Ik zag het later. Maar dat is dus zwevend genoeg als het niet opvalt
Maar waar vind je dat soort houders?
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
Ik zag het later. Maar dat is dus zwevend genoeg als het niet opvalt
Ik heb wel eens een soort gelijk iets laten maken voor een project uiteindelijk zijn het maar 3 plaatjes op elkaar gelast. Maar dit is misschien iets voor je.Jelte schreef op zondag 2 februari 2020 @ 22:33:
[...]
Ik zag het later. Maar dat is dus zwevend genoeg als het niet opvalt
Maar waar vind je dat soort houders?
[ Voor 17% gewijzigd door twain4me op 02-02-2020 22:51 ]
De condensator zelf wel, ik denk dat er bij de weerstand instelling een dubbel oranje streep staat?PD2JK schreef op zondag 2 februari 2020 @ 20:22:
@Arjan
Bedankt voor je antwoord!
Er gaan drie draden de wikkeling in. Rood, wit en blauw.![]()
Met m'n vertrouwde Fluke 77 II meet ik het volgende:
Blauw-Rood 50,8 Ω
Blauw-Wit 25,2 Ω
Rood-Wit 25,8 Ω
Condensator is een goeie! Dat is precies wat er gebeurd denk ik. Ook is er een typische brandlucht te ruiken tijdens het brommen. Denk dat de rotor als het ware opgewarmd wordt omdat hij niet kan draaien?
Condensator is een Ducati425V 9uF, 10000h staat erbij als levensduur. Die kan ik niet testen mijn multimeter denk ik...
oprecht vertrouwen wordt nooit geschaad
Ik zou voor deze gaan denk ik, laatst gezien bij een timmerman, ziet er best goed uit. veder geen gebruiks ervaring mee.rockerpoet schreef op maandag 3 februari 2020 @ 08:50:
Wat is een handige en mobiele werkbank voor het uitvoeren van timmerwerkzaamheden? Denk aan zaag-, freeswerk, etc. Een grote schuur heb ik helaas niet en moet alle werkzaamheden binnenshuis uitvoeren.
Hier bijvoorbeeld: https://houtmerk.nl/pages...-werkblad-keuken-badkamerJelte schreef op zondag 2 februari 2020 @ 22:33:
[...]
Ik zag het later. Maar dat is dus zwevend genoeg als het niet opvalt
Maar waar vind je dat soort houders?
Ik heb zelf sinds een maand de Wolfcraft Master 700: https://www.amazon.de/gp/product/B00PA2Y982/rockerpoet schreef op maandag 3 februari 2020 @ 08:50:
Wat is een handige en mobiele werkbank voor het uitvoeren van timmerwerkzaamheden? Denk aan zaag-, freeswerk, etc. Een grote schuur heb ik helaas niet en moet alle werkzaamheden binnenshuis uitvoeren.
Het laatste zou prima kunnen!Frogy schreef op maandag 3 februari 2020 @ 13:06:
Ik weet niet zo goed of ik het hier moet plaatsen of in het tuinen topic maar ik wil graag van gebroken stoeptegels een border metselen. Moet ik hier flexibele tegellijm (voor buiten) voor gebruiken of zou dat ook gewoon met metselmortel (https://www.hornbach.nl/s...5-kg/7195703/artikel.html ) kunnen
Ligt er een beetje aan wat je doel is. Als je een soort tafel wil is zo'n Fatmax opklaptafeltje wel handig (wel iets van klemmen bij nodig om dingen vast te zetten).rockerpoet schreef op maandag 3 februari 2020 @ 08:50:
Wat is een handige en mobiele werkbank voor het uitvoeren van timmerwerkzaamheden? Denk aan zaag-, freeswerk, etc. Een grote schuur heb ik helaas niet en moet alle werkzaamheden binnenshuis uitvoeren.
sleep: a completely inadequate substitute for caffeine
Je kunt ook voor weinig geld twee inklapbare schragen maken eventueel met een werkblad wat je er op kunt leggen. Er zijn diverse filmpjes over op YouTube te vinden. Als je die mogelijkheid hebt, en het weer is er naar kun je ook buiten aan de slag. Workmates staan ook regelmatig op Marktplaats.rockerpoet schreef op maandag 3 februari 2020 @ 08:50:
Wat is een handige en mobiele werkbank voor het uitvoeren van timmerwerkzaamheden? Denk aan zaag-, freeswerk, etc. Een grote schuur heb ik helaas niet en moet alle werkzaamheden binnenshuis uitvoeren.
Tja vanalles
Een wtw voor een bad heeft bijzonder weinig nut. Wat is precies je vraag? Wil je zelf een aluminium wtw maken? Een verticale wtw heeft iets minder rendement dan een horizontale. Waarom wil je deel wtw in de muur frezen? Of wordt het geen wtw?vso schreef op maandag 3 februari 2020 @ 20:30:
Ik ga mijn warmwater leiding eruit slopen en opnieuw aanleggen .. nu zit onze CV op 10m "pijp" verwijderd van waar hij in de vloer gaat voor badkamer / keuken .. (nog steeds zolder) .. daarna praat je over bad/douche en gootsteen badkamer(1ste) + aanrecht keuken .(bg)
omdat we bad/douche hebben zit ik te denken aan een staande WTW of alleen voor de douche .. omdat bad tja nog niet bestaat
ik zit vooral nu me af te vragen of je koppel stukken doet, op dit moment zit ik aan geisoleerde buigbare aluminium pijp te denken .. die ik in de muur zou frezen ..
de vraag is meer over hoe ik de koppeling tussen de kranen maak .. in de wand of boven (op zolder) ..orf schreef op maandag 3 februari 2020 @ 20:36:
[...]
