Stoelpoot schreef op woensdag 7 november 2018 @ 16:38:
[...]
In dit geval kan het wel hebben. Het is binnen de F1-mediateams geen onbekend iets om een beetje cheeky en humoristisch te zijn over de rug van andere teams en coureurs. Ze hadden ook over de hoeveelheid pit stops van Stroll kunnen beginnen, bijvoorbeeld, of de zonnebrillen die Kimi verslijt. Dit soort dingen doet elk team, want dit soort announcements zijn niet voor de media maar voor de fans die vaak humor juist leuk vinden. Net als bijvoorbeeld alle andere teams op Twitter ook doen.
Werkelijk, je wil dit ook nog verdedigen?
Dit is niks minder dan een frontale aanval op een coureur die het waagt om kritiek te leveren op het product dat Renault levert. Een product dat de afgelopen twee jaar regelmatig in vlammen op is gegaan, en als het niet afbrand dan is het in de regel dusdanig inferieur dat je er geen race mee kan winnen.
Vervolgens is de afgelopen maanden, Renault systematisch bezig geweest om te reageren met sneren of beledigingen, in reactie op klachten van een betalende klant, die na jaren van problemen steeds zwaarder gefrustreerd raakte. Die klant, RBR laat dan ook nog eens elke race zien waarom ze wel een topteam mogen heten, en Renault niet. In die context lees ik dit bericht ook.
Voor een fabrieksteam met een jaarlijks budget van €200 miljoen en ambities om mee te doen voor een kampioenschap is dit werkelijk buiten alle proporties. Je kan je echt niet verschuilen achter "het is maar sociale media". Dit beschadigt je reputatie als uithangbord van een van de grootste automakers ter wereld. Een piswedstrijd beginnen met een F1 coureur die om begrijpelijke redenen niet blij is met je motor, en dan ook maar door en door blijven gaan.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.