Verwijderd schreef op vrijdag 5 januari 2018 @ 17:57:
[...]
Ik heb een Vaillant hr Solide VHR 24-28C (2006) met een chronotherm Vision. aan/uit.
Zou allemaal prima moeten werken. Ketel spreekt Open Therm.
Waar zie je in jouw link staan dat het kan dat het kan dat je onder een koude douche kan komen te staan? Ik zie alleen maar staan dat sommige ketels warmwatersturing accepteren. Er staat nergens dat je helemaal geen warm water krijgt.
Ik heb de hele app doorgespit en kon ook nergens een tabblad oid vinden voor warm water.
Bij de installatie ging het mis (heb ik al eerder hier op het forum geschreven) bij het feit dat ik niet voorbij de eerste aanmelding kom. Ik krijg een vreemd symbool (zendmast) dat werkelijk nergens beschreven staat. Ik krijg niet de twee schakels die "connecten".
Daar heb ik voor gebeld: 15 minuten in de wacht om vervolgens een computer te horen zeggen dat ze me niet langer willen laten wachten en de verbinding verbreken (en dat tot 4x toe).
Uiteindelijk komt het aanmelden (na twee dagen) dan toch goed, krijg ik na het invoeren van de gegevns de melding dat de ingineurs mijn verwarmingssysteem moeten bekijken.....
Er gaat een dag voorbij en dan krijg ik een mail met het verzoek om een foto van de voorkant van mijn thermostaat te sturen (ik had mijn thermostaat in de setup gekozen, notabene met typenummer erbij).
Ik heb meteen de foto gestuurd en gevraagd waar die voor nodig was... geen reactie.
Een dag later smiddags na mijn werk maar weer eens gebeld, want nog niks gehoord. Nu kan ik opeens alle stappen overslaan en krijg ik in een mail 3 regels met aansluitinstructies.
Ik alles aangesloten en de ketel lijkt te werken en te reageren op de app, tot ik dus onder de douche wil.
En dan is al het volk op de helpdesk naar huis als je hulp wilt.
Kortom, het werkt allemaal niet zoals het hoort. Tado maakt je voor 100% afhankelijk van hun server en hun helpdesk, waardoor het gemak van de slimme thermostaat niet uit de verf komt.
Prima als je ervoor kiest om alles door een helpdesk in te laten stellen, maar dan moet je wel zorgen voor voldoende poppetjes aan de knoppen en openingstijden op de momenten dat de gemiddelde gebruiker thuis is.
PS: @ Meesje: ik heb 100% zeker de juiste keuzes gemaakt bij het kiezen van mijn configuratie tijdens de setup, dus daar kan het niet aan liggen.
Waarschijnlijk niet geheel toevallig heb ik ook afgelopen week een Tado V2 starterskit bij Coolblue besteld aangezien deze in de aanbieding was, maar ik heb dus precies dezelfde ketel (VHR 24/28C) en ik had ook een oude Honeywell thermostaat (bij mij een Chronotherm 3).
En nu komt het, ook ik had ineens een koude douche vandaag
Wat stom is aangezien ik eerst in de keuken de warme kraan had aangezet na installatie en toen had ik gewoon warm water uit de kraan.
Ik vermoed echter, dat de verwarming net aansprong toen ik ging douchen en dat er daardoor iets mis ging.
Na het afdrogen heb ik nml. later in de keuken weer de warme kraan open gezet en had ik warm water, op dat moment liep de verwarming niet.
Anyhow, ook ben ik erachter gekomen dat de installatieprocedure idd een paar steken laat vallen.
Ook ik vermoed dat ik de Tado - overigens geheel volgens de procedure zoals voorgekauwd door Tado - op aan/uit had ingesteld i.p.v. op OpenTherm, terwijl ik mijn VHR ketel wél om heb gezet naar OpenTherm. Te weten de kabels aangesloten op A en B ipv op 3 en 4 (overigens géén brug gemaakt tussen 3 en 4) én in het menu volgens hetzelfde YouTube filmpje bij d20 OpenTherm ingeschakeld.
Nu zat ik even op het web te zoeken en kwam 2 monteurshandleidingen tegen.
Daaruit maak ik op dat de Tado voor OpenTherm aangesloten moet worden op + en - en niet op No en Com (No en Com is gewoon aan/uit oftewel Relais ga ik vanuit).
Let op: bij de volgende stappen ga ik er vanuit dat je in de ketel de kabels als op OpenTherm (A en B ) hebt aangesloten! Sluit je ze aan op 3 en 4 in je ketel en daarna op OpenTherm in je Tado dan kan ie stuk gaan.
Stappenplan:
1. Ketel stekker eruit trekken
2. In de ketel kabels op OpenTherm (A en B ) aansluiten
3. Tado kabel No naar -
4. Tado kabel Com naar +
5. Tado weer aan de plaat hangen
6. Installateursmenu openen (3 seconden knop ingedrukt houden, antenne verschijnt, 3 keer kort achter elkaar knop indrukken)
Er komt nu een pijl naar beneden in beeld, dat betekent dat het menu aan het laden is.
7. Als nu als eerste R01 in beeld komt, dan staat de Tado ingesteld op Relais (dus aan/uit).
8. Selecteer nu D01
9. Selecteer HC01
10. Kies vervolgens of je warm water aansturing (HW) in wilt schakelen of niet
11. Druk op de ronde knop om te bevestigen > SAVE, nog een keer drukken.
12. Pijl omhoog komt in beeld en daarna ben je klaar.
Na even wachten zie je in je app dat je nu ook warm water kunt aansturen (of niet).
Zet de verwarming even handmatig op minimaal 25 graden... wachten... als het goed is springt binnen een minuut je ketel aan om te gaan verwarmen.
Als je HW hebt ingeschakeld, moet je in je app wel even controleren of warm water aan of uit staat.
Bij mij stond ie uit (vanwege het tijdstip en het default schema dat wordt gekozen) en toen kwam er alleen koud water uit de kraan.
Vervolgens aan gezet en het schema aangepast en toen deed ie het wel
(Ik heb het volgende schema gekozen: warm water altijd aan op 55 graden, tenzij er niemand thuis is.)
Volgens mij werkt alles nu zoals zou moeten. Wanneer die staat te verwarmen (verwarming op 25 graden ingesteld -> code 4 in het display van de ketel) komt er ook warm water uit de kraan. Ik hoop ook dat ie dat lang genoeg blijft doen en ik niet weer een koude douche krijg
Zie handleidingen voor wat meer duiding met plaatjes:
https://manuals.coolblue.nl/6d/tado-thermostaat.pdf
http://www.baitler-techni...tionsanleitung_Kunden.pdf
Nu heb ik echter nog een ander probleem met mijn Tado:
De verlichting op het scherm van de thermostaat flikkert een beetje, dat deed ie al vanaf het moment dat ik 'm uit de doos haalde.
En als ik handmatig wil bedienen (dus niet via de app maar op het apparaat zelf) dan start de thermostaat telkens opnieuw op zodra ik één van de twee pijltjes aanraak met m'n vinger. Alsof er dan een soort kortsluiting plaatsvindt. Terwijl de pijltjes wel goed werken in het installatiemenu.
Firmware staat nog steeds op 20.7... update was al 2 dagen bezig maar niet klaar en die is nu blijkbaar ook afgebroken en start niet vanzelf weer op?
Edit 8-1-2018 11:42u: De firmware update is in de loop van de ochtend weer gestart. Ik ben benieuwd hoe lang het nu gaat duren. De thermostaat bevindt zich binnen een straal van 3 meter van de internetbridge met een houten vloer ertussen. Zou dus geen belemmering mogen zijn.
[
Voor 3% gewijzigd door
FlowDesign op 08-01-2018 11:44
]