@Verwijderd Voor zover ik weet deed KPN voor nu alleen de PON uitrol in Zeeland. Op veel plaatsen waar KPN nu bezig is (o.a. mijn woonplaats) wordt vziw het nog op de "ouderwetse" manier aangelegd. Dus elke huis z'n eigen fiber. Ik heb nog geen berichten gezien dat KPN het al op meerdere plekken uitrolt, maar dat is gissen.
Ik heb eerder het idee dat T-Mobile juist KPN een hak probeert te zetten door voor 50 euro 100Mbit internet via WBA of 1Gbit aan te bieden + een unlimited abonnement. Dan snap ik T-Mobile nog wel dat ze niet kiezen om sneller dan 100Mbit te leveren via WBA ivm met die kosten. Ook de stunts die T-Mobile kortgeleden uithaalde door alles over DTAG te gooien was uiteindelijk om geld te besparen.
En als laatste: KPN rolt in sneltreinvaart nu glas uit in het hele land. T-Mobile alleen in Den Haag. Als T-Mobile nu moeilijk gaat doen om een paar euro per aansluiting ipv zelfstandig dan overal glas uit te gaan rollen, dan moeten ze ook niet zo zeuren.
Overigens heb ik over de werkwijze van KPN ook wel eens wat "kritiek" en gedragen ze zich niet altijd even netjes op locaties waar andere glasvezelboeren mogelijk ook gaan aanleggen,, maar T-Mobile heeft ook laten zien dat ze wel stunts kunnen uithalen. Wat dat betreft heb ik van geen enkele ISP een hoge pet op.
Maar nu gaan we waarschijnlijk licht offtopic.
T-mobile is overigens wel erg aan het opscheppen dat hun nieuwe modem (Zyxel T50) véél beter is dan die van de concurrentie. Erg kinderachtig van T-Mobile, aangezien ze op het grootste gedeelte van NL toch al niet meer dan 100Mbit willen leveren via DSL en glas. Plus, er staan gewoon punten in de vergelijking die totaal niet kloppen.
https://www.t-mobile.nl/C...obile-Thuis-Zyxel-T50.pdf
Op die Experiabox V10 is namelijk prima 450Mbit WiFi, bandsteering en een gastnetwerk mogelijk. Ja, er staan ook punten in die de EB niet heeft, maar again, wat heeft het voor nut als je maar op beperkte locaties daadwerkelijk sneller dan 100Mbit wil leveren? Die Experiabox V10 gaat al flink wat jaren mee, ipv die Huawei gedrochten waar T-Mobile eerst mee kwam.
[
Voor 18% gewijzigd door
krakendmodem op 29-12-2019 22:41
]