Sinds een tijdje ben ik gaan nadenken over de tuin bij onze nieuwbouwwoning. Ik kom er alleen niet meer uit, alleen maar doodlopende wegen in mijn hoofd die kortsluiting veroorzaken
Onze woning komt met een tuin van 14 meter diep en 5,5 meter breed, de standaard nieuwbouwmaat inmiddels denk ik. Tuin ligt op het westen, achterzijde gelegen aan een boomgaard. Aan de voorzijde ook nog een strookje, maar dat mag geen naam hebben.
De basistuin
De woning zal worden opgeleverd met een 'comfort-tuin'. Klinkt chique, is het niet - een 3 meter diep terras van betontegels en een looppad van wat kleinere basis betonstenen.
Zelf (beperkte) aanpassingen doorvoeren
De begeleidende partij (Spaansen) heeft een online tool waarmee we zelf een tuin kunnen ontwerpen. Daar hebben we nog geen toegang toe, dus ik weet nog niks van de kosten. Maar dat klinkt nog best aardig. Beetje als de Sims, maar dan zonder '
klapausius'.

Dat betekent dus dat we de comfort-tuin wat wat kunnen tweaken met mooiere tegels en een plantje hier en daar. Of volledig losgaan en ons eigen ontwerp volledig doorvoeren.
Meegaan in aangeboden ontwerp
Maar we kunnen ook gelijk meegaan in het alternatieve ontwerp dat Spaansen als voorbeeld heeft getekend. Daarvan kunnen we de kosten voor de tuinafscheiding delen met de buren en zouden we de stenen nog een kleine upgrade kunnen geven. En zijn we voor zo'n 6k klaar. Dat is dan niet perse onze droomtuim, maar wat dat dan wel is weten we eigenlijk niet. Net zoals we niet weten hoe we de tuin gaan gebruiken, zonuren etc.
Keuzes...
Ik twijfel nu over waar ik goed aan doe. De comfort-tuin nemen (wel met tuinafscheiding en afgraven) en die vol leggen met gras? Om vervolgens dus een jaar later eens goed na te hebben gedacht over het hoe en wat en daar een projectje van te maken? De tuin komt toch uit eigen geld, dus in principe hoeft die niet mee met de bouw/hypotheek. Of is dat vanuit financieel/praktisch oogpunt echt heel erg onverstandig en zou ik gelijk door moeten pakken? Een optie is nog om de tegels al te laten leggen en de rest achterwege te laten, maar dan leggen we de indeling van de tuin gelijk vast. Ik neig overigens naar de grasoptie..