Een wtw voor een bad heeft bijzonder weinig nut. Wat is precies je vraag? Wil je zelf een aluminium wtw maken? Een verticale wtw heeft iets minder rendement dan een horizontale. Waarom wil je deel wtw in de muur frezen? Of wordt het geen wtw?
Tja vanalles
Ok, dus de wtw had er niet zoveel mee te maken? Iets als Uponor werkt fijn. Flexibel, perskoppelingen die niet lekken en erg snel te verwerken. Heb je alleen wel gereedschap voor nodig.vso schreef op maandag 3 februari 2020 @ 20:46:
[...]
de vraag is meer over hoe ik de koppeling tussen de kranen maak .. in de wand of boven (op zolder) ..
Waar je naar zou moeten kijken is Renovlies. Flexibel zodat eventuele zet/krimpscheuren niet zichtbaar worden. Als ik het goed begrepen heb net zo strak te krijgen als een gestucde muur.nemesis2212 schreef op maandag 3 februari 2020 @ 21:15:
nieuw in dit topic. ik heb een nieuwbouw woning gekocht en een vraag over de muren. Deze worden behang klaar opgeleverd en zijn van kalksteen zoverre ik weet. Wat kan ik het beste met de muren doen voordat ik ze wil/laat schilderen. Stucen of iets anders?
[ Voor 6% gewijzigd door PaT op 03-02-2020 21:21 ]
Groot genoeg voor 2 hoofdletters
Ik heb toevallig ook flexibele leiding nodig i.v.m. een badkamerverbouwing. Bij Warmteservice verhuren ze Uponor persgereedschap. Heb ze even gevraagd via chat:orf schreef op maandag 3 februari 2020 @ 20:50:
[...]
Ok, dus de wtw had er niet zoveel mee te maken? Iets als Uponor werkt fijn. Flexibel, perskoppelingen die niet lekken en erg snel te verwerken. Heb je alleen wel gereedschap voor nodig.
Je kan ook gaan voor Uponor RTM daar heb je geen gereedschap voor nodig. (behalve een goede kniptang en calibreer/ontbraam gereedschap) Voordeel is dat je niet alles op 1 dag hoeft te doen, nadeel is dat de koppelingen iets duurder zijn.ThinkPadd schreef op maandag 3 februari 2020 @ 21:22:
[...]
Ik heb toevallig ook flexibele leiding nodig i.v.m. een badkamerverbouwing. Bij Warmteservice verhuren ze Uponor persgereedschap. Heb ze even gevraagd via chat:
Handperstang €15 per dag, €200 borg
Accuperstang €25 per dag, €800 borg
Je kunt ook nog kijken naar Viega Pexfit, daarvoor kun je bij Bauhaus het gereedschap de eerste dag gratis lenen. De koppelingen daarvan verkopen ze bij Bauhaus ongetwijfeld, maar ze hebben geen webshop dus weet de prijzen zo niet. Maar is ook elders (Warmteservice bijv.) te koop.
Als stucen een optie is zou ik dat zeker doen. Renovlies is top als je geen tijd of geld hebt voor stucwerk, maar ik vind het een stuk minder uitstralen.nemesis2212 schreef op maandag 3 februari 2020 @ 21:15:
nieuw in dit topic. ik heb een nieuwbouw woning gekocht en een vraag over de muren. Deze worden behang klaar opgeleverd en zijn van kalksteen zoverre ik weet. Wat kan ik het beste met de muren doen voordat ik ze wil/laat schilderen. Stucen of iets anders?
[...]
Float like a butterfly, sting like a bee.
[ Voor 5% gewijzigd door vso op 03-02-2020 22:35 ]
Tja vanalles
@nemesis2212marc1111 schreef op maandag 3 februari 2020 @ 22:21:
[...]
Als stucen een optie is zou ik dat zeker doen. Renovlies is top als je geen tijd of geld hebt voor stucwerk, maar ik vind het een stuk minder uitstralen.
Je blijft vaak wel een naad zien en als je een keer een geboord gat niet meer nodig hebt is het een stuk lastiger weg te werken. Zeker als je renovlies met patroon neemt.
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
nog te ver wegsbruynis schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 07:30:
@vso "binnenkort" komen ze in Cruquius (Haarlemmermeer)
https://haarlemmermeergem...estiging-bauhaus-cruquius
Tja vanalles
Dank voor de tips. Ik kan een een oude workmate krijgen dus zal hiermee eerst aan de slag gaan.Felyrion schreef op maandag 3 februari 2020 @ 16:15:
[...]
Zelf heb ik de welbekende workmate, zal inmiddels een jaar of 20 oud zijn, doet ook nog prima zijn werk. Voordeel daarvan is dat je er standaard al iets in kunt klemmen en dat je met bijvoorbeeld planken doorzagen in het midden kunt zagen (tussen de twee werkbladen in).
[ Voor 63% gewijzigd door FRANQ op 04-02-2020 13:57 ]
Onderin een samenstelling maken van twee enkele hollewanddozen die je aan elkaar kunt schuiven, een naar boven gericht en een naar onderen gericht? Je hebt overigens ook hollewanddozen waar je een extra buisvoetje (?) op kunt zetten, o.a. van Attema of ABB.endness schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 13:46:
Ik ben bezig met een voorzetwandje waar wat stopcontacten inkomen. De dozen worden onderling doorgelust. Ik wil op een plek een stopcontact bij de grond, maar ook 1 op bankhoogte voor een eventuele telefoonlader. Hoe pak ik dit het beste aan? De huidige bedrading komt vanaf de onderkant. Per hollewanddoos kun je 2 leidingen kwijt, dat is het probleem niet. Maar hoe kom ik van de bovenste naar de onderste inbouwdoos zonder scherpe bochten? Wellicht toch eerst een 180 graden bocht maken met 2x 90 graden hard PVC?
[ Voor 14% gewijzigd door D85 op 04-02-2020 13:55 ]
Float like a butterfly, sting like a bee.
[ Voor 24% gewijzigd door endness op 04-02-2020 14:11 ]
Je hebt ook dozen waarbij die buisvoetjes schuifbaar/kantelbaar zijn, die kun je dus schuin op de buis schuiven en dan de doos het gat in, waardoor alles weer op zijn plek komt.endness schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 14:07:
Die buisvoetjes heb ik er inderdaad bij, maar met die voetjes gekoppeld krijg je de doos er nooit meer (van voren) in. Vanaf achter inschuiven lukt uberhaupt niet, omdat je daar de metalen bevestigingen hebt zitten.
De buis er doorheen trekken is uiteraard een optie, maar ik gebruik liever de openingen met buisvergrendeling. Op de volgende afbeelding is goed het probleem gezien als ik de voetjes zou gebruiken.
[Afbeelding]
De doos is voorzien van 2 scharnierende conische buisinvoeren
[ Voor 10% gewijzigd door Martinusz op 04-02-2020 14:18 ]
Float like a butterfly, sting like a bee.
[ Voor 51% gewijzigd door FRANQ op 04-02-2020 14:34 ]
Vandaag even met Henco gesproken, je mag Henco vision inwerken, hoewel ik het wel zou navragen denk ik dat het met Uponor's klem koppeling ook mag.vso schreef op maandag 3 februari 2020 @ 22:34:
maar wil je persleiding-T stukken in de wand hebben of iets van een verdeelstuk waar je eventueel nog bij kan ..
[ Voor 8% gewijzigd door Slonzo op 05-02-2020 18:26 ]
Zolang er mensen zijn zal de wereld nooit duurzaam worden.
Zijn er wel genoeg kliffen op de wereld waar 8 miljard mensen zich als lemmingen vanaf kunnen storten?
Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer
Slonzo schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 18:23:
Ik wil graag een stang voor een douchegordijn ophangen in de badkamer. Nu loop ik tegen het probleem aan dat ik 1 uiteinde aan het plafond van een schuin oplopende dakkapel moet bevestigen.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Omwille van een aantal redenen (o.a. gording die in de weg zit, foto hieronder) is er geen andere optie/plaats om 'm te bevestigen. Er zit maar een paar cm tussen het schuine dak en de stang, dus ik dacht om gewoon een blokje hout schuin gelijklopend met het dak af te korten, daar een 24mm gat in te boren voor de stang, en dan zo tegen het plafond te bevestigen - maar dat is allemaal redelijk precies werk, en ik heb helaas geen kolomboor.
Misschien zie ik een eenvoudigere manier over het hoofd?
Hoe zouden jullie dat aanpakken?
[Afbeelding]
[ Voor 3% gewijzigd door HyperTrophy op 05-02-2020 20:41 ]
Hoezo is dat precisiewerk? Als je nou eerst een blokje pakt, gat er in en dan pas zagen, heb je die hele kolomboor niet nodig. Heck, als je een balk pakt, gat er in en dan pas schuin cq recht afzagen is het ng makkelijkerSlonzo schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 18:23:
Ik wil graag een stang voor een douchegordijn ophangen in de badkamer. Nu loop ik tegen het probleem aan dat ik 1 uiteinde aan het plafond van een schuin oplopende dakkapel moet bevestigen.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Omwille van een aantal redenen (o.a. gording die in de weg zit, foto hieronder) is er geen andere optie/plaats om 'm te bevestigen. Er zit maar een paar cm tussen het schuine dak en de stang, dus ik dacht om gewoon een blokje hout schuin gelijklopend met het dak af te korten, daar een 24mm gat in te boren voor de stang, en dan zo tegen het plafond te bevestigen - maar dat is allemaal redelijk precies werk, en ik heb helaas geen kolomboor.
Misschien zie ik een eenvoudigere manier over het hoofd?
Hoe zouden jullie dat aanpakken?
