Gasloos, 3600Wp Zuid, Panasonic 7K l/w warmtepomp, VW ID.3
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
"De garantie is overdraagbaar, dus dat maakt de Hyundai aantrekkelijker als occasion. " Aldus Hyundai.zonoskar schreef op zaterdag 26 januari 2019 @ 17:08:
Op een occasion heb je geen fabrieksgarantie meer. Geen probleem dus.
Gasloos, 3600Wp Zuid, Panasonic 7K l/w warmtepomp, VW ID.3
Dan zou ik even snel een servicebeurt laten doenRaymondD schreef op zaterdag 26 januari 2019 @ 16:29:
Weet iemand hoe strict Hyundai is met de fabrieksgarantie? Officieel moet je elk jaar de servicebeurt doen om telkens de garantie verlengen met een jaar tot aan 5 jaar. Maar wat als je een occassion van 1,5 jaar oud koopt die nog geen beurt heeft gehad?
Het is trouwens elk jaar, of elke 15.000km. Voor mij dus 3x per jaar.
Hyundai Ioniq Executive electric (2018) FR
Mits dealer onderhouden is garantie gewoon overdraagbaar.zonoskar schreef op zaterdag 26 januari 2019 @ 17:08:
Op een occasion heb je geen fabrieksgarantie meer. Geen probleem dus.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Welke occasion van 1.5 jaar heeft nou geen onderhoud gehad? Die onderhoudsbeurten stellen niet veel meer voor dan een handtekening van de dealer. Wel iets om te controleren bij de aanschaf van een occasions, maar zeker bij jonge auto's lijkt me dat geen issueRaymondD schreef op zaterdag 26 januari 2019 @ 16:29:
Weet iemand hoe strict Hyundai is met de fabrieksgarantie? Officieel moet je elk jaar de servicebeurt doen om telkens de garantie verlengen met een jaar tot aan 5 jaar. Maar wat als je een occassion van 1,5 jaar oud koopt die nog geen beurt heeft gehad?
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP

Gasloos, 3600Wp Zuid, Panasonic 7K l/w warmtepomp, VW ID.3
Dat autobedrijf is vast geen Huyndai dealer?
[ Voor 7% gewijzigd door Stefanovic45 op 26-01-2019 23:34 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Ca 165-175A: YouTube: IONITY - Laden am 350 kW Lader Brohltal OstColdRain schreef op vrijdag 25 januari 2019 @ 21:30:
[...]
Vanwaar dat verschil op 83% tussen 50kW en 175kW laders?
Een 100kW DC lader biedt max 500V en max 200A aan, een 50kW max 100A, van een 175kW vind ik te weinig terug (max 350A of ook een hogere V ?).
De Ioniq heeft een 360V batterij, toevallig (?) is dat 72% van 500V. Allicht heeft de Ioniq ook een max A en dus wellicht daarom dat je op een 100kW (of 175kW, maakt volgens mij voor een Ioniq niks uit) niet zomaar in de helft van de tijd laadt als op een 50kW.
Weet iemand de max laadstroom voor een Ioniq?
5670PV op OzOOO, 5640PV op WnWWW, 3150PV op muur op ZZZW, vloerisolatie, HR++,dakisolatie, PANA 9Jmonoblock WP, Ioniq EV 2017
Typisch verhaal...ben benieuwd hoe lang dit gaat duren
[ Voor 5% gewijzigd door Thobon op 27-01-2019 21:29 ]
Tesla Model Y, RWD, Byd Atto 3
https://electricrevs.com/...rging-cable-safety-issue/daemonix schreef op zondag 27 januari 2019 @ 21:47:
Er schijnt in een test opstelling een kortsluiting te zijn opgetreden.
... “at a charging station on a test site of a customer in Germany, a short-circuit occurred with a HUBER+SUHNER cooled high-power charging cable. Nobody was injured in this incident. The short-circuit occurred in the plug. The cooling circuit with the synthetic, non-conductive coolant can be ruled out as the cause. The product in question is a first-generation prototype.“
In dit geval better safe than sorry. De stromen die er lopen bij die HPC laadstations zijn natuurlijk enorm. Je wil toch absoluut niet hebben dat je levend gefrituurd wordt wanneer je jouw auto aan de laden bent of dat je auto om zeep geholpen wordt.Thobon schreef op zondag 27 januari 2019 @ 21:28:
Gisteren een mailtje van FastNed ontvangen dat de CCS kabel op de 175kW laders uitgeschakeld is tot nader order. Dit i.v.m. een mogelijk veiligheidsprobleem met de kabel. De leverancier van de kabel heeft deze actie gestart. De CCS kabels op 50 kW laders werken wel gewoon.
Typisch verhaal...ben benieuwd hoe lang dit gaat duren
Ja het is erg vervelend natuurlijk maar liever niet te laconiek doen dan dat er echt slachtoffers gaan vallen. Ik verwacht dat ze deze week wat tests gaan doen en als ze kunnen uitsluiten dat dit probleem niet voorkomt met de productiekabels worden de locaties weer vrijgegeven. Ik verwacht namelijk dat er met de productie exemplaren niets mis is. Aangezien het probleem optrad met 1st gen prototype van nieuwe laadkabels.
