je, wanneer je het inhelegde er 3 jaar in laat zitten, je 0% belasting hoeft te betalen bij opname! Vrij gunstig dus.

Het zit iets ingewikkelder: je betaald 3.6% van het geprojecteerde totale inlegbedrag over de gehele looptijd (zeg dat je plant in 10 jaar 1K per maand, dus 120K in totaal in te leggen) aan kosten. Die voldoe je door 75% van je maandelijkse 1k daar naar weg te schrijven, voor maximaal 18 maanden. Dus 750 gaat dan richting de 0.036x120k=4320 van die som, en dat heb je dan in 4320/750 = 5.76 maanden afbetaald. En daarnaast komt nog een doorlopende, maandelijkse 1.5% aan fees van je inleg en winst van die maand.

Komt het vaak voor dat je een % van je inleg + een % van je winst inlevert aan servicekosten? Dst eerste vind ik logisch, dat tweede wat minder.

@Longcat meerdere fundsen ivm spreiding. Bijvoorbeeld een groen fund, disruptive technology, en health oid. Omdat ik nog zo'n 22 jaar heb tot ik met pensioen zou willen was ik van plan eerst redelijk bewegende fondsen te nemen, en later afbouwen naar stabielere.

[ Voor 6% gewijzigd door LankHoar op 20-05-2020 09:59 ]

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 09:30
@Eindhovenfinest @Maahes Denk ook aan partijen die géén beschikking hebben tot een (spaar)rekening in EUR of wel maar dan tegen een negatieve rente van 0,5% of meer.
In die gevallen levert zo'n 0% obligatie gewoon " winst " op.
Daarnaast als je dan heel veel geld hebt ( dan praat ik over een aantal miljoenen of meer ) en met een gedeelte daarvan zo weinig mogelijk risico wilt lopen, dan wil je dat wellicht ook niet bij je lokale bank stallen omdat het DPG stelsel maar tot 100K garandeert.
Het geld dan investeren in een staatsobligatie van bijvoorbeeld Nederland of Duitsland is dan wellicht een veiligere keuze, ook al krijg je na het aflopen ervan minder terug dan je inleg en loop je een koers risico in die tussentijd.

Maar inderdaad voor de " gewone " belegger die geen miljoenen op de bank heeft heb je naar mijn mening niets te zoeken bij die laag(negatief) renderende obligaties :)

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

In mijn opinie is het ook niet zinvol om te vergelijken met inflatie. Inflatie heb je namelijk altijd, of je geld nu investeert in aandelen, obligaties, deposito's, spaarrekeningen, goud, bitcoin, of contant in een oude sok onder het matras.

Om de vraag te beantwoorden of een 0% obligatie zinvol is, moet je vergelijken met de mogelijke alternatieve keuzes die je kan maken.

Voor particulieren is de coupon natuurlijk niet interessant. Er zullen altijd deposito's zijn met een betere rente dan wat op de obligatiemarkt beschikbaar is. Particulieren kunnen natuurlijk wel speculeren op een dalende rentestand door obligaties te kopen, maar dat zou ik nooit aanraden ;)

Institutioneel is het plaatje anders. Die hebben geen spaarrekeningen of deposito's en die hebben te maken met negatieve rentes voor het aanhouden van een geldsaldo. Een 0% obligatie kan dan rentelasten besparen zoals @JohanNL hierboven al opmerkt.

[ Voor 48% gewijzigd door Zr40 op 20-05-2020 10:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
Pistachenootje schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 02:28:
[...]

De periodes van out performance van growth en value wisselen elkaar af. Over de volledige geschiedenis presteert value gemiddeld iets beter dan growth. Denk je dat het een goede strategie is om growth te gaan kopen omdat dat het de afgelopen 10 jaar het beste heeft gepresteerd? (Dit geldt overigens niet alleen voor deze ETF)
Het is een ETF waarin vele bedrijven in zitten, niet een enkel bedrijf. Zie geen reden waarom je dan hier niet wat in zou moeten investeren. Je zou het ook kunnen combineren met VOO 1at 12,98% behaald heeft sinds de start.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ko.Kane
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:28
LankHoar schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 09:55:
[...]


Het gaat inderdaad om pensioen. Echter zijn de regels hier een stuk gunstiger dan in Nederland: voor elke investering geld dat je, wanneer je het inhelegde er 3 jaar in laat zitten, je 0% belasting hoeft te betalen bij opname! Vrij gunstig dus.
Duidelijk, dan zou ik echt eens met lokals gaan praten over wat zij doen en wat normaal is. Je pensioen is pas over jaren, dus nu x maanden later beginnen en geen foute keuzes maken is nu wel belangrijker. Je kan ook gewoon eens een advies van een tweede adviseur vragen, toch gratis als ze geen kosten mogen rekenen.

