dnhelle schreef op donderdag 29 oktober 2020 @ 14:17:
Gents, de winter kicks in en de conditie moet omhoog. Ik heb een forerunner en gebruik die voor hardlopen en gravelwerk. Laatstgenoemde heb ik voorzien van een cadans-sensor op de traparm, en een 40t voor en 11-32 achter.
Mijn carbon gravelbike wil ik graag op een trainer zetten, maar ik heb al drie blauwe maandagen gehad met push-on trainers en de bekende wielinzet met blauwe band.
Ik zoek dus iets waarbij ik voor een paar cent op de voorste rij zit (wie niet?) en overweeg een direct drive trainer.
Minimale voorwaarde is dat zowel cadans als forerunner (HR) data wordt gecombineerd met de trainer. Zwift of andere apps hoef ik niet, ik wil intervaltraining met voorgeprogrammeerde wattage programma's. Als dat de trainer-specifieke app is: prima!
Ik raak echter eerder het zicht kwijt dan gedacht. 'vroegah' was de Elite trainer 'je-van-het', nu is het wahoo en Tacx wat de klok slaat.
Kortom:
- klopt het dat Tacx wel volledig integreert met m'n forerunner obv ant+?
- welke instap directdrive trainer past bij mijn behoefte?
- zijn er mensen die van hun direct drive af willen? Indien ja, PM/DM me

welke forerunner gaat het om? ik kan me voorstellen dat de goedkopere modellen minder functies hebben dan de duurdere, zeker als het op indoor fietsen aankomt.
Een edge 25 (simpelste fietscomputer van garmin) ondersteund bv ook geen power meter, terwijl ik met de edge 530 een indoor training kan inladen.
-volledige integratie- is nog al wat.. in principe moet je het zo zien een device moet hardwarematig verbinding kunnen maken met de je trainer (via BT of ANT+ in dit geval), daarnaast zal de software op dat device (dat kan dus zwift op je pc zijn, trainerroad op je tablet, sufferfest op je iphone, een qi app op je garmin, of de eigen software van garmin op je horloge of edge.
die software laat de trainer dan bepaalde dingen doen, een power target voor x tijd via ERG mode (dus de trainer zorgt dat je 300 watt blijft trappen ongeacht je cadans of versnelling) of een helling simulatie waarbij een bepaalde weerstand wordt vastgehouden in de trainer.
een zwift simulatie rit is dus weer wat anders dan een trainer road workout. Voor zover ik weet kan ik met mijn edge 530 in principe beide los inladen, een rit met hellingen om te simuleren of een workout met targets. Of je forerunner dat ook kan geen idee, misschien is die wel beperkter...
je hartslag connect overigens niet met je trainer, enkel met het device/software die de trainer aanstuurt.
wat je verder noemt zou elke smart trainer moeten kunnen, je beperking zit mogelijk in dit geval in de wens alles aan te sturen met je garmin.
2e hands DD trainers zijn op dit moment goud waard, de meeste 2e hands gaan tegen de advies prijs weg, nieuwe in doos boven de advies prijs. Het aanbod is erg beperkt.