GekkePrutser schreef op dinsdag 2 mei 2023 @ 13:19:
Zijn mensen nog echt met E:D bezig?
Ik heb het al jaren niet meer gespeeld sinds de enorme teleurstelling die Odyssey was (geen VR support meer). De uitstekende VR support was voor mij de reden om zo veel te spelen en dat ze dit opeens zo als een baksteen lieten vallen heb ik nooit begrepen.
Ik ben er nog wel mee bezig, een paar uur per week, ik heb nog wel een paar dingen die ik wil doen voor de game voor mij over is. Odyssey trekt mij ook nog steeds nauwelijks, en zou ik ook nog steeds niet kopen, behalve voor een bodemprijsje.
En elke keer dat ik er naar kijk, zie ik bijna niks nieuws gebeuren. Nog steeds geen VR in Odyssey, nog steeds niet in schepen kunnen rondlopen. Ik zie dat ze nu weer iets gaan doen met het splitsen van de wereld in "legacy" en "live" mode, maar ook dat staat al een half jaar op de site.
Het klinkt me echt alsof de ontwikkeling helemaal is afgeschreven en op zo'n laag pitje is gezet dat er niets meer gebeurt. Jammer want in het begin ging het zo goed, als het in dat tempo door was gegaan hadden we nu een heel geweldig spel gehad. Frontier is wel nog bezig met hun andere franchises dus wellicht nemen die teveel tijd in?
Ik vind het heel jammer dat er zo weinig meer met E:D gebeurt. Als ik het forum zo zie zijn de tweakers ook niet echt actief meer, in elk geval niet zoals tijdens de hoogtijdagen.
Er zijn wel meer mensen die het gevoel hebben dat E:D in een soort maintenance mode is gezet. Ik heb niet het gevoel dat de servers snel uitgezet gaan worden (schijnt niet zo duur te zijn) maar de hoop dat FDev nog serieus gaat investeren in de game heb ik ook allang niet meer. VR-support voor Odyssey zie ik niet meer goedkomen (ik vind dat ronduit beschamend, als je ziet wat het veel kleinere Hello Games allemaal voor elkaar heeft gekregen na de geflopte launch) en ship interiors ook niet, daar heeft FDev gewoon geen enkele vorm van visie (meer) voor. Aan de andere kant hebben ze wel interiors toegevoegd aan fleet carriers en sommige mega ships, en dat zouden ze niet gedaan hebben als ze de game echt al afgeschreven hadden.
Het enige nieuwe (wat ik overigens wel tof vind) is de Thargoid War, maar daar kan je ook wel redelijk snel op uitgekeken zijn.
Wat mij betreft gaan ze terug naar de roots en gaan ze een nieuwe ronde ontwikkeling crowd funden ofzo, geef mensen maar de gelegenheid om te stemmen met de portemonnee.
"Moeten" zou ik niet willen zeggen: met mijn stokoude Rift CV1 is E:D nog steeds een parel en een fantastische ervaring, en die vind je tweedehands voor <150 euro wel. Met de wat lagere resolutie heb je ook niet echt een high end systeem nodig (mijn RTX2070 kan het gelukkig intussen weer goed aan).
Ik maak me ook wel een beetje zorgen om de ontwikkelingen nu Meta zo aan het floppen is, mijn hoop is een beetje gevestigd op Valve, die ook nog ergens mee bezig is.
[
Voor 13% gewijzigd door
Cyphax op 02-05-2023 14:55
]