[Afbeelding]
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Warmte van vloerverwarming is heel beperkt, anders zou je immers ook je voeten verbranden.silmaril8 schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 20:07:
Ik ben van plan een trapkast te maken zoals bijvoorbeeld op onderstaand voorbeeld:
[Afbeelding]
Het skelet wil ik maken van 44x44 vuren houten balken (of 44x69?). Aan de onderkant zal ik de balken vastmaken aan de vloer met bijvoorbeeld kit of (voorzichtig) met een aantal schroeven in de vloer.
Ik heb echter wel vloerverwarming. Is het mogelijk om vurenhouten balken uberhaupt wel direct op de vloerverwamingsvloer te monteren (vanwege optrekkend vocht of vanwege de warmte)? Of moeten de houten balken geprepareerd worden (met een of andere primer)?
Of is het beter bij vloerverwaming om zo'n trapkast op een laminaat vloer te monteren (ipv direct op de dekvloer)? Dan worden de balken niet vastgemaakt aan het laminaat (ze "zweven" dus), maar zorgt de constructie er zelf voor (eventueel geholpen met extra ijzeren profielen) dat de kast niet kan bewegen?
[ Voor 26% gewijzigd door HyperTrophy op 05-02-2020 22:06 ]
Niet schroeven, gewoon kitten met High Tac, Tec-7 of andere sterke kit.silmaril8 schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 20:07:
Ik ben van plan een trapkast te maken zoals bijvoorbeeld op onderstaand voorbeeld:
[Afbeelding]
Het skelet wil ik maken van 44x44 vuren houten balken (of 44x69?). Aan de onderkant zal ik de balken vastmaken aan de vloer met bijvoorbeeld kit of (voorzichtig) met een aantal schroeven in de vloer.
Slonzo schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 18:23:
Ik wil graag een stang voor een douchegordijn ophangen in de badkamer. Nu loop ik tegen het probleem aan dat ik 1 uiteinde aan het plafond van een schuin oplopende dakkapel moet bevestigen.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Omwille van een aantal redenen (o.a. gording die in de weg zit, foto hieronder) is er geen andere optie/plaats om 'm te bevestigen. Er zit maar een paar cm tussen het schuine dak en de stang, dus ik dacht om gewoon een blokje hout schuin gelijklopend met het dak af te korten, daar een 24mm gat in te boren voor de stang, en dan zo tegen het plafond te bevestigen - maar dat is allemaal redelijk precies werk, en ik heb helaas geen kolomboor.
Misschien zie ik een eenvoudigere manier over het hoofd?
Hoe zouden jullie dat aanpakken?
[Afbeelding]
Ik zou 44x69 gebruiken en inderdaad op de dekvloer lijmen. Zorg ervoor dat de vloerbalken van de kast ook aan de muurbalken zijn vast geschroefd. De muurbalken dan ook laag bij de grond vast schroeven aan de muur en trap. Gebruik flexibele lijm voor de vloerbalken dan kan de vloer er ook nog een paar mm onder bewegen.silmaril8 schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 20:07:
Ik ben van plan een trapkast te maken zoals bijvoorbeeld op onderstaand voorbeeld:
[Afbeelding]
Het skelet wil ik maken van 44x44 vuren houten balken (of 44x69?). Aan de onderkant zal ik de balken vastmaken aan de vloer met bijvoorbeeld kit of (voorzichtig) met een aantal schroeven in de vloer.
Ik heb echter wel vloerverwarming. Is het mogelijk om vurenhouten balken uberhaupt wel direct op de vloerverwamingsvloer te monteren (vanwege optrekkend vocht of vanwege de warmte)? Of moeten de houten balken geprepareerd worden (met een of andere primer)?
Of is het beter bij vloerverwaming om zo'n trapkast op een laminaat vloer te monteren (ipv direct op de dekvloer)? Dan worden de balken niet vastgemaakt aan het laminaat (ze "zweven" dus), maar zorgt de constructie er zelf voor (eventueel geholpen met extra ijzeren profielen) dat de kast niet kan bewegen?
[ Voor 66% gewijzigd door Martinusz op 06-02-2020 11:39 ]
Float like a butterfly, sting like a bee.
[ Voor 83% gewijzigd door Fanatic_FS op 06-02-2020 11:37 ]
Heb ik bij een aantal binnendeuren ook gehad. Oplossing was met een stanleymes het 'topje' van de rubbertjes afsnijden. Toen sloten de deuren al gelijk een stuk beter.Martinusz schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 10:14:
Ik heb een probleem met mijn nieuwe deuren en nieuwe loopslot, het dagschot pakt niet in de sluitplaat (heet dat zo?), zelfs niet met een stevige duw pakt ie hem niet en glijdt de deur weer open.
Wat te doen? sluitplaat beetje buigen of vijlen?
Het is een stalen kozijn met van die stalen sluitplaten, ik kan daar volgens mij weinig aan verstellen.
Rest van de deuren tot nu toe geen probleem, behalve bij deze deur op dit moment.
Edit:
Ter verduidelijking, dagschot pakt dus niet deze sluitplaat:
[Afbeelding]
Edit2: Ter lering en vermaak
Deur gaat inmiddels dicht, ben nog niet helemaal tevreden, maar hij springt niet meer open als ik zacht duwtje geef.
Wat bleek, van die rubber dopjes in het kozijn waren best dik om de deur op te vangen, deze eens verwijderd en de deur ging al iets steviger in het slot, maar nog steeds niet top.
