De Stentor heeft een achtergrondverhaal over de spoorproblemen begin deze week tussen Zwolle-Amersfoort: https://www.destentor.nl/...ernstig-ongeluk~ac9f7891/
Dat is logisch. De UK heeft (bijna) alleen maar buitengrenzen want de enige plek waar het grenst aan een ander EU land is met Ierland.burne schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 13:15:
Ik ben de afgelopen jaren regelmatig in Engeland en Schotland geweest en iedere keer moet dat met een paspoort. Vliegen, trein of boot: zonder paspoort of ID kom je de grens niet over.
Vandaar dat je je paspoort moet laten zien als je het land binnen gaat. Dat staat los van het vrije verkeer tussen de landen. Want je bent altijd wel gewoon binnengelaten toch?
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Dat de IC in Veenendaal-De Klomp stopt is eigenlijk noodzaak omdat er anders helemaal geen trein meer zou stoppen. De doorgaande stopdienst tussen Utrecht en Arnhem is immers al vele jaren beperkt tot Ede-Wageningen - Arnhem. Maar dit wordt dus weer teruggedraaid en dan kan de IC Veenendaal-De klomp weer overslaan.Moet eerlijk zeggen dat in de tijd dat ik Ede-Amsterdam deed, dat de IC-stops Veenendaal-De Klomp en Driebergen-Zeist me altijd hogelijk hebben verbaast. Maar aan de andere kant wordt Bijlmer-ArenA dan weer door sommige IC overgeslagen, wat de andere kant op weer vreemd is. Neemt niet weg dat het nogal kut is als je van die stations gebruik maakt.
Stukje duiding op de NOS site m.b.t. de Eurostar:
https://nos.nl/artikel/22...f-voor-het-vliegtuig.html
Alleen blijft dit vaag natuurlijk:
https://nos.nl/artikel/22...f-voor-het-vliegtuig.html
Alleen blijft dit vaag natuurlijk:
Waarom vinden de Britten het wel goed als de KMar en Douane dat doen op Schiphol of IJmuiden, maar niet op een station?Oorzaak: de Nederlandse en Britse overheid hebben nog geen overeenkomst over controles op Amsterdam Centraal en Rotterdam Centraal. De speciale terminals voor Eurostar zijn op die stations al wel in aanbouw.
Als je in de UK de boot af komt moet iedereen nogmaals langs de douane. Hetzelfde geldt als je gaat vliegen. Een trein kan je makkelijker eerder verlaten dan de eerste grenspost (noodremmen en uitstappen maar). Dus ik denk dat ze daarom eerder de controle willen houden.bvk schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 19:13:
Waarom vinden de Britten het wel goed als de KMar en Douane dat doen op Schiphol of IJmuiden, maar niet op een station?
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Dat lijkt mij wat vergezocht eerlijk gezegd, ik verwacht niet dat een asielzoeker of crimineel die de UK niet in mag dat heel gauw gaat doen. En sowieso moet je al een geldig paspoort en treinticket hebben om überhaupt die trein in te komen.LordSinclair schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 19:54:
[...]
Een trein kan je makkelijker eerder verlaten dan de eerste grenspost (noodremmen en uitstappen maar).
Of is het de bedoeling dat er dan in Nederland al een controle gedaan gaat worden door UK beambten in plaats van de Marechaussee?
Zijn die stuurstandrijtuigen die in Amsterdam Watergraafsmeer staan de oude rijtuigen van de hsl?
En zijn daar nog plannen voor om die opnieuw ergens anders te gebruiken?
En zijn daar nog plannen voor om die opnieuw ergens anders te gebruiken?
Speel ook Balls Connect en Repeat
Als je kijkt wat er in Calais plaats vindt lijkt het mij eerder realiteit dan vergezocht. Hopeloze mensen doen rare dingen.bvk schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 20:37:
Dat lijkt mij wat vergezocht eerlijk gezegd, ik verwacht niet dat een asielzoeker of crimineel die de UK niet in mag dat heel gauw gaat doen. En sowieso moet je al een geldig paspoort en treinticket hebben om überhaupt die trein in te komen.
Een geldig paspoort is niet gelijk aan een geldige toegang tot het land. Wij Nederlanders zijn erg verwend met ons paspoort wat vele deuren opent maar dat is niet vanzelfsprekend als je een paspoort uit bijvoorbeeld Zimbabwe hebt.
En waarschijnlijk heeft onze douane al een lijst uit de UK van ongewenste gasten. Dus die kunnen mooie een selectie doen voordat ze voor de deur van de UK staan.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Airlines zijn verplicht om passagiers die bij het land van aankomst geweigerd worden (geen geldig visum), op eigen kosten weer terug naar het land van herkomst te transporteren. Daardoor zijn ze bij het inchecken al vrij secuur om ervoor te zorgen dat je zonder geldig visum niet eens het vliegtuig instapt.
Ik vermoed dat hier eenzelfde soort achtergrond speelt, waardoor de controle in Brussel plaatsvindt.
Ik vermoed dat hier eenzelfde soort achtergrond speelt, waardoor de controle in Brussel plaatsvindt.
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Dat asielzoekers zelfs ónder een Eurostar gaan hangen in de hoop mee te kunnen liften tot in het VK is je niet bekend?bvk schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 20:37:
[...]
Dat lijkt mij wat vergezocht eerlijk gezegd, ik verwacht niet dat een asielzoeker of crimineel die de UK niet in mag dat heel gauw gaat doen. En sowieso moet je al een geldig paspoort en treinticket hebben om überhaupt die trein in te komen.
Door beiden. Eerst een exit-check bij het verlaten van de EU, gevolgd door een controle door iemand van de UK Border Force.Of is het de bedoeling dat er dan in Nederland al een controle gedaan gaat worden door UK beambten in plaats van de Marechaussee?
We are shaping the future
Nee, dat ze zó gek zijn was me inderdaad niet bekend....Alex) schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 21:46:
[...]
Dat asielzoekers zelfs ónder een Eurostar gaan hangen in de hoop mee te kunnen liften tot in het VK is je niet bekend?
In dat geval is het wel logisch dat er aanvullende afspraken gemaakt moeten worden. Alhoewel het dan wel een beetje overdreven is ten opzichte van zoals het nu gaat per boot of vliegtuig, er van uitgaande dat er dan in Londen nogmaals een controle komt én je alsnog de idioten die onder een trein kruipen niet tegenhoudt...[...]
Door beiden. Eerst een exit-check bij het verlaten van de EU, gevolgd door een controle door iemand van de UK Border Force.
Die extra controle in Londen is naar mijn weten niet altijd. De laatste keer dat ik met Eurostar naar Londen ging kon ik zo naar buiten lopen.
We are shaping the future
Je loopt altijd langs de douane. Je weet wel:Alex) schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 22:03:
Die extra controle in Londen is naar mijn weten niet altijd. De laatste keer dat ik met Eurostar naar Londen ging kon ik zo naar buiten lopen.

als je goed kijkt zie je de douanier zelfs staan.
Ook in London St. Pancras passeer je zo'n punt. En in North Shields, in de ferry terminal.
I don't like facts. They have a liberal bias.
Dat is douane. bvk en ik hadden het (tenminste, zo begreep ik het) over een paspoortcontrole.
We are shaping the future
Inderdaad, wij hadden het over de persoonscontrole. Wie ben je en ben je degene die je zegt, ben je geen crimineel of asielzoeker, heb je openstaande boetes etc. etc.
Ook nog smokkelen tegengaan is punt 2.
Ook nog smokkelen tegengaan is punt 2.
Het land waar je aankomt zal geen openstaande boetes voor je hebben, enkel het land wat je wilt verlaten. En achter de schermen wordt er een hoop gecontroleerd en een hoop mensen worden er voor jou ongemerkt tussenuit gepikt en apart genomen. En er lopen echt wel een stel Border Force-agenten rond.
I don't like facts. They have a liberal bias.
En dus begrijp ik het probleem niet helemaal. In Amsterdam of Rotterdam stap je dan in de trein na controle door de Kmar en het treinpersoneel controleert je ticket. In Londen aangekomen krijg je dezelfde controle, net zoals het nu dus gaat per vliegtuig of boot.burne schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 22:37:
Het land waar je aankomt zal geen openstaande boetes voor je hebben, enkel het land wat je wilt verlaten. En achter de schermen wordt er een hoop gecontroleerd en een hoop mensen worden er voor jou ongemerkt tussenuit gepikt en apart genomen. En er lopen echt wel een stel Border Force-agenten rond.
Waarom is er nu dan nog een UK border control beambte (extra, naast de Kmar) bij vertrek nodig als je die controle ook bij aankomst kan doen zoals nu reeds gebeurt. Uiteraard vooropgesteld dat je de trein of het perron niet mag verlaten.
Die verstekeling hou je er niet mee tegen....
Die persoonscontrole bij aankomst in Londen is er dus niet altijd. De controles worden normaalgesproken al gedaan in het vertrekstation, behalve:
1) voor treinen uit Marne-la-Vallée (Disneyland)
2) als er iemand is doorgelaten in Parijs/Brussel, maar de UKBF toch nog een woordje wil wisselen met diegene.
bron
1) voor treinen uit Marne-la-Vallée (Disneyland)
2) als er iemand is doorgelaten in Parijs/Brussel, maar de UKBF toch nog een woordje wil wisselen met diegene.
bron
We are shaping the future
Ik dacht dat ik daar een stukje video over had, maar blijkbaar heb ik dat al weer opgeruimd. Channel 4 heeft een documentaire over het Kanaal, en één aflevering gaat in detail in op dat Sangatte Protocol. Het personeel wat dat doet, Douane en Border Control, moet twee talen spreken en wisselt regelmatig van 'kant'. Het is maar goed dat je waarschijnlijk geen KMAR zult vinden die geen Engels spreekt. Een Engelsman dwingen Frans te leren is een uitdaging.In 1991, the Sangatte Protocol was signed between France and the UK, an agreement that provided for border checkpoints to be set up by France at Cheriton in Kent and for border checkpoints to be set up by the UK at Coquelles in France.
