Bedankt voor je reactie, mijn gevoel is ongeveer hetzelfde. Begrijp ik wel goed dat als je voor je AOW leeftijd bij je pensioen pot wilt, dat je dan een boetebedrag moet betalen?r0bb schreef op donderdag 4 mei 2023 @ 08:52:
[...]
Ik heb jarenlang als ZZPer gedacht het pensioenbeleggen niet nodig te hebben -ik regelde het zelf wel met mijn aandelen in box 3. Feit is inmiddels dat box 3 dermate hard wordt aangepakt waarbij je ook je schulden niet meer maximaal mag aftrekken, dat het krankzinnig is als ik deze route van pensioenbeleggen niet met terugwerkende kracht ga inzetten.
Het grootste nadeel wat ik altijd 'dacht' te zien, was dat je pas op je pensioenleeftijd bij het geld kan; dit blijkt niet zo te zijn. Bij BND word goed uitgelegd dat je bijv ook op je 55e het pensioen kan gaan uitkering, maar dat je dat dan wel moet spreiden over 30 jaar. Blijkt toch wel goed te gaan werken voor mij op die manier. Ik ga over de afgelopen 7 jaar maximaal reserveringsruimte benutten.
Ik zie trouwens dat Bright Pensioen flink goedkoper is dan BND. Iemand hier ervaring mee?
EDIT: Volgens mij verwijs je naar deze pagina? Ik heb dan geen recht op deze Overbruggingslijfrente.
Grootste nadeel zou dan nog zijn dat je niet zomaar een X bedrag op kan nemen voor bijvoorbeeld een huis-schenking aan kinderen?
[Voor 9% gewijzigd door CarstenHouw op 04-05-2023 11:43]