Je kan dus ook wel met belasting voordeel nu inleggen? Of leg je netto in?
Het zit iets ingewikkelder: je betaald 3.6% van het geprojecteerde totale inlegbedrag over de gehele looptijd (zeg dat je plant in 10 jaar 1K per maand, dus 120K in totaal in te leggen) aan kosten. Die voldoe je door 75% van je maandelijkse 1k daar naar weg te schrijven, voor maximaal 18 maanden. Dus 750 gaat dan richting de 0.036x120k=4320 van die som, en dat heb je dan in 4320/750 = 5.76 maanden afbetaald. En daarnaast komt nog een doorlopende, maandelijkse 1.5% aan fees van je inleg en winst van die maand.
Aparte opbouw. Ik zou toch eens in excel vergelijken wat dit voor 10 jaar kost, 20 jaar 30 jaar en dan afzetten tegen een alternatief, als de Degiro en VWRL. Je kan de adviseur vragen het overzicht te maken voor pensioen deel. (Vraag ook breakdown bij 3%, 5% en 7% jaarlijks rendement).

Zoals ik het nu lees:

3,6% over 10 jaar is 0,36% depot fee per jaar, aangezien dat maximum was, is het dus bij 20 jaar het 0,18%. Hoog, maar niet extreem, hier zijn brokers met 0,08 of 0,12% bij de goedkopere (Raiffeissenbank is duurder). Merk wel op dat dus zowat de helft goedkoper is al.

Echter komt er bij elke inleg nog een 1,5% fee bij (eenmalig) en romen ze maandelijks een 1,5% van rendement af (op 5% jaar rendement is dat ~0,075% op jaar).

Maar eerder zag ik dat de TER van dat BNP fonds ook nog 2,45% was. Dat is echt zon 2% per jaar te veel, en haalt zowat nog eens de helft van je verwachtte rendement onderuit. Die komt er boven op omdat bovenstaande eerder genoemde kosten de kosten van de broker/pensioenbeheerder zijn?

Maar als je bv 30-50% inkomstenbelasting bespaart door bruto inleg en later belastingvrij kan uitkeren is het interessant, mits je een ander goedkoper fonds kan/mag kiezen.

Wat wel belangrijk is om na te gaan: de belastingvrijheid van opnemen: als je namelijk tzt niet meer in CZ woont, maar NL of ergens anders is er wel degelijk de kans dat het wordt aangemerkt als belastbaar inkomen en dan is je enige voordeel weg en was het product veels te duur.
Komt het vaak voor dat je een % van je inleg + een % van je winst inlevert aan servicekosten? Dst eerste vind ik logisch, dat tweede wat minder.

@Longcat meerdere fundsen ivm spreiding. Bijvoorbeeld een groen fund, disruptive technology, en health oid. Omdat ik nog zo'n 22 jaar heb tot ik met pensioen zou willen was ik van plan eerst redelijk bewegende fondsen te nemen, en later afbouwen naar stabielere.
Dat is voor mij ook niet echt een antwoord. Je verwacht dan dus meer rendement te maken? Gebaseerd op wat?

Meerdere fondsen tov VWRL kan wel eens leiden tot veel minder spreiding. Ishares Global Clean Energy heeft maar 29 posities.... VWRL heeft er 3000+ . Plus dat je minder spreiding hebt over branches.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
phantom09 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 11:23:
[...]
Het is een ETF waarin vele bedrijven in zitten, niet een enkel bedrijf.
Ik zeg helemaal niet dat er maar 1 bedrijf in zit. Met alle respect maar je begrijpt er niet veel van. ETFs selecteren op basis van rendement over de laatste 10 jaar is over het algemeen geen goede strategie voor de toekomst.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
Pistachenootje schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 11:53:
[...]

Ik zeg helemaal niet dat er maar 1 bedrijf in zit. Met alle respect maar je begrijpt er niet veel van. ETFs selecteren op basis van rendement over de laatste 10 jaar is over het algemeen geen goede strategie voor de toekomst.
Het gaat om het rendement op lange termijn en je kan wel degelijk selecteren op behaalde resultaten.
Dit is weliswaar geen garantie voor de toekomst, maar gezien er zoveel bedrijven in zitten is het risico dat het veel afwijkt klein. Compleet ander verhaal als je bijvoorbeeld Boeing zou kopen die het jaren lang goed heeft gedaan.

Beetje meer respect zou wel fijn zijn, i.p.v. te zeggen dat ik er niet veel van begrijp terwijl ik dit al meer dan 20 jaar doe.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Cocytus
  • Registratie: Augustus 2008
  • Niet online
Zr40 schreef op zondag 17 mei 2020 @ 22:07:
[...]

Omdat dit de valuta is waarin het bedrijf dividend uitkeert. Bedrijven keren in één valuta dividend uit. Het aandeel wordt verhandeld op Euronext (EUR), op de Londense beurs (GBP) en in de VS (USD). Dan is USD de meest logische keuze.

Als je bij DEGIRO AutoFX niet hebt uitgezet dan zorgt DEGIRO voor de omwisseling naar EUR.
Dit is voor Shell niet juist. Shell keert in zowel GBP als EUR als USD dividend uit en je kunt zelf een keuze opgeven. Het dividend noteert in USD en twee weken voor de betaalbaarstelling wordt er door Shell een EUR en GBP equivalent bekend gemaakt. Wat de standaard is verschilt per klasse aandeel, maar voor class A is het EUR, dus als @GrooV dividend over RDSA in USD krijgt uitbetaald is dat óf omdat hij daarvoor een keus heeft gemaakt, óf omdat DEGIRO (niet voor het eerst) een fuckup maakt.

