Allereerst kan ik bevestigen dat de KNX oplossing van Loxone 100% werkt, maar de Miniserver zal nooit een 100% KNX product worden, dat zou betekenen dat je alle intelligentie eruit moet halen. Het is vooral dat laatste dat ze niet (willen of kunnen) begrijpen in dat forum, als je ziet dat Loxone ondertussen meer dan 3600 partners heeft in Duitsland (het KNX bastion), dan weet je waarom er zoveel negatieve berichten zijn over die KNX integratie.
Voor Loxone is KNX de uitbreiding en niet andersom, zoals eerder aangehaald zit in het KNX systeem enkel het bedienen en controleren verhaal maar niet het automatiseren.
Een goed voorbeeld zijn de berichten hier, er wordt hier ook hoofdzakelijk over drukknoppen gesproken, met drukknoppen kun je niets automatiseren
@tss68nl je schreef het volgende:
“Wat betreft KNX, vraag ik me wel een aantal zaken af. Voornamelijk hoe je erbij komt dat een KNX systeem alleen maar een weerspiegeling kan zijn van een traditioneel systeem?”
Hieronder zal ik wat meer info geven waarom ik vragen stel bij “een geautomatiseerde standaard KNX installatie”, gelieve wel rekening te houden dat een standaard KNX installatie enkel geprogrammeerd wordt met de Ets software, bijna 99% van alle visualisatie oplossingen hebben geen KNX certificatie, mooi voorbeeld is de Homeserver, deze heb ik in het begin van mijn installatie gehad (grootste miskoop van mijn leven

), wordt in de KNX wereld aanzien als de beste oplossing, maar het toestel zelf is niet gecertificeerd en wordt maar door één fabrikant ondersteund. Wat mij de laatste tijd enorm tegenvalt is dat in die 25 jaar dat KNX nu bestaat ze nog altijd niets gevonden hebben om het programmeren van de componenten eenvoudiger te maken en vooral dat dit sneller gaat. Dat het sneller kan bewijst Loxone, daarom zal ik deze mee vermelden;
“Automatisch traploos regelen van verwarming in iedere ruimte. In een traditioneel systeem zit je vast aan thermostaten die doorgaans niet in iedere ruimte hangen. Een KNX room-controller kan je doorgaans programmeren om meerdere temperaturen / tijden / aanwezigheidsstatus etc te gebruiken.”
Hier bestaan ook klassieke oplossingen voor, hier doet KNX zeker niets uitzonderlijk, hier is zeker ook de bedienvriendelijkheid ver te zoeken, je moet maar eens een klok instellen op die thermostaten, wat ook leuk is om te weten is dat de meeste KNX thermostaten uit zichzelf geen correcte tijd hebben, er dient altijd een tijdgever in de installatie aanwezig te zijn.
Tegenwoordig is het heel normaal dat het systeem zichzelf de optimale regeling aanleert en dat via een App de klok en temperatuur ingesteld kunnen worden, dit laatste zit niet in een standaard KNX installatie, zeker niet zoals bij Loxone
http://www.loxone.com/blog/nlnl/slimme-verwarming/
http://www.loxone.com/ene...gent-room-controller.html
Programmatie per ruimte; duur 1 minuut (opladen, testen en visualisatie inbegrepen)
“Lichtschakeling op basis van lichtsterkte, in combinatie met tijd van de dag, scenes”
Hier doet KNX ook niets speciaal, hier worden vooral veel te veel drukknoppen gebruikt om alles te kunnen bedienen, de eenvoud van bediening is ver te zoeken, ze hebben bij KNX nog niet begrepen dat “less is more”. Als KNX echt de oplossing voor iedereen wil worden zal ze zeker op dit gebied hele grote inspanningen moeten doen.
Bij Loxone is de bediening voor de verlichting in elke kamer maar 1 knop, dat is pas “less” :-), het resultaat is dat men een eenvoudige bediening krijgt die iedereen kan bedienen, dus ook oudere mensen, de grote revolutie zit hem in de mogelijkheid om dit allemaal te combineren met sensoren zodat je echte automatisering krijgt.
http://www.loxone.com/nln...-how/loxone-standard.html
http://www.loxone.com/ene.../lighting-controller.html
Programmatie per ruimte; 2 minuten (opladen, testen en visualisatie inbegrepen)
“Datalogging, grafieken, integratie met HTTP verkeer”
Hoe wil je dit in een standaard KNX installatie realiseren met enkel de Ets programmatie???????
Met Loxone is dit geen enkel probleem natuurlijk
http://www.loxone.com/ene...functions/statistics.html
http://www.loxone.com/ene...bal-functions/logger.html
http://www.loxone.com/ene...mmunication-with-udp.html
Dit is allemaal gratis inbegrepen, geen verborgen kosten of uitbreiding die men moet aankopen.
“Niet te vergeten: scenes. De meest gebruikte optie van een goed KNX systeem. Sluit je huis af en laat automatisch de scene opslaan, zodat je bij binnenkomst weer verder kan waar je gebleven was. Of met één druk op de knop/ipad voor de ruimte een instelling oproepen.”
En hier hebben we weer onze KNX knop, bij Loxone is alles uit als er niemand aanwezig is in de woning.
Scenes zijn voor Loxone zeer belangrijk, ze zorgen ervoor dat de gebruiker 100% controle heeft over zijn installatie, hij kan door middel van de App nieuwe sferen aanmaken, benoemen en eventueel verwijderen, de aangemaakte sferen worden dan ook automatisch onder die ene drukknop van de verlichting geplaatst
Belangrijk hierbij is dat dit allemaal kan zonder gebruik te maken van de programmatie software.
Zie hiervoor ook hierboven bij lichtschakeling en onderaan bij de Demo Miniserver om dit zelf te bekijken
“Automatische sturing van lamellen/zonwering, op basis van lichtsterkte en zonstand”
Dit is ook al niet meer zo uitzonderlijk, ik zal wel niet vragen hoeveel componenten je nodig hebt en hoelang de programmatie duurt, maar ook hier is het weeral maar een halve oplossing, bij Loxone is dit natuurlijk ook mogelijk maar met volle integratie/combinatie van verwarming en App:
http://www.loxone.com/ene...cks/automatic-blinds.html
Programmatie per ruimte; 5 minuten (opladen en testen inbegrepen)
“Automatische monitoring van elektriciteitsverbruik: nooit meer een vergeten strijkijzer of lamp... het systeem waarschuwt als je iets aan hebt laten staan”
Ook hier weeral maar beperkte functionaliteiten, bij Loxone sturen ze al apparaten aan afhankelijk van eigen opbrengst (zonnepanelen) en totaal verbruik van de woning
http://www.loxone.com/ene...locks/energy-manager.html
Programmatie voor heel de woning; 30 minuten (opladen en testen inbegrepen)
@tss68nl
Je ander vraag gaat over waarom iedereen denkt dat KNX te duur is, het antwoord is dat er standaard geen automatisering voorhanden is, meestal zijn het enkel lege beloftes, bijna altijd is het gewoon een hele hoop drukknoppen, wil je een echte Smart Home oplossing, dus alles eenvoudig met zoveel mogelijk automatisering en dit op hetzelfde niveau als Loxone, zul je met KNX een heel dikke bankrekening moeten hebben, zeker als men nog iemand moet betalen om alles te programmeren.
Voor diegene die de Loxone visualisatie eens graag willen bekijken:
Demo miniserver
User : web
pass : web
Duits
http://testminiserver.loxone.com:7777/
Engels
http://demominiserver.loxone.com:7778/