I don't like facts. They have a liberal bias.
Verwijderd
The plot thickens.... Er is opheldering gevraagd en bezwaar gemaakt. Nu zijn het weer plannen die onderzocht worden en staat er nog niets vast. Gemeentebestuur wist inderdaad nog van niets.jvdr schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 19:10:
[...]
Dat de IC in Veenendaal-De Klomp stopt is eigenlijk noodzaak omdat er anders helemaal geen trein meer zou stoppen. De doorgaande stopdienst tussen Utrecht en Arnhem is immers al vele jaren beperkt tot Ede-Wageningen - Arnhem. Maar dit wordt dus weer teruggedraaid en dan kan de IC Veenendaal-De klomp weer overslaan.
Er komen 3 stoptreinen Utrecht - Ede-Wageningen. Dat die ook doorrijden naar Arnhem staat nergens.jvdr schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 19:10:
[...]
Dat de IC in Veenendaal-De Klomp stopt is eigenlijk noodzaak omdat er anders helemaal geen trein meer zou stoppen. De doorgaande stopdienst tussen Utrecht en Arnhem is immers al vele jaren beperkt tot Ede-Wageningen - Arnhem. Maar dit wordt dus weer teruggedraaid en dan kan de IC Veenendaal-De klomp weer overslaan.
Maar inderdaad, op Veenendaal-De Klomp komt dan weer een stoptrein dus de IC-stop zou overbodig worden.
Signatures zijn voor boomers.
Verwijderd
Waarmee het hele station min of meer overbodig wordt, als we bijvoorbeeld de aansluitingen op de bus zouden verplaatsen naar het centrum. Ede is prima per bus te bereiken en er moet toch overgestapt worden in dat geval.Maasluip schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 09:58:
[...]
Er komen 3 stoptreinen Utrecht - Ede-Wageningen. Dat die ook doorrijden naar Arnhem staat nergens.
Maar inderdaad, op Veenendaal-De Klomp komt dan weer een stoptrein dus de IC-stop zou overbodig worden.
Kans is groot dat niet alle sprinters overal zullen stoppen. Zal maandag eens kijken of ik iets van de dienstregeling kan posten.
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Verwijderd
Er lijkt dus helemaal nog geen vastgestelde dienstregeling te zijn voor deze corridor. NS heeft op vragen vanuit de gemeente/RTV Utrecht geantwoord dat het om plannen gaat die onderzocht worden, maar dat ze nog verre van vast staan en dat er nog van alles kan veranderen. En ja, dat vind ik ook raar gezien de uitingen van het ministerie. We zullen af moeten wachten wat eruit gaat komen.ArcticWolf schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 11:09:
Kans is groot dat niet alle sprinters overal zullen stoppen. Zal maandag eens kijken of ik iets van de dienstregeling kan posten.
https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/1729197/
Er lijkt overigens structureel iets mis te zijn n.b.t. mobiliteit in de provincie Utrecht en het overleg daarover met gemeenten: https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/1729205/
[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 10-02-2018 13:23 ]
Deze data is helaas/bewust extreem beperkt. Men telt aantal in- en uitstappers terwijl je naar reizigersbewegingen moet kijken als je over nieuwe verbindingen wilt plannen. Met een overstap wordt een station "drukker".noppus schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 12:57:
[...]
Tja,ik kan geen recentere cijfers vinden dan 2015, maar vergelijk zelf maar:
Veenendaal De Klomp 4000 reizigers
Ede Wageningen 17599 reizigers (alleen NS, Connexxion (kippenlijn) zit daar niet bij.)
Komt gedeeltelijk natuurlijk doordat er in EW nu ook al veel meer treinen stoppen, maar het verschil is enorm. Veel meer regionale busaansluitingen ook, op EW. Waarbij Wageningen (Stad en Uni) natuurlijk voor veel overstappers zorgt.
Met mijn interpretatie van het voorgestelde plan wordt station Ede-Wageningen veel groter, daar moeten reizigers vanuit een sprinter immers overstappen richting Arnhem. Of juist veel kleiner als de sprinters doorrijden (en er geen overstap meer nodig is voor die reeks kleine stations richting Arnhem).
Wat zou ik willen zien: De stroom reizigers in Utrecht, richting Rhenen/Nijmegen. Plus het eindstation van deze reizigers.
Wanneer je deze stromen analyseert met de nieuwe plannen dan ontdek je (gevoel => waarschijnlijk) dat deze plannen alleen beter zijn voor reizigers naar Ede-Wageningen, Arnhem, of Rhenen en dat alle andere stations (inclusief Nijmegen) er op achteruit gaan.
Waarbij het waarschijnlijk lastig is om meer intercity's naar Nijmegen te laten rijden. Een deel dat doorrijdt naar Nijmegen lijkt mij praktisch maar valt buiten het concept van PHS van frequente ritten met identieke stops.
Ik zou ook kijken naar P+R capaciteit, aansluiting op snel/uitvalswegen en overstap op streekverkeer. Deze infrastructuur verplaats je niet zomaar en ik weet niet welke stations op deze aspecten goed scoren.Verwijderd schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 10:33:
[...]
Waarmee het hele station min of meer overbodig wordt, als we bijvoorbeeld de aansluitingen op de bus zouden verplaatsen naar het centrum. Ede is prima per bus te bereiken en er moet toch overgestapt worden in dat geval.
[ Voor 5% gewijzigd door ANdrode op 10-02-2018 14:13 ]
Verwijderd
Waarom zou je nog gaan P+R-en als je op dat station geen intercities meer hebt en de ene kant op maar 1 station verder kunt zonder overstappen en de andere kant op niet meer efficiënt naar Utrecht of Amsterdam kunt reizen? Die functie gaat gewoon vervallen natuurlijk. Op die locatie biedt het niet echt toegevoegde waarde meer. In het centrum heb je nu ook al een bushalte en plek genoeg om die wat uit te breiden, dus dat is eenvoudig te realiseren. Is Keolis meteen van het te lage tunneltje onder de A12 af en hoeven ze daar niet meer met lagere bussen te rijden.ANdrode schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 14:11:
[...]
Deze data is helaas/bewust extreem beperkt. Men telt aantal in- en uitstappers terwijl je naar reizigersbewegingen moet kijken als je over nieuwe verbindingen wilt plannen. Met een overstap wordt een station "drukker".
Met mijn interpretatie van het voorgestelde plan wordt station Ede-Wageningen veel groter, daar moeten reizigers vanuit een sprinter immers overstappen richting Arnhem. Of juist veel kleiner als de sprinters doorrijden (en er geen overstap meer nodig is voor die reeks kleine stations richting Arnhem).
Wat zou ik willen zien: De stroom reizigers in Utrecht, richting Rhenen/Nijmegen. Plus het eindstation van deze reizigers.
Wanneer je deze stromen analyseert met de nieuwe plannen dan ontdek je (gevoel => waarschijnlijk) dat deze plannen alleen beter zijn voor reizigers naar Ede-Wageningen, Arnhem, of Rhenen en dat alle andere stations (inclusief Nijmegen) er op achteruit gaan.
Waarbij het waarschijnlijk lastig is om meer intercity's naar Nijmegen te laten rijden. Een deel dat doorrijdt naar Nijmegen lijkt mij praktisch maar valt buiten het concept van PHS van frequente ritten met identieke stops.
[...]
Ik zou ook kijken naar P+R capaciteit, aansluiting op snel/uitvalswegen en overstap op streekverkeer. Deze infrastructuur verplaats je niet zomaar en ik weet niet welke stations op deze aspecten goed scoren.
Ik zie met snel zoeken een capaciteit van 250 plaatsen bij Ede-Wageningen, 269 (?) plaatsen bij Veenendaal-de Klomp en een onbekend aantal plaatsen bij station Veenendaal Centraal (eerder 10 dan 100).Verwijderd schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 14:57:
[...]
Waarom zou je nog gaan P+R-en als je op dat station geen intercities meer hebt en de ene kant op maar 1 station verder kunt zonder overstappen en de andere kant op niet meer efficiënt naar Utrecht of Amsterdam kunt reizen? Die functie gaat gewoon vervallen natuurlijk. Op die locatie biedt het niet echt toegevoegde waarde meer. In het centrum heb je nu ook al een bushalte en plek genoeg om die wat uit te breiden, dus dat is eenvoudig te realiseren. Is Keolis meteen van het te lage tunneltje onder de A12 af en hoeven ze daar niet meer met lagere bussen te rijden.
Als deze echt gebruikt worden moet je dit bij veranderd reisgedrag ergens anders opvangen. Dat past gewoon niet
Maar toen ik net op de kaart keek ontdekte ik een goede verklaring voor deze plannen. Stations Ede-Wageningen en Veenendaal-de Klomp liggen allebei in gemeente Ede/provincie Gelderland. Veenendaal-de Klomp voedt uit Veenendaal/provincie Utrecht.
