Welke film(s) heb je laatst gezien en wat vond je? [Deel 28] Vorige deel Overzicht

Pagina: 1 ... 253 ... 280 Laatste
Acties:

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Moana 2 (2024)Moana 2 (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 100 min | MPAA: PG
Vanavond gingen we samen naar de nieuwe film Moana 2 in de bioscoop, waar we al bijna een maand geleden tickets voor hadden gereserveerd. We hadden er kortom enorm naar uitgekeken!

Helaas werd onze avond echter verstoord door een groep puberende jongeren die zich slecht gedroegen tijdens de film (Constant op de mobiel, schreeuwen, praten, rennen door de zaal enz). Gelukkig werden deze jongeren hier meerdere keren op aangesproken door het personeel van de Kinepolis, maar dit verstoorde toch wel gigantisch de avond voor de mensen die echt voor de film kwamen en hierdoor niet volledig van de ervaring konden genieten. Na afloop was er overal chaos van popcorn en ander afval in de zaal en het personeel moest hen zelfs terugsturen om de rommel op te laten ruimen. Het is echt frustrerend dat sommige mensen naar de bioscoop komen om vooral op hun mobiel te zitten en lawaai te maken. Dit maakt het echt moeilijk om van een film te genieten in een bioscoop setting.

Wat de film zelf betreft: Moana 2 is een goed opgebouwde en meeslepende avonturenfilm die perfect voortbouwt op het einde van het eerste deel. Dit keer ontdekt Moana een vloek die ze wil verbreken en ze gaat op een spannend avontuur. Ik wil niet teveel verklappen voor degenen die de film nog willen zien.

Al met al was het een leuke film met mooie muziek, maar helaas niet zo ontspannend als je zou hopen in een bioscoop. Gelukkig deed het personeel van Kinepolis hun best om de situatie onder controle te krijgen.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:12

franssie

Save the albatross

@G_Dragon ik zou wel willen weten welke zaal zit is, in MO tags natuurlijk. EDIT staat er dus duidelijk :P

Ik heb het een paar keer meegemaakt dat de film werd gestopt en de personen werden verwijdert.
Ben ook wel eens uit een zaal weggelopen en mijn geld teruggekregen
En ook wel eens weggegaan om nooit meer terug te komen, lang leve streaming.

Ze slopen hun eigen markt als ze niet handhaven.

[ Voor 3% gewijzigd door franssie op 29-11-2024 22:03 ]

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Ik zou echt helemaal niks meer mee krijgen van de film, met dat soort volk. :(

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Ik zou mezelf spontaan gaan gedragen als een demigod...

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
josh-hill schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 22:43:
Ik zou echt helemaal niks meer mee krijgen van de film, met dat soort volk. :(
Daarom ga ik altijd op zondagochtend naar de bios als het om wat groter publieksfilms gaat :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
In Nijmegen heb je Lux, daar komt meer ‘Ons Soort Mensen’ en draaien ze de betere publieksfilms ook :P Altijd gezellig daar.

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Haay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:51
Elvhenk schreef op donderdag 28 november 2024 @ 17:16:
De filmklassieker over het leven van de componist Mozart. De film viert dit jaar dus zijn dertigste veertigste jubileum. Ik heb de film destijds in de bioscoop gezien en recentelijk weer een keer, plus making-offs. Hij wordt ook dit jaar weer eens in het zonnetje gezet.
Ik zag een aankondiging dat we in 2025 de 4K UHD release van Amadeus tegemoed kunnen zien, in relatie tot die 40ste verjaardag. Ben benieuwd of het een goede kwaliteit release wordt. Dan gaat die zeker in mijn collectie komen!

(Idem voor de aangekondigde Master & Commander: The Far Side of the World 4K UHD. Met Dolby Atmos geluid moet dat echt fenomenaal klinken!)

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • heuveltje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13:49

heuveltje

KoelkastFilosoof

The Union (2024)The Union (2024)
Tweakers: 5.2 | IMDb: 5.4 | Genre: Action, Comedy, Thriller | Runtime: 107 min | MPAA: PG-13
De CIA en FBI zijn niet Elite genoeg, Dus als het echt ernstig word, roepen ze de union in. Want een shadowy organisatie die alleen random werklui zonder universiteits niveau opleiding of militaire ervaring recruit, en ze dan een 2 weekse opleiding geeft alvorens ze in het veld te sturen. levert natuurlijk een veel beter resultaat op |:(

Dit dus, er is de standaard mislukte missie, buitenstaander die word ge-recruit en gepartnerd met de oude vlam die super agent blijkt te zijn. Dan nog een trainings sequentie, achtervolging, schiet scene, ontploffing, dubbelcross die je al vanaf de 10e minuut zag aankomen,parcour momentje, en nog wat geschiet en gemep. Hebben we alle cliches gehad ? checked, roll end credits! .
Enige originele was dat ze een basis hadden in de engelse BT toren.

Ik snap echt Netflix niet. Ze hebben laten zien dat ze TV series naar een hoger niveau kunnen trekken. En tegelijktijd bewijzen ze continu dat ze voor films dat niveau allleen maar naar beneden kunnen brengen.

Ze hebben een hele sloot van deze films ondertussen. Groot budget, 2 of 3 Enome sterren, mooie locaties, veel actie, poging tot humor. En het is allemaal even bland, cliche, tam en vergeetbaar.

En ik heb geen idee waarom, het is niet het geld, want deze film kost ook weer tientallen miljoenen. En toch is het gewoon net goed genoeg om uit te zitten met gedachte op 0, en dan meteen weer te vergeten. En ondanks dat ik de film net 2 dagen geleden gezien heb, kan ik me er eigenlijk al niks meer van herinneren. (er zal vast een McGuffin zijn geweest, maar ik mag hangen als ik nog weet wat)

Al met al, ik kan nergens naar wijzen en zeggen, " dat was slecht" maar toch is hij net goed genoeg als je de strijk moet doen, of echt niks beters te doen hebt die avond. maar daar houd het ook weer mee op.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/4.5.png4.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

[ Voor 6% gewijzigd door heuveltje op 30-11-2024 15:30 ]

Heuveltjes CPU geschiedenis door de jaren heen : AMD 486dx4 100, Cyrix PR166+, Intel P233MMX, Intel Celeron 366Mhz, AMD K6-450, AMD duron 600, AMD Thunderbird 1200mhz, AMD Athlon 64 x2 5600, AMD Phenom X3 720, Intel i5 4460, AMD Ryzen 5 3600 5800x3d


Acties:
  • +12 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

franssie schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 22:01:
@G_Dragon ik zou wel willen weten welke zaal zit is, in MO tags natuurlijk. EDIT staat er dus duidelijk :P

Ik heb het een paar keer meegemaakt dat de film werd gestopt en de personen werden verwijdert.
Ben ook wel eens uit een zaal weggelopen en mijn geld teruggekregen
En ook wel eens weggegaan om nooit meer terug te komen, lang leve streaming.

Ze slopen hun eigen markt als ze niet handhaven.
Ik heb zojuist een mail geschreven naar Kinepolis met daarin een klacht hierover;

Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:12

franssie

Save the albatross

@G_Dragon netjes verwoord. Ben benieuwd of je een inhoudelijke reactie krijgt of enkel een voucher.

Probleem is voor mij (en ik kan het geld missen) dat een bezoek met drankjes en hapjes best optelt, en ik vind dat je daar wat voor mag verwachten. Als je dit twee maal meemaakt hou je lekker 60+ Euro in je zak (als je met een gezin gaat) en wacht je drie maanden en kijk je het voor 6 Euro op Pathe Thuis, een veel beperktere ervaring maar wel veilig thuis met eigen open bar, met wat vrienden en vriendinnen erbij wellicht ook net zo gezellig.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
New Life (2023)New Life (2023)
Tweakers: N/A | IMDb: 5.5 | Genre: Horror, Thriller | Runtime: 85 min | MPAA: N/A
Als je deze film opzet dan zie je dat de hoofdrollen zijn weggelegd voor Sonya Walger (Penny uit Lost!) en de legendarische Tony Amendola. Beiden geen A-listers, maar ze zorgen voor een warm gevoel van bekendheid en dat is goed.

Los daarvan gaat de film over een mysterieuze jonge vrouw die op de vlucht slaat. Aan Elsa Gray (Walger) de eer om achter haar aan te gaan en er voor te zorgen dat de verhalen van twee mensen met elkaar in aanraking komen.

Subtiel detail is dat deze indie van een onbekende regisseur ook weer haar roots weet te vinden in de coronapandemie van een paar jaar geleden, hoewel het hier niet de hoofdmoot van het verhaal is.

Aangezien het acteerwerk en budget niet het niveau van Lost halen moet je vooral verwachten dat er wat werk is gestoken in makeup voor wat effecten.

Lachwekkend wordt het soms onbedoeld wel een beetje, doordat Elsa tijdens haar achtervolgingen te maken heeft met een eigen aandoening die het werk lastig maakt.

Soortgelijke films zijn o.a. 28 Days Later. Zonder de volledige uitbraak en meer met een focus op de persoonlijke verhalen van de twee, wiens aandoeningen een metafoor zijn voor wat iedereen tijdens de pandemie mocht ervaren.

Ach ja...

Lees vooral even de motivatie achteraf.

Sluit ik deze review nu af met een score? Ja, waarschijnlijk wel. Een IMDb-iaanse 5.5 voor de moeite. Want het is op zich een interessant idee, maar als de uitvoering volledig op 1 regel in het script hangt en een bepaalde ziekte niet altijd helemaal serieus lijkt te nemen dan is het wel een beetje matig te noemen.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.5.png5.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Flow (2024)Flow (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 8.0 | Genre: Animation, Adventure, Family | Runtime: 84 min | MPAA: PG
Zodra een film wordt gepromoot met de woorden "de geluidsman moest naar de dierentuin om capibara's te kietelen" dan heb je mijn onverdeelde aandacht.

We hebben weer een indie te pakken :) Het geanimeerde en in Blender gemaakte resultaat is afkomstig uit o.a. Letland, België, Frankrijk en Finland, waarbij de tot nu toe onbekende regisseur en schrijver Lets is. Voor het script was geen stemacteur nodig omdat alle dieren hun eigen geluiden produceren zoals je deze van hen gewend bent uit het echte leven, dus van stemtalent is hier niet echt te spreken. Wel zorgt het enigszins magere budget van 3.5 miljoen euro er voor dat de animatie soms wat sneller is afgewerkt dan je gewend zou zijn van een film uit de stal van Pixar, Disney of Sony.

In het kort: je zou kunnen zeggen dat dit de kattenversie is van Cast Away, of zoals iemand op IMDb terecht opmerkte: "Catsaway".

Gelukkig neemt het magere budget niet weg dat de film er relatief prachtig uitziet. De stijl is passend en doet soms een beetje denken aan de serie "Undone" van onze Nederlandse trots Hisko Hulsing. Het zal je dan ook weinig verbazen dat dit stukje kunst eveneens Europees is. Dat heeft als voordeel dat het allemaal wat meer artsy aanvoelt en er wat minder de noodzaak was om het geheel superstandaard te maken met de beruchte sidekick en een zoet einde, wat volledig in elkaar is geprakt zodat je het kunt nuttigen zonder je te verslikken.

Dit werk doet dat niet echt en geeft voornamelijk hints. En dat is best leuk gedaan. Niet op een superslimme manier, maar gewoon als kleine details die opvallen: zo gaat het over "Kat", een karakter zonder stem of naam, die je ergens in het begin bijvoorbeeld net iets te opvallend langs ipv door het water ziet rennen. Want ja, katten houden niet van water en dit is er duidelijk een. De rest van de film werkt hetzelfde; er wordt niets verteld, er is geen voiceover en je moet zelf bedenken wat er gaande is. Daardoor kan het soms wat abstract worden.

Gaandeweg wordt duidelijk waarom de kat, een dier dat op zich graag alleen is, geforceerd wordt om niet bang te zijn voor zijn omgeving.
spoiler:
Is de film een boodschap aan ons mensen om duidelijk te maken dat klimaatverandering serieus moet worden genomen? Is het een metafoor voor mensen in het echte leven die zich te kattig gedragen? Uit de beelden kun je dat wel opmaken, maar het wordt er gelukkig ook nergens echt ingewreven.


En de capibara uit de dierentuin? Die werd uiteindelijk qua geluid vervangen door een babykameel omdat dit beter paste bij het gewenste karakter van de geanimeerde capibara. Je kan niet alles hebben.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Deruxian
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online

Deruxian

p4 2.8 1024mb, 6800 gt

Gladiator II (2024)Gladiator II (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Action, Adventure, Drama | Runtime: 148 min | MPAA: R
Lang verhaal kort; het is niet best. Vergeleken met het eerste deel een zware onvoldoende. Wanneer je het eerste deel vergeet en de film gaat kijken als slappe actiefilm kan je er best een 6.5 voor geven. Of zoiets.

Er gaat veel mis. Het wil een soort van sequel zijn maar ook een remake. In essentie lukt dat alleen is het verhaal zwakker, de acteurs spelen matiger, de regie minder en de CGI is onbegrijpelijk. De hele film wordt je eigenlijk geconfronteerd met hoe goed het origineel wel niet is. Extra pijnlijk is het wanneer er bepaalde scènes/qoutes/muziek voorbijkomen die rechtstreeks uit het origineel komen.

Deel 1 wat niet realistisch natuurlijk maar wel geloofwaardig. Deel 2 is geen van beide. Kun je nog dat ongemakkelijke gevoel herinneren toen je Jared Leto zag verzuipen in overacting als The Joker? Wacht maar tot de de twee keizers in actie hebt gezien. De hoofdrolspeler is eendimensionaal; hij wil wat en dan toch weer niet, of zo, maar dan toch Roma Victor. Denzel probeert het binnen de mogelijkheden van zijn script maar het is niet genoeg. Pedro Pascal idem. Connie Nielsen heeft het ook niet meer.

De film wordt overeind gehouden door zijn productionvalue. Decors zijn wel gaaf, muziek is oké en de acteurs zijn grote namen. En dan zijn er nog de CGI baboons om steroids, raging-Rhoon en de haaien in het Colosseum.

Wil je de film als voldoende aanschouwen? Vergeet alles van deel 1, drink een paar biertjes en denk vooral niet na over een recensie.

Want niet alles wat geregisseerd wordt echoes in eternity godzijdank
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Mother and Son (2022)Mother and Son (2022)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.7 | Genre: Drama | Runtime: 116 min | MPAA: N/A
Un Petit Frère is een Frans drama over een moeder en twee zoons die van de Ivoorkust naar Parijs zijn gereisd. De film bestrijkt fragmentarisch hun leven van de aankomst in Parijs tot 20 jaar later.

In de film zie je vooral alledaagse dingen die soms pijnlijk het migrantenbestaan weergeven. Vanwege het fragmentarische karakter van de film, de grote sprongen die het verhaal een paar keer maakt, en het verschuiven van de focus, zijn er redelijk wat losse eindjes. Maar het is dan ook niet het doel van de film om elke relatie tot andere personen tot in de kleinste details te beschrijven.

De film deed me eigenlijk ook aan Moonlight denken. Net als die film, bestaat deze film dus uit drie aktes waarin steeds een sprong in de tijd wordt gemaakt en de situatie behoorlijk is veranderd. Net als in Moonlight, is het acteerwerk van hoog niveau en ziet het er allemaal prima verzorgd uit. Ik denk dat het verhaal van Moonlight net wat beter is, maar Un Petit Frère heeft een manier van vertellen via alledaagse dingen wat mij meer ligt. Bij allebei de films heb ik wel dat het fragmentarische karakter van het verhaal er voor zorgt dat je toch wat minder kunt meeleven en daarom kom ik net als Moonlight uit op een 7.5.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
Gladiator II (2024)Gladiator II (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Action, Adventure, Drama | Runtime: 148 min | MPAA: R
Ik heb Gladiator 2 eerst alleen bekeken en gisteren met een vriend die een voorliefde heeft voor het oude Griekenland en Rome. Toen ik de film zelf eerst zag had ik het idee: wil de film nu een vervolg of remake zijn? Waar Deruxian op doelt. Want de film zoekt aansluiting bij Gladiator nu we Lucius in de hoofdrol zien. Maar tegelijkertijd voelt het als een remake van de originele Gladiator zelf aan.

Denzel Washington pakt eerder de spotlight als Macrinus dan Paul Mescal als Lucius. Connie Nielsen zien we terug als Lucilla. Met een sluw spel weet Macrinus zich een baan te vinden in de politieke chaos die ontstaat in Rome. Pedro Pascal als generaal Acasius heeft zijn eigen agenda terwijl keizers Geta en Caracalla gezamenlijk besturen.

Gladiator 2 probeert te imponeren met een aantal gevechten in het Colosseum. Regisseur Ridley Scott zal je als kijker de vraag stellen: are you not entertained? Entertainment levert de film zeker. Maar ze maken wel gebruik van artistieke vrijheid die niet strookt met de geschiedenis. Het is een beetje net zoals met the Joker 2: dan heb je twee ijzersterke origin movies en dat je voor een vervolg gaat logisch. De kassa moet rinkelen. Maar denk goed na wat je wil doen: prequel, sequel, remake? Net zoals met de Joker 2, Moana 2 overtreft / evenaart Gladiator 2 het origineel niet. Nu snap ik dat het lastig is omdat de verwachtingen hoog zijn. Maar er gaan gewoon dingen opvallen die erin zitten omdat het kan. Dus ik geef het een 7. Het is ruim voldoende, ik ben entertained, maar niet weggeslagen.

spoiler:
1) Schijnbaar zijn er in het Colosseum daadwerkelijk thema gevechten geweest inclusief zeeslagen. Om de gevechten van Athene vs Sparta na te spelen. Maar zonder Jaws sausje.
2) de Romeinse vloot is nooit zo breed uitgerust geweest met op elk schip een toren. Men gaat eerder aan wal, belegeren de stad dan dat je vanaf het water de torens als simpel doelwit / schietschijf hanteert.
3) de trebuchet is een Middeleeuws wapentuig dus wat doet dat bij de slag om Numibie
4) keizer Nero heeft verboden om de kleur paars te dragen. Het was te kostbaar om te maken dus was het select voorbehouden aan de keizer zelf. Niet om hiermee de Praetoriaanse garde uit te rusten.
5) Oké gladiatoren vs praetoriaanse garde geeft een mooi schouwspel. Maar hoe zo is het elite korps verworden tot een stelletje red shirts?
6) Geta / Caracalla hebben een duo keizerschap gedeeld maar de tijdlijn klopt niet. Ook werd er geen aap als eerste consul benoemt maar een paard door Caligula.
7) Chronologisch had je eerst Marcus Aurelius, toen Lucius Verus en daarna pas Commodus.

Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
Stukfruit schreef op zondag 1 december 2024 @ 15:06:
Flow (2024)[Afbeelding: Flow (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 8.0 | Genre: Animation, Adventure, Family | Runtime: 84 min | MPAA: PG
Zodra een film wordt gepromoot met de woorden "de geluidsman moest naar de dierentuin om capibara's te kietelen" dan heb je mijn onverdeelde aandacht.

We hebben weer een indie te pakken :) Het geanimeerde en in Blender gemaakte resultaat is afkomstig uit o.a. Letland, België, Frankrijk en Finland, waarbij de tot nu toe onbekende regisseur en schrijver Lets is. Voor het script was geen stemacteur nodig omdat alle dieren hun eigen geluiden produceren zoals je deze van hen gewend bent uit het echte leven, dus van stemtalent is hier niet echt te spreken. Wel zorgt het enigszins magere budget van 3.5 miljoen euro er voor dat de animatie soms wat sneller is afgewerkt dan je gewend zou zijn van een film uit de stal van Pixar, Disney of Sony.

In het kort: je zou kunnen zeggen dat dit de kattenversie is van Cast Away, of zoals iemand op IMDb terecht opmerkte: "Catsaway".

Gelukkig neemt het magere budget niet weg dat de film er relatief prachtig uitziet. De stijl is passend en doet soms een beetje denken aan de serie "Undone" van onze Nederlandse trots Hisko Hulsing. Het zal je dan ook weinig verbazen dat dit stukje kunst eveneens Europees is. Dat heeft als voordeel dat het allemaal wat meer artsy aanvoelt en er wat minder de noodzaak was om het geheel superstandaard te maken met de beruchte sidekick en een zoet einde, wat volledig in elkaar is geprakt zodat je het kunt nuttigen zonder je te verslikken.

Dit werk doet dat niet echt en geeft voornamelijk hints. En dat is best leuk gedaan. Niet op een superslimme manier, maar gewoon als kleine details die opvallen: zo gaat het over "Kat", een karakter zonder stem of naam, die je ergens in het begin bijvoorbeeld net iets te opvallend langs ipv door het water ziet rennen. Want ja, katten houden niet van water en dit is er duidelijk een. De rest van de film werkt hetzelfde; er wordt niets verteld, er is geen voiceover en je moet zelf bedenken wat er gaande is. Daardoor kan het soms wat abstract worden.

Gaandeweg wordt duidelijk waarom de kat, een dier dat op zich graag alleen is, geforceerd wordt om niet bang te zijn voor zijn omgeving.
spoiler:
Is de film een boodschap aan ons mensen om duidelijk te maken dat klimaatverandering serieus moet worden genomen? Is het een metafoor voor mensen in het echte leven die zich te kattig gedragen? Uit de beelden kun je dat wel opmaken, maar het wordt er gelukkig ook nergens echt ingewreven.


En de capibara uit de dierentuin? Die werd uiteindelijk qua geluid vervangen door een babykameel omdat dit beter paste bij het gewenste karakter van de geanimeerde capibara. Je kan niet alles hebben.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Eén van mijn favoriete films dit jaar.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
Kijk ik sinds ik de trailer zag een paar dagen terug ook erg naar uit.

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
Joosie200 schreef op zondag 1 december 2024 @ 16:16:
Gladiator II (2024)[Afbeelding: Gladiator II (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Action, Adventure, Drama | Runtime: 148 min | MPAA: R
Ik heb Gladiator 2 eerst alleen bekeken en gisteren met een vriend die een voorliefde heeft voor het oude Griekenland en Rome. Toen ik de film zelf eerst zag had ik het idee: wil de film nu een vervolg of remake zijn? Waar Deruxian op doelt. Want de film zoekt aansluiting bij Gladiator nu we Lucius in de hoofdrol zien. Maar tegelijkertijd voelt het als een remake van de originele Gladiator zelf aan.

Denzel Washington pakt eerder de spotlight als Macrinus dan Paul Mescal als Lucius. Connie Nielsen zien we terug als Lucilla. Met een sluw spel weet Macrinus zich een baan te vinden in de politieke chaos die ontstaat in Rome. Pedro Pascal als generaal Acasius heeft zijn eigen agenda terwijl keizers Geta en Caracalla gezamenlijk besturen.

Gladiator 2 probeert te imponeren met een aantal gevechten in het Colosseum. Regisseur Ridley Scott zal je als kijker de vraag stellen: are you not entertained? Entertainment levert de film zeker. Maar ze maken wel gebruik van artistieke vrijheid die niet strookt met de geschiedenis. Het is een beetje net zoals met the Joker 2: dan heb je twee ijzersterke origin movies en dat je voor een vervolg gaat logisch. De kassa moet rinkelen. Maar denk goed na wat je wil doen: prequel, sequel, remake? Net zoals met de Joker 2, Moana 2 overtreft / evenaart Gladiator 2 het origineel niet. Nu snap ik dat het lastig is omdat de verwachtingen hoog zijn. Maar er gaan gewoon dingen opvallen die erin zitten omdat het kan. Dus ik geef het een 7. Het is ruim voldoende, ik ben entertained, maar niet weggeslagen.

spoiler:
1) Schijnbaar zijn er in het Colosseum daadwerkelijk thema gevechten geweest inclusief zeeslagen. Om de gevechten van Athene vs Sparta na te spelen. Maar zonder Jaws sausje.
2) de Romeinse vloot is nooit zo breed uitgerust geweest met op elk schip een toren. Men gaat eerder aan wal, belegeren de stad dan dat je vanaf het water de torens als simpel doelwit / schietschijf hanteert.
3) de trebuchet is een Middeleeuws wapentuig dus wat doet dat bij de slag om Numibie
4) keizer Nero heeft verboden om de kleur paars te dragen. Het was te kostbaar om te maken dus was het select voorbehouden aan de keizer zelf. Niet om hiermee de Praetoriaanse garde uit te rusten.
5) Oké gladiatoren vs praetoriaanse garde geeft een mooi schouwspel. Maar hoe zo is het elite korps verworden tot een stelletje red shirts?
6) Geta / Caracalla hebben een duo keizerschap gedeeld maar de tijdlijn klopt niet. Ook werd er geen aap als eerste consul benoemt maar een paard door Caligula.
7) Chronologisch had je eerst Marcus Aurelius, toen Lucius Verus en daarna pas Commodus.

[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]7 / 10
Genereer je eigen UBB code review
spoiler:
Lucius Verus was inderdaad co-keizer met Marcus Aurelius, maar dat is niet de Lucius Verus uit deze film. Lucilla (dochter van Marcus Aurelius) had inderdaad een zoon die Lucius Verus heette. Uiteraard zou die al lang dood moeten zijn op het moment van de film, maar in ieder geval bestond hij echt.

Overigens werd Numidië al voor onze jaartelling een Romeinse provincie, dus de veroverin in de derde eeuw na Christus sloeg nergens op. Eigenlijk zoals elk historisch feit in de film. Zoals de zeeslag bij Salamis die ze naspelen. Die wordt aangekondigd als Perzië vs. Troje. Maar het was toch echt Perzië vs. een verzamling Griekse stadstaten. Is het nou echt zo moeilijk om zelf zoeist kleins misschien even op te zoeken?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
autje schreef op zondag 1 december 2024 @ 16:53:
[...]

Eén van mijn favoriete films dit jaar.
Na al die matige indies werd het ook wel tijd dat er tussendoor weer eens een goede uit zou komen :Y

Als je zoveel net-niet-werk meekrijgt voel je je op een gegeven moment als een kat in het mauw :+

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
Stukfruit schreef op zondag 1 december 2024 @ 15:06:
Flow (2024)[Afbeelding: Flow (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 8.0 | Genre: Animation, Adventure, Family | Runtime: 84 min | MPAA: PG
Zodra een film wordt gepromoot met de woorden "de geluidsman moest naar de dierentuin om capibara's te kietelen" dan heb je mijn onverdeelde aandacht.

En de capibara uit de dierentuin? Die werd uiteindelijk qua geluid vervangen door een babykameel omdat dit beter paste bij het gewenste karakter van de geanimeerde capibara. Je kan niet alles hebben.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Ik heb nu twee keer de trailer gezien in Pathé. Het deed mij denken aan de game: stray. En tussen alle bekende blockbuster titels valt ie op. Het lijkt me bij uitstek een film om je door te laten verrassen. Dus ik heb hem op de lijst gezet. December wordt een drukke maand. Mufasa, Wicked, LotR Rohirrim. Ik haal het unlimited abo er makkelijk uit zo.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Joosie200 schreef op zondag 1 december 2024 @ 17:58:
[...]

Ik heb nu twee keer de trailer gezien in Pathé. Het deed mij denken aan de game: stray.
Ik speel geen games maar afgaande op de trailer van het spel lijkt het daar inderdaad op.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18:12

Elvhenk

/me hartje GO

Stukfruit schreef op zondag 1 december 2024 @ 17:38:
[...]


Na al die matige indies werd het ook wel tijd dat er tussendoor weer eens een goede uit zou komen :Y

Als je zoveel net-niet-werk meekrijgt voel je je op een gegeven moment als een kat in het mauw :+
Ghè. :+
Flow klinkt goed inderdaad, mooi gemaakt! Ik was Undone al weer helemaal vergeten (was ondertitelwerk), maar ik had geen idee dat daar enig Hollandsch glorie bij zat. Erg bijzondere animatie inderdaad. :Y

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Elvhenk schreef op zondag 1 december 2024 @ 18:52:
[...]

Ghè. :+
Flow klinkt goed inderdaad, mooi gemaakt! Ik was Undone al weer helemaal vergeten (was ondertitelwerk), maar ik had geen idee dat daar enig Hollandsch glorie bij zat. Erg bijzondere animatie inderdaad. :Y
Nederland doet veel meer dan de gemiddelde Nederlander weet. Daar mag best wel eens wat meer credit voor komen :Y

Undone werd geschreven / "created" door 2 Amerikanen, maar veel werk en de regie is dus grotendeels Nederlands: klik.

Rotoscoping komt alleen uit Texas.

En natuurlijk de ondertiteling ;)

En komend jaar komt bijvoorbeeld Mr. K met Crispin Glover (American Gods) en die is zelfs nóg Nederlandser zonder typisch cliché Nederlands te zijn. Gewoon via Storm in Amsterdam. De kans dat je daarvan wel eens een reclame, serie of film hebt gezien is 99%.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drials
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 03:27
* verkeerd topic.

[ Voor 80% gewijzigd door Drials op 01-12-2024 19:33 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18:12

Elvhenk

/me hartje GO

Stukfruit schreef op zondag 1 december 2024 @ 19:16:
[...]

En komend jaar komt bijvoorbeeld Mr. K met Crispin Glover (American Gods) en die is zelfs nóg Nederlandser zonder typisch cliché Nederlands te zijn. Gewoon via Storm in Amsterdam. De kans dat je daarvan wel eens een reclame, serie of film hebt gezien is 99%.
Oh, ik ben blijkbaar de onepercenter hier, misschien wel een reclame, ja. :$
Maar inderdaad interessant om te weten dat Nederland goed aan de weg timmert met die dingen. (y)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
autje schreef op zondag 1 december 2024 @ 17:00:
[...]


spoiler:
Lucius Verus was inderdaad co-keizer met Marcus Aurelius, maar dat is niet de Lucius Verus uit deze film. Lucilla (dochter van Marcus Aurelius) had inderdaad een zoon die Lucius Verus heette. Uiteraard zou die al lang dood moeten zijn op het moment van de film, maar in ieder geval bestond hij echt.

Overigens werd Numidië al voor onze jaartelling een Romeinse provincie, dus de veroverin in de derde eeuw na Christus sloeg nergens op. Eigenlijk zoals elk historisch feit in de film. Zoals de zeeslag bij Salamis die ze naspelen. Die wordt aangekondigd als Perzië vs. Troje. Maar het was toch echt Perzië vs. een verzamling Griekse stadstaten. Is het nou echt zo moeilijk om zelf zoeist kleins misschien even op te zoeken?
Dat is wel heel erg. Genoeg om spontaan alle 13 delen van I, Claudius weer aan te zetten.

Not a bad idea van mezelf vind ik. Moet nog een fotoboek in elkaar raggen vanavond onder een black friday deal, goed achtergrond entertainment.

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
Dr. Strangelove schreef op zondag 1 december 2024 @ 20:50:
[...]


Dat is wel heel erg. Genoeg om spontaan alle 13 delen van I, Claudius weer aan te zetten.

Not a bad idea van mezelf vind ik. Moet nog een fotoboek in elkaar raggen vanavond onder een black friday deal, goed achtergrond entertainment.
Tim McInnerny doet zijn uiterste best in de film om te acteren als in I, Claudius. Denzel Washington daar tegenover doet zijn rol in American Gangster dunnetjes over. Een schokkend contrast :D.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
McInnerny kan ik alleen als Captain Darling of Percy zien hoor. Als ik hem serieuze rollen zie spelen is dat lastig :P

I, Claudius is natuurlijk een masterclass in overacting maar who cares. Arguably best TV series ever made.

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
autje schreef op zondag 1 december 2024 @ 21:18:
[...]


Tim McInnerny doet zijn uiterste best in de film om te acteren als in I, Claudius. Denzel Washington daar tegenover doet zijn rol in American Gangster dunnetjes over. Een schokkend contrast :D.
Zegt ie ook steeds "my man"?

Deed ie in Training Day bijvoorbeeld ook al.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
josh-hill schreef op zondag 1 december 2024 @ 22:50:
[...]

Zegt ie ook steeds "my man"?

Deed ie in Training Day bijvoorbeeld ook al.
Nog net niet :D. Dat was het ultieme geweest.

Washington heeft duidelijk plezier. Zijn acteren, compleet met New York's accent, past echter totaal neit bij wat de rest doet.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:17
autje schreef op maandag 2 december 2024 @ 06:37:
[...]


Nog net niet :D. Dat was het ultieme geweest.

Washington heeft duidelijk plezier. Zijn acteren, compleet met New York's accent, past echter totaal neit bij wat de rest doet.
En dat is maar goed ook :D

Denzel is imho het enige dat Gladiator II nog een beetje overeind houdt.

Gladiator II (2024)Gladiator II (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Action, Adventure, Drama | Runtime: 148 min | MPAA: R
Er zijn al meerdere recensies geplaatst over deze film dus ik kan het kort houden, sterker nog, de headline van mijn recensie had ik al halverwege het zien van de film bedacht: meer van hetzelfde, maar toch een stuk minder.

Ik moet bekennen dat het lang geleden is dat ik Gladiator I heb gezien, er bestaat dus een kans dat mijn herinnering aan deze film onverdiend positief is... maar mijn indruk van Gladiator II is zeer verdiend nogal matigjes.

Waar zit hem dat dan in? Nou, hier wordt vaak genoemd dat de film niet historisch accuraat is. Dat was imho echt het minste probleem met de film, en is mij ook totaal niet opgevallen en heeft me dan ook niet gestoord.

Deze film heeft veel grotere problemen. Het verhaal bijvoorbeeld; is het een vervolg of toch een soort remake? Of het acteerwerk: met uitzondering van Denzel Washington eigenlijk steeds slecht tot nou ja, adequaat, voor een actie-/avonturenfilm waarin je aan het acteerwerk niet teveel eisen stelt. Of de actiescènes: niet héél slecht, maar steeds kort en niet pakkend/meeslepend genoeg, met storend slechte geluidseffecten (fluitende pijlen) en gekke continuïteit
spoiler:
Op een gegeven moment laten ze een kudde dolle bavianen los in de arena. Spectaculair! Maar als de hoofdaap eenmaal dood is dan zijn de andere apen ineens compleet verdwenen? En die neushoorn, eerst ook helemaal opgefokt maar nadat ie tegen die muur dreunt en zn hoorn afbreekt staat ie in het volgende shot ineens kalmpjes te grazen in de arena...


Middelmatig acteerwerk, onbevredigende actiescènes dus, en om het af te toppen nog een compleet voorspelbare plottwist die waarschijnlijk in de tijd van de Romeinen al volledig uitgekauwd was. en als klap op de vuurpijl een potsierlijke en tenenkrommende slotscene.

Was I not entertained? Mwjah. Zes en een half als losse film, vijf en een half als je hem vergelijkt met Gladiator I (wat de film zelf telkens opzichtig doet), kom ik uit op een zesje.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 16:32
Moana 2 (2024)Moana 2 (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Animation, Adventure, Comedy | Runtime: 100 min | MPAA: PG
Afgelopen zaterdag naar de OV versie van Moana 2 geweest, sorry Vaiana 2.
Allereerst viel het ons op dat er al groot op het scherm bij Pathe in de zaal Vaiana 2 was geprojecteerd. Dus Disney is daar wel mee bezig.
Daarnaast tijdens de film viel het ons op dat ook de liedjes en haar naam in het Engels naar Vaiana omgezet was. De reden hierachter is omdat Moana als merknaam in Europa al geclaimed is. Prima, doet verder niet af aan de film en het verhaal.

Qua verhaal is het een prima deeltje 2. Er is ineens een zusje bij, maar er zit ook wel wat jaartjes tussen in hun leven. Er zitten wat emotionele momenten in en lach momenten. En ook wat toevalligheden, maar anders duurt de film ook weer erg lang. :+

Het verhaal zelf is prima te doen. Is niet beter dan deel 1 en er zitten wel wat gaten in, maar goed. Dat heb je toch al snel. Grafisch zit het ook weer goed in elkaar.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bor
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 18:14

Bor

Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod

01000010 01101111 01110010

Hot Frosty (2024)Hot Frosty (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 5.6 | Genre: Comedy, Fantasy, Romance | Runtime: 92 min | MPAA: TV-PG
Plot:

Het is twee jaar geleden sinds Cathy haar man is kwijtgeraakt. Op magische wijze brengt de weduwe rond de feestdagen een sneeuwpop tot leven. De pop, die oogt als een knappe man, helpt Cathy te genezen en de liefde terug te vinden met zijn onschuld. Hoewel ze een band smeden en voor elkaar vallen, lijkt de relatie gedoemd omdat de sneeuwpop zal smelten.

Oordeel:

Volgens Netflix een zeer populaire en geweldige "hot" film. Nou... iets met wc eend. Hot Frosty is een min of meer standaard semi low budget kerstfilm welke het vanwege de sneeuwman vooral goed bij de dames zal doen. Leuk nergens verrassend vermaak met kerstversiering en sneeuw wat soms meer weg heeft van piepschuim dan echte sneeuw. Een feel good movie met een dun plot wat prima bij dit genre past. De humor is van het niveau glimlach maar ook dat past eigenlijk prima. Het ligt er niet te dik bovenop. Prima film om als stelletje te kijken. Er zullen waarschijnlijk erg weinig single mannen zijn die hier plezier aan beleven. Niet slecht en rekening houdend met het genre een prima 6.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • autje
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 13:10
migchiell schreef op maandag 2 december 2024 @ 07:25:
[...]


En dat is maar goed ook :D

Denzel is imho het enige dat Gladiator II nog een beetje overeind houdt.
Dat, en het feit dat de film Meditaties van Marcus Aurelius noemt en citeert (en nog correct ook, verrassend genoeg).

Mijn username is een afgeleide van Aurelius ;).

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • X-DraGoN
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10:31
Monkey Man (2024)Monkey Man (2024)
Tweakers: 6 | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Crime, Thriller | Runtime: 121 min | MPAA: R
Weer eentje van het lijstje van @Dr. Strangelove gezien, deze keer "Monkey Man".
En ja, weer was het een goede keuze wat mij betreft. Actie, zonder extreem over the top te gaan. Leuk om te zien.
Onze hoofdrolspeler hierin is ook niet ongenaakbaar, hij is ook maar gewoon mens en moet ook serieus incasseren.
Er wordt ook gewerkt met flashbacks die, wat mij betreft, ook toevoegen aan het verhaal en zorgen dat je mee bent met de gevoelens van de hoofrolspeler, Dev Patel.
Hij doet trouwens alles zelf, in deze film, schrijven, regie en hoofdrol, je zou kunnen zeggen dat het hem op het lijf geschreven is. ;)

Als je wel van actie houdt, maar soms de amerikaanse interpretatie ervan een beetje beu bent, kun je de indiaanse eens proberen.
Aan te raden als je van het genre houdt, 7!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
autje schreef op maandag 2 december 2024 @ 10:03:
[...]


Dat, en het feit dat de film Meditaties van Marcus Aurelius noemt en citeert (en nog correct ook, verrassend genoeg).

Mijn username is een afgeleide van Aurelius ;).
Recent een boek over stoïcisme gelezen waarin de auteur de Meditaties als leidraad gebruikt. Beviel me goed.

Zag de hele tijd die grizzly kop van Richard Harris voor me :P

Ik kwam er trouwens vorige week pas achter dat Jared Harris zijn zoon is. Ook zo'n 'natuurlijk!' momentje.

[ Voor 8% gewijzigd door Dr. Strangelove op 02-12-2024 10:19 ]

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 17:30

Vrijdag

De Zwarte

Bor schