Progress in comfort access retrofit:
Gisteren even de tijd genomen om één en ander te testen en coderen, kom er helaas achter dat mijn smart opener module niet wil:
804178
Evaluation electronics for non-contact rear lid opening, parameterisation error
The fault code entry is set if the vehicle type defined through the encoding in the BDC has not been adopted by the evaluation electronics for non-contact tailgate opening.
Waarschijnlijk ligt het aan de module zelf en niet aan de BDC aangezien ik de BDC opnieuw gecode had maar ik een iets oudere module uit een 2’ serie had gepakt en dacht dat het wel goed zou komen omdat er op beiden
102377 11 stond maar als ik in de ETK check komt huidige deelnummer er niet in voor. Dit wist ik maar soms staan nummers niet in de ETK maar werken wel, dus gokje genomen maar helaas. Nieuwe van andere auto voor 40 euries gevonden en dat nummer staat wel in de ETK dus dat zou goed moeten gaan.
Betekent dit dat de achterbumper er nog een keer af moet

tja eigen schuld dikke bult, you win some you loose some.
Het goede nieuws is de antennes die ik geïnstalleerd heb, worden netjes herkend en geven geen foutmelding, dus mijn BDC ondersteund CA. Al had ik dit natuurlijk wel verwacht want HWAP voor CA stond netjes erbij in e-sys en SVT_soll gaf geen problemen

Altijd fijn als dat ook echt zo is.
Enige wat ik nog moet bekijken is, hoe kom van de bestuurders deur naar de BDC op een nette en makkelijke manier? Head unit eruit?
Zowel de handgreep en antenne kabels aan bestuurderskant komen namelijk onder het stuur vandaan, die moeten naar de BDC.
ToDo:
- antenne aansluiten (bestuurderskant)
- bestuurderskant kabel trekken voor antenne en handgreep
- handgreep + kabel bijrijderskant
- smart opener module vervangen
Ander voordeel van even de tijd nemen voor coderen is dat nu mijn FA/VO netjes up to date is met de andere retrofits dus als ik straks een beurt krijg bij de dealer komen deze netjes in de BMW database te staan onder retrofitted options.
OEM Retrofits:
S2TBA - Sport automaat (flippers)
S235A - afneembare trekhaak
S313A - Power folding buitenspiegels
S430A - Auto-dim buitenspiegels
S420A - Getinte ruiten (zodat de buitenspiegels ook goed dimmen)*
In progress
S45AA- electrische stoel bestuurder
S322A - Comfort access
*voor iedereen die z’n ruiten blindeert achteraf, dit heeft dus effect hoe lichtsensors zijn ingesteld. Ik merkte dit dus doordat de buitenspiegels na het monteren slecht dimde. Had eerst gewone spiegels… Bij binnenspiegel natuurlijk niet gemerkt omdat deze door een geblindeerde achteruit kijkt en het dus niet op zo opvalt als deze wat minder dimt snachts.