Ik zit met gek probleem.
Mijn badkamer is verbouwd en heeft een nieuw verlaagd plafond met spots.
Hiervoor zat de oude badkamer ook met spots en een ventilatie unit op zolder.
Beide gingen aan wanneer je aan zo'n koort schakelaar trok. De ventilatie unit zit aangesloten op zolder op een WCD waarvan er een "grondkabel" loopt richting de badkamer.
Nu is dus alles "af" maar werken de spots alleen wanneer de stekker van de ventiltatie unit op zolder erin zit. De ventiltatie unit zelf gaat nooit aan.
Ik kan niet meer makkelijk zien wat er gedaan is boven het plafond.
Wel komt veel elektra samen van de badkamer in onze slaapkamer nis (hier had de vorige eigenaar de trafos van de spots liggen etc.)
Ik heb alleen een spanningszoeker en die gaf hetvolgende aan:
Stekker ventilatie unit erin en douche licht dimmer uit:
Geen spanning op alle lasdoppen.
Stekker ventilatie unit erin en douche licht dimmer aan:
Wel spanning op alle lasdoppen.
Stekker ventilatie unit eruit en douche licht dimmer uit:
Geen spanning op alle lasdoppen.
Stekker ventilatie unit eruit en douche licht dimmer aan:
Wel spanning op alle lasdoppen.
Nu is er vandaag een nieuwe ventilatie unit geplaatst en deze kan ik met een remote aan en uit zetten en is voorzien van een vochtigheids sensor. Deze zit op een normale WCD

. Ik wil niet eeuwig mijn oude ventitlatie unit in het stopcontact om het licht te laten werken.
Heb een schets gemaakt maar hierin zit natuurlijk een stuk blanco wat boven het plafond zit. De man die de ventilatie unit kwam plaatsen gaf aan dat ie 6V deed meten op de WCD van de oude unit.
Volgens mij is dat WCD een doorschakeling geworden van een schakeldraad.