wian schreef op woensdag 20 februari 2019 @ 12:14:
N00b vraagje. Op dit moment heb ik een 1-fase aansluiting en een offerte om 3000wp aan panelen te plaatsen met een 1-fase omvormer.
In de toekomst willen we electrisch rijden en dan een 3-fase aansluiting en 3-fase snellader laten plaatsen. Wat ik begrijp is dat we dan gewoon de 1-fase omvormer blijven gebruiken?
Of is het beter om de plaatsing uit te stellen, eerst een 3-fase aansluiting te laten aanleggen en een 3-fase omvormer te nemen?
hangt weer erg af van je auto.
je ziet veel luxere auto's die lekker laden met 3 fase.
maar er komen nu ook meer auto's die eigenlijk lekkerder laden met 1 fase.
dus wie weet wat de toekomst gaat brengen.
ik ben benieuwd, hebben wij straks allemaal 3x25A of hebben we straks gewoon allemaal 1x63A?
3-fase word vaak krachtstroom genoemd, maar echte krachtstroom apparaten die gebruik je niet als particulier.
een 3fase kookplaat is geen echt krachtstroom apparaat, maar een apparaat dat 3 fase appart kan gebruiken.
maar je hebt wel speciale elektra motoren die wel echte krachtstroom apparaten zijn, die moeten 3 fase hebben anders draaien ze niet.
maar ik ga er van uit dat je geen kraan machine in de tuin hebt staan of reuzen rad etc etc...
voor de rest een lange discussie, die niet zo interessant is, heeft meer te maken met je persoonlijke visie er op.
maar simpel gezegd, voor 3000Wp, ik zou niet eens nadenken over een 3fase omvormer.
dat is zo weinig, kan gewoon op 1 fase op zelfs een 3fase aansluiting.
is lager als 16A, dus geen probleem om straks op 3x25A te hangen of wat het ook word.
edit:
mmm, mischien had ik beter draaistroommotor moeten zeggen.
ach ja, vind de discussie niet zo interessant, gaat het toch niet om.

[Voor 4% gewijzigd door migjes op 20-02-2019 14:10]
7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)