VW zet een aantrekkelijk produkt neer met de ID.3. Neutraal design, nette prijsstelling. Actieradius is dik in orde, al moet je je afvragen hoe realistisch de claims van VW zijn, een bedrijf dat heeft aangetoond eerlijke communicatie niet hoog op de prioriteitenlijst te hebben staan.
De vraag is voor mij vooral waar de ID.3 nu in uit zou moeten gaan blinken. Beenruimte achterin? Tsja, iemand van 1.95m kan achter zichzelf gaan zitten, dat is leuk voor taxibedrijven. Of de 1% van de Nederlanders met de langste tieners. Als USP is dat vrij zwak.
Afwerking? Dat lijkt me minder een punt in een minimalistisch EV-interieur. Maar dat is iets dat VAG uitstekend kan. Die hebben ze ongetwijfeld; al lost Tesla de (eerdere) problemen met de Model 3 (in Europa sterk opgeblazen) op en zal dit verschil teruglopen.
https://insideevs.com/new...ild-quality-improvements/
Prijs? Een Tesla Model 3 Standard kost ongeveer hetzelfde als de middelste ID.3 (58 kWh, 204 pk). Beiden hebben een vergelijkbare actieradius.
Tesla heeft de benchmark in handen, qua prestaties, rijplezier, efficiëntie, bagageruimte en techniek (o.a. accu is superieur) pakt ie de ID.3. Qua design heeft Tesla ongetwijfeld de betere kaarten; de Model 3 oogt sportiever en eleganter dan de MPV-achtige ID.3. En ze hebben het fantastische Supercharger netwerk. De ID.3 zet daar vooralsnog alleen meer beenruimte achterin tegenover en een betere afwerking. Mjah.
Gunner schreef op woensdag 11 september 2019 @ 12:31:
[...]
Of je nou David of Goliath bent; als je je auto's zelf in een hoog segment plaatst mag je ook daarop afgerekend worden. Dat lijken de vele fans niet te durven ofzo. Terwijl VAG nog steeds gefileerd wordt als er al heel lang geleden iets met een kettinkje niet klopt of er iets is met emissie (terwijl elk merk dit doet maar zij als enige gepakt werden).
Herinnerde me een fanboy op de frontpage. Die durfde zelfs te beweren dat de auto's nog duurder zouden zijn als ze beter van kwaliteit hadden geweest

Dat is echt de omgekeerde wereld.
Maar bij Tesla wordt een probleem al snel weggewuifd. Ja ze zijn nog niet zo lang bezig is dan het argument. Nee als je een premium wagen wegzet mag je gewoon wat meer verwachten.
Maar goed, ik zet m'n stokpaardje even weer op stal

Deze mening kan echt niet hier: Tweakers onwaardig.
1. Kwaliteit.
VAG produkten zijn (gemiddeld genomen, er zitten grote verschjllen tussen de modellen) qua betrouwbaarheid ondermaats en lopen heel ver achter op de Japanse en Koreaanse concurrentie, dit geldt overigens volgens de statistieken het minst voor Skoda. Het meest voor Audi en Seat.
Kwaliteit zonder betrouwbaarheid bestaat niet.
Kwaliteit betekent niet primair dat je plaatdelen dicht op elkaar zitten en je dashboard lekker zacht aanvoelt, kwaliteit betekent dat je op je auto kunt vertrouwen, dat ie het altijd doet. Dat je niet leegloopt op onderhoud omdat ze het in Duitsland zo'n leuk businessmodel vinden als er allerlei kostbare onderdelen kapot gaat na het aflopen van de fabrieksgarantie (niet uniek voor VAG, ook BMW is hier dol op).
Een Tweaker die eerlijk en nuchter nadenkt over een zacht aanvoelend dashboard vs. betrouwbaarheidt als kwaliteitskenmerk, zal volgens mij altijd voor dat 2e kiezen. De zachte dashboards, "mooie materialen" en nauw aansluitende carosseriedelen zijn zaken waar de Duitsers in uitblinken en die door de marketing-afdelingen efficiënt in de hoofden van de consument zijn geplant. En door de automedia, die ofwel eigendom zijn van de Duitsers (grootste autoblad Autoweek is van AutoBild b.v.) ofwel stevig worden beinvloed; dit is in principe niet onlogisch, aangezien de NLse economie zwaar leunt op de Duitse en de Duitse conomie het voor heen groot deel moet hebben van de auto-industrie. Maar op een forum als Tweakers mag je verwachten dat mensen door stemmingmakende media en marketing-onzin heen kunnen kijken.
VAG maakt auto's die op 2 vlakken na ronduit uitstekend zijn: betrouwbaarheid en fun. Beiden zijn een keuze; het 1e is een business model, het 2e komt uit de op zakelijkheid en efficientië gestelde invloedrijke kopstukken als Piëch.
Verder ligt het enorm voor de hand dat de Europese media alle negatieve berichten over de Amerikaanse benchmark tot het extreme opblazen. Alle invloed die ze aan kunnen wenden zullen ze aanwenden; ze lopen flink achter op Tesla en hebben dat nodig ook.
2. Emissieschandaal.
Het is een leugen dat andere automerken zouden hebben gedaan wat VAG heeft gedaan; ja in de jaren 90, op basis daarvan heeft de EU dit soort technieken nadrukkelijk verboden. Daarvoor werden ze gedoogd. Maar na het verbod staat VAG alleen; ze hebben aantoonbaar gefraudeerd. Van de rest is dat speculatie; er lopen wel onderzoeken naar b.v. BMW en Mercedes maar wat daar uit komt weten we niet. Inbouwen van software om tijdens de test in besodemieter modus te gaan is vooralsnog uniek voor VAG.
Hoe erg is het nu?
In de Verenigde Staten wordt het aantal voortijdige doden door de fraude geschat op 59.[5] In Europa is de impact groter doordat de dieselauto's daar veel populairder zijn dan in de VS en er sprake is van een grotere bevolkingsdichtheid. In Europa gingen er naar schatting ruim 44.000 gezonde levensjaren verloren.[6]
Wel degelijk misdadig dus.
En VW-bezitters zitten met een vrij onverkoopbare occasion en een auto die vaak niet meer zo prettig rijdt. Zie de geleden schade maar eens te verhalen. PON verwelkomt je met open armen.
VW ging zelfs zo ver dat ze sjoemelden met de fix tegen de sjoemel-software!
https://www.autoblog.nl/n...or-sjoemelsoftware-118460
https://automotive-online...sjoemelsoftware-in-update
Te triest voor woorden wat mij betreft. VW heeft de ID.3 OOK heel hard nodig om hun zwaar beschadigde imago een beetje te herstellen.
Tesla is een extreem waardevol bedrijf, dat gaat voorlopig absoluut niet failliet. Dit is geen realistische mening.
Volkswagen heeft de ervaring om een kwalitatief goede auto neer te zetten en heeft ook nog eens een goede naam. Daarnaast hebben ze natuurlijk ook nog eens de middelen om het heel lang uit te houden. Maar het lijkt erop dat ze het in ieder geval in 1 keer goed willen doen met het nieuwe platform.
VW een goede naam? Het emissieschandaal en de jarenlange betrouwbaarheids-problematiek hebben er stevig ingehakt. Het ligt er aan wie je het vraagt. Tesla is sexy, heeft lef, is de benchmark en heeft de technologische voorsprong om nog lang voorop te blijven lopen.
In 1x goed doen? Wat is goed? Als je de eerste volger bent na benchmark Model 3?
[Voor 8% gewijzigd door Dieken Taffert op 12-09-2019 11:08]