De 175 kw laders met kabels en connector van Phoenix Contact zijn overigens wel open aangezien deze geen gekoelde kabels hebben.
HD4Life @ Full-HD
Vroeg me af, kun je als occasionkoper ook de garantietermijn verlengen als je nog binnen de 5 jaar fabriekgarantie zit? Bij nieuwkoop kun je een 6e en 7e jaar erbij kopen.Stefanovic45 schreef op zaterdag 26 januari 2019 @ 18:14:
[...]
Mits dealer onderhouden is garantie gewoon overdraagbaar.
EV: 2017 Ioniq Electric | PC: AMD Ryzen 7 5700X | MSI RTX 4090 Gaming Trio | VR: Pico 4
No keyboard detected. Press F1 to continue.
Een goed inruilbod wil meestal gewoon zeggen dat je teveel voor de auto betaalt. Ik zou in zo'n geval proberen een kleine extra korting te bedingen bij aanschaf zonder inruil.UniMatrix schreef op vrijdag 25 januari 2019 @ 09:49:
[...]
Waarschijnlijk huilend afgedropen toen hij hoorde wat zijn inruilbod was, heb ik enige ervaring mee bij leaseplan![]()
Is ook niet onderhandelbaar, dus ik was indertijd (2016) met 20 minuten en een bakkie weer weg toen ik een Leaf kwam bekijken..
Wel wat extra gedoe natuurlijk en tijdelijk wat liquiditeit ergens vandaan fietsen.
“The greatest threat to our planet is the belief that someone else will save it.” [quote by Robert Swan, OBE]
zojuist bericht van Fastned dat de CSS stekkers weer te gebruiken zijndaemonix schreef op zondag 27 januari 2019 @ 21:47:
Het is niet alleen bij Fastned en het is wereldwijd bij alle 150+ kW laders, oftewel alle vloeistof gekoelde kabels. Er schijnt in een test opstelling een kortsluiting te zijn opgetreden.
IONIQ 28 | Premium | | Red | 150k+
Apart, ik kom juist op de e-Golf uit en komt de Ioniq niet eens in de top 5:ColdRain schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 13:26:
Lees net: "Duitse automobielclub ADAC verkiest Hyundai Ioniq Elektro tot milieuvriendelijkste auto". Bron is helaas een abo-artikel in een Belgisch weekblad (Knack), je ziet (zonder abo) dus slechts de eerste 20 regels ofzo.
http://www.grueneautos.co...egen-erste-fuenf-plaetze/
https://www.adac.de/rund-...-ranking-sauberste-autos/
Het jaar er voor was de Ioniq nog wel 1e:
https://www.adac.de/rund-...ing-sauberste-autos/2017/
It is better to be roughly right, than precisely wrong.
Tesla Model Y, RWD, Byd Atto 3
Door de relatief kleine accu en de efficiëntie is de CO2 footprint denk ik een van de laagste van alle EV's die de laatste jaren op de markt zijn gekomen.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Anoniem: 1138899
Uit het artikel blijkt dat alleen de in 2018 geteste auto's zijn opgenomen in de lijst. De ioniq is blijkbaar niet in 2018 getest want komt überhaupt niet in de lijst voor.Tripl3 D schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 15:01:
[...]
Apart, ik kom juist op de e-Golf uit en komt de Ioniq niet eens in de top 5:
http://www.grueneautos.co...egen-erste-fuenf-plaetze/
https://www.adac.de/rund-...-ranking-sauberste-autos/
Het jaar er voor was de Ioniq nog wel 1e:
https://www.adac.de/rund-...ing-sauberste-autos/2017/
Tesla Model Y, RWD, Byd Atto 3
Sterker nog: plaats 1 t/m 4 allemaal Duitse auto's!daemonix schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 18:15:
Natuurlijk komt een Duitse auto op de eerste plaats. Dat kan toch niet anders in Duitsland.
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Ik heb hier een vrij toegankelijk artikel:https://www.ad.nl/auto/di...to-s-van-europa~a9043849/ColdRain schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 13:26:
Bron is helaas een abo-artikel in een Belgisch weekblad (Knack), je ziet (zonder abo) dus slechts de eerste 20 regels ofzo.
De Ioniq wint vanwege het stroomverbruik van 14,7 kilowattuur per 100 kilometer.
Frappant: rijd je onder de condities van deze ADAC-test dan komt de Ioniq met 147Wh/km 190,48km ver op zijn 28kWh batterij (bruikbare capaciteit).
De 40kWh Nissan Leaf met een bruikbare batterij van 38kWh komt met 221Wh/km maar 171,95km ver.
[ Voor 30% gewijzigd door henri055 op 30-01-2019 11:18 ]
Rijdt in een Hyundai Ioniq electric (lease)
Waarom staat de i3s op plaats 4 met evenveel punten als de ioniq. Dat ze bij AD niet kunnen tellen wisten we al lang, maar hmm, dat is toch wel heel scheef.henri055 schreef op woensdag 30 januari 2019 @ 10:48:
[...]
Ik heb hier een vrij toegankelijk artikel:https://www.ad.nl/auto/di...to-s-van-europa~a9043849/
De Ioniq wint vanwege het stroomverbruik van 14,7 kilowattuur per 100 kilometer.