Vervolgens kijk ik eens goed en jawel, de deur hang wat scheef, gevolg het dagschot komt een beetje op dat middels stukje ijzer van die sluitplaat (tussen de gaten zeg maar).
Oke deur eruit, wat draaien aan paumelle e.d. hier en daar en deur hangt rechter en jawel hij valt weer in het slot. Rare is dat vanuit binnen ik de deur nog steeds (wel stuk moeilijker) open kan trekken zonder de klink naar beneden te doen. Echter vanuit buiten kan ik duwen wat ik wil, maar dan springt ie niet open.
Voor nu vind ik het even goed, ik ga even kijken wat de volgende 3 deuren gaan doen![]()
Optie is nog andere sluitplaat, zonder middenstuk in het midden ofzo.
Edit3: 2de deur ging al stuk beter, bijna trapte ik er weer in, maar het was bij deze echt de te dikke rubbertje die de deur opvangen in het kozijn. Middelste vlak onder het loopslot eruit en deur gaat dicht.
Alle deuren zitten er nu in, bij sommige kan ik 2 dopjes laten zitten (beneden + boven, midden eruit), bij sommige moesten ze er allemaal uit.hpmkruit schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 13:11:
[...]
Heb ik bij een aantal binnendeuren ook gehad. Oplossing was met een stanleymes het 'topje' van de rubbertjes afsnijden. Toen sloten de deuren al gelijk een stuk beter.
Float like a butterfly, sting like a bee.
Zou mooi zijn als ze die roosters in het formaat van een baksteen zouden hebbenhpmkruit schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 13:36:
Paar voegen doorboren kan geen kwaad. Vraag is wel of dit voldoende is als je nu 'enorm veel' last van vocht hebt. Andere optie is een ventilatierooster plaatsen (250 x 250mm is een standaard maat). Hiervoor moet je wel iets meer breken of deze in de deur plaatsen.
Anoniem: 93986
Dat zal allicht helpen maar, als de luchtvochtigheid buiten hoog is dan zal die in de garage ook gewoon hoog zijn. Oftewel, het zal wel helpen om te luchten en wat frisse lucht erin te krijgen maar het vocht ga je er niet mee uitkrijgen in deze periode van het jaar.DeFeCt schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 13:29:
Graag zou ik wat advies van de deskundigen ontvangen...
Onze vrijstaande halfsteens (nieuwbouw) garage met betonnen vloer en houten dak heeft enorm veel last van vocht (overal schimmel). Hert lijkt erop dat de boel gewoon erg slecht ventileert en dat lijkt me dan ook het eerste punt om aan te pakken.
In de garage zit wel een raam, maar dit kan niet open en boven en onder de deur zijn geen roosters geplaatst. Ik heb nu het idee om een aantal tocht sleuven te boren in de muren en deze zo te boren dat er aan weerzijden tochtgaten ontstaan zodat e.e.a. kan doortochten.
Mijn idee is om deze op ongeveer 30cm en 200m hoogte aan te brengen en hiervoor wil ik een aantal veriticale voegen doorboren.
Mijn vraag is of ik dit zonder problemen kan doen...
Verwarmen met petroleum en/of isoleren zijn eventuele vervolgstappen mocht dit niet voldoende blijken
Ik zat in dezelfde situatie, alleen met voldoende stootvoegen aangebracht. Het was nog steeds vochtig (de druppels hingen aan het betonnen plafond). Waarschijnlijk gaan roosters geen wonderen voor je doen. Opties die je hebt:DeFeCt schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 13:29:
Graag zou ik wat advies van de deskundigen ontvangen...
Onze vrijstaande halfsteens (nieuwbouw) garage met betonnen vloer en houten dak heeft enorm veel last van vocht (overal schimmel). Hert lijkt erop dat de boel gewoon erg slecht ventileert en dat lijkt me dan ook het eerste punt om aan te pakken.
In de garage zit wel een raam, maar dit kan niet open en boven en onder de deur zijn geen roosters geplaatst. Ik heb nu het idee om een aantal tocht sleuven te boren in de muren en deze zo te boren dat er aan weerzijden tochtgaten ontstaan zodat e.e.a. kan doortochten.
De muur is al geïmpregneerd bij de oplevering, maar dat is inmiddels 3 jaar geleden dus misschien dat het weer tijd wordt?Alsjemenou schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 14:00:
[...]
Ik zat in dezelfde situatie, alleen met voldoende stootvoegen aangebracht. Het was nog steeds vochtig (de druppels hingen aan het betonnen plafond). Waarschijnlijk gaan roosters geen wonderen voor je doen. Opties die je hebt:
- volledige garage isoleren. Stootvoegen aanbrengen, spouw maken en alles isoleren met aan de warme en koude zijdes je juiste folies.
- stenen muur impregneren. Hielp bij mijn ouders in hun garage enorm!
Ik heb beide bovenstaande dingen gedaan.
