Ik denk dat het aarden van alles het minste probleem is, de spoorstroomlopen voor baanvakbeveiliging moeten een andere frequentie krijgen omdat het stoort met de 50 Hz van het net. Tevens moet of de ATB-EG aangepast worden op de nieuwe frequenties( kan je het gelijk op de HSL aanleggen

, ik zie een voordeel 7.5 km blokken zijn te lang )of ETRMS moet gelijk worden uitgelegd op de omgebouwde sporen, ware het niet dat groot deel van alle reizigersmaterieel omgebouwd moet worden naar 25 kV~.
En dan heb ik nog niet eens over de randapparatuur zoals lichtseinen, overwegen, onderstations, hoogspanningsaansluitingen (minimaal 25 kV net ipv van de huidige 10 kV net). Dan heb je nog de retourstromen, de negatieve feeder en auto stations die gebouwd moeten worden, de sporen zelf moeten allemaal geaard worden(sporen = 0) en er zal naar gekeken moeten worden dat de baanvakbeveiliging niet over andere vakken heen gaan. Tunnels is een leuke want er moet een minimale overslag afstand worden aangehouden die bij 25 kV hoger ligt dan 1.5 kV.
Kortom er zal wat nodig zijn om het om te zetten van 1.5 kV= naar 25 kV~. De voordelen zullen zijn dat er hoge snelheden en veel treinen mogelijk zijn en dat je voor internationale verbindingen 1 stroomsysteem minder nodig heb.
Nadelen: de staatschuld zal met miljarden oplopen, buiten de technische aanpassingen die nodig zijn.
EDIT schreef op woensdag 28 maart 2018 @ 14:51:
[...]
Het omschakelen zelf gaat zelden fout. Vaker is er een andere oorzaak waardoor de trein op de verkeerde plek (precies in dat omschakelpunt, de spanningssluis) stil komt te staan en daardoor lastiger weer weg kan komen.
De spanningswisseling zelf is geen oorzaak op zich, maar een factor waardoor het gevolg groter wordt.
RBC inbellen is toch meestal het probleem, anders kan ik me niet voorstellen waarom ProRail 1.3 Miljoen aan voorwaardelijke boete heeft gehad.
Misschien is heel gek idee voor de spanningsluis van HSL-Noord naar Rotterdam om de ATB snelheid naar 80 km/u te gooien en volgende sein geeft een remopdracht naar 60.
Of als het helemaal foutloos moet het spanningsluis deel verplaatsen voor de tunnel, dat je al voor de tunnel op ATB-EG en 1800V zit, vereist wat seinen en spoorstroomlopen en je ben klaar. Volgens mij moet het ook technisch mogelijk zijn om 160 km/u onder ATB te rijden met een ECTS baken die 140 naar 160 en vv opschakelt, beetje het zelfde als Den Haag L v NOI - Schiphol
[
Voor 29% gewijzigd door
SRich op 28-03-2018 16:24
]