En wel grappig. EV rijders wanen zicht lekker groen en gezond maar een 1.2 dieseltje EURO5 stoot minder CO2 19 van de 20 autos op de lijst. Dus ja, deze lijst is waardeloos imho.
Marstek 5.12kw v151, CT003 v117, Sagecom Xs212 1P,
Omdat de lijst gesorteerd is op CO2-uitstoot en het aantal punten gebaseerd is op CO2-uitstoot en andere verontreinigende stoffen.azz_kikr schreef op woensdag 30 januari 2019 @ 11:13:
[...]
Waarom staat de i3s op plaats 4 met evenveel punten als de ioniq. Dat ze bij AD niet kunnen tellen wisten we al lang, maar hmm, dat is toch wel heel scheef.
Een Polo 1.2 TDI komt volgens het ADAC op 114g/km. Daarmee zou hij op een gedeelde 8e plaats staan. Dit zijn echt gemeten waardes. De opgegeven verbruikswaarde van 87 g/km is voor de gemiddelde rijder niet te halen (op spritmonitor komt men gemiddeld zelfs maar tot 122 g/km).En wel grappig. EV rijders wanen zicht lekker groen en gezond maar een 1.2 dieseltje EURO5 stoot minder CO2 19 van de 20 autos op de lijst. Dus ja, deze lijst is waardeloos imho.
Signatures zijn voor boomers.
bevalt me prima, enige wat jammer is, is dat de binnenspiegel niet (verder) gedimd kan worden. ook het multimedia scherm is me te fel.
Heb hem in de instellingen al op minimaal staan (-5). en als ik dan de complete dashboard verlichting terug schroef om het scherm te zetten zoals ik het wil, is de rest van het dashboard me te donker.
24,75kW solar, Hyundai Ioniq 5., Panasonic 12kw J-monobloc WP met 400L SWW en 300L buffer
Iets met appels en peren...azz_kikr schreef op woensdag 30 januari 2019 @ 11:13:
En wel grappig. EV rijders wanen zicht lekker groen en gezond maar een 1.2 dieseltje EURO5 stoot minder CO2 19 van de 20 autos op de lijst. Dus ja, deze lijst is waardeloos imho.
De ADAC Ecotest beoordeelt niet alleen de lokale emissies, maar ook de CO2-emissies die het gevolg zijn van de brandstofproductieketen.
[ Voor 19% gewijzigd door pmiddeld op 30-01-2019 14:04 ]
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Bij een EV nemen ze alles mee, incl het opwekken van de stroom en verliezen bij het laden. Bij de diesel kijken ze alleen wat de auto aan CO2 uitstoot. Dus de diesel ontstaat spontaan aan de pomp en kost geen CO2 om te maken. Dat is natuurlijk niet zo. Bovendien kun je een EV met zonnestroom opladen en dan stoot deze helemaal geen CO2 uit. Of zet een dure CO2 scrubber of andere techniek op een kolencentrale en je hebt meteen de uitstoot van alle EV's omlaag gebracht. Centrale CO2 uitstoot is heel wat makkelijker te fixen dan allemaal kleine CO2 producentjes.azz_kikr schreef op woensdag 30 januari 2019 @ 11:13:
[...]
Waarom staat de i3s op plaats 4 met evenveel punten als de ioniq. Dat ze bij AD niet kunnen tellen wisten we al lang, maar hmm, dat is toch wel heel scheef.
En wel grappig. EV rijders wanen zicht lekker groen en gezond maar een 1.2 dieseltje EURO5 stoot minder CO2 19 van de 20 autos op de lijst. Dus ja, deze lijst is waardeloos imho.
Voor de Ioniq kwam ik tot 120 g/km als je alleen grijze stroom gebruikt (incl laadverliezen). Met de gemiddelde energie mix kwam ik op 77 g/km. Als je de auto laadt met zonne energie, stoot je 0 g/km uit, daar zit de echte winst van elektrisch rijden.
Maar als we even uitrekenen wat de well-to-wheel CO2 uitstoot is voor een diesel auto, komen we op een well-to-tank van 624 gram CO2 uitstoot per liter verbruikte diesel. Dit moet je bij de uitstoot van je auto optellen. Dus als die 1.2 eco diesel van je 1:25 rijdt (even optimistisch bekeken), dan stoot deze geen 114 g/km uit, maar 140 g/km. Heb je een zware voet en rijdt je 1:20 (een meer realistisch getal), dan stijgt het al naar 145 g/km. En daar kun je niets aan verbeteren door een betere opwekking van je diesel.
[ Voor 7% gewijzigd door zonoskar op 30-01-2019 15:01 ]
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Ik had met mijn Renault Zoé een gemiddeld laadverlies van bijna 15% en dat was vooral laden op 11kW, dus 20% op een granny charger kan heel goed: bij lagere snelheid heb je meer verlies.Stefanovic45 schreef op woensdag 30 januari 2019 @ 20:06:
Hoe snel laadt jullie Ioniq op met een Granny charger op max snelheid? Bij mij haalt die volgens torque zo'n 2.1 kW terwijl mijn meter op de muur dik 2.6kW aan geeft... Dat zou een laadverlies van 20% betekenen???
ik zou alleen met een granny charger verwachten dat hij de 3kW aan kan tikken. Snelheid niet begrensd in de auto of de charger?
