De relatie Trump <> Fox is altijd een instabiele en onevenwichtige.
Er zijn zeer regelmatig, iedere drie maanden wel momenten dat Fox News ook kritiek uit of zich kritisch opstelt (zoals en groot nieuws-netwerk eigenlijk altijd zou willen doen, of iig de indruk zal willen wekken ook enigszins 'objectief' te zijn), meestal gevolgd door een heel boze Trump die z'n aanhangers oproept: "
Fox isn’t working for us anymore!"
Waarna Fox uiteindelijk weer een stukje terugkruipt en de brave schoothond blijft spelen, omdat ze merken dat Trump zijn aanhang dusdanig een werkelijkheidsbeeld voorschrijft waaraan ook zijn weinig kunnen tornen.
Dat ze ook als nieuwsmedium domweg voor een vaststaand feit gesteld worden, dat een groot deel van hun doelgroep gewoon geen onafhankelijk objectief nieuws wil horen, maar enkel wil een bevestiging van hun al vaststaande 'geloof'.
Interessant is overigens dat dit tot nu toe eerder weinig voorkomt in vrije democratische en niet autoritaire staten... Dat er een dichte band tussen bepaalde media en politieke partijen of specifieke politici bestaat komt vaker voor; Maar vaak is het dan een band waarin het nieuwsmedium ook een grote invloed kan uitoefenen en ook zelf veel 'macht' heeft.
Ze kunnen bv 'dreigen' hun ondersteuning in te trekken en dan hun publiek kritisch te maken. Bij Fox News lijkt dat volledig te ontbreken; Vaak blijkt heel duidelijk dat de doelgroep die Fox News kijkt hen niet echt nodig heeft een mening te vormen, maar domweg kijkt omdat het al een bestaande mening bevestigt.
Enige vergelijkbare situatie lijkt te bestaan met bv de positie van Berlusconi in Italie... maar die was ook zelf eigenaar van nieuwsmediums, bezat praktische en monopolie daar, en hoefde daarom geen 'machtstrijd' te voeren met de media...
Trump lukt het ook zonder economische macht, eenzelfde iets te bereiken (alhoewel dan enkel vor Fox en juist dankzij een bijna voortdurende 'semi-ruzie' tussen hem en Fox Nws en de journalisten daar (denk bv aan de heftige ruzie tussen hem en Megyn Kelly die ooit een van de toonaangevende Fox-journalisten was en an sich behoorlijk rechts-conservatief, maar ook een objectieve journaliste)
Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen