Dat lijkt me wat krom.... negatief rendement = 0 rendement. Wat je voorstelt is dat iemand "achterover kan leunen" en dan door de fiscus daarvoor wordt gecompenseerd. Je zou het ook als "aanmoediging" kunnen zien om geld in de economie te pompen ipv op te potten.
Lordy79 schreef op maandag 28 november 2022 @ 12:34:
Ja, dat is een goed idee.
Voor IB-ondernemers is dat trouwens al zo. Die vallen gewoon onder BOX-1.
DGA's hebben ook een beperkte eerste schijf voor de VPB en er wordt vanaf volgend jaar of i.i.g. binnen afzienbare tijd ook een twee-schijvenstelsel ingevoerd voor BOX-2. Dat vind ik uitstekend want het stimuleert grootverdieners om vaker en meer dividend uit te keren. Nu wordt er nog een hoop geld in box-2 opgepot zodat belasting uitgesteld kan worden.
Maar wat voor schijven en tarieven zou jij voorstellen? Jij komt tenminste met een concreet idee!
Eerlijk gezegd geen idee, nogmaals ik ben geen fiscalist of financieel expert. Maar het helpt al om bedrijven belasting te laten betalen in het land waar ze hun omzet halen. Progressief stelsel moet dan wel gaan over een relatief deel (lees als je grote omzetten draait, kan daar veel absolute winst in zitten, maar tegelijk ook een groot absoluut risico). Maar dan ook strak definieren wat wel en wat niet in de omzet/kosten mag worden verdisconteerd.
[/quote]
Dat wordt gelukkig ingevoerd, al schijnt het technisch nogal ingewikkeld te zijn.
Maar jij bent dus niet voor een vermogensbelasting?
Probleem is dat vermogen vaak wordt weggesluisd, vroeger reed je met een koffer naar Zwitserland... nu gaat dat een stuk gemakkelijker. Maar goed, als je vermogen hebt en daaruit inkomen haalt, kun je dat op die manier belasten. En ja,an sich ben ik tegen vermogensbelasting. Het is namelijk (meestal) geld waarover al belasting is betaald.
Dan moeten die mensen maar eens wat meer aktie voeren via de vakbonden. Vind ik echt hoor!
eens
Azer schreef op maandag 28 november 2022 @ 12:36:
[...]
Omdat je anders meerdere keren belasting aan het betalen bent over hetzelfde inkomen, waardoor je volledige rendement verloren kan gaan. Stel ik betaal 50% inkomstenbelasting over rendement.
Jaar 1: 10% rendement, 50% belasting afdragen, dus totaal 5% rendement na belasting.
Jaar 2: -10% rendement, geen belastingaftrek, dus totaal -5% rendement
Jaar 3: 10% rendement, 50% belasting afdragen, dus totaal 0% rendement na belasting
De beurs staat +10%. Ik heb 2x belasting moeten afdragen en heb nu zelf geen enkel rendement over. Ik heb dus effectief 100% inkomstenbelasting over mijn rendement moeten betalen. Dit soort regels zouden ervoor zorgen dat beleggen niet meer interessant is.
Klinkt misschien onaardig, maar beleggen is geen sparen. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Als je als overheid "compenseert" voor verlies, tja dan loop jij niet het risico maar de belastingbetaler.
Maar als je het zo als je het hierboven schetst doet wordt beleggen inderdaad minder interessant, dat zij zo (en misschien is dat ook wel goed voor de minder geoefende belegger die uit is op snel geld, beleggen is veelal iets van de lange adem)... Dan zul je iets anders met je geld moeten doen (of beter vermogensbeheer moeten doen).
De NOW (waar veruit het meeste geld naartoe is gegaan) is een subsidie geweest voor loonkosten. Zonder NOW waren er talloze mensen ontslagen en een hoop bedrijven kapot gegaan (incl. dus baanverlies) die ná corona prima door konden.
Enig probleem dat ik heb met de NOW is dat de overheid had moeten zeggen: je krijgt NOW, maar als je winst maakt in het jaar waarover je NOW krijgt, betaal je de NOW terug totdat je op 0 komt qua winst.
Nu zijn er bedrijven die geld of zelfs veel geld ontvangen hebben en ook winst hebben gemaakt in 2020 of 2021 !!! Enig doekje voor het bloeden is dat er over die winst (en dus de NOW subsidie) wel vennootschapsbelasting is/wordt betaald...
Ik ken het principe van de NOW en ook het doel erachter (baan behoud). Maar vanuit het perspectief van de mensen met een middeninkomen met oplopende kosten, achterblijvend loon, hoge belasting druk, wordt daar met gemengde gevoelens naar gekeken (en terecht wel). Corona was nog niet over de grens of de branche oragnisaties stonden al op de barricades om compensatie voor de genomen maatregelen te "eisen". Ik heb me in die periode groen en geel geergerd aan een aantal branche organisaties die moord en brand schreeuwden, maar het pre-corono tijdperk ook maar mondjesmaat beloonden.
[
Voor 15% gewijzigd door
htca op 28-11-2022 13:16
]