Hyundai Ioniq Executive electric (2018) FR
Tesla Model 3 RWD (2023)
Dat klinkt inderdaad logischer dan mijn antwoordcacofant schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 06:25:
Het zou 12Ax230V moeten zijn, dus laden met 2,7 Kw ongeveer
EV-Database schrijft overigens 10A.
Hyundai Ioniq Executive electric (2018) FR
H- Charging current 9 A
M- Charging current 6 A
L- Charging current 8 A
Dus maar 9Ax230V = 2070 W
Had mijn andere lader dus niet moeten verkopen bij mijn Zoe, dat was een Ray thuislader, die kon ik zelfs tot 16A laten gaan (6-16A). Dus laadpaalsnelheid op aparte groep aangesloten wcd.
[ Voor 9% gewijzigd door cacofant op 31-01-2019 09:48 ]
Tesla Model 3 RWD (2023)
Welke handleiding heb je? In de ioniq handbook staatcacofant schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:44:
Zie in de handleiding dat de granny maar ingesteld kan worden op:
H- Charging current 9 A
M- Charging current 6 A
L- Charging current 8 A
Dus maar 9Ax230V = 2070 W
Had mijn andere lader dus niet moeten verkopen bij mijn Zoe, dat was een Ray thuislader, die kon ik zelfs tot 16A laten gaan (6-16A). Dus laadpaalsnelheid op aparte groep aangesloten wcd.
Hoog 12 amp
Midden 9 amp.
Laag 6 amp.
Ik heb wel eens gekeken wat er op hoog bij mij in kwam. Dat was tussen de 2 en 2.1 kw op hoog stand.
Hyundai Ioniq Sep 2017-2022.Tesla MY Dec 2022 Daikin Emura 2 Jun 2014. Mitsubishi MHI SRK-25ZSX Jun 2020
Tesla Model 3 RWD (2023)

Op de achterkant van de granny staat input 12 amp output 12 amp.
Hyundai Ioniq Sep 2017-2022.Tesla MY Dec 2022 Daikin Emura 2 Jun 2014. Mitsubishi MHI SRK-25ZSX Jun 2020
Gna,gna, ze hebben nu 'EXCL BTW' in de advertentietitels gezet n.a.v. mijn screenshot van melding bij de ACMUniMatrix schreef op vrijdag 25 januari 2019 @ 09:15:
[...]
Daar lijkt het wel op![]()
(Wordt zo sch*tziek van dat adverteren ex btw. zeker als het er niet duidelijk bij staat. Het is nota bene verboden!)
Die van 26.900 bij leaseplan stond gisteravond al op gereserveerd, binnen een dag dus.
[Edit: even gezeurd bij ze over adverteren zonder duidelijk ex btw erbij en het feit dat dat niet meer mag]
EV: 2017 Ioniq Electric | PC: AMD Ryzen 7 5700X | MSI RTX 4090 Gaming Trio | VR: Pico 4
Precies hetzelfde wat ik haal. Ik heb in 1 dag 20kWh geladen, terwijl ik netto dik 16kWh heb verbruikt tijdens het rijden. Ik hoop dat de verliezen bij een vaste laadpaal wel minder zijn, met 20% meer verbruik dan in de business case was meegenomen heeft toch wel enige impact.evtje schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 10:18:
[...]
Welke handleiding heb je? In de ioniq handbook staat
Hoog 12 amp
Midden 9 amp.
Laag 6 amp.
Ik heb wel eens gekeken wat er op hoog bij mij in kwam. Dat was tussen de 2 en 2.1 kw op hoog stand.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Wie is jouw contactpersoon bij Arval?zonoskar schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:03:
Volgende stap in de Arval soap. Nadat vorige week woensdag de inruil van de Premium voor een Comfort was goedgekeurd door de importeur, is het Arval gelukt om afgelopen dinsdag avond een aangepast contract op te sturen (na 3x bellen van mijn kant). Dit heb ik ondertekent en woensdag ochtend (gisteren) de bevestiging gekregen dat de auto besteld ging worden zodat de dealer het kenteken aan kon vragen. 's Avonds aan de dealer gevraagd, maar daar was nog niks bekend. Zaterdag rijden kan ik dus op mijn buik schrijven, dus het wordt volgende week. Helaas. Echt soepel gaat het niet, ik snap dan ook niet hoe anderen dit zo snel voor elkaar krijgen
Steveedge schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:48:
Wie is jouw contactpersoon bij Arval?
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Kan iemand aangeven of ze dit ook horen tijdens het remmen? Het is niet hard maar als de radio/airco uit staat dan moet je het zeker horen. Het lijkt te komen vanaf de linkerkant van de auto ergens onder de motorkap/achter de remmen.
