Prima band, lekker licht. Net te smal voor mij. Enige echte issue die ik met die band heb is de prijs, vaak twee keer zo duur als de Continental Contact Urban die eigenlijk even licht rijdt. Verder zijn dit soort Schwalbes altijd kwetsbaar aan de wang (net als een van mijn favoriete banden die niet meer wordt gemaakt, de Schwalbe Supreme).
Aan de andere kant durf ik niet te zeggen of dat met een Urban Contact nou beter gaat zijn, een snelle lichte band is eigenlijk per definitie kwetsbaar aan de wang, daar zit hem een groot deel van de winst.
Wat voor mij meepeelt is dat ik al zeker 30 jaar probleemloos met Continentals rij op de racefiets (zal niet over de 100k zijn, maar dat komt omdat ik een tijd niet op de racefiets gezeten) en dat de Conti winterbanden gewoon briljant zijn. Toegegeven, ik heb de laatste 20 jaar veel meer kilometers met Schwalbe gemaakt op de vakantiefietsen en ebike. Ik zal ongetwijfeld ver boven de 100k zitten, mijn vrouw idem ditto (geen overdrijving), dus dat ik meer ellende heb gehad met Schwalbe is ook niet gek.
Ik vind Schwalbe prima, maar als ik kan kiezen dan voor mij toch Continental. Je ziet wel veel meer Schwalbe bij de fietsenboer, Continental is vaak een kwestie van bestellen of Online zoeken.
Contact Urban:
https://wimschermer.blogs...%20een%2026%20inch%20band.
Enorm voordeel is de enorme hoeveelheid maten waarin ze deze band maken.
Winterbanden:
https://wimschermer.blogs...ndentest-continental.html
Een oude test, maar er is op dit deel van de markt weinig veranderd. Schwalbe Spike banden gaan echt snel stuk, afrader. Maar nogmaals, een Marathon, Almotion, Supermoto, etc... allemaal prima als het nat is, modder en bladeren is vooral een kwestie van hoe breder hoe beter.
Een winterband moet je alleen overwegen als je ijzel tegenkomt (wat met forenzen zeker een issue kan zijn). Schwalbe spike banden zijn op dat punt heel goed, maar ze rijden vreselijk en gaan supersnel stuk. Ik deed er gemiddeld een winter mee en ze falen ook echt catastrofaal, de spike gaat de binnenband in en dan sta je daar langs de kant van de weg. Een Continental winter contact doet het zonder spikes, is behoorlijk goed in ijzel, superieur in sneeuw en rijd oneinidg veel beter op asfalt.
Voor ik het vergeet, Pirelli maakt ook goede banden, waaronder een winterband. Geen ervaring mee, ik zie eerlijk gezegd ook geen reden om over te stappen van de twee Duitse merken, niet voor een winter band, niet voor een 4 seizoenen band. Prijs is niet lager en de tests geven ook geen reden om nu opeens naar Pirelli over te gaan. Prima banden, maar niet beter.
[
Voor 19% gewijzigd door
roffeltjes op 22-10-2025 11:13
]