Het zou mij niet verbazen als er met Ede/Gelderland is overlegt en daar heeft men waarschijnlijk andere belangen
Deze nacht/morgen opgeroepen door de lokale politie voor een vrachtwagen in het spoor (lijn 29) ter hoogte van een overweg (voor de kenners/liefhebbers OW 95). Ik moest de nodige vaststellingen komen doen voor de infrastructuurbeheerder en de nodige technische diensten oproepen. Bij vertrek heb ik onmiddellijk de diensten van seininrichting en baan (verantwoordelijk voor de rails) laten oproepen, later zijn de diensten van de bovenleiding nog gekomen om alles spanningsloos te maken.
Eerst denk je dan dat die vrachtwagen ofwel te hoog geladen was en in de bovenleiding is terecht gekomen, of dat die vrachtwagen een bocht na de overweg wou nemen en te kort is afgedraaid.
Op geen moment hou je rekening dat iemand een shortcut dacht te nemen en een nieuwe overweg wou maken.
Resultaat : betonnen muurtje stuk, 2 treinen afgeschaft, een goede 3 uur werk om de kleine vrachtwagen uit het spoor te halen zonder glasvezel en/of bovenleiding te beschadigen. Wat ballaststenen verschoven en een krokodil met krassen. Vrachtwagen naar de kl*ten.
Ik moet wel zeggen dat de mannen van de takeldienst, zoals wij nogal eens plachten te zeggen, Sus en Klus waren. Zij hebben meer staan sukkelen met opstellen en proberen te liften dan dat wij bezig waren om alles op te kuisen.
Ter info : de bestaande overweg ligt áchter de brug




Eerst denk je dan dat die vrachtwagen ofwel te hoog geladen was en in de bovenleiding is terecht gekomen, of dat die vrachtwagen een bocht na de overweg wou nemen en te kort is afgedraaid.
Op geen moment hou je rekening dat iemand een shortcut dacht te nemen en een nieuwe overweg wou maken.
Resultaat : betonnen muurtje stuk, 2 treinen afgeschaft, een goede 3 uur werk om de kleine vrachtwagen uit het spoor te halen zonder glasvezel en/of bovenleiding te beschadigen. Wat ballaststenen verschoven en een krokodil met krassen. Vrachtwagen naar de kl*ten.
Ik moet wel zeggen dat de mannen van de takeldienst, zoals wij nogal eens plachten te zeggen, Sus en Klus waren. Zij hebben meer staan sukkelen met opstellen en proberen te liften dan dat wij bezig waren om alles op te kuisen.
Ter info : de bestaande overweg ligt áchter de brug




Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Verwijderd
Als P+R is Veenendaal Centrum niet geschikt. Daar stoppen ook geen intercities. En je kunt wel 270 parkeerplaatsen op Veenendaal-De Klomp hebben, maar als ze leeg blijven heb je er ook niets aan. En dat is wel wat er gaat gebeuren, want de toegevoegde waarde gaat verdwijnen.ANdrode schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 16:21:
[...]
Ik zie met snel zoeken een capaciteit van 250 plaatsen bij Ede-Wageningen, 269 (?) plaatsen bij Veenendaal-de Klomp en een onbekend aantal plaatsen bij station Veenendaal Centraal (eerder 10 dan 100).
Als deze echt gebruikt worden moet je dit bij veranderd reisgedrag ergens anders opvangen. Dat past gewoon niet.
Maar toen ik net op de kaart keek ontdekte ik een goede verklaring voor deze plannen. Stations Ede-Wageningen en Veenendaal-de Klomp liggen allebei in gemeente Ede/provincie Gelderland. Veenendaal-de Klomp voedt uit Veenendaal/provincie Utrecht.
Het zou mij niet verbazen als er met Ede/Gelderland is overlegt en daar heeft men waarschijnlijk andere belangen
@Arator Is die niet gewoon de rechtdoor gegaan in de bocht? Te hard gereden, bocht niet gehaald of op zijn mobieltje zitten spelen of in slaap gevallen?
Signatures zijn voor boomers.
Het verhoor van de bestuurder is niet aan mij, maar aan de politie. Het PV van het onderzoek komt dan later onze weg op, dus officieel weet ik nog niet wat de oorzaak is. (officieus zou het gaan om overdreven snelheid en niet geschikt schoeisel om een vrachtwagen te besturen).Maasluip schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 17:08:
@Arator Is die niet gewoon de rechtdoor gegaan in de bocht? Te hard gereden, bocht niet gehaald of op zijn mobieltje zitten spelen of in slaap gevallen?
Edit : volgens de lokale zou het reeds de achtste vrachtwagen zijn die die in puin rijdt. Maar deze kan wel eens de duurste worden qua kosten
[ Voor 11% gewijzigd door Arator op 10-02-2018 17:18 ]
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Zijn werkgever zal ondertussen een leuk dossier over hem hebben dan.Arator schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 17:16:
[...]
Edit : volgens de lokale zou het reeds de achtste vrachtwagen zijn die die in puin rijdt. Maar deze kan wel eens de duurste worden qua kosten
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Vergis je niet dat behalve de cijfers, de lobby voor ede Wageningen vele malen groter is. Dan is Veenendaal de klomp echt een dorps stationnetje en EW een stad.noppus schreef op vrijdag 9 februari 2018 @ 12:57:
[...]
Tja,ik kan geen recentere cijfers vinden dan 2015, maar vergelijk zelf maar:
Veenendaal De Klomp 4000 reizigers
Ede Wageningen 17599 reizigers (alleen NS, Connexxion (kippenlijn) zit daar niet bij.)
Komt gedeeltelijk natuurlijk doordat er in EW nu ook al veel meer treinen stoppen, maar het verschil is enorm. Veel meer regionale busaansluitingen ook, op EW. Waarbij Wageningen (Stad en Uni) natuurlijk voor veel overstappers zorgt.
Vooral stad Wageningen en de universiteit hebben grote invloed. Tevens Food Valley als commercieel belang. Er zij al tig plannen geweest voor doortrekken spoor naar Wageningen campus, met lightrail , maar nu vooral ook de tests met autonome voertuigen. Zoals de Wepod, die nu ook op Schiphol z’n rondjes heeft gereden. Dat is met internationale uitstraling dan ook veel belangrijker.
4000 reizigers per dag zal ook wel de reden zijn dat het geen IC station blijft.
[ Voor 8% gewijzigd door ArcticWolf op 10-02-2018 23:11 ]
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Stevige aanrijding, zijkant van de trein volledig opengereten.Dode en gewonden bij treinbotsing in Oostenrijk
Twee passagierstreinen zijn in Oostenrijk op elkaar gebotst. De autoriteiten melden dat er ten minste één dode is. 22 mensen zijn lichtgewond geraakt, onder wie drie kinderen. De oorzaak van de crash is nog niet duidelijk.
Ook al de 2e trein op trein aanrijding in Oostenrijk in korte tijd.
[ Voor 6% gewijzigd door Jorrit op 12-02-2018 18:03 ]
De derde, in augustus was er een ongeluk met een testtrein en in december een botsing tussen twee reizigerstreinen.
We are shaping the future
Man man wat een gekken:
http://energievoorziening...ar/elektrocutiegevaar.htm
http://energievoorziening...ar/elektrocutiegevaar.htm
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
WTF. Maar zijn die deuren niet geaard of zo? Als je 1500V op zo'n deurknop zet dan gaat er toch wel ergens stroom lopen?
Signatures zijn voor boomers.
1500 V is niet zo veel, simpele isolators kunnen het nog wel tegenhouden. Droge deur is wel genoeg lijkt me. En volgens mij hoeft bij deze spanning niet alles in de buurt geaard te worden, want dat zou een van de grotere kostenposten zijn bij de afgeblazen 25 kV ombouw.
Ik moest giechelen om dit beeld:

(Opschrift loco versus opschrift hi-vis hesje. Het is LNER Class A1 Peppercorn 60163 Tornado vlak voor z'n eerste 100mph testrit..)

(Opschrift loco versus opschrift hi-vis hesje. Het is LNER Class A1 Peppercorn 60163 Tornado vlak voor z'n eerste 100mph testrit..)
Het is alleen maar poging tot moord. Want iemand die de deur vastpakt overleeft dat niet.marcop23 schreef op dinsdag 13 februari 2018 @ 23:53:
1500 V is niet zo veel
I don't like facts. They have a liberal bias.
Dat is wel erg ziek. Maar is het niet zo dat zo'n dun koperdraadje in no-time zou smelten?
Neemt niet weg dat iemand na het aanraken al een doodsklap kan krijgen.
☎ Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes
Deur is geaard dus draadje smelt als voordien niet al de snelschakelaar er uit geklapt is. Maar dat stuk bvl is spanningsloos. Meer geluk dan wijsheid ws.AW_Bos schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 00:52:
[...]
Dat is wel erg ziek. Maar is het niet zo dat zo'n dun koperdraadje in no-time zou smelten?
Neemt niet weg dat iemand na het aanraken al een doodsklap kan krijgen.
En die wisselklem is typisch aannemer die z'n zooi niet opruimt en daarmee potentieel storingen veroorzaakt.
|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|
Idd, net achter de isolator maar tochevilution schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 06:03:
[...]
Deur is geaard dus draadje smelt als voordien niet al de snelschakelaar er uit geklapt is. Maar dat stuk bvl is spanningsloos. Meer geluk dan wijsheid ws.
En die wisselklem is typisch aannemer die z'n zooi niet opruimt en daarmee potentieel storingen veroorzaakt.
[ Voor 9% gewijzigd door ArcticWolf op 14-02-2018 07:37 ]
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Klopt, het is heel ziek. Maar ik bedoelde het vanuit elektrisch oogpunt, er is niet veel nodig om 1500V te isoleren.burne schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 00:02:
[..]