Zie https://www.shell.com/inv...tion/dividend-policy.html
When setting the dividend, the Board of Directors looks at a range of factors, including the macro environment, the current balance sheet and future investment plans. In addition, we may choose to return cash to shareholders through share buybacks, subject to the capital requirements of Shell. It is our intention that dividends will be declared and paid quarterly.
  • Dividends are declared in US dollars and we announce the euro and sterling equivalent amounts at a later date.
  • Dividends declared on Class A shares are paid by default in euros, although holders of Class A shares are able to elect to receive dividends in US dollars or in pounds sterling.
  • Dividends declared on Class B shares are paid by default in pounds sterling, although holders of Class B shares are able to elect to receive dividends in US dollars or in euros.
  • Dividends declared on ADSs are paid in US dollars.

[ Voor 47% gewijzigd door Cocytus op 20-05-2020 12:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

phantom09 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 12:36:
[...]
Dit is weliswaar geen garantie voor de toekomst, maar gezien er zoveel bedrijven in zitten is het risico dat het veel afwijkt klein.
Dat lijkt mij een nogal cruciale aanname die ik zelf nooit zo zou nemen ten aanzien van het absolute rendement (dus verwachte opbrengst in x%).

Je moet een ETF m.i. afzetten tegen de performance van de markt als geheel, en de opbrengst daarvan is helaas slecht te voorspellen.

@LankHoar: je hebt volgens mij nog niet duidelijk gezegd of je t.z.t. je pensioen in Tsjechië wilt gaan opnemen. Als je langdurig in Tsjechië blijven wilt, moet je ook nog nadenken over het macro-economische perspectief van de CZK ten opzichte van de Euro en daar rekening meehouden voor wat betreft de opbouw van het kapitaal.

Als je gewoon weer verwacht te vertrekken naar Nederland, dan zou ik gaan nadenken over opbouw in Nederland. Aangezien we niet alleen vrij verkeer van personen hebbben, maar ook van kapitaal, diensten en goederen, zou het in principe voor de Tsjechische belastingen niets uitmaken wáár in de EU je je pensioenkapitaal opbouwt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maahes
  • Registratie: Augustus 2018
  • Laatst online: 09:48
Zr40 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 10:48:
In mijn opinie is het ook niet zinvol om te vergelijken met inflatie. Inflatie heb je namelijk altijd, of je geld nu investeert in aandelen, obligaties, deposito's, spaarrekeningen, goud, bitcoin, of contant in een oude sok onder het matras.

Om de vraag te beantwoorden of een 0% obligatie zinvol is, moet je vergelijken met de mogelijke alternatieve keuzes die je kan maken.

Voor particulieren is de coupon natuurlijk niet interessant. Er zullen altijd deposito's zijn met een betere rente dan wat op de obligatiemarkt beschikbaar is. Particulieren kunnen natuurlijk wel speculeren op een dalende rentestand door obligaties te kopen, maar dat zou ik nooit aanraden ;)

Institutioneel is het plaatje anders. Die hebben geen spaarrekeningen of deposito's en die hebben te maken met negatieve rentes voor het aanhouden van een geldsaldo. Een 0% obligatie kan dan rentelasten besparen zoals @JohanNL hierboven al opmerkt.
Het is wel relevant voor je investeringsbeslissingen als je een bepaald doelvermogen (nodig) hebt in de toekomst, zoals pensioen. Je zult meer vermogen nodig hebben door een rente die laag ligt t.o.v. inflatie. Dus zul je meer risico moeten nemen in je investeringen om je doel te halen (of: tenminste nog kans hebben om het doel te halen).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • BrtH
  • Registratie: Juli 2013
  • Laatst online: 18-09 17:42
phantom09 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 12:36:
Dit is weliswaar geen garantie voor de toekomst, maar gezien er zoveel bedrijven in zitten is het risico dat het veel afwijkt klein.
Huh? Waarom kies je een growth index als je juist niet veel afwijking wil? Dat doet het hele idee van specifiek tilten naar growth of value nogal teniet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

@Maahes Ja, voor het berekenen van je doelvermogen is het relevant. En je kan er voor kiezen om geen investeringen te doen die naar verwachting minder opleveren dan de verwachte inflatie. Maar voor de vergelijking van investeringen onderling is inflatie geen factor.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
phantom09 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 12:36:
[...]Het gaat om het rendement op lange termijn en je kan wel degelijk selecteren op behaalde resultaten.
Dit is weliswaar geen garantie voor de toekomst, maar gezien er zoveel bedrijven in zitten is het risico dat het veel afwijkt klein. Compleet ander verhaal als je bijvoorbeeld Boeing zou kopen die het jaren lang goed heeft gedaan.

