Wat tijd gevonden om in de Nintendo financiële data te duiken. Voorlopig enkel grafieken en beperkte commentaar. Klikken = vergroten

Links met interactieve grafieken bevatten de concrete cijfers.
Al bij al een iets sterkere daling qua resultaten dan Nintendo had voorspeld. Tegelijkertijd niet vergeten dat Switch al bijna 8 jaar op de markt is.
Wie graag de bronnen bekijkt, kan naar
https://www.nintendo.co.jp/ir/en/index.html surfen.
Hardware
interactieve grafiek
Het valt in de data verder op dat Japan meer Switches doorheen het jaar verkoopt, maar tijdens de eindejaarsfeestdagen minder aandeel van de consoleverkopen representeerde dan de rest van het jaar.
Hardware voorspellingen zijn bijgesteld van 12,5 miljoen verscheepte consoles naar 11 miljoen voor het fiscale jaar tot en met maart 2025. Nintendo komt pas met voorspellingen voor Switch 2 nadat ze hun boekjaar hebben afgesloten.
Lifetime hardware sales bereikt Switch de kaap van 150 miljoen. Rond de zomer zou Switch de Nintendo DS moeten inhalen. CEO Furukawa stelt alvast dat men geen prijsverandering voor de Switch van plan is (zie
vraag 3, pagina 2).
Software
Lifetime software verkopen op Switch: 1.359,8 miljoen games, exclusief download-only titels.
Software verkopen oktober-december 2024: 53,7 miljoen games, exclusief download only-titels. Duidelijke daling jaar-op-jaar (66,9 miljoen games in hetzelfde kwartaal).
First party software verkoopupdates:
- Mario Kart 8 Deluxe - 67.35M (+3.08M)
- Animal Crossing: New Horizons - 47.44M (+990K)
- Super Smash Bros. Ultimate - 35.88M (+740K)
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 32.62M (+330K)
- Super Mario Odyssey - 29.04M (+540K)
- Pokémon Sword and Shield - 26.60M (+160K)
- Pokémon Scarlet and Violet - 26.38M (+690K)
- The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - 21.55M (+510K)
- Super Mario Party - 21.10M (+120K)
- New Super Mario Bros. U Deluxe - 18.06M (+290K)
- Nintendo Switch Sports - 15.74M (+1.37M)
- Super Mario Bros. Wonder - 15.51M (+2.07M since March 2024)
- Super Mario Party Jamboree - 6.17M
- The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom - 3.91M (+1.33M)
- Paper Mario: The Thousand-Year Door - 2.06M (+120K)
- Mario & Luigi: Brothership - 1.84M
- Luigi's Mansion 2 HD - 1.80M (+230K)
Echoes of Wisdom haalt zeer behoorlijke verkopen, maar raakt niet aan de verkopen van de Link's Awakening remake. Mario Party Jamboree lijkt de snelst verkopende Mario Party game op Switch te zijn. De vraag is daar of deze op lange termijn blijft verkopen, maar ik heb wel de indruk dat deze goed onthaald wordt door de fans. Nintendo lijkt ook tevreden met Jamboree.
Tears of the Kingdom verkoopt voor het eerst in een tijdje meer dan Breath of the Wild. Vermoedelijk had een korting tijdens de november eShop sale hier mee te maken. In de Verenigde Staten waren er blijkbaar ook significante kortingen voor een fysiek exemplaar.
Ik ben eigenlijk nieuwsgierig of Nintendo stappen zal ondernemen om deze evergreen Switch 1 titels te blijven verkopen aan Switch 2 eigenaars
Digitaal
Ik vond dit héél opvallend dus een korte commentaar: op de slide van Nintendo zie je een duidelijke daling van het download-only segment tijdens het kerstkwartaal. Hoewel het typisch is dat de digitale ratio daalt tijdens de feestdagen (mensen geven vaker fysieke software als kado), is de daling van de DLC en download-only software tegenover vorige (veel zwakkere) kwartalen mogelijk een indicator dat de spelersbasis minder actief begint te worden en dus minder geld uitgeeft.
Nintendo geeft aan dat hun aantal 'Actieve spelers per jaar' op Switch nog steeds stijgt (129 miljoen accounts), maar ik blijf dit geen robuuste indicator vinden. Het aantal NSO gebruikers blijft wel stabiel op 34 miljoen (vraag 9 van de
Q&A met aandeelhouders).
Om onbekende reden wilt Datawrapper niet het volledige cijfer renderen voor dit kwartaal, maar dus: 85,9 miljard JPY digitale omzet (=545 miljoen euro).
Mobile & IP
interactieve grafiek
In mei opent Super Nintendo World (zowel de Mario als de DK zone) in Universal Epic Universe in Orlando. Ook Lego blijft Nintendo sets uitgeven. Misschien belangrijk om te zeggen dat merchandise verkopen niet in deze cijfers zitten, deze worden tegenwoordig ondergebracht in de "Andere" categorie, die Nintendo een tijdje geleden heeft samengevoegd met hun verkoopdata over speelkaarten en dergelijke. We zien dat die omzetpost stijgt sinds midden 2022, en nu iets meer dan 1% van de omzet is (dit kwartaal: >4 miljard JPY of >25 miljoen euro). Een decennium geleden hadden we het nog over 0,2-0.3% van de omzet.
In de Q&A sessie met de aandeelhouders vermeldt CEO Furukawa verder (vraag 5) dat Nintendo nog onaangekondigde mobile game(s) in ontwikkeling heeft.
Financiëel
Algemeen gesteld daalt de omzet met 27,7% tegenover Q3 2024, en daalt de operationele winst met 31,6%. Dit is overduidelijk een sterkere daling dan verwacht. Nintendo stelt hun voorspellingen voor de totale omzet en winst gedurende het huidige boekjaar bovendien naar beneden bij (
zie slide 8).
Interactieve grafiek
Research & Development
interactieve grafiek
Advertising
Je merkt dat Nintendo's marketinguitgaves wat gedaald zijn de voorbije kwartalen. Mogelijk denken ze dat meer uitgeven niet voldoende resultaten zou halen met Switch 2 op komst?
interactieve grafiek
Noot: ik vond een fout in de data export naar deze grafiek met advertentiekosten waardoor de cijfers voor Q1 en Q2 van het huidige fiscale jaar niet klopten. Dit is gecorrigeerd in de huidige grafiek en de dynamische grafiek op Datawrapper.
[
Voor 6% gewijzigd door
JackAvery op 09-02-2025 21:04
]