Skyaero schreef op vrijdag 24 april 2020 @ 09:58:
[...]
Boeing is too big too fail. 150.000 banen plus toeleveranciers die op het spel staan. Er zit heel veel militaire kennis in dit bedrijf. Daarnaast is het nog de enige die civiele amerikaanse vliegtuigen bouwt. Ik denk niet dat de US zit te wachten op een Europese monopolie.
[...]
De US army heeft een aantal vliegtuigjes in dienst, maar belangrijker: helikopters. Boeing produceert de AH-64 Apache aanvalshelikopter en de CH-47 Chinook transporthelikopter, beiden belangrijke componenten in het functioneren van de US Armuy
De paywall heeft te maken dat je maar X artikels per dag mag lezen daar.
To big to fail, hebben we dat in 2008 al niet ontkracht?
Boeing is to big om in 1 keer te falen, dat is waar echter Boeing heeft structurele problemen die al langer aanslepen. Bij een klein bedrijf, nieuw management, een frisse wind erdoor en dat kan snel goedkomen.
Bij een bedrijf als Boeing, dat kost jaren en dan nog, veel te veel overhead die niet willen toegeven dat ze een fout gemaakt hebben en paraplu open gooien, dan moet je duwen en dan zal je zien dat een deel van het personeel ontslag neemt omdat ze niet mee willen in het nieuwe verhaal.
Een ander probleem is dat u beste personeel afhaakt je hebt dus een leegloop van menselijk kapitaal.
Ondertussen zit de concurentie ook niet stil om te innoveren en dan komt daar nog een nieuwe concurent uit China. Dat Boeing groot is zorgt ervoor dat ze lang en diep kunnen gaan maar als je dan te diep gaat, je krijgt gigantisch veel krediet maar als je die allemaal verspeeld, dan heb je ook een veel groter probleem.
En dan komt Boeing in de huidige crisis, alsof het noodlot toeslaat moeten ze denken bij het management van Boeing, en dat is hun echt probleem, ze zaten al in heel stormweer voor Corona, Corona was echt wel het laatste wat Boeing nodig had.
Boeing is een stukje nationale trots voor de Amerikanen, daarom dat Boeing aan het "twijfelen" is of ze die state aid wel gaan aannemen, alsof ze een keuze hebben, typerend Amerikaans om straks nog te mogen bijvragen.
Trump had perfect de militaire tak kunnen helpen maar dat wilt hij niet, hij wilt volledig Boeing helpen, dus hij foefelt er de civiele tak gewoon bij. Dat was ook in lijn met mijn verwachting, daarom dat het goed is voor mijn positie dat Trump die move al gemaakt heeft.
Dan zitten we met de winst gevende onderdelen eruit halen, de verlieslatende kijken of we er nog iets mee kunnen en ofwel afstoten ofwel herstructureren. Boeing op zich zal niet meteen verdwijnen, toch niet volledig.
In ieder geval, er beweegt veel bij Boeing.
Een week geleden reorganisatie bij het management
Gisteren een rechtzaak wegens wanbetaling
vandaag kondigt Boeing ontslagen aan
vandaag blijkt dat de MAX nog lang aan de grond gaat blijven staan.
Dus als Boeing productie hervat bouwen ze vliegtuigen die je niet kan leveren (mogen niet vliegen) terwijl ze al gigantisch te laat waren voor Corona en dus contract breuk, als ze geleverd zijn kan je ze niet in gebruik nemen wegens allerhande problemen, vliegverbod, aanpassingen of nieuwe opleidingen en de enigste reden dat je dat vliegtuig wilt is omdat het minder brandstof verbruikt maar die brandstof is spotgoedkoop, er is dus ook geen reden meer om dat toestel te willen kiezen.
Moet je is denken wat jij gaat zeggen als je een auto besteld en ze lappen jou hetzelfde, en dan moet je er nog vanuit gaan dat het MAX probleem opgelost geraakt echter dat zit zo diep dat het naïef is, MAX is verbrand dus Boeing heeft een nieuw vliegtuig nodig.
De Boeing 777X is letterlijk de laatste hoop, maar als je even Boeing 777X issues in Google intikt, het is MAX all over again, dat is logisch omdat de onderliggende problemen al langer bezig zijn en dus ook dit toestel besmet hebben, mogelijks is de 777X nog erger dan de MAX, dit soort bedrijfsproblemen worden enkel erger met de tijd als je niet ingrijpt.
Hoe moet Boeing dan overleven in zijn huidige vorm als de klanten jaren nodig gaan hebben voor ze terug komen shoppen terwijl de klanten geen goed woord hebben over Boeing, de imago schade van de grote Boeing naam zwaar door het slijk is gehaald en men de huidige linup compleet moet vervangen om terug in de markt te komen? Is Boeing to big to fail of is Boeing to big to rescue?
https://www.bloomberg.com...t-jobs-on-plunging-demand
https://www.marketwatch.c...early-fall-wsj-2020-04-24