Beetje meer respect zou wel fijn zijn, i.p.v. te zeggen dat ik er niet veel van begrijp terwijl ik dit al meer dan 20 jaar doe.
Ik heb het je kort uitgelegd in mijn vorige post (value vs. growth) maar je lijkt het echt niet te begrijpen. Ook je advies om VXUS te vermijden omdat de recente prestaties slecht zijn snijdt geen hout. Dit is laatst een keer uitgebreider besproken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erik1
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Zr40 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 10:48:
In mijn opinie is het ook niet zinvol om te vergelijken met inflatie. Inflatie heb je namelijk altijd, of je geld nu investeert in aandelen, obligaties, deposito's, spaarrekeningen, goud, bitcoin, of contant in een oude sok onder het matras.
Klopt dat wel?

Bij deposito's, spaarrekeningen en de oude sok heb je valuta + rente in die valuta met bijbehorende inflatie.

Maar bij aandelen, goud en bitcoin heb je iets anders. Als je aandeel van 100 euro gelijk blijft in waarde kan je die volgens mij na 1 jaar met 2% inflatie verkopen voor 102 euro?

Ik ken niet alle details van obligaties, maar de lening + rente zijn in ieder geval onder invloed van inflatie. Hoe dat met de waarde van de obligatie zelf zit is mij niet helemaal duidelijk, marktrentes en inflatie hebben natuurlijk ook invloed op elkaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
@Erik1 De rendementen zijn nominaal, dus inclusief inflatie. Rendement op oude sok is 0%. Inclusief inflatie -2%.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

@Erik1 Dat is rendement, niet inflatie. Inflatie gaat over de verandering van waarde van geld. Hoeveel brood je kan kopen voor een euro. Hetzelfde brood zal over 10 jaar meer geld kosten. Hoe je investeert heeft daar geen invloed op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erik1
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Oke, het is inderdaad wel logisch om bij het uitdrukken van waarde uit te gaan van de valuta die je het meest gebruikt.

Dus het aandeel heeft een rendement van 2% en het brood is ook ongeveer 2% duurder geworden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
Hielko schreef op dinsdag 19 mei 2020 @ 10:15:
[...]

Vooralsnog was dat natuurlijk het voornaamste argument voor Blackstone om onder de deal uit te komen, dus wat dat betreft wel significant. Want bij een deal met een private equity partij is niet Blackstone de tegenpartij, maar het vehicle waarmee ze het bedrijf willen overnemen (in dit geval: Flora Acquisition B.V.).

Dat bedrijf zelf is (nu nog) een lege huls, maar die krijgt een "equity commitment letter" waarmee die lege BV het kapitaal krijgt om de overname te doen. Maar als die equity commitment letter voor 1 miljard is en de uiteindelijke overname prijs 1.1 miljard is dan heeft zo'n lege BV geen mogelijkheid om aan dat extra kapitaal te komen. De partijen achter de equity commitment letter kunnen niet gedwongen worden om er meer geld in te stoppen, en Blackstone staat niet "persoonlijk" extra garant oid voor de deal. Als ze nou heel graag die overname zouden willen laten doorgaan zouden ze natuurlijk zo ergens wat extra geld kunnen ophalen, maar die verplichting is er niet.

Dus nu zullen ze toch heel hard hun best moeten doen om iets anders te bedenken om er nog onder uit te kunnen komen.
Daar heb je hem.

'Blackstone wil onderhandelen over overnamebod op NIBC'
https://fd.nl/beurs/13454...-over-overnamebod-op-nibc

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hielko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 03:40
Dat klinkt mij in de oren als we hebben nu helaas niks meer om onder de deal uit te komen, maar mogen we asjeblieft toch wat minder betalen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xanaroth
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-06 18:07
Hielko schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 14:29:
Dat klinkt mij in de oren als we hebben nu helaas niks meer om onder de deal uit te komen, maar mogen we asjeblieft toch wat minder betalen?
Dat is ook wat elders al naar voren kwam. Blackstone neemt formeel NIBC niet over, maar die lege bedrijfshuls waar vanuit Blackstone geld in is gestopt. Dat maakt het heel lastig om overtuigend te zijn in argumenten als mededinging, businessplan of andere problemen post-fusie, want daardoor is op papier Blackstone uberhaupt geen partij en voor zo'n lege huls is alles een verbetering.

De 2 grootaandeelhouders schijnen ook pas na indienen van de aanvraag bij de autoriteiten verder te willen kijken. Dat zegt een hoop, als die zich dusdanig zelfverzekerd voelen eisen te stellen aan het überhaupt praten erover.

[ Voor 15% gewijzigd door Xanaroth op 20-05-2020 14:56 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • writser
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 16-09 10:48
Tja, wie weet doet JC Flowers wat water bij de wijn (zoals ze ook al met het dividend hebben gedaan) en kan dan als tegenprestatie heronderhandeld worden over het business plan van NIBC zodat het AFM-risico (als dat er is) geminimaliseerd wordt.