Het is alleen maar poging tot moord. Want iemand die de deur vastpakt overleeft dat niet.
Of het draadje smelt hangt af van de stroom die er doorheen loopt, niet de spanning ten opzichte van de grond. Als die deurknop niet geaard is, loopt er bijna geen stroom. Maar gelukkig is die deurknop dat dus wel.AW_Bos schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 00:52:
[...]
Dat is wel erg ziek. Maar is het niet zo dat zo'n dun koperdraadje in no-time zou smelten?
Neemt niet weg dat iemand na het aanraken al een doodsklap kan krijgen.
Als het draadje onder spanning stond en contact maakte met de retour/aarde was de draad hoogstwaarschijnlijk gesmolten idd, zonder aarde niet... Had iemand het vastgepakt was de draad ook gesmolten, maar eerst zou die persoon een flinke klap krijgen.
Jaren geleden werd er een keer snelschakelaar omgezet terwijl het gebied buitendienst was (en er aan de bovenleiding werd gewerkt), gelukkig was de sectie wel geaard, maar de klappen die volgden waren zo heftig dat er bijna niks over was van de aardkabels en die zijn toch wat dikker dan dat draadje
Jaren geleden werd er een keer snelschakelaar omgezet terwijl het gebied buitendienst was (en er aan de bovenleiding werd gewerkt), gelukkig was de sectie wel geaard, maar de klappen die volgden waren zo heftig dat er bijna niks over was van de aardkabels en die zijn toch wat dikker dan dat draadje
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
https://www.nu.nl/binnenl...sen-woerden-en-gouda.html
Hoe zat het ook al weer met niet-up-to-date calamiteitenplannen?
Hoe zat het ook al weer met niet-up-to-date calamiteitenplannen?
* Freee!! is best wel blij dat hij daar niet in de buurt is (Viet Nam lijkt ver genoeg wegSkyaero schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 14:15:
https://www.nu.nl/binnenl...sen-woerden-en-gouda.html
Hoe zat het ook al weer met niet-up-to-date calamiteitenplannen?
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
5 uur lang niet naar de wc kunnen, dat lijkt mij geen pretje.Skyaero schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 14:15:
https://www.nu.nl/binnenl...sen-woerden-en-gouda.html
Hoe zat het ook al weer met niet-up-to-date calamiteitenplannen?
Nou met mijn micro blaas nietwildhagen schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 14:53:
Nou ja, 5 uur niet naar de WC red je meestal nog wel.
5 uur in deze kou zonder verwarming lijkt me aanzienlijk vervelender eerlijk gezegd
Die kou heb je toch al een jas voor bij je, want als je uitstapt heb je die ook nodig
[ Voor 35% gewijzigd door LordSinclair op 14-02-2018 14:57 ]
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Nou ja, 5 uur niet naar de WC red je meestal nog wel.
5 uur in deze kou zonder verwarming lijkt me aanzienlijk vervelender eerlijk gezegd
5 uur in deze kou zonder verwarming lijkt me aanzienlijk vervelender eerlijk gezegd
Virussen? Scan ze hier!
Je hebt zeker nog nooit met een vrouw gereisd?wildhagen schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 14:53:
Nou ja, 5 uur niet naar de WC red je meestal nog wel.
Ha, moet zeggen dat ik me, toen ik er zondag passeerde, al afvroeg hoe ze dat nu weer gedaan hebben. Als je het niet kent zeker een verraderlijk kruispunt waar je goed moet afremmen om die bocht naar links te nemen. Verbaasd me ergens dat er daar niet meer rechtdoor rijden. En ja, zonder spoorweg zou je daar gewoon rechtdoor kunnen rijden tot aan het stadspark. Het is bij mij altijd links, rechts, rechts links (4x 90° bochten) om terug in het verlengde van die straat uit te komenArator schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 16:31:
Deze nacht/morgen opgeroepen door de lokale politie voor een vrachtwagen in het spoor (lijn 29) ter hoogte van een overweg (voor de kenners/liefhebbers OW 95). Ik moest de nodige vaststellingen komen doen voor de infrastructuurbeheerder en de nodige technische diensten oproepen. Bij vertrek heb ik onmiddellijk de diensten van seininrichting en baan (verantwoordelijk voor de rails) laten oproepen, later zijn de diensten van de bovenleiding nog gekomen om alles spanningsloos te maken.
Eerst denk je dan dat die vrachtwagen ofwel te hoog geladen was en in de bovenleiding is terecht gekomen, of dat die vrachtwagen een bocht na de overweg wou nemen en te kort is afgedraaid.
Op geen moment hou je rekening dat iemand een shortcut dacht te nemen en een nieuwe overweg wou maken.
Resultaat : betonnen muurtje stuk, 2 treinen afgeschaft, een goede 3 uur werk om de kleine vrachtwagen uit het spoor te halen zonder glasvezel en/of bovenleiding te beschadigen. Wat ballaststenen verschoven en een krokodil met krassen. Vrachtwagen naar de kl*ten.
Ik moet wel zeggen dat de mannen van de takeldienst, zoals wij nogal eens plachten te zeggen, Sus en Klus waren. Zij hebben meer staan sukkelen met opstellen en proberen te liften dan dat wij bezig waren om alles op te kuisen.![]()
Ter info : de bestaande overweg ligt áchter de brug![]()
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Vandaag enkele overwegen verderop trouwens weer iets gebeurd. Had bijna het laatste stuk van mijn reis met de bus moeten afleggen. Gaat de laatste weken weer goed in de regio.
No keyboard detected. Press F1 to continue.
5 uur niet naar de WC red ik meestal ook niet...wildhagen schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 14:53:
Nou ja, 5 uur niet naar de WC red je meestal nog wel.
5 uur in deze kou zonder verwarming lijkt me aanzienlijk vervelender eerlijk gezegd
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Maar wat hebben ze dan gedaan in die 5 uur? Treinen weggesleept?
Speel ook Balls Connect en Repeat
Niets. Moeilijk gedaan. "Drie van de vier treinen stonden op een lastig te bereiken traject. Uit veiligheidsoverwegingen moesten de reizigers daarom in de treinen blijven zitten".
Waaruit ook maar blijkt dat richtlijnen alleen maar richtlijnen zijn. "Oeps, we rijden treinen op 4 minuten afstand dus er staan er altijd wel een paar achter elkaar als er eentje stilvalt. Nou ja, 1,5 uur of 5 uur in die trein, maakt toch niks uit?"
Waaruit ook maar blijkt dat richtlijnen alleen maar richtlijnen zijn. "Oeps, we rijden treinen op 4 minuten afstand dus er staan er altijd wel een paar achter elkaar als er eentje stilvalt. Nou ja, 1,5 uur of 5 uur in die trein, maakt toch niks uit?"
Signatures zijn voor boomers.
Yep, enen onder de lintjes van in de week gekropen en dan richting de overweg gewandeld, en dan een lift gekregen van een trein.Blokker_1999 schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 18:39:
Vandaag enkele overwegen verderop trouwens weer iets gebeurd. Had bijna het laatste stuk van mijn reis met de bus moeten afleggen. Gaat de laatste weken weer goed in de regio.
Een collega van mij is er geweest. Ik mocht het verkeer in Antwerpen gaan regelen.
Ik vind de koe een moedig dier, want ze durft te vrijen met een stier
Verwijderd
Ik was vandaag ter plaatse. Toen we aan kwamen zagen we meteen dat er niks aan de hand was, maar ja, richtlijnen he. Dus in plaats dat we die mensen er uit hebben gelaten hebben we ons zelf maar vermaakt. Vuurtje stoken, sterke verhalen vertellen, ver-pis-wedstrijdje houden (tegen de wind in!), je kent het wel. Er had zelfs iemand een Switch bij zich! Oh, en uiteraard zijn we een paar keer langs de trein gelopen om al die sukkels eens flink uit te lachen.Maasluip schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 19:16:
Niets. Moeilijk gedaan. "Drie van de vier treinen stonden op een lastig te bereiken traject. Uit veiligheidsoverwegingen moesten de reizigers daarom in de treinen blijven zitten".
Waaruit ook maar blijkt dat richtlijnen alleen maar richtlijnen zijn. "Oeps, we rijden treinen op 4 minuten afstand dus er staan er altijd wel een paar achter elkaar als er eentje stilvalt. Nou ja, 1,5 uur of 5 uur in die trein, maakt toch niks uit?"
Na een uurtje of vijf was de lol er wel af, bovendien was de accu van de switch toen al lang en breed leeg. Dus toen hebben we die sloebers er toch maar uit gelaten. Sommige waren het er niet mee eens geloof ik. Dat boeit uiteraard niet, richtlijnen zijn richtlijnen. Hadden ze maar een auto moeten kopen.
Ik wist niet dat je op linkerspoor een snelheidsbeperking van 40km/u hebt. Tenminste, dat is wat ons wordt verteld. Is daar een specifieke reden voor, lijkt me dat de beveiliging dat wel oppakt?
* F.West98 zat in een trein die aanrijding had gehad. Moet zeggen dat support/communicatie vanuit NS best goed is; vrij snel werd iedereen gevraagd of ze medische hulp nodig hadden voor langer in de trein zitten (suikerziekte oid) en regelmatig updates.
* F.West98 zat in een trein die aanrijding had gehad. Moet zeggen dat support/communicatie vanuit NS best goed is; vrij snel werd iedereen gevraagd of ze medische hulp nodig hadden voor langer in de trein zitten (suikerziekte oid) en regelmatig updates.
