Jamaar, het algemene prijsniveau steeg niet mee hoor.
De centraal plannende commie-bureaus hebben hun intrestpivots zelfs al negatief gemaakt.
Dus is heel die aandelentrend van post 2008 crisis tot nu, dikke winst, in termen van koopkracht.
Winst, wordt gepakt, de eersten materialiseren ze, de laatste zien langs hun neus hun mooie papieren beloftes verdwijnen.
Men zegt wel eens: "er is zoveel miljard op de beurs verdampt".
Welnee. Geld verdampte niet. Het veranderde van eigenaar, tijdens de mooie papieren.
De "meting" gebeurt echter pas later, als wordt verkocht.
Sissors schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 20:29:
En wat nu als je niet de grafiek pakt die toevallig heel mooi uitkomt voor je betoog, maar gewoon de volledige geschiedenis? Misschien stort de handel straks wel in. En misschien is het 1995 en groeit hij nog veel verder door.
Ook in dit topic zijn er mensen al jaren aan het waarschuwen dat het gaat instorten en je nu absoluut niet moet instappen. En uiteindelijk gaan ze een keer gelijk hebben. Het gaat instorten, of iig dalen, maar vraag me niet wanneer.
Ehm, die grafiek is wel 20 jaar.
Verwijt u me nu selectief te zijn?
Nou, als u 20 jaar al selectief noemt, wat moet u dan zeggen van diegenen die selecties maken tussen dag, week, maand en jaar trends?
20 jaar, is voor veel mensen een "spaarhorizon".
En algemenere prijsstijgingen, wegen daarin ook door.
20 jaar geleden, kostte een huis, zowat de grootste uitgave die een individu maakt in zijn leven, zowat de helft van nu. De centraal plannende commies hebben de spaarrente gedurende die tijd stelselmatig verlaagd, waardoor diegenen die "braaf" hun euro's hielden, quasi 10 jaar spaargeld verloren hebben, in termen van huis-koopkracht.
En zo werkt de centrale planning.
Een crisis fungeert dan als paniekzaaierij, om spaarders / speculanten te verlokken tot het betalen van tijdelijk opgedreven koersen. Neem nou goud. Tussen eind jaren negentig en de 2008 crisis VERKOCHTEN centrale banken jaarlijks 600 ton. Sinds de 2008 crisis KOPEN ze jaarlijks 600 ton. Dat is voor de prijs een vraag/aanbod verschil van 1200. Snap je? De kopen mee met spaarders, alzo de prijs rapper doen stijgende, en spaarders minder goud voor hun euro's opsolferende, en omgekeerd, verkopen ze mee met spaarders, alzo hen minder euro's voor hun goud opsolferende.
Aandelen is net hetzelfde. En ze zijn nu 2 keer zo duur als de 2 pieken van de voorbije 20 jaar.
Parachutes aan, winst ready to be taken.
Alleen de trigger is nog nodig. 1 of andere boem, aanslag, ....whatever servers.
Er waren dit jaar 3 bankperikelen in de EU.
Griekenland, 2.7 miljard euro afgehaald in enkele maanden tijd, spijts limieten.
Italie, 29 miljard probleemleningen, Italiaanse overheid geeft 20 miljard van haar belastingsbuit aan de bank. Nog 2 andere banken overgenomen door grotere.
Spanje, 36 miljard probleemleningen, overname, 300000 aandeelhouders geld kwijt, 18 miljard spaargeld afgehaald in laatste weken.
En iets opvallends, de ECB is begin dit jaar gestopt met de cijfers te publiceren van de M3 geldvoorraad. Die balans kan worden gebruikt om de relocatie van spaargeld te monitoren. Als je bvb ziet dat M3 afneemt en de monetaire basis toeneemt, dan weet je dat mensen massaal spaargeld aan het veilig(er) stellen zijn. Je zou er bvb bovenstaande bankruns mee kunnen volgen. De velden zijn nu vervangen door Missing value; suppressed (Q)
Die Q, is een vlag van de database type SDMX, en is gedocumenteerd als "Used, for example, when data are suppressed due to statistical confidentiality considerations."
Als je alles zo een beetje samenlegt, zit de volgende crisis juist achter het hoekje.
Ook een goed nieuws show op de regime (en aanhang, meelopers) zenders en publicaties is een goed bruikbare beoordelingsbasis.
Doorgaans is aan het eind van trends, het optimisme / pessimisme maximaal.
Om de laatste sukkels nog te doen kopen / verkopen.
[
Voor 72% gewijzigd door
Josio op 07-09-2017 13:28
]
http://achterdesamenleving.nl/wp-content/uploads/2014/09/Het-meest-gevaarlijke-bijgeloof-11.pdf