Ik moet zeggen, ik vind dat NIBC vrij laag blijft handelen. We handelen nu op een discount van 28% t.o.v. het originele bod. De verkopers hebben al wat kleine concessies gedaan, Blackstone is (aldus henzelf) nog steeds geinteresseerd en het is een relatief kleine deal voor Blackstone. De kans dat de deal doorgaat in de huidige vorm lijkt me zeker aanwezig. En Blackstone heeft een relatief zwakke onderhandelingspositie, dus als de prijs al aangepast wordt verwacht ik dat het nieuwe bod echt geen 50% lager is, eerder 10% a 20%. Als je wat basale aannames doet kom je toch al snel op een hogere prijs uit dan wat er nu in de markt staat. Met een simpel voorbeeldje als:

50%: deal gaat door op originele prijs (E9.85)
25%: prijs wordt in overleg ~20% lager (E8)
25%: deal ketst af (E3)

zit je qua verwachtingswaarde al een aardig stukje hoger dan de huidige prijs. En ik denk dat deze aannames nog vrij conservatief zijn. Zoals gezegd, de onderhandelingspositie van Blackstone is ronduit slecht - het enige waar ze op kunnen hopen is wat goodwill bij de verkoper of de AFM die haar mening ineens 100% heeft bijgesteld door de Corona-crisis. Ik had al een positie in NIBC gekocht vorige maand en ik heb deze week wat bijgekocht.

Ik snap waarom het potentieel (te) laag handelt: er zijn wat onduidelijke risico's (Blackstone vindt een gaatje in het merger protocol, de AFM keurt de transactie niet goed, de prijs wordt aangepast) en als de deal niet door gaat keldert NIBC waarschijnlijk als een baksteen. ABN staat YTD -62%, ING -53%, als je zo'n beweging projecteert op NIBC dan kom je rond de 3 a 4 euro uit. Wie wil zo'n aandeel dat elke dag potentieel 50% kan kelderen en waar achter de schermen van alles aan de gang is nou op z'n boek hebben? Nou, ik wel, als ik daar genoeg voor betaald wordt.

Slechts mijn bescheiden mening, doe je eigen werk :) .

Onvoorstelbaar!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • writser
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 16-09 10:48
Xanaroth schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 14:54:
[...]


Dat is ook wat elders al naar voren kwam. Blackstone neemt formeel NIBC niet over, maar die lege bedrijfshuls waar vanuit Blackstone geld in is gestopt. Dat maakt het heel lastig om overtuigend te zijn in argumenten als mededinging, businessplan of andere problemen post-fusie, want daardoor is op papier Blackstone uberhaupt geen partij en voor zo'n lege huls is alles een verbetering.
Dat klopt niet. De holding die NIBC overneemt (Flora Acquisition B.V.) is eigendom van enkele fondsen van Blackrock die gemanaged worden door Blackrock .. Dus het glashelder dat Blackrock de uiteindelijke koper en operator is (namens beleggers in hun fondsen) - dat staat ook bovenaan elk persbericht.

Het businessplan is ook niet noodzakelijk afhankelijk van wie de eigenaar is. NIBC doet bijvoorbeeld relatief veel zaken in de offshore-business. Als er in het business plan staat dat die business nog verder uitgebreid gaat worden en nu, een paar maand later, de olieprijzen zijn gekelderd, dan kan het AFM zich wellicht zorgen maken over de veiligheid van de particuliere spaartegoeden bij NIBC. En Blackrock gaat dat businessplan natuurlijk niet vrijwillig meer aanpassen want die hopen onder de deal uit te komen. Ik denk dat het AFM-risico vooral in zo'n soort hoek zit. Veiligheid m.b.t. deposito's, banen, eigen vermogen en continuiteit van de bank die aan het begin van dit jaar geen probleem vormden maar nu (dankzij Corona) potentieel wel.

En verder, zelfs al zou Blackstone op papier formeel geen partij zijn, dan nog kijkt de AFM natuurlijk verder kijken dan haar neus lang is. Ze zijn natuurlijk niet zo achterlijk dat ze zeggen: "oh, Blackstone mag deze bank niet overnemen" maar als er een bv-tje tussen zit ineens zeggen: "oh, nu koopt een lege huls NIBC. Dat mag uiteraard gewoon want dat kan niet voor problemen zorgen". Dat is wel een hele naieve kijk op hoe de AFM werkt :P .

[ Voor 4% gewijzigd door writser op 20-05-2020 15:51 ]

Onvoorstelbaar!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
Pistachenootje schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 13:21:
[...]

Ik heb het je kort uitgelegd in mijn vorige post (value vs. growth) maar je lijkt het echt niet te begrijpen. Ook je advies om VXUS te vermijden omdat de recente prestaties slecht zijn snijdt geen hout. Dit is laatst een keer uitgebreider besproken.
Ik zou zeggen bekijk de verschillen eens met beide SP500 funds eens:

https://investor.vanguard...o/VOOG/portfolio-holdings

https://investor.vanguard...io/VOO/portfolio-holdings

The growth SP500 heeft 279 bedrijven en de normale 509. Trek je eigen conclusies.


Ik heb niks gezegt dat je VXUS moet vermijden omdat recente prestaties slecht zijn. De prestaties van VXUS is ook in het verleden niet stabiel. Al eens naar de grafieken gekeken? Blijkbaar niet. En ja, dit fonds zal zekers herstellen, maar een instabiel fonds raad ik niet aan.
Mijn voorkeur gaat uit naar rendement die zo stabiel en zo hoog mogeljik zijn. Utopie, maar je kan wel fondsen of aandelen aanschaffen die enigszins hier aan voldoen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phantom09
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 23:38
BrtH schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 13:07:
[...]