Ik irriteer me er een beetje aan, vooral omdat mijn vorige Ioniq het niet had. En natuurlijk hoor je bij een EV elk dingetje omdat er geen motorgeluid is en gezien de problemen met de vorige Ioniq ga ik nu natuurlijk op alles letten
I'm gonna architect a world of pain all over your candy ass
Tesla Model 3 RWD (2023)
Ik heb een executive (premium in NL) die besteld werd in juli en geleverd in oktober dus ik vermoed redelijk recent model? Ik rem haast nooit (regen op 3) maar als 't dan toch eens moet heb ik dat klikje toch nog niet gehoord.uFx schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 16:48:
Sinds ik een andere Ioniq heb merk ik tijdens het remmen een heel kleine klik. Volgens de dealer is dit normaal en is dit één of ander pompje wat geactiveerd wordt tijdens het remmen.
Ook ik ervaar een geluid bij het remmen. Ik zou het geen klikje noemen, maar eerder een doffe tik. Over 8 000 km (ca drie maanden) vraag ik het na bij de dealer, bij de eerste beurt.uFx schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 16:48:
Sinds ik een andere Ioniq heb merk ik tijdens het remmen een heel kleine klik. Volgens de dealer is dit normaal en is dit één of ander pompje wat geactiveerd wordt tijdens het remmen. Ik hoor het soms ook als ik de auto automatisch laat remmen (via de adaptive cruise control). Volgens de dealer is het remsysteem anders dan het remsysteem in mijn vorige Ioniq waar ik dit klikje niet hoorde.
Kan iemand aangeven of ze dit ook horen tijdens het remmen? Het is niet hard maar als de radio/airco uit staat dan moet je het zeker horen. Het lijkt te komen vanaf de linkerkant van de auto ergens onder de motorkap/achter de remmen.
Ik irriteer me er een beetje aan, vooral omdat mijn vorige Ioniq het niet had. En natuurlijk hoor je bij een EV elk dingetje omdat er geen motorgeluid is en gezien de problemen met de vorige Ioniq ga ik nu natuurlijk op alles letten
https://www.goingelectric...ioniq-navi-t23553-20.html
24,75kW solar, Hyundai Ioniq 5., Panasonic 12kw J-monobloc WP met 400L SWW en 300L buffer
Volgens mij is het project gestopt. Was eigenlijk meer een hobby van iemand.
[ Voor 8% gewijzigd door pmiddeld op 01-02-2019 00:40 ]
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Wat betreft het remmen, als de schijven aanpakken hoor je inderdaad wel een tik, maar met regeneratief remmen ( wat meestal voldoende is ) hoor je niks. Ook als ik zacht rem om stil te gaan staan hoor ik geen tik of iets dergelijks. Mijn Ioniq nieuw, hij is in eind oktober in Nederland aangekomen en dus sinds afgelopen dinsdag op naam.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Edit foto:
https://imgur.com/a/gTTCGOS
[ Voor 18% gewijzigd door heihar op 01-02-2019 19:30 ]
Oman das erg rot voor je.DonChaot schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 18:07:
Gefeliciteerd met de nieuwe Ioniq's, wees er zuinig op. Ik heb de mijne sinds begin januari en ben begin deze week vanachter aan geredenDat worden wat kunstof delen vervangen.
1
2
3
4
| Software: AE_EV.EUR.SOP.006.5.181002 Firmware: AE_EV.EUR.0.5.313.180905.MICOM Navigatie: STD_AVN_MID.EUR.HMC.180928.b5c9193 Kaart: EUR.11.41.46.704.101.2(D.E2/E.E2) |
Er zitten een paar zeer significante functies in! Let vooral op de live laadpaal-informatie:




Er lijkt ook eea te zijn veranderd aan live traffic, maar er stond geen file om dat te controleren
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
Tesla Model 3 RWD (2023)
Nee, helaas. Tweakers beschouwt het linken naar firmware illegaal als deze niet officieel door de fabrikant verspreid wordt, ook al kun je deze gratis krijgen bij je dealer.cacofant schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 21:06:
Kun je ons vertellen hoe we zelf de update kunnen doen? Waar te downloaden?
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
5670PV op OzOOO, 5640PV op WnWWW, 3150PV op muur op ZZZW, vloerisolatie, HR++,dakisolatie, PANA 9Jmonoblock WP, Ioniq EV 2017
Tesla Model 3 RWD (2023)
Anoniem: 1161038
Ik weet niet of dit nog up to date is!Toettoetdaan schreef op woensdag 6 juni 2018 @ 14:16:
[...]
Kaart: https://www.ioniqforum.co...8-available-download.html
Firmware: https://www.ioniqforum.co...e-your-ioniq-ev-home.html
Of je het moet willen en of dat het mag weet ik niet, maar mischien leuk om te kijken of ik het opstart plaatje kan veranderen(EDIT: dat is mischien toch niet zo makkelijk...)
Maar dit zijn links na ander forum met
Ik heb al sinds dag 1 een 4g mifi bakje (met data-only sim) in m'n auto liggen. Hangt constant op usb aansluiting in rechter-arm-steun en wordt dus opgeladen als de auto aan staat. Zowel auto als telefoon connecteren hierop en ook passagiers kunnen er op. SSID is overigens m'n nummerplaatcacofant schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 05:02:
En hoe wordt de live info binnengehaald? Wifi hotspot met je telefoon?