[ Voor 40% gewijzigd door F.West98 op 14-02-2018 23:55 ]
2x ViewSonic VP-27885K | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI
Heftig dat je zo'n situatie hebt meegemaakt. Fijn om te horen dat support vanuit NS goed was.F.West98 schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 23:54:
Ik wist niet dat je op linkerspoor een snelheidsbeperking van 40km/u hebt. Tenminste, dat is wat ons wordt verteld. Is daar een specifieke reden voor, lijkt me dat de beveiliging dat wel oppakt?
* F.West98 zat in een trein die aanrijding had gehad. Moet zeggen dat support/communicatie vanuit NS best goed is; vrij snel werd iedereen gevraagd of ze medische hulp nodig hadden voor langer in de trein zitten (suikerziekte oid) en regelmatig updates.
Wat er bij dit geval aan de hand was is het volgende:
Bij linkerspoorbeveiliging staat er op het linkerspoor maar 1 extra sein. En als machinist mag je pas je snelheid boven de 40 km/h verhogen als je een beter seinbeeld bent tegen gekomen. Het eerste sein wat hij/zij tegenkomt zal vermoedelijk een voorsein zijn, dit sein zegt wat over het eerst bediende sein. Dit sein kan ook alleen maar geel of groen tonen. Het zal dan geel zijn als inrijdsein rood toont. En groen als het inrijdsein geel of beter toont.
Jullie hebben dus een heel groot gedeelte gereden voor het eerste sein is tegen gekomen, en als de inrijdsein niet is bediend dan moet helemaal tot aan het eerste emplacement met maximaal 40 km/h gereden worden.
Hopelijk is het duidelijk.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Voorsein
Ah heel erg bedankt voor de uitleg! Dat verklaart het.
2x ViewSonic VP-27885K | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI
Ligt aan het baanvak, over welk baanvak gaat het? Meeste baanvakken zijn uitgerust met linkerspoor beveiliging of dubbel enkelspoor beveiliging, dan mag de trein gewoon even hard als op het rechterspoor.F.West98 schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 23:54:
Ik wist niet dat je op linkerspoor een snelheidsbeperking van 40km/u hebt. Tenminste, dat is wat ons wordt verteld. Is daar een specifieke reden voor, lijkt me dat de beveiliging dat wel oppakt?
* F.West98 zat in een trein die aanrijding had gehad. Moet zeggen dat support/communicatie vanuit NS best goed is; vrij snel werd iedereen gevraagd of ze medische hulp nodig hadden voor langer in de trein zitten (suikerziekte oid) en regelmatig updates.
Bij linkerspoor beveiliging mag je bij een groen (knipper) variant overlopen en aanzetten naar de baanvak snelheid en de borden volgen tot het voorsein.
Bij dubbel enkelspoor beveiliging heb je nagenoeg de zelfde seinen zowel rechts als links staan.
Kan zijn dat de machinist een lastgeving van 40km/u heeft gehad (of geel knipper), met geel afrijden op een voorsein wat @Qu3st zegt kan nagenoeg niet (zal vast een uitzondering bestaan), omdat het blok tot het voorsein en bijbehorende hoofdsein vrij moet zijn voordat de rijweg ingesteld kan worden en het voorsein geen rood kan tonen. Daarnaast wordt de codelijn voor geel - geel naar een voorsein niet standaard in-geprogrammeerd.
[ Voor 5% gewijzigd door ArcticWolf op 15-02-2018 07:48 ]
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Je bent sarcastisch, maar kun je eens toelichten waarom het vijf uur heeft geduurd voordat passagiers eruit mochten?Verwijderd schreef op woensdag 14 februari 2018 @ 21:13:
[...]
Ik was vandaag ter plaatse. Toen we aan kwamen zagen we meteen dat er niks aan de hand was, maar ja, richtlijnen he. Dus in plaats dat we die mensen er uit hebben gelaten hebben we ons zelf maar vermaakt.
Het is zeker niet de eerste keer dat mensen langer dan twee uur vast zitten in een trein. De publieke perceptie is dus dat jullie vijf uur lang richtlijnen aan het neuken zijn. En de verklaring van een Prorail perswoordvoerder dat "we normaal gesproken binnen de twee uur de passagiers er uit proberen te krijgen" helpen ook niet echt met die perceptie.
Misschien ben ik maar een simpele ziel, maar ik zie echt niet in waarom het vijf uur moet duren voordat passagiers uit de trein zijn.
"Huuu moeilijke locatie" is geen excuus voor waarom dit zo lang heeft moeten duren. Die evacuatie had echt veel sneller geregeld moeten zijn.
We are shaping the future
We stonden even na de splitsing na Zwolle stil (richting Utrecht), vervangende trein moest tot 't Harde langzaam rijden.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 07:41:
[...]
Ligt aan het baanvak, over welk baanvak gaat het? Meeste baanvakken zijn uitgerust met linkerspoor beveiliging of dubbel enkelspoor beveiliging, dan mag de trein gewoon even hard als op het rechterspoor.
Bij linkerspoor beveiliging mag je bij een groen (knipper) variant overlopen en aanzetten naar de baanvak snelheid en de borden volgen tot het voorsein.
Bij dubbel enkelspoor beveiliging heb je nagenoeg de zelfde seinen zowel rechts als links staan.
Kan zijn dat de machinist een lastgeving van 40km/u heeft gehad (of geel knipper), met geel afrijden op een voorsein wat @Qu3st zegt kan nagenoeg niet (zal vast een uitzondering bestaan), omdat het blok tot het voorsein en bijbehorende hoofdsein vrij moet zijn voordat de rijweg ingesteld kan worden en het voorsein geen rood kan tonen. Daarnaast wordt de codelijn voor geel - geel naar een voorsein niet standaard in-geprogrammeerd.
Overigens waren er wel wat fouten gemaakt, bleek, want niemand van de NS had een inventarisatie gemaakt van wie waarheen moest. Er was nadat we "geëvacueerd" waren geen communicatie vanuit NS meer. In Amersfoort verwezen ze ons door naar Utrecht ("zo ver mogelijk proberen te komen") en daar waren ze niet blij met onaangekondigd 30-40 gestrande reizigers... Daar dan wel weer prima afgehandeld overigens.
2x ViewSonic VP-27885K | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI
Heb even gekeken, tussen Hattemerbroek aansluiting en 't Harde zit standaard linkerspoor beveiliging zonder een afwijkend seinbeeld met een snelheid van 140 en 130km/u.F.West98 schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 10:21:
[...]
We stonden even na de splitsing na Zwolle stil (richting Utrecht), vervangende trein moest tot 't Harde langzaam rijden.
Overigens waren er wel wat fouten gemaakt, bleek, want niemand van de NS had een inventarisatie gemaakt van wie waarheen moest. Er was nadat we "geëvacueerd" waren geen communicatie vanuit NS meer. In Amersfoort verwezen ze ons door naar Utrecht ("zo ver mogelijk proberen te komen") en daar waren ze niet blij met onaangekondigd 30-40 gestrande reizigers... Daar dan wel weer prima afgehandeld overigens.
Dus waarschijnlijk gewoon een lastgeving 40km/u vanuit de verkeersleiding (kan X redenen hebben).
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Eens. Het is echt schandalig dat dit zo lang heeft geduurd.Alex) schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 09:15:
"Huuu moeilijke locatie" is geen excuus voor waarom dit zo lang heeft moeten duren. Die evacuatie had echt veel sneller geregeld moeten zijn.
Even voor de achtergrond: Trein 520 (ri Rotterdam) heeft de bovenleiding naar beneden getrokken en strandde vervolgens bij de wachtsporen van Oudewater. Trein 4027 (ri Rotterdam) reed daarna over hetzelfde spoor en kreeg de bovenleiding door de voorruit. Op het nevenspoor strandde tegelijkertijd trein 2029 (ri Utrecht) en 527 (ri Groningen). De laatste stond al ter hoogte van station Woerden, op het middenspoor.
Er stranden dus 4 treinen die geen van allen op eigen kracht weg kunnen, omdat de bovenleiding ruim wordt uitgeschakeld. Op dat moment wordt de treindienst ontkoppeld en keren de verschillende treinen in Utrecht en Gouda (goverwelle). Wat dan tussen Utrecht en Gouda gebeurt (lees: reizigers evacueren en treinen wegslepen met diesellocs) is de verantwoordelijkheid van Incidentenbestrijding. De vervoerder (in dit geval NS) is verantwoordelijk voor het leveren van evacuatiematerieel. Dit is een bus of trein, afhankelijk van de situatie. Hier kon alleen met bussen geëvacueerd worden, omdat er geen trein op het nevenspoor kon komen.
Wat ik meegekregen heb is dat de bussen niet goed in de buurt konden komen van de gestrande treinen en dat de treinen daarom eerst met een dieselloc naar een station moeten worden gesleept (lijkt apart, want op foto's zie je wel busjes van incidentenbestrijding op de weg naast het spoor. Anderzijds kan je als bus niet keren op zo'n klein paadje). De reizigers in de 520 zijn kind van de rekening geweest omdat de diesellocs pas als laatst bij deze trein konden komen (de 2029 en 4027 blokkeerden de route).
Achteraf bezien zijn er vast andere opties geweest en hadden er andere keuzes moeten worden gemaakt, maar achteraf is makkelijk praten. Ben erg benieuwd wat er uit de evaluatie rolt en of er hier mensen zijn die vanuit ICB info hebben over de afhandeling.
If you want to be the best, you need to work with the best :)
Waar ik voornamelijk benieuwd naar ben is waarom de bovenleiding ruim werd uitgeschakeld, er zitten namelijk sectie scheidingen bij Woerden richting Den Haag, dus Woerden zelf had niet geschakeld hoeven te worden.Maardiweb schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 11:52:
[...]