Huh? Waarom kies je een growth index als je juist niet veel afwijking wil? Dat doet het hele idee van specifiek tilten naar growth of value nogal teniet.
Vergelijk ze beide eens. Ze lopen allebeide bijna gelijk. Echte VOOG haalt hogere rendementen dan VOO. Dus waarom zou je VOO aan moeten kopen?

https://finance.yahoo.com...lbE5hbWUiOiJjaGFydCJ9fX19

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

@phantom09 Ik kan wel herhalen wat ik de vorige keer heb geschreven, dus ik verwijs je naar mijn vorige reply: Zr40 in "Beleggen op de beurs in de praktijk - Deel 9"

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pistachenootje
  • Registratie: Mei 2019
  • Laatst online: 08:25
@phantom09 ik ben prima op de hoogte van de prestaties van VXUS en ik weet ook hoe de value en growth ETFs van Vanguard verschillen. En ik blijf bij mijn eerder gemaakte punten. Plan van @flipjevandejam om in VTI/VXUS te beleggen is een een prima plan. Mijn tip voor jou is om eens rustig de antwoorden van de diverse mensen terug te lezen en ook deze artikelen:
https://awealthofcommonse...eign-stocks-after-a-fall/
https://americas.vanguard...y/market-perspectives.htm
Misschien leer je er wat van.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SqnLdr
  • Registratie: Maart 2003
  • Niet online
Zijn er hier mensen die hebben geïnvesteerd via oneplanetcrowd in vanmoof?

Het ging destijds om een converteerbare lening, er is nu een investeerder gekomen waardoor men gebruik kan maken van het conversieaanbod. Hierbij wordt de investering omgezet in aandelen (met korting). Ik ben er zelf nog niet uit of ik de mijn investering om wil zetten in aandelen. Vooral omdat ik mijn twijfels heb hoe makkelijk je weer van die aandelen af komt. Mocht er iemand meelezen die al wel wat heeft besloten ben ik benieuwd naar de beweegredenen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Zr40
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

Zr40

Moderator General Chat

heeft native IPv6

@SqnLdr Ik ben er een van :)

Als je kiest voor conversie, dan krijg je certificaten van aandelen. Deze zijn niet verhandelbaar op een beurs of een platform. In principe heb je géén mogelijkheid om ze uit eigen beweging te verkopen, totdat er een 'exit' gebeurtenis plaatsvindt (bijvoorbeeld beursgang of overname).

Als je niet kiest voor conversie, dan blijft het een lening. Vanaf dit moment begint ook de aflossing. Er komt geen toekomstige mogelijkheid tot conversie.

Wat betreft de korting: je hebt vorig jaar al betaald voor de lening. Je krijgt per geïnvesteerde euro 17,765% meer aandelen dan de grote investeerder heeft gekregen. Maar voor je keuze om wel of niet te converteren kan je het beste die korting helemaal vergeten. De stelling die je zelf dient te onderzoeken is: geloof ik dat dit bedrijf het lang genoeg overleeft om zelfstandig winstgevend te blijven.

Overwegingen bij het kiezen om wel te converteren:
- het geld van je investering wordt eigen vermogen van de onderneming
- potentieel veel winst (ten opzichte van de oorspronkelijke lening) bij een uiteindelijke exit
- potentieel verlies bij een uiteindelijke exit
- of en wanneer een exit plaats zal vinden is niet bekend
- je ontvangt geen rente meer
- mogelijkheid (geen zekerheid) dat in de toekomst dividend wordt uitbetaald

Overwegingen bij het kiezen om niet te converteren:
- het geld van je investering blijft vreemd vermogen van de onderneming
- totale opbrengst en einddatum is vooraf vastgesteld
- mocht het bedrijf onverhoopt failliet gaan, dan heb je tot die datum nog rente en aflossing ontvangen. (En mocht er iets overblijven in de failliete boedel, dan sta je qua rangorde voor aandeelhouders.)

Ik kan je in ieder geval aanraden om de aangeleverde documenten aandachtig door te nemen. Met name de conversion notice, het AFM information document, en de FAQ.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wietsee.
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 23:07
writser schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 15:08:
Tja, wie weet doet JC Flowers wat water bij de wijn (zoals ze ook al met het dividend hebben gedaan) en kan dan als tegenprestatie heronderhandeld worden over het business plan van NIBC zodat het AFM-risico (als dat er is) geminimaliseerd wordt.