Dat was het idee, ja. Precies, omdat het 24mm gat voor de 23mmstang [relatief] loodrecht op het blokje moet zijn, en dan moet hij zo afgekort zijn zodat het gat in lijn met de stang blijft. Da's 2 keer een afwijking die je kan hebben, dan gaat het snel fout in mijn ervaringThe Eagle schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 21:01:
Hoezo is dat precisiewerk? Als je nou eerst een blokje pakt, gat er in en dan pas zagen, heb je die hele kolomboor niet nodig. Heck, als je een balk pakt, gat er in en dan pas schuin cq recht afzagen is het ng makkelijker
ik snap niet dat je gaat prutsen met verduistering .. (statische/plakfolie) lijkt mij een goeie weg ..Slonzo schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 18:57:
@Bastien @CurlyMo @HyperTrophy @prein2 @The Eagle
Bedankt voor het meedenken
Schroefogen e.d. past niet. Dat schuine voetje lijkt op het eerste zicht wel wat, maar ziet er een beetje priegelig uit en niet erg stevig. Denk dat ik toch maar gewoon bij het houten-blokje-idee blijf
[...]
Dat was het idee, ja. Precies, omdat het 24mm gat voor de 23mmstang [relatief] loodrecht op het blokje moet zijn, en dan moet hij zo afgekort zijn zodat het gat in lijn met de stang blijft. Da's 2 keer een afwijking die je kan hebben, dan gaat het snel fout in mijn ervaring
Tja vanalles
Vergeet dan niet de stootvoegen weer dicht te zetten met bijenbekje:DeFeCt schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 13:29:
Graag zou ik wat advies van de deskundigen ontvangen...
Onze vrijstaande halfsteens (nieuwbouw) garage met betonnen vloer en houten dak heeft enorm veel last van vocht (overal schimmel). Hert lijkt erop dat de boel gewoon erg slecht ventileert en dat lijkt me dan ook het eerste punt om aan te pakken.
In de garage zit wel een raam, maar dit kan niet open en boven en onder de deur zijn geen roosters geplaatst. Ik heb nu het idee om een aantal tocht sleuven te boren in de muren en deze zo te boren dat er aan weerzijden tochtgaten ontstaan zodat e.e.a. kan doortochten.
Mijn idee is om deze op ongeveer 30cm en 200m hoogte aan te brengen en hiervoor wil ik een aantal veriticale voegen doorboren.
Mijn vraag is of ik dit zonder problemen kan doen...
Verwarmen met petroleum en/of isoleren zijn eventuele vervolgstappen mocht dit niet voldoende blijken
Zoiets?Slonzo schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 18:57:
@Bastien @CurlyMo @HyperTrophy @prein2 @The Eagle
Bedankt voor het meedenken
Schroefogen e.d. past niet. Dat schuine voetje lijkt op het eerste zicht wel wat, maar ziet er een beetje priegelig uit en niet erg stevig. Denk dat ik toch maar gewoon bij het houten-blokje-idee blijf
[...]
Dat was het idee, ja. Precies, omdat het 24mm gat voor de 23mmstang [relatief] loodrecht op het blokje moet zijn, en dan moet hij zo afgekort zijn zodat het gat in lijn met de stang blijft. Da's 2 keer een afwijking die je kan hebben, dan gaat het snel fout in mijn ervaring
[ Voor 6% gewijzigd door Goofyduck384 op 07-02-2020 09:21 ]
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Float like a butterfly, sting like a bee.
Ventilatie schakelen op je lichtknop en met een terugslagklep op het kanaal aansluiten?Martinusz schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 15:09:
Onze wc beneden is extreem koud, op zich niet zo gek, het ligt geheel 'buiten' het huis, oftewel 3 muren en het dak hebben directe buitenlucht tegen zich aan.
Maar het grootste issue is dat er geen centrale afzuiging zit, maar gewoon een rooster met pijp direct naar de buitenlucht in het dak.
Dat is bij deze temperaturen al geen pretje, laat staan als het ooit nog gaat vriezen
Maarja hoe nu op te lossen?
Kan het wel dicht maken, maar dan is er geen verversing van lucht meer, behalve onder de deur door![]()
Iemand nog suggesties? Is er een ander alternatief waarbij de lucht niet direct van buiten naar binnen gaat ofzo?
K to the KillaZ
Uh?vso schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 20:23:
[...]
ik snap niet dat je gaat prutsen met verduistering .. (statische/plakfolie) lijkt mij een goeie weg ..
zit snel voor je raam namelijk .. als je het toch donker wilt hebben zijn is dan een trespa paneel met een handvat bv dat je wellicht overlappend neerkan zetten niet een idee ? je zou paar hoekprofielen in het plafond kunnen schroeven maar gezien het schuin is en je toch al wat op de "vensterbank" zet hoef je alleen maar te voorkomen dat het omvalt (leuke fles ervoor oid met wat gekleurd zand..als tegengewicht)
Yup, dat wordt 'm idd. Maar dan iets groter, en in hout. Heb nog een restje over van de vensterbank, dan past dat mooi bij elkaar.Vinze schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 09:20:
Zoiets?
[Afbeelding]
In onze (zwaar verouderde) badkamer is het zo opgelost. Aan de andere kant van de muur zit een blokje met een gat erin, en aan de schuine wand een inkeping zodat je hem erin kan laten vallen.
De deur draait naar buiten toe open?megaleo schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 16:31:
Ik ben op zoek naar een oplossing met mijn achterdeur.
Wanneer het regent valt de regen zo dat het water van de regen op de deur komt te liggen.