Eens. Het is echt schandalig dat dit zo lang heeft geduurd.
Even voor de achtergrond: Trein 520 (ri Rotterdam) heeft de bovenleiding naar beneden getrokken en strandde vervolgens bij de wachtsporen van Oudewater. Trein 4027 (ri Rotterdam) reed daarna over hetzelfde spoor en kreeg de bovenleiding door de voorruit. Op het nevenspoor strandde tegelijkertijd trein 2029 (ri Utrecht) en 527 (ri Groningen). De laatste stond al ter hoogte van station Woerden, op het middenspoor.
Er stranden dus 4 treinen die geen van allen op eigen kracht weg kunnen, omdat de bovenleiding ruim wordt uitgeschakeld. Op dat moment wordt de treindienst ontkoppeld en keren de verschillende treinen in Utrecht en Gouda (goverwelle). Wat dan tussen Utrecht en Gouda gebeurt (lees: reizigers evacueren en treinen wegslepen met diesellocs) is de verantwoordelijkheid van Incidentenbestrijding. De vervoerder (in dit geval NS) is verantwoordelijk voor het leveren van evacuatiematerieel. Dit is een bus of trein, afhankelijk van de situatie. Hier kon alleen met bussen geëvacueerd worden, omdat er geen trein op het nevenspoor kon komen.
Wat ik meegekregen heb is dat de bussen niet goed in de buurt konden komen van de gestrande treinen en dat de treinen daarom eerst met een dieselloc naar een station moeten worden gesleept (lijkt apart, want op foto's zie je wel busjes van incidentenbestrijding op de weg naast het spoor. Anderzijds kan je als bus niet keren op zo'n klein paadje). De reizigers in de 520 zijn kind van de rekening geweest omdat de diesellocs pas als laatst bij deze trein konden komen (de 2029 en 4027 blokkeerden de route).
Achteraf bezien zijn er vast andere opties geweest en hadden er andere keuzes moeten worden gemaakt, maar achteraf is makkelijk praten. Ben erg benieuwd wat er uit de evaluatie rolt en of er hier mensen zijn die vanuit ICB info hebben over de afhandeling.
Is dat gedaan omdat ze de sporen richting Den Haag niet meteen konden aarden?
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
En daarnaast, als de bovenleiding is uitgeschakeld kan je na een controle toch gewoon uitstappen. De meeste reizigers kunnen dan wel naar een weggetje toe lopen.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 12:15:
[...]
Waar ik voornamelijk benieuwd naar ben is waarom de bovenleiding ruim werd uitgeschakeld, er zitten namelijk sectie scheidingen bij Woerden richting Den Haag, dus Woerden zelf had niet geschakeld hoeven te worden.
Is dat gedaan omdat ze de sporen richting Den Haag niet meteen konden aarden?
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Als de bovenleiding is geschakeld, is deze niet direct spanningsloos, daarvoor moet de bovenleiding geaard worden. Pas dan is het echt veilig.LordSinclair schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 12:20:
[...]
En daarnaast, als de bovenleiding is uitgeschakeld kan je na een controle toch gewoon uitstappen. De meeste reizigers kunnen dan wel naar een weggetje toe lopen.
Daar was ook commotie over volgens mij. Zou kunnen omdat ze de 527 op het middenspoor van Woerden eerst naar het perron wilden evacueren, maar dat is uiteindelijk niet gebeurd.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 12:15:
[...]
Waar ik voornamelijk benieuwd naar ben is waarom de bovenleiding ruim werd uitgeschakeld, er zitten namelijk sectie scheidingen bij Woerden richting Den Haag, dus Woerden zelf had niet geschakeld hoeven te worden.
Is dat gedaan omdat ze de sporen richting Den Haag niet meteen konden aarden?
If you want to be the best, you need to work with the best :)
Zeker het kan ook een aanwijzing zijn. Maar wat ik uit het verhaal van @F.West98 dat de trein rechts richting Zwolle reed. En dat ze voor de inrijdsein bij Hattemerbroek waren gestrand. Dan moeten ze links tegen de rijrichting in, ze komen dus pas bij 't Harde een sein tegen. En dan kan de trein alleen maar met max 40 km/h rijden. En moeten ook alle overwegen nog aangereden worden.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 10:46:
[...]
Heb even gekeken, tussen Hattemerbroek aansluiting en 't Harde zit standaard linkerspoor beveiliging zonder een afwijkend seinbeeld met een snelheid van 140 en 130km/u.
Dus waarschijnlijk gewoon een lastgeving 40km/u vanuit de verkeersleiding (kan X redenen hebben).
Reden jullie bij de overwegen (ervan uitgaande dat die daar liggen) zachter?
Een aanwijzing kan het ook zijn geweest maar ik vind het gek dat ze dan zo'n groot stuk dat moeten rijden.
Disclaimer: ik ben er niet bij geweest en ken de situatue ter plaatse niet, maar als treindienstleider kan voor mij dit de enige logische verklaring zijn.
[ Voor 3% gewijzigd door Qu3st op 15-02-2018 14:08 ]
Overwegen hangen los van de seinsturing (stop/door uitgezonderd), als de baan linkerspoor beveiliging heeft worden de overwegen gewoon via een hard aankondigingspunt getriggered die op voldoende afstand ligt voor de gedefinieerde baanvak snelheid (140 en 130 dus).Qu3st schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 13:57:
[...]
Zeker het kan ook een aanwijzing zijn. Maar wat ik uit het verhaal van @F.West98 dat de trein rechts richting Zwolle reed. En dat ze voor de inrijdsein bij Hattemerbroek waren gestrand. Dan moeten ze links tegen de rijrichting in, ze komen dus pas bij 't Harde een sein tegen. En dan kan de trein alleen maar met max 40 km/h rijden. En moeten ook alle overwegen nog aangereden worden.
Reden jullie bij de overwegen (ervan uitgaande dat die daar liggen) zachter?
Een aanwijzing kan het ook zijn geweest maar ik vind het gek dat ze dan zo'n groot stuk dat moeten rijden.
Disclaimer: ik ben er niet bij geweest en ken de situatue ter plaatse niet, maar als treindienstleider kan voor mij dit de enige logische verklaring zijn.
Maar goed, de verhalen hier mogen wel wat duidelijker zijn.
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Werking van de overwegen in linkerspoorbeveiliging is vastgelegd voor dat spoor als er rijrichting is gekozen. Om dan tegen de rijrichting terug te gaan is dat links tegen de rijrichting in mogelijk door een aanwijzing af te geven voor alle overwegen. De aankondigingsectie die actief is ligt vlak voor de overweg dan namelijk, dus de overwegen moeten aangereden worden. Ik kan helaas geen schematische werking vinden. Anders had ik deze meegestuurd.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 15:29:
[...]
Overwegen hangen los van de seinsturing (stop/door uitgezonderd), als de baan linkerspoor beveiliging heeft worden de overwegen gewoon via een hard aankondigingspunt getriggered die op voldoende afstand ligt voor de gedefinieerde baanvak snelheid (140 en 130 dus).
Maar goed, de verhalen hier mogen wel wat duidelijker zijn.
Ik denk dat ik daar wel aan kan komen, even zoekenQu3st schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 15:36:
[...]
Werking van de overwegen in linkerspoorbeveiliging is vastgelegd voor dat spoor als er rijrichting is gekozen. Om dan tegen de rijrichting terug te gaan is dat links tegen de rijrichting in mogelijk door een aanwijzing af te geven voor alle overwegen. De aankondigingsectie die actief is ligt vlak voor de overweg dan namelijk, dus de overwegen moeten aangereden worden. Ik kan helaas geen schematische werking vinden. Anders had ik deze meegestuurd.
EDIT: Even schaamteloos gekopieerd, maar duidelijker kan ik het niet maken.

Rechts rijden tegen de rijrichting is eventueel toegestaan als de sporen zijn voorzien van ULS (uitschakelen linker spoor) Hiermee worden beide aankondigingssecties actief, en kan er ZONDER aanwijzing overweg gereden worden. (Mits de trein buiten de aankondiging van een overweg begint)
[ Voor 26% gewijzigd door iAdema op 15-02-2018 16:06 ]
@Qu3st noemt wel een goed punt. We reden regelmatig een stuk langzamer/bijna stilstaan, kan inderdaad wel bij overgangen geweest zijn. Aan de andere kant reden we niet zo traag als een keer eerder toen er 2 overwegen achter elkaar in storing lagen, toen stonden we 5+min per overgang stil; dat was nu ook weer niet.
Maar de situatie was dus dat trein 576 (iirc) net uit Zwolle was vertrokken (richting Rotterdam) en eerste spoorwegovergang na de splitsing Amersfoort/Lelystad de aanrijding was, dus we kwamen een stuk(je) daarna tot stilstand, op rechterspoor (vanuit Zwolle gezien). Toen kwam er dus op linkerspoor (again, vanuit Zwolle gezien) die reservetrein. Kwam uit Amersfoort aanrijden en ging toen weer terug naar Amersfoort, tot 't Harde over linkerspoor (vanuit Zwolle gezien).
Zo duidelijk?
Maar de situatie was dus dat trein 576 (iirc) net uit Zwolle was vertrokken (richting Rotterdam) en eerste spoorwegovergang na de splitsing Amersfoort/Lelystad de aanrijding was, dus we kwamen een stuk(je) daarna tot stilstand, op rechterspoor (vanuit Zwolle gezien). Toen kwam er dus op linkerspoor (again, vanuit Zwolle gezien) die reservetrein. Kwam uit Amersfoort aanrijden en ging toen weer terug naar Amersfoort, tot 't Harde over linkerspoor (vanuit Zwolle gezien).