Ik moet zeggen, ik vind dat NIBC vrij laag blijft handelen. We handelen nu op een discount van 28% t.o.v. het originele bod. De verkopers hebben al wat kleine concessies gedaan, Blackstone is (aldus henzelf) nog steeds geinteresseerd en het is een relatief kleine deal voor Blackstone. De kans dat de deal doorgaat in de huidige vorm lijkt me zeker aanwezig. En Blackstone heeft een relatief zwakke onderhandelingspositie, dus als de prijs al aangepast wordt verwacht ik dat het nieuwe bod echt geen 50% lager is, eerder 10% a 20%. Als je wat basale aannames doet kom je toch al snel op een hogere prijs uit dan wat er nu in de markt staat. Met een simpel voorbeeldje als:

50%: deal gaat door op originele prijs (E9.85)
25%: prijs wordt in overleg ~20% lager (E8)
25%: deal ketst af (E3)

zit je qua verwachtingswaarde al een aardig stukje hoger dan de huidige prijs. En ik denk dat deze aannames nog vrij conservatief zijn. Zoals gezegd, de onderhandelingspositie van Blackstone is ronduit slecht - het enige waar ze op kunnen hopen is wat goodwill bij de verkoper of de AFM die haar mening ineens 100% heeft bijgesteld door de Corona-crisis. Ik had al een positie in NIBC gekocht vorige maand en ik heb deze week wat bijgekocht.

Ik snap waarom het potentieel (te) laag handelt: er zijn wat onduidelijke risico's (Blackstone vindt een gaatje in het merger protocol, de AFM keurt de transactie niet goed, de prijs wordt aangepast) en als de deal niet door gaat keldert NIBC waarschijnlijk als een baksteen. ABN staat YTD -62%, ING -53%, als je zo'n beweging projecteert op NIBC dan kom je rond de 3 a 4 euro uit. Wie wil zo'n aandeel dat elke dag potentieel 50% kan kelderen en waar achter de schermen van alles aan de gang is nou op z'n boek hebben? Nou, ik wel, als ik daar genoeg voor betaald wordt.

Slechts mijn bescheiden mening, doe je eigen werk :) .
Deal gaat gewoon door, met deze paniekzaaierij schudt men aan de boom en harken vrienden van BS de aandeeltjes goedkoop van de markt. De free float van 25% zal daardoor formeel 25% blijven maar praktisch onder de 10% zakken. Nadat de deal rond is bij de AFM maken BS en vrienden onderling een deal. Kijk maar naar de orders die vanmiddag uitgevoerd werden rondom het bericht. Enorme partijen schoven naar Amerikaanse investeerder(s).

Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen

[ Voor 5% gewijzigd door Wietsee. op 20-05-2020 19:33 ]

Web Enrichment


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Rene
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 18-09 21:52
Rene schreef op maandag 18 mei 2020 @ 14:01:
Afgelopen week voor het eerst meegedaan met een emissie. Was best spannend eigenlijk.

Getekend voor 10.000 aandelen Norwegian Air Shuttle, 8.651 aandelen gekregen.

Momenteel verhandeld voor ca. 4 NOK, emmissiekoers 1 NOK. Hopelijk blijft het aandeel boven de 1 NOK als de aandelen woensdag te verhandelen zijn ;)
Kleine update.

Heb alle aandelen kunnen verkopen tegen 3,50 NOK. Was een leuke meevaller op een gewone woensdag. Hoop dat het de standaard gaat worden om zulke rendementen te behalen bij een emissie ;)

Zat nog te twijfelen om te daytraden en weer terug te kopen op 1,50 NOK. Helaas niet gedaan want de koers ging daarna weer terug naar ca 3 NOK.

2021 Magnesium P2, non PP, 20" - 2024 Mazda MX-30


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Longcat
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 12-08 12:37
@Rene Ze waren toch vandaag pas verhandelbaar en het aandeel opende op 1,50 NOK? Wanneer heb je ze dan voor 3,50 NOK kunnen verkopen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JohanNL
  • Registratie: September 2013
  • Laatst online: 09:30
Longcat schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 20:08:
@Rene Ze waren toch vandaag pas verhandelbaar en het aandeel opende op 1,50 NOK? Wanneer heb je ze dan voor 3,50 NOK kunnen verkopen?
Voorbeurs Flatex wellicht(?)
Toen boden zij er eerst 0,36, later €0,34 en net voor opening €0,32~ voor wat ongeveer tussen de 3,50 en 4,00 NOK is.

Tijdens de reguliere beurshandel is het inderdaad niet boven de €0,29 gekomen, ongeveer 3,16 NOK

In vino veritas, in aqua sanitas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 18-09 16:07

LankHoar

Langharig tuig

Ko.Kane schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 11:43:
[...]

Duidelijk, dan zou ik echt eens met lokals gaan praten over wat zij doen en wat normaal is. Je pensioen is pas over jaren, dus nu x maanden later beginnen en geen foute keuzes maken is nu wel belangrijker. Je kan ook gewoon eens een advies van een tweede adviseur vragen, toch gratis als ze geen kosten mogen rekenen.

Je kan dus ook wel met belasting voordeel nu inleggen? Of leg je netto in?


[...]

Aparte opbouw. Ik zou toch eens in excel vergelijken wat dit voor 10 jaar kost, 20 jaar 30 jaar en dan afzetten tegen een alternatief, als de Degiro en VWRL. Je kan de adviseur vragen het overzicht te maken voor pensioen deel. (Vraag ook breakdown bij 3%, 5% en 7% jaarlijks rendement).