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
De laatste post is van gisteren dus ik ga uit van welAnoniem: 1161038 schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 10:49:
[...]
Ik weet niet of dit nog up to date is!
Maar dit zijn links na ander forum met
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Heb je voor mij een merk en type en welke 4g Provider is een beetje betaalbaar? Prepaid het liefste. Ik wist niet eens van een usb aansluiting af in de armsteun :-)ColdRain schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 12:07:
[...]
Ik heb al sinds dag 1 een 4g mifi bakje (met data-only sim) in m'n auto liggen. Hangt constant op usb aansluiting in rechter-arm-steun en wordt dus opgeladen als de auto aan staat. Zowel auto als telefoon connecteren hierop en ook passagiers kunnen er op. SSID is overigens m'n nummerplaat
Tesla Model 3 RWD (2023)
Die is er ook niet in NL, tenminste bij de NL comfort. Misschien wel in de hybride Ioniq. Volgens mij komt @ColdRain uit België en heeft een variant geproduceerd voor de Belgische markt....cacofant schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 16:38:
Ik wist niet eens van een usb aansluiting af in de armsteun :-)
Jammer, ik had wel zo’n aansluiting in de armleuning willen hebben.
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Auto is een Ioniq EV executive (in NL is dat de premium). Maar ook al heb je geen usb in dat opbergvak dan zijn er toch de usb's in de console vooraan? Die zijn er in de comfort (=premium in België) toch ook?
Tesla Model 3 RWD (2023)
1) Als je Android Auto gebruikt heb je überhaupt weinig aan de live functies.cacofant schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 19:17:
Er zit maar 1 USB in de console in m'n Premium.. En als ik dan android auto wil gebruiken heb ik die poort nodig.
2) Wat is er mis met een hotspot aanmaken op je telefoon?
3) Er zitten twee 12V plugs in je console, en een 12V-USB lader kost ook maar een paar euro.
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
Tesla Model 3 RWD (2023)
Mifi bakje kan ook op de 12V sigarettenaansteker-ingang. Ff googelen.cacofant schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 19:17:
Er zit maar 1 USB in de console in m'n Premium.. En als ik dan android auto wil gebruiken heb ik die poort nodig.
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Hoe hard ga je nog in turtle mode?
Hyundai Ioniq Comfort 2017 --> Kona 64 kWh 2020
Ok dus was een slimme zet om binnendoor te rijden.pmiddeld schreef op zondag 3 februari 2019 @ 00:12:
Bij mij 1x gebeurd bij 10 km over. Dan trekt-ie heel langzaam op en rijdt-ie max. zo'n 30 km/u. Misschien kan je er doorheen trappen dat-ie sneller gaat maar heb ik niet geprobeerd. Maar dan klopt de GOM niet meer.
Op basis van eigen ervaringen:heihar schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 23:36:
Weet iemand hier wanneer turtle mode intreed. Ik bedoel bij hoeveel range. Vandaag mijn eerste lange rit gehad. Zou ruim op en neer moeten kunnen. En bij de terug reis leek dat ik zo’n 20km over zou hebben. Echter op 3 kwart van de rit ging de meter in het rood al. En was het nog maar 8 km over bij aankomst ipv 20km. Ben toen de kachel en de airco uit gaan doen. Heb eco modus aangezet. En 15km voor eindbestemming maar binnendoor gaan rijden met 50km/h. Kwam uit eindelijk met 2 streepjes thuis. En nog 15km over. Maar dat was meer omdat binnendoor net wat korter was.
Hoe hard ga je nog in turtle mode?
Turtle modus wordt bij een resterende accu capaciteit van 4 of 5 % ingeschakeld.
In eerste instantie is de snelheidslimiet 80km. Mogelijk wordt dit nog verder beperkt als je verder richting de 0% accu capaciteit gaat, maar zover heb ik het nog niet laten komen. Binnendoor rijden is idd verstandig als je verwacht in turtle modus terecht te gaan komen. Je wilt niet met 80km per uur over de snelweg rijden en ingehaald worden door vrachtauto's.
Hyundai Ioniq 5 Project 45
Rijdt in een Hyundai Ioniq electric (lease)
In de Premium NL zit gewoon een USB aansluiting in de armsteunpmiddeld schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 16:54:
[...]
Die is er ook niet in NL, tenminste bij de NL comfort. Misschien wel in de hybride Ioniq. Volgens mij komt @ColdRain uit België en heeft een variant geproduceerd voor de Belgische markt....
Jammer, ik had wel zo’n aansluiting in de armleuning willen hebben.
Voor je de deur opendoet/uitstapt het knopje even indrukken.henri055 schreef op zondag 3 februari 2019 @ 13:47:
Kan ik nou werkelijk het klepje van de laadaansluiting alleen maar van binnenuit openen!? Waarom zit daar niet een knopje voor op de afstandsbediening!?Of beter nog, gewoon tegenaan drukken zoals bij vrijwel iedere andere auto.
Aangezien een laadaansluiting gevoelig is voor invloeden van buitenaf vind ik het goed dat deze op slot zit.