Als je vervolgens de deur van binnenuit opent valt er een hele plens water vanaf naar binnen toe.
...
[ Voor 29% gewijzigd door Slonzo op 07-02-2020 18:29 ]
Misschien zijn het gewoon normale scharnieren met een pen in het midden die dwars in het kozijn komt, waarbij het eruit slaan van de pinnen niet werkt.Slonzo schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 18:22:
Niet heel erg inbraakveilig trouwens, die scharnieren heb je op 10 seconden los en hoppa, deur eruit.
De plaatser van de deur was duidelijk niet gehinderd door enige kennis
Speel ook Balls Connect en Repeat
Mijn laatste reviews: Xiaomi Mi 9T | Mpow H12
Even bellen? Zo raar is het toch niet dat je onderhoudsadvies vraagt?ByteMe_ schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 09:52:
Voor de tuinexperts:
We hebben een nieuwe schutting in de achtertuin + nieuwe houten hekken aan de voorkant (geïmpregneerd Douglas), maar we zijn vergeten te vragen hoe het onderhoud eigenlijk is.
- Moet er meteen al een beits over?
- Hoe vaak moet dit?
- Welke merk beits is eigenlijk goed? Ik las ergens Wijzonol
Terugslagklep / vlinderklep icm een mechanische ventilatieunit, als je de ruimte hebt. Heb je de ruimte niet, krijg je zoiets: https://www.ventilatiesho...len-100mm-timer-auto100t/Martinusz schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 15:09:
Onze wc beneden is extreem koud, op zich niet zo gek, het ligt geheel 'buiten' het huis, oftewel 3 muren en het dak hebben directe buitenlucht tegen zich aan.
Maar het grootste issue is dat er geen centrale afzuiging zit, maar gewoon een rooster met pijp direct naar de buitenlucht in het dak.
Dat is bij deze temperaturen al geen pretje, laat staan als het ooit nog gaat vriezen
Maarja hoe nu op te lossen?
Kan het wel dicht maken, maar dan is er geen verversing van lucht meer, behalve onder de deur door![]()
Iemand nog suggesties? Is er een ander alternatief waarbij de lucht niet direct van buiten naar binnen gaat ofzo?
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Wil je de hout kleur houden dan zou ik zo snel mogelijk beitsen. Door zonlicht wordt Douglas snel grijs. Ik heb embadecor w in naturelkleur gebruikt.ByteMe_ schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 09:52:
Voor de tuinexperts:
We hebben een nieuwe schutting in de achtertuin + nieuwe houten hekken aan de voorkant (geïmpregneerd Douglas), maar we zijn vergeten te vragen hoe het onderhoud eigenlijk is.
- Moet er meteen al een beits over?
- Hoe vaak moet dit?
- Welke merk beits is eigenlijk goed? Ik las ergens Wijzonol
De deur draait naar buiten toe ja.Slonzo schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 18:22:
[...]
De deur draait naar buiten toe open?
Dan zou ik gewoon een afgeschuind latje net boven de deur plaatsen, zodat het water er niet meer tussen sijpelt maar van het latje drupt. Wel zorgen dat je het latje diep genoeg neemt, en aan de onderkant oploopt naar de muur toe (i.v.m. oppervlaktespanning)
Niet heel erg inbraakveilig trouwens, die scharnieren heb je op 10 seconden los en hoppa, deur eruit.
De plaatser van de deur was duidelijk niet gehinderd door enige kennis
Ga ik ook eens onderzoeken. Bedankt voor de tip!MikeyMan schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 18:33:
@megaleo Alu lekdorpel boven de deur monteren een optie?
Gaan we ook onderzoeken! Bedankt voor de oplettendheid!Onbekend schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 18:36:
[...]
Misschien zijn het gewoon normale scharnieren met een pen in het midden die dwars in het kozijn komt, waarbij het eruit slaan van de pinnen niet werkt.
[ Voor 21% gewijzigd door marc1111 op 08-02-2020 21:07 ]
[ Voor 89% gewijzigd door Kaasplank op 08-02-2020 21:06 ]
Misschien een WC-bril montage sleutel proberen. of er een m6 moer opzetten met een pijpsleutelGoofyduck384 schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 09:20:
Waar ik me nou vaak aan irriteer, is een loszittende wc-bril. Ik krijg die krengen (die ik helaas dagelijks gebruik) niet klemvast. Na verloop van tijd gaat die altijd schuiven..
Hoe kan ik die nou goed vastdraaien? Vanaf de onderkant van de pot kan ik met mijn vingers moeilijk hem helemaal vastdraaien. Doe ik uiteraard wel, maar ik ben van mening dat hij nog vaster moet kunnen, kan er alleen niet bij, is allemaal zo krap en klein (terwijl ik slanke handen en lange vingers heb)
De bril zit meestal met zoiets bevestigd:
[Afbeelding]
Niet perse deze, maar qua dit idee. Hoe krijg ik dit nou goed aangedraaid als de ruimte er niet is? En een sleutel past ook niet in deze ruimte..