Zo duidelijk?
2x ViewSonic VP-27885K | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI
Edit: werk en forum gaan niet samen 
Maar goed zitten hier genoeg andere techneuten zo te zien...
Maar goed zitten hier genoeg andere techneuten zo te zien...
[ Voor 79% gewijzigd door ArcticWolf op 15-02-2018 16:35 ]
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Voor mij een stuk duidelijker en zoals ik het lees moest de trein links tegen de rijrichting. En dan is het zoals ik in mijn eerste post richting jou zei.F.West98 schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 16:08:
@Qu3st noemt wel een goed punt. We reden regelmatig een stuk langzamer/bijna stilstaan, kan inderdaad wel bij overgangen geweest zijn. Aan de andere kant reden we niet zo traag als een keer eerder toen er 2 overwegen achter elkaar in storing lagen, toen stonden we 5+min per overgang stil; dat was nu ook weer niet.
Maar de situatie was dus dat trein 576 (iirc) net uit Zwolle was vertrokken (richting Rotterdam) en eerste spoorwegovergang na de splitsing Amersfoort/Lelystad de aanrijding was, dus we kwamen een stuk(je) daarna tot stilstand, op rechterspoor (vanuit Zwolle gezien). Toen kwam er dus op linkerspoor (again, vanuit Zwolle gezien) die reservetrein. Kwam uit Amersfoort aanrijden en ging toen weer terug naar Amersfoort, tot 't Harde over linkerspoor (vanuit Zwolle gezien).
Zo duidelijk?
Dat voorsein zegt alleen wat over het eerst bediende sein. Als deze niet is bediend toont het voorsein geel en dus mag je nog steeds max 40 km/h. Kijk wat ik al zei, ik was er niet bij maar een aanwijzing vanaf dat punt tot aan 't Harde is erg raar.ArcticWolf schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 16:26:
Voor Wezep staat ook een voorsein. Dus ja, ik blijf bij een lastgeving.
[ Voor 17% gewijzigd door Qu3st op 15-02-2018 16:49 ]
Genoeg te doen gehad met twee loccen op locatieMaardiweb schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 11:52:
[...]
Er stranden dus 4 treinen die geen van allen op eigen kracht weg kunnen, omdat de bovenleiding ruim wordt uitgeschakeld. Op dat moment wordt de treindienst ontkoppeld en keren de verschillende treinen in Utrecht en Gouda (goverwelle). Wat dan tussen Utrecht en Gouda gebeurt (lees: reizigers evacueren en treinen wegslepen met diesellocs) is de verantwoordelijkheid van Incidentenbestrijding.
IRP G1206 2201 + DDZ 7632 + DDZ 7530 - Utrecht CS by Pjedro22, on Flickr
20180214 IRP 2201 + SLT 2645 + 2426, Hogebrug (99954) by Koen Brouwer, on Flickr
Hebben ze de trein helemaal naar Utrecht gebracht? Ik zou denken, breng hem tot waar die weer op eigen kracht verder kan en gebruik de loc om een andere trein te helpen. Of was Woerden toen nog geen optie?Luke! schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 19:13:
[...]
Genoeg te doen gehad met twee loccen op locatie![]()
[afbeelding]IRP G1206 2201 + DDZ 7632 + DDZ 7530 - Utrecht CS by Pjedro22, on Flickr
[afbeelding]20180214 IRP 2201 + SLT 2645 + 2426, Hogebrug (99954) by Koen Brouwer, on Flickr
Dat heeft er mogelijk mee te maken dat de gestrande reizigers vanaf Utrecht iets meer opties hebben dan vanaf Woerden. Als ik mocht kiezen, zou ik Utrecht ook prettig vinden. (Tenzij ik in Woerden moet zijn uiteraard)Transportman schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 20:45:
[...]
Hebben ze de trein helemaal naar Utrecht gebracht? Ik zou denken, breng hem tot waar die weer op eigen kracht verder kan en gebruik de loc om een andere trein te helpen. Of was Woerden toen nog geen optie?
Ik zou ook liever in Utrecht zijn vanwege de extra opties en het feit dat het een IC is die sowieso niet in Woerden stopt, maar met een storing waarbij meerdere treinen gestrand zijn zou ik denken dat het toch handiger is om die trein naar Woerden te duwen (of een ander station vanaf waar die zelf verder kan rijden) en gebruik de diesel loc om een andere trein weg te gaan duwen.iAdema schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 20:47:
[...]
Dat heeft er mogelijk mee te maken dat de gestrande reizigers vanaf Utrecht iets meer opties hebben dan vanaf Woerden. Als ik mocht kiezen, zou ik Utrecht ook prettig vinden. (Tenzij ik in Woerden moet zijn uiteraard)
Dubbele DDZ naar Utrecht gebracht, een andere DDZ naar Gouda en de SLTs volgens mij naar Haarlem gereden.Transportman schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 20:45:
[...]
Hebben ze de trein helemaal naar Utrecht gebracht? Ik zou denken, breng hem tot waar die weer op eigen kracht verder kan en gebruik de loc om een andere trein te helpen. Of was Woerden toen nog geen optie?
Ik heb niks gezegdLuke! schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 20:55:
[...]
Dubbele DDZ naar Utrecht gebracht, een andere DDZ naar Gouda en de SLTs volgens mij naar Haarlem gereden.
Naar Woerden was nog geen optie omdat Woerden zelf nog spanningsloos was. Zelf verder rijden was dus niet mogelijk.
If you want to be the best, you need to work with the best :)
Kan aan mij liggen maar na zo'n lange tijd had ik toch echt aan de nooddeur getrokken en naar buiten gegaan. Dag debiele regels. Je gaat toch niet zo lang op de bureaucratie wachten... Wat een onzin!
Dat niemand dat gedaan heeft vind ik al een wonder op zich. Geen intercom dus hoe moet je weten wat er aan de hand is... Op een gegeven moment kies je toch eieren voor je geld.
En dat van die bussen, onzin zeg! Alsof die reizigers niet die weg af kunnen lopen naar waar die bussen wel kunnen keren. Sorry maar dit ruikt aan alle kanten maar vingerverven van regels en procedures waarbij straks iedereen gaat lopen wijzen maar niemand gekeken heeft naar de reizigersbelangen behalve op papier.
Dat niemand dat gedaan heeft vind ik al een wonder op zich. Geen intercom dus hoe moet je weten wat er aan de hand is... Op een gegeven moment kies je toch eieren voor je geld.
En dat van die bussen, onzin zeg! Alsof die reizigers niet die weg af kunnen lopen naar waar die bussen wel kunnen keren. Sorry maar dit ruikt aan alle kanten maar vingerverven van regels en procedures waarbij straks iedereen gaat lopen wijzen maar niemand gekeken heeft naar de reizigersbelangen behalve op papier.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Als ik de PPLG bekijk dan mag de trein gewoon vol gas linkerspoor rijden als de TRDL de opdracht heeft ingevoerd (plaatje 2 van jou plaatje), plaatje 3 hoeft dus niet van toepassing te zijn.iAdema schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 15:56:
[...]
Ik denk dat ik daar wel aan kan komen, even zoeken
EDIT: Even schaamteloos gekopieerd, maar duidelijker kan ik het niet maken.
[afbeelding]
Rechts rijden tegen de rijrichting is eventueel toegestaan als de sporen zijn voorzien van ULS (uitschakelen linker spoor) Hiermee worden beide aankondigingssecties actief, en kan er ZONDER aanwijzing overweg gereden worden. (Mits de trein buiten de aankondiging van een overweg begint)
Geldt voor spoor: VA - 't Harde - Hattemerbroek Aansluiting RS2.16.7.1. Rijrichtingskering
Van de in onderstaande tabel genoemde sporen kan de rijrichting worden gekeerd door het invoeren
van de opdracht ‘Rijrichting’, gevolgd door de opdracht ‘Wisselen’ met de hierbij aangegeven
elementcode.
Enige beperking geldt dan dat de machinist pas mag aanzetten bij het voorsein van Wezep, omdat hij inderdaad nog geen eerder groen seinbeeld is tegengekomen vanaf Hattemerbroek aansl.
Anyway, wordt tijd voor ERMTS
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Weet niet wat precies de situatie was hier. Maar het kost wat kost naleven van voorschriften is imho oa een gevolg van de claimcultuur. Dat zie je helaas ook terug bij de uitvoering. Initiatief nemen wordt op z'n zachtst gezegd niet aangemoedigd.zwahiel schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 07:19:
Kan aan mij liggen maar na zo'n lange tijd had ik toch echt aan de nooddeur getrokken en naar buiten gegaan. Dag debiele regels. Je gaat toch niet zo lang op de bureaucratie wachten... Wat een onzin!
Dat niemand dat gedaan heeft vind ik al een wonder op zich. Geen intercom dus hoe moet je weten wat er aan de hand is... Op een gegeven moment kies je toch eieren voor je geld.
En dat van die bussen, onzin zeg! Alsof die reizigers niet die weg af kunnen lopen naar waar die bussen wel kunnen keren. Sorry maar dit ruikt aan alle kanten maar vingerverven van regels en procedures waarbij straks iedereen gaat lopen wijzen maar niemand gekeken heeft naar de reizigersbelangen behalve op papier.
En ik heb een beetje het "one size fits all" idee erbij. Je kunt alleen iets doen als je dat ook voor iedereen kunt doen. Ofwel: uitstappen uit de trein in de ballast mag niemand doen, ook niet als je gezond van lijf en leden bent, behalve als er uitstaphulp (trappen, bordes) is.
