@
John Do NL Ik denk dat jouw reactie het probleem van bunq duidelijk illustreert. De problemen worden simpelweg niet erkend. (Althans, ik ga er van uit dat het dat is, en niet dat ze actief genegeerd worden.)
Geen erkenning van problemen -> ophef wordt niet begrepen -> het moet wel een luidruchtige minderheid zijn, etc. En dat soort redenering maakt het juist erger voor de betrokken klanten.
Je zou maar denken dat woorden een betekenis hebben... en al helemaal wanneer ze in een juridisch document genaamd "voorwaarden" staan... Ik zal wel naief zijn.

en nu toch iets na voortschrijdend inzicht heeft gewijzigd.
Dan heb je mijn punt toch echt niet begrepen. Het gaat namelijk niet om de wijziging, maar om de manier hoe dit werd gecommuniceerd.
"We hebben een nieuw abonnement: SuperGreen! <lang verhaal over SuperGreen>
Trouwens, je oude abonnement is per direct gestopt want 81% wil dit, nu heb je 3 maanden gratis Premium, enjoy!"
Vergelijk dat met:
"We hebben een nieuw abonnement: SuperGreen! We hebben in het verleden beloofd dat je huidige abonnement onbeperkt geldig zou zijn, maar helaas kunnen we je dit nu niet meer aanbieden. Je bent automatisch overgezet naar Premium en dit kost € 7,99 per maand. Je krijgt Premium van ons 3 maanden gratis. Wil je dit niet? Kies dan uiterlijk op <datum> voor Travel Card."
Of nog veel beter, 2 maanden van tevoren:
"We hebben in het verleden beloofd dat je huidige abonnement onbeperkt geldig zou zijn, maar helaas kunnen we je dit binnenkort niet meer aanbieden in verband met een vereenvoudiging van de abonnementen. Op 2 april ga je automatisch over naar Premium en dit kost € 7,99 per maand. Je krijgt dit van ons 3 maanden gratis. Wil je dit niet? Kies dan uiterlijk op <datum> voor Travel Card."
Zo lastig is het toch niet? Goede communicatie voorkomt zo veel klachten. Ik hoop dat bunq dat nog een keer gaat inzien.