Of heb ik gewoon een verkeerde bevestigingsset? Ik geef toe, het zijn nooit hele dure brillen uiteraard
Heeft uw auto pijn? Ga dan naar de onderdelenlijn
Het bedrijf waar ik met veel plezier werk - Mijn eigen vertrouwde domein
Hoezo een nieuw plugje maken? Deze gewoon flush-zagen en dan gladschuren.Slonzo schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 22:23:
Het gat voor de bevestigingsschroef is nogal schuin uitgevallen wegens gebrek aan kolomboor, maar goed, dat zie je niet (meer). De douchestang hangt
[Afbeelding]
Nu enkel nog even een nieuw plugje maken en op de goeie lengte zagen; deze heb ik er weer uit moeten halen toen ik besefte dat ik de bovenkant was vergeten vast te kitten![]()
[Afbeelding]
Truth is like a language with no native speakers left.
Its poetry is speechless and it can’t be caught in human being’s breath.
Kreeg 'm er niet meer uit, heb er een schroef in moeten draaien en toen is 'ie gebarstendragonhaertt schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 22:27:
Hoezo een nieuw plugje maken? Deze gewoon flush-zagen en dan gladschuren.
Ja, inderdaad nog even voorzichtig nakloppen. Het liefst met iets van hout. Zo kan de wind of stuifsneeuw er onder komen.marc1111 schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 20:56:
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Ik zag dat de loodslab langs de dakkapel niet heel strak zit. Kan dit kwaad en zo ja, is voorzichtig aan ‘kloppen’ voldoende?
[ Voor 8% gewijzigd door nokiaan958GB op 08-02-2020 22:35 ]
Waarschijnlijk is dat asbest.nokiaan958GB schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 22:33:
[...]
Wat voor materiaal heb je aan de zijkanten (wangen) van je dakkapel zitten? Zoiets is mij nog nooit eerder opgevallen.
In mijn vorig huis heb ik links en rechts muurtjes gemaakt.Jelte schreef op zondag 2 februari 2020 @ 16:53:
Hoe zouden jullie een boomstamblad met daarop 2 waskommen zwevend ophangen boven een ander kastje?
Er gaat vast een keer een kind op leunen, dus moet zeker stevig zijn.
De muur betreft een steensmuur uit 1912 met daarvoor een voorzet wand (isolatie). Er kan nog wat in de muur gemonteerd worden.
Zoiets als dit:
[Afbeelding]
[ pvoutput | 5760 wp @ O 45° - Z 10° - W 45°]
Radiator plaatsen?Martinusz schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 15:09:
Onze wc beneden is extreem koud, op zich niet zo gek, het ligt geheel 'buiten' het huis, oftewel 3 muren en het dak hebben directe buitenlucht tegen zich aan.
Maar het grootste issue is dat er geen centrale afzuiging zit, maar gewoon een rooster met pijp direct naar de buitenlucht in het dak.
Dat is bij deze temperaturen al geen pretje, laat staan als het ooit nog gaat vriezen
Maarja hoe nu op te lossen?
Kan het wel dicht maken, maar dan is er geen verversing van lucht meer, behalve onder de deur door![]()
Iemand nog suggesties? Is er een ander alternatief waarbij de lucht niet direct van buiten naar binnen gaat ofzo?
We gaan voor een andere optie. Een soort bureautje van oud boothout. Dan leunt het blad op twee kastjes. Dat gaat dus prima. En geeft gelijk kleurMoffin schreef op zondag 9 februari 2020 @ 08:12:
[...]
In mijn vorig huis heb ik links en rechts muurtjes gemaakt.
[Afbeelding]
Blind ophangen is altijd het mooist, maar zoals je zelf zegt, stevig te krijgen.
Als ik het blind zou ophangen, zou ik de beugels onder in het blad in frezen.
Ja, met een pijpdakventilator. Die draait altijd en zuigt dus continu lucht van binnen naar buiten.Martinusz schreef op vrijdag 7 februari 2020 @ 15:09:
Onze wc beneden is extreem koud, op zich niet zo gek, het ligt geheel 'buiten' het huis, oftewel 3 muren en het dak hebben directe buitenlucht tegen zich aan.
Maar het grootste issue is dat er geen centrale afzuiging zit, maar gewoon een rooster met pijp direct naar de buitenlucht in het dak.
Dat is bij deze temperaturen al geen pretje, laat staan als het ooit nog gaat vriezen
Maarja hoe nu op te lossen?
Kan het wel dicht maken, maar dan is er geen verversing van lucht meer, behalve onder de deur door![]()
Iemand nog suggesties? Is er een ander alternatief waarbij de lucht niet direct van buiten naar binnen gaat ofzo?
Groot genoeg voor 2 hoofdletters
Helaas geen leidingen op die plek en geen kruipruimte. (Plus die schakelt dan uit als thermostaat in kamer afslaat)
Float like a butterfly, sting like a bee.
Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX
Dat was precies wat ik bedoelde. Ziet er netjes uit zoSlonzo schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 22:23:
Het gat voor de bevestigingsschroef is nogal schuin uitgevallen wegens gebrek aan kolomboor, maar goed, dat zie je niet (meer). De douchestang hangt
Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer
vuistdiep in het post-pc tijdperk van Steve | Joepie joepie. Dat ging echt toppie! | https://www.dedigitaletuin.nl
Het leven is te kort om geduld te hebben!
13 000 Zeemijl - documentaire - Soms maakt al die keus het er niet makkelijker op.
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq