Karin P schreef op maandag 25 april 2022 @ 22:21:
[...]
Waarom? Omdat de aannemer dit aan heeft gevraagd... waarschijnlijk geen zin om de boel netjes te verdelen oid... we hopen dit nog terug te draaien, eventueel na oplevering.
Er moet wel veel spul in; keuken met inductiekookplaat, 2 ovens, warmhoudlade, vaatwasser, quooker, kk, vriezer en stopcontacten.
Verder een w/w warmtepomp, 270 l boiler, wtw, doorstroomunit voor douche boven, 2 electrische radiatoren in de badkamers en dan nog het normale spul aan stopcontacten.
Die Bora hoort gewoon zoals al gemeld op een krachtgroep. Die verbruikt echter maar op twee fases veel stroom, op de 3e zit alleen de afzuiging. Op die derde fase zet je dan de meest gebruikte oven. Dan nog even opletten dat de andere oven op een andere fase zit als de Quooker, en je hebt al een mooi begin van een juiste verdeling.
In je lijstje apparatuur valt wel op dat energiebesparing en duurzaamheid blijkbaar niet bijzonder belangrijk was, want waarom die elektrische radiatoren, doorstroomverwarmer en warmhoudlade?
Voor de badkamer: In een moderne woning met WTW wordt toch de hele woning dezelfde temperatuur. Om dan alleen de badkamer naar 23 (ipv 21) graden te krijgen kost erg veel stroom. Maar zodra je gewoon accepteert dat die badkamer 21 graden is (een badkamertemperatuur waar veel mensen met een oudere woning jaloers op zijn!), net als de rest van de woning, heb je die elektrische radiatoren helemaal niet nodig. Scheelt veel stroom, en als je daardoor die 3x40A aansluiting niet nodig hebt ook veel geld.
Dan die doorstroomverwarmer: Staat je warmwatervat zo ver weg van je douche dat je die nodig hebt? Hoe erg is het om even tien seconden langer te wachten? Ook die zou ik alsnog weglaten.
Warmhoudlade: Tsja, geen idee hoeveel stroom die verbruikt, nooit gehad of gemist. Maar die zou ik dan op de fase zetten die overblijft na de Quooker en 2e oven.
En dan is ineens die 3x40A helemaal niet meer nodig, en ben je behalve een stuk duurzamer ook nog een stuk goedkoper uit.
[
Voor 4% gewijzigd door
Andrehj op 25-04-2022 22:46
]
WP: ME PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D + EV-WP-TWS-1W 300; AC: ME MXZ-2F42VF + 2x MSZ-LN25VGV; PV: 14.08 kWp O/W + SMA STP 8.0; Vent: Zehnder Q600 ERV + Ubbink AirExcellent.