Thanks, van welk jaar is je fiets en zou je voor mij misschien is willen meten wat de afmetingen van die drager zijn? Breedte en buis diameter? Dan kan ik alvast wat voor speurwerk doen welke rack mount stoeltjes geschikt zijn.noodgang schreef op woensdag 12 augustus 2026 @ 06:42:
[...]
Ik heb een Cube Supreme. Hier heb ik de Thule Yepp met framehouder op gezet. Dit werkt echt prima en er is zelfs nog ruimte over voor fietstassen.
Ik had gelezen dat die frame mount niet helemaal top is en je het risico kan lopen dat je het frame afbreekt omdat die in het midden dunner is als aan de eindes.
Wat betreft de keuringen TUV etc had ik het gelezen en snap ik dat cube zegt mag niet. Maar het is voor sporadisch gebruik maar wil het wel zo veilig mogelijk doen en de sterkste weg kiezen (frame mount of rack mount dus).
Cube heeft zelfs nu ook fietsstoeltjes
https://www.cube.eu/nl-en/equipment/kids-bike-seat
Maar wel jammer dat voor zover ik kan vinden is dit een universele oplossing, dus niet een MIK achtige oplossing specifiek voor Cube dragers.
Maar volgens mij schroef je een thule yepp rackmount ook in een paar seconde op je fiets. In iedergeval bedankt voor jullie reacties! 👌