Dank voor je reactie. Je reactie geeft aan dat de waardes dus zo wie zo schommelen al naar mate de panelen nat zijn of niet, dat is zeker bruikbare informatie.
De SMA zowel SB 1.5 als 2.5 omvormers geven geen hogere waarde aan dan de 3.000kOhm, dus waardes daarboven kan ik niet inzien helaas.
Ik hoop dat er nog wat meer reacties komen over dit onderwerp en ook van gebruikers of installateurs van SMA SB 1.5 of 2.5 omvormers zelf die even willen kijken in hun installateurs menu en de Riso waardes hier willen vermelden, en over het Riso onderwerp in zijn algemeenheid.
Wat SMA al aangaf in een van hun documenten, is het meten van de Riso in een trafoloze omvormer problematisch en wordt gedaan tijdens het opstarten (groene knipperde LED) maar dat in bedrijf dit eigelijk niet mogelijk is. De Riso waarde bij mijn buurman verandert dan ook niet gedurende de dag tijdens genereren.
Het AC gedeelte kan ook meespelen, en daar zou ik graag hier op dit forum ook gebruikers / installateurs-ervaring over willen lezen?
En wat is de maximale Residual current waarde voordat de SMA SB1.5 of 2.5 omvormers in beveiliging modus gaan?
Wat is de exacte Riso waarde waarop een SMA SB 1.5 of 2.5 zou moeten trippen? DIN VDE 0126-1-1, verteld 700kOhm, maar wat heeft SMA als waarde aangehouden?
PS: Ik las vorige week dat er ook recent een SMA SB 2.0 uitgebracht is, maar kan nergens de specificaties pdf over dit type vinden? Iemand hier?
Skipper-93 schreef op zondag 13 januari 2019 @ 10:47:
[...]
Hier varieert de Riso bij zes omvormers vandaag tussen de 3,2 en 8,5 MOhm.
De lekstromen zijn zeer afhankelijk van of de panelen nat zijn of niet. Bij de extended data op mijn PVOutput's kun je die waarde zien. Op een droge dag is vaak het opdrogen van de dauw zichtbaar in de grafiek

[
Voor 30% gewijzigd door
TweakersAddict op 13-01-2019 15:57
]
TrinaSolar All Black 2377Wp (DC) + SMA SB 2.5 ozo | TrinaSolar All Black 1127 Wp (DC) + SMA SB 1.5 wnw | JASolar All Black 500Wp (DC) + APS YC500I wnw | In de maak: JA Solar 1231 Wp (DC) + SMA SB 1.5 wnw | OptiTrac Global Peak AAN | Kruimte iso Rc 4.41