Zoals ik het nu lees:

3,6% over 10 jaar is 0,36% depot fee per jaar, aangezien dat maximum was, is het dus bij 20 jaar het 0,18%. Hoog, maar niet extreem, hier zijn brokers met 0,08 of 0,12% bij de goedkopere (Raiffeissenbank is duurder). Merk wel op dat dus zowat de helft goedkoper is al.

Echter komt er bij elke inleg nog een 1,5% fee bij (eenmalig) en romen ze maandelijks een 1,5% van rendement af (op 5% jaar rendement is dat ~0,075% op jaar).

Maar eerder zag ik dat de TER van dat BNP fonds ook nog 2,45% was. Dat is echt zon 2% per jaar te veel, en haalt zowat nog eens de helft van je verwachtte rendement onderuit. Die komt er boven op omdat bovenstaande eerder genoemde kosten de kosten van de broker/pensioenbeheerder zijn?

Maar als je bv 30-50% inkomstenbelasting bespaart door bruto inleg en later belastingvrij kan uitkeren is het interessant, mits je een ander goedkoper fonds kan/mag kiezen.

Wat wel belangrijk is om na te gaan: de belastingvrijheid van opnemen: als je namelijk tzt niet meer in CZ woont, maar NL of ergens anders is er wel degelijk de kans dat het wordt aangemerkt als belastbaar inkomen en dan is je enige voordeel weg en was het product veels te duur.
Veel heldere info, waarvoor dank! Van het weekend maar eens gaan zitten voor het rekenen (beetje druk weekje). Even antwoord op je vragen:
- Ik leg netto in, maar als ZZPer betaal ik vrij weinig belasting. Er is geloof ik ook nog weer iets aftrekbaar.
- Het belastingvoordeel is dat ik geen belasting betaal over mijn inleg/winst wanneer ik die minstens 3 jaar laat staan. Dat scheelt behoorlijk wat over de beoogde duur van 22 jaar :)
- De TER heeft de adviseur zo niet meer genoemd. Hij had het over totale kosten die 2,5-3.6% afhankelijk van grootte inleg + 1,5% voor de pensioenbeheerder. Wellicht moet ik daar ook nog even een verhelderende vraag over sturen voor ik met rekenen begin.
Verwijderd schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 13:00:
@LankHoar: je hebt volgens mij nog niet duidelijk gezegd of je t.z.t. je pensioen in Tsjechië wilt gaan opnemen. Als je langdurig in Tsjechië blijven wilt, moet je ook nog nadenken over het macro-economische perspectief van de CZK ten opzichte van de Euro en daar rekening meehouden voor wat betreft de opbouw van het kapitaal.

Als je gewoon weer verwacht te vertrekken naar Nederland, dan zou ik gaan nadenken over opbouw in Nederland. Aangezien we niet alleen vrij verkeer van personen hebbben, maar ook van kapitaal, diensten en goederen, zou het in principe voor de Tsjechische belastingen niets uitmaken wáár in de EU je je pensioenkapitaal opbouwt.
Over een jaar of 2 willen we waarschijnlijk uit CZ weg. Eerst waarschijnlijk naar Nederland voor 2-5 jaar o.i.d. en dan verder kijken wat de planning is. Het geld dat ik hier investeer kan ik laten staan en groeien, en dan wanneer ik er aanspraak op wil maken tijdens een vakantie o.i.d. uithalen (of simpelweg 3 jaar na laatste inleg zodat ik geen belasting hoef te betalen). Juist het idee van spreiding in CZK, EUR en USD leek mij wel een slimme aanpak.

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

LankHoar schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 21:28:
Over een jaar of 2 willen we waarschijnlijk uit CZ weg. Eerst waarschijnlijk naar Nederland voor 2-5 jaar o.i.d. en dan verder kijken wat de planning is. Het geld dat ik hier investeer kan ik laten staan en groeien, en dan wanneer ik er aanspraak op wil maken tijdens een vakantie o.i.d. uithalen (of simpelweg 3 jaar na laatste inleg zodat ik geen belasting hoef te betalen). Juist het idee van spreiding in CZK, EUR en USD leek mij wel een slimme aanpak.
Dan zou ik er nooit aan beginnen, zeker niet in een kleine financiële markt als CZK met een onzekere ontwikkeling ten opzichte van de Euro. Dat scenario is alleen aan te raden in een economie met een echte binnenvaluta, zoals bijvoorbeeld Zuid-Afrika.

Als je weer terug gaat naar Nederland en onder Nederlands belastingregime valt, tellen die bezittingen sowieso mee voor je kapitaal in Box 3. Een vrijstelling daarvoor geldt alleen maar (heel simpel gezegd) alleen maar niet als je er niet bij kunt tot je met pensioen gaat er een uitkering van koopt, en dat krijg je in de praktijk alleen maar bij Nederlandse instellingen geregeld (vermoed ik).

Mijn tip is en blijft dan om het gewoon in Nederland te regelen, desnoods bij een normale grootbank. Scheelt je misschien 1% in rendement (en ik weet dat dat veel geld is, opgeteld), maar het bespaart je gewoon de ellende.
Pagina: 1 ... 120 ... 185 Laatste

Dit topic is gesloten.