Signatures zijn voor boomers.
Over de rijrichting draaien, dat kan alleen als er geen spoorbezetting is. En bij het geval van @F.West98 stond al een trein op het rechterspoor (dus spoorbezetting) en moest deze tegen de rijrichting terug. En dan is de werking van overwegen niet goed en moeten ze aangereden worden en met Max 40km/h worden gereden. Tijd om keer een rondleiding op de post te krijgenArcticWolf schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 07:39:
[...]
Als ik de PPLG bekijk dan mag de trein gewoon vol gas linkerspoor rijden als de TRDL de opdracht heeft ingevoerd (plaatje 2 van jou plaatje), plaatje 3 hoeft dus niet van toepassing te zijn.
[...]
Geldt voor spoor: VA - 't Harde - Hattemerbroek Aansluiting RS
Enige beperking geldt dan dat de machinist pas mag aanzetten bij het voorsein van Wezep, omdat hij inderdaad nog geen eerder groen seinbeeld is tegengekomen vanaf Hattemerbroek aansl.
Anyway, wordt tijd voor ERMTS
[ Voor 3% gewijzigd door Qu3st op 16-02-2018 10:56 ]
Ja moet nog steeds een keer langs de post hier maar komt er niet van.Qu3st schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 10:49:
[...]
Over de rijrichting draaien, dat kan alleen als er geen spoorbezetting is. En bij het geval van @F.West98 stond al een trein op het rechterspoor (dus spoorbezetting) en moest deze tegen de rijrichting terug. En dan is de werking van overwegen niet goed en moeten ze aangereden worden en met Max 40km/h worden gereden. Tijd om keer een rondleiding op de post te krijgen
Maar werk jij op een post dan?
5800X3D, MSI X370, MSI 5070Ti
Nou sorry, ik kan prima zelf die treden afspringen en ik zou het persoonlijk ook gewoon gedaan hebben. Kom op zeg wat een onzin. Na een uurtje of 2 zou ik er genoeg klaar mee zijn om even een hartig woordje met de conducteur te gaan spreken, en als dat geen oplossing gaf zou ik gewoon via de noodbediening de deur openen. Kom op zeg!Maasluip schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 10:29:
En ik heb een beetje het "one size fits all" idee erbij. Je kunt alleen iets doen als je dat ook voor iedereen kunt doen. Ofwel: uitstappen uit de trein in de ballast mag niemand doen, ook niet als je gezond van lijf en leden bent, behalve als er uitstaphulp (trappen, bordes) is.
Vraag me serieus af wat ze dan kunnen doen tegen je, dat wel.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Ik ben het helemaal met je eens hoor.
Een conducteur kan je tegenhouden, fysiek vervelend worden en technisch gezien maak je je schuldig aan spoorlopen, artikel 22 lid 1c van de spoorwegwet.
Van de andere kant: je mag ook niet lopen op de autosnelweg, maar er zijn ook situaties waar daar echt geen bekeuring voor wordt uitgeschreven (hulpverlening bij een ongeval bijvoorbeeld).
Een conducteur kan je tegenhouden, fysiek vervelend worden en technisch gezien maak je je schuldig aan spoorlopen, artikel 22 lid 1c van de spoorwegwet.
Van de andere kant: je mag ook niet lopen op de autosnelweg, maar er zijn ook situaties waar daar echt geen bekeuring voor wordt uitgeschreven (hulpverlening bij een ongeval bijvoorbeeld).
Signatures zijn voor boomers.
Ik denk dat de meeste mensen de hoogte van trein naar ballast en schouwpad ook schromelijk onderschatten, om nog maar te zwijgen van de soort ondergrond waar je op terecht komt...Maasluip schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 10:29:
En ik heb een beetje het "one size fits all" idee erbij. Je kunt alleen iets doen als je dat ook voor iedereen kunt doen. Ofwel: uitstappen uit de trein in de ballast mag niemand doen, ook niet als je gezond van lijf en leden bent, behalve als er uitstaphulp (trappen, bordes) is.
In ieder geval een prent van 140 euro geven voor spoorlopen.zwahiel schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 11:54:
[...]
Vraag me serieus af wat ze dan kunnen doen tegen je, dat wel.
|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|
Dat is inderdaad meer dan je verwacht. En modern materieel heeft geen tredes meer onder de normale perronhoogte. ICR heeft dat volgens mij nog wel.evilution schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 12:04:
[...]
Ik denk dat de meeste mensen de hoogte van trein naar ballast en schouwpad ook schromelijk onderschatten, om nog maar te zwijgen van de soort ondergrond waar je op terecht komt...
Maar voor een gezond persoon geen enkel probleem (ook vaak genoeg gedaan). Daarom vermoed ik ook die "one size fits all" insteek. Het is niet zonder risico, niet iedereen kan het, dus gaan we het gewoon voor iedereen niet doen.
[ Voor 8% gewijzigd door Maasluip op 16-02-2018 12:08 ]
Signatures zijn voor boomers.
Verwijderd
Dus omdat oma van 80 dat niet meer kan, moet iedereen maar 5 uur wachten.... laten we dat dus maar even niet doen. Buiten alle proporties. Als ze nou over 234 jaar de procedures zover verbeterd hebben dat we niet meer 5 uur hoeven te wachten tot ze kunnen gaan evacueren, dan kun je zulk soort richtlijnen ingevoerd worden. De spoororganisaties zijn op dit moment gewoon nog (lang) niet klaar voor zulke richtlijnen.
Of krijg ik gewoon compensatie voor de inkomstenderving door 1 dag niet te kunnen werken? Vast niet.... ik krijg vast 5 euro compensatie voor meer dan een uur vertraging.
Of krijg ik gewoon compensatie voor de inkomstenderving door 1 dag niet te kunnen werken? Vast niet.... ik krijg vast 5 euro compensatie voor meer dan een uur vertraging.
Exact dat. Ik begrijp wel dat ze 't liever niet willen. Maar 5 uur in zo'n trein blijven zitten is ook niet helemaal wat binnen de normale perken valt van fatsoen binnen zo'n situatie. Zeker niet zo'n sprinter.Verwijderd schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 12:27:
Dus omdat oma van 80 dat niet meer kan, moet iedereen maar 5 uur wachten.... laten we dat dus maar even niet doen. Buiten alle proporties. Als ze nou over 234 jaar de procedures zover verbeterd hebben dat we niet meer 5 uur hoeven te wachten tot ze kunnen gaan evacueren, dan kun je zulk soort richtlijnen ingevoerd worden. De spoororganisaties zijn op dit moment gewoon nog (lang) niet klaar voor zulke richtlijnen.
Of krijg ik gewoon compensatie voor de inkomstenderving door 1 dag niet te kunnen werken? Vast niet.... ik krijg vast 5 euro compensatie voor meer dan een uur vertraging.
Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020
Denk dat er ook bij gezonde mensen nogal wat enkeltjes kunnen sneuvelen. Maar die zullen uiteraard hun verlies pakken en naar de dichtstbijzijnde bus/taxi hinkelen.
Nee. Het is wettelijk bepaald dat NS vervoerders niet aansprakelijk is zijn voor schade die is veroorzaakt door vertragingen e.d.Verwijderd schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 12:27:
Of krijg ik gewoon compensatie voor de inkomstenderving door 1 dag niet te kunnen werken? Vast niet.... ik krijg vast 5 euro compensatie voor meer dan een uur vertraging.
Vervoerders hebben afspraken over o.a. punctualiteit gemaakt binnen de concessie.
[ Voor 12% gewijzigd door evilution op 16-02-2018 13:06 ]
|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|
Ik denk eerder dat die types dan een schadeclaim bij de NS in zouden dienen, omdat het hoogteverschil te groot wasRobertdj schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 12:47:
Denk dat er ook bij gezonde mensen nogal wat enkeltjes kunnen sneuvelen. Maar die zullen uiteraard hun verlies pakken en naar de dichtstbijzijnde bus/taxi hinkelen.
Virussen? Scan ze hier!
Verwijderd
Prima, maar je kunt mensen gewoon niet 5 uur in een trein laten zitten. Daar kan gewoon absoluut geen discussie over zijn. Dat is meer het punt. Dat kun je gewoon niet maken, of je nou NS/Connexxion/Keolis heet of hoe dan ook. Dat doe je gewoon niet.evilution schreef op vrijdag 16 februari 2018 @ 13:01:
[...]
Nee. Het is wettelijk bepaald dat NS vervoerders niet aansprakelijk is zijn voor schade die is veroorzaakt door vertragingen e.d.
Vervoerders hebben afspraken over o.a. punctualiteit gemaakt binnen de concessie.
Ik denk dat NS/Prorail hier dan ook toch wel ruimschoots over de streep zijn gegaan van hetgeen binnen "common sense" toelaatbaar is. En als je je als professionele partij niet gehouden voelt aan gewone fatsoensnormen, moet je vooral niet verwachten dat anderen zich richting jou wel aan allerlei normen en richtlijnen gaan houden. Het werkt 2 kanten op, of het werkt niet. Jij een middelvinger naar je klant, maar verwacht dan diezelfde middelvinger terug natuurlijk. Ik lees achteraf alleen maar k*tsmoesjes over zaken waar vooraf gewoon over nagedacht had moeten zijn.
Dit gepruts zou dan ook buiten de afspraken m.b.t. vergoedingen voor vertragingen moeten vallen. Dit is gewoon prutswerk.
Dit topic is gesloten.
![]()
