Wie kan me helpen met het volgende.
Ik dacht dat het wel handig was een Ikea remote (5 button e1810) remote in mijn HassIO installatie te gebruiken.
De remote gekoppeld met mijn Conbee2 stick om om vervolgens er achter te komen dat hij automatisch 1 van mijn 2 EcoDim dimmers aan de remote gekoppeld heeft (Ik zelf zat 5 meter verderop van deze dimmer maar deze dimmer zit wel het dichtst bij de Conbee2 stick).
Stom dat ik was opnieuw gepaired met Conbee2 en nu zijn naast de EcoDim dimmer ook 3 GU10 Tradfri lampen gekoppeld van de trap (zitten ook dicht bij de Conbee2 stick). En op een later moment zijn er nog 2 GU10 Tradfri lampen bij gekomen welke weer een stukje verder op zitten.
Het gekke is dat vanaf de plek waar ik het pairing proces met de remote gedaan heb er een stuk of 6 van die zelfde GU10 Tradfri lampen vlak boven mijn hoofd hangen maar deze pakt ie niet.
Maar nu probeer ik de koppeling van deze lampen dus ongedaan te maken met de remote maar dit lukt voor geen meter. Ik doe het ontkoppel process zoals beschreven voor de remote en heb deze tegen de betreffende lamp aan gehouden, het ontkoppel proces lijkt te werken want de lamp lijkt erop te reageren maar als ik vervolgens de volgende lamp pak welke een cm of 50/60 verder op zit lijkt die eerdere toch weer gekoppeld te zijn. Als ik dan na een hoop frustraties het weer opgegeven heb omdat alle gekoppelde lampen uit sync zijn en na een hoop ge aan en uit weer gelijk lopen zijn die eerder ontkoppelde lamp toch weer gekoppeld aan de remote, hoe dan?
Ik heb de 5 GU10 spots ook al eens gereset en opnieuw met Conbee/Deconz gekoppeld maar ook dit haalt niets uit.
Iemand de gouden tip om die lampen (en dimmer) los te krijgen van de remote?