Let ook op de modus waarin je vergendeling van de laadaansluiting staat. Omdat ik de auto binnen kan laden heb ik hem in 'automatisch ontgrendelen' staan, maar dat wil je niet wanneer je buiten aan een paal staat, wanneer de auto klaar is met laden zou iemand dan zo de stekker er uit kunnen trekken (en in zijn eigen EV kunnen drukken....)
De gemiddelde snelheid was denk ik ongeveer 55 km/u. Ik vind het jammer dat de gemiddelde snelheid niet standaard wordt bijgehouden, evenals hoe lang je hebt gereden. Trip A en B kunnen alleen handmatig worden gereset. Ik heb de manual er nog op na geslagen maar daarin wordt er geen woord over een automatische reset voor de trip meters gerept...
Ik ben wel zeer tevreden over mijn kleurkeuze 😊 Ondanks de smeerwegen en sneeuw valt de smerigheid niet op:

[ Voor 12% gewijzigd door Stefanovic45 op 03-02-2019 20:53 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Als dit inderdaad zo is, lijkt me dit een vrij kwalijke kinderziekte. De auto communiceert toch met een paal, dus dan kan hij toch ook detecteren dat het een andere auto is?gertk schreef op zondag 3 februari 2019 @ 18:58:
[...]
Let ook op de modus waarin je vergendeling van de laadaansluiting staat. Omdat ik de auto binnen kan laden heb ik hem in 'automatisch ontgrendelen' staan, maar dat wil je niet wanneer je buiten aan een paal staat, wanneer de auto klaar is met laden zou iemand dan zo de stekker er uit kunnen trekken (en in zijn eigen EV kunnen drukken....)
Automatisch ontkoppelen lijkt me juist erg nuttig op openbare plekken waar 1 paal staat voor meerdere parkeerplaatsen (mits er een kabel aan de paal is bevestigd). Maar dan zou het niet mogen zijn dat je dan voor je buurman betaalt inderdaad.
[ Voor 9% gewijzigd door Dropshot89 op 04-02-2019 09:39 ]
Kan ik beamen. Bij 5% ging ie gisteren in turtle modus. Stond nog 11km op de GOM, 2km verderop, onderaan de afrit was het nog maar 6km en zag ik het schildpadjeWilliamGeluk schreef op zondag 3 februari 2019 @ 11:44:
[...]
Op basis van eigen ervaringen:
Turtle modus wordt bij een resterende accu capaciteit van 4 of 5 % ingeschakeld.
In eerste instantie is de snelheidslimiet 80km.

Gasloos sinds 2018.
Aangezien je het klepje dagelijks moet gebruiken hadden ze idd er wel wat meer aandacht aan mogen geven, voor de volgende versie zou de manier zoals de E-tron dat doet (elektrisch openen met knopje naast de klep, automatisch sluiten nadat de stekker eruit gehaald wordt, geen aparte kap) wel heel fijn zijn.gertk schreef op zondag 3 februari 2019 @ 18:58:
[...]
Voor je de deur opendoet/uitstapt het knopje even indrukken.
Aangezien een laadaansluiting gevoelig is voor invloeden van buitenaf vind ik het goed dat deze op slot zit.
Let ook op de modus waarin je vergendeling van de laadaansluiting staat. Omdat ik de auto binnen kan laden heb ik hem in 'automatisch ontgrendelen' staan, maar dat wil je niet wanneer je buiten aan een paal staat, wanneer de auto klaar is met laden zou iemand dan zo de stekker er uit kunnen trekken (en in zijn eigen EV kunnen drukken....)
Gogogo Hyundai!
IONIQ 28 | Premium | | Red | 150k+
5670PV op OzOOO, 5640PV op WnWWW, 3150PV op muur op ZZZW, vloerisolatie, HR++,dakisolatie, PANA 9Jmonoblock WP, Ioniq EV 2017
Inderdaad. Kan ik ook bevestigen.joblamie schreef op zondag 3 februari 2019 @ 16:34:
[...]
In de Premium NL zit gewoon een USB aansluiting in de armsteun
Tesla Model 3 RWD (2023)
heihar schreef op zaterdag 2 februari 2019 @ 23:36:
Weet iemand hier wanneer turtle mode intreed. Ik bedoel bij hoeveel range. Vandaag mijn eerste lange rit gehad. Zou ruim op en neer moeten kunnen. En bij de terug reis leek dat ik zo’n 20km over zou hebben. Echter op 3 kwart van de rit ging de meter in het rood al. En was het nog maar 8 km over bij aankomst ipv 20km. Ben toen de kachel en de airco uit gaan doen. Heb eco modus aangezet. En 15km voor eindbestemming maar binnendoor gaan rijden met 50km/h. Kwam uit eindelijk met 2 streepjes thuis. En nog 15km over. Maar dat was meer omdat binnendoor net wat korter was.
Hoe hard ga je nog in turtle mode?
Dit kan ik onderschrijven. Turtle modus gaat bij mij ergens tussen 4 en 5% aan. Bij 3% wordt je bereik weergegeven als streepjes (<5 km), gaat het schildpadje knipperen en krijg je een extra waarschuwing. Heb hem net met 3% aan de lader gehangen en hij gaf aan 6 uur en 50 minuten te moeten laden. Zal vanavond eens kijken hoeveel kWh erin gegaan is... Ben er inmiddels aan gewend, heb het een of twee keer per maand denk ik.WilliamGeluk schreef op zondag 3 februari 2019 @ 11:44:
[...]
Op basis van eigen ervaringen:
Turtle modus wordt bij een resterende accu capaciteit van 4 of 5 % ingeschakeld.
In eerste instantie is de snelheidslimiet 80km. Mogelijk wordt dit nog verder beperkt als je verder richting de 0% accu capaciteit gaat, maar zover heb ik het nog niet laten komen. Binnendoor rijden is idd verstandig als je verwacht in turtle modus terecht te gaan komen. Je wilt niet met 80km per uur over de snelweg rijden en ingehaald worden door vrachtauto's.
HP ZBook Studio G3 - Hyundai Ioniq EV Classic - Opel Vivaro-e 75kWh - 22x Prusa i3 MK3S - 8x Prusa MINI+ - Ooznest Workbee 1,5m x 1,5m
Bij mij van 5% (6km range) naar 100% incl. voorverwarmen vanmorgen (Shapeshifter schreef op maandag 4 februari 2019 @ 13:57:
Dit kan ik onderschrijven. Turtle modus gaat bij mij ergens tussen 4 en 5% aan. Bij 3% wordt je bereik weergegeven als streepjes (<5 km), gaat het schildpadje knipperen en krijg je een extra waarschuwing. Heb hem net met 3% aan de lader gehangen en hij gaf aan 6 uur en 50 minuten te moeten laden. Zal vanavond eens kijken hoeveel kWh erin gegaan is... Ben er inmiddels aan gewend, heb het een of twee keer per maand denk ik.
Gasloos sinds 2018.
Vandaag wat meer gereden met de nieuwe software-update. In het navigatiescherm (kaart) staat nu ook de actuele vertraging in minuten (TMC of Live) en als je in een trajectcontrole-segment zit wordt dit ook aangegeven. De kaart-update is iets minder interessant, A9 rondom Amsterdam bijv, is nog steeds niet up to date.Tom Paris schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 20:44:
Vandaag zelf een firmware- en kaartupdate uitgevoerd naar versies:
code:
1 2 3 4 Software: AE_EV.EUR.SOP.006.5.181002 Firmware: AE_EV.EUR.0.5.313.180905.MICOM Navigatie: STD_AVN_MID.EUR.HMC.180928.b5c9193 Kaart: EUR.11.41.46.704.101.2(D.E2/E.E2)
Er zitten een paar zeer significante functies in! Let vooral op de live laadpaal-informatie
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
Tesla Model 3 RWD (2023)
Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.
Tesla Model 3 RWD (2023)
Dat is toch wel bijzonder. Ik dacht dat de GOM juist erg betrouwbaar was van de Ioniq…Stephanoff schreef op maandag 4 februari 2019 @ 09:41:
[...]
Stond nog 11km op de GOM, 2km verderop, onderaan de afrit was het nog maar 6km
Gasloos, 3600Wp Zuid, Panasonic 7K l/w warmtepomp, VW ID.3
Goh, ik ben dan toch wel benieuwd welke kleur dit is. Toen ik begin 2017 mijn Ionic aan het samenstellen was leek deze kleur toch echt veel meer op de kleur die destijds online werd getoond bij 'Aurora Silver'. Omdat ik verder geen echte Aurora Silver bij de dealer kon bekijken en ik het een mooie antracietachtige kleur vond, heb ik toen op basis van de online informatie deze kleur gekozen (waar extra kosten in de lease aan verbonden zaten omdat het een premium kleur was) om er vervolgens achter te komen dat Aurora Silver een verschrikkelijk saaie betonlook grijze kleur is. De eerste keer dat ik de auto zag dacht ik echt dat hij nog in de primer stondStefanovic45 schreef op zondag 3 februari 2019 @ 20:49:
Vandaag een leuk tripje gemaakt in m'n Ioniq. In totaal 113 kilometer gereden met een gemiddeld verbruik van 12.5 kWh per 100 kilometer. Bijna alleen provinciale wegen, waarbij de cruise control op 86 stond, of binnendoor weggetjes. Ik had een lager verbuik verwacht, maar het is nog wel vrij fris natuurlijk. De batterij temperatuur zat tussen de 6 en 10 graden dus niet optimaal (wel voor verwarmd). En ik zat niet alleen in de auto.
De gemiddelde snelheid was denk ik ongeveer 55 km/u. Ik vind het jammer dat de gemiddelde snelheid niet standaard wordt bijgehouden, evenals hoe lang je hebt gereden. Trip A en B kunnen alleen handmatig worden gereset. Ik heb de manual er nog op na geslagen maar daarin wordt er geen woord over een automatische reset voor de trip meters gerept...
Ik ben wel zeer tevreden over mijn kleurkeuze 😊 Ondanks de smeerwegen en sneeuw valt de smerigheid niet op:
[Afbeelding]

Iron Greyrodyw schreef op maandag 4 februari 2019 @ 22:32:
[...]
Goh, ik ben dan toch wel benieuwd welke kleur dit is.
Gasloos, 3600Wp Zuid, Panasonic 7K l/w warmtepomp, VW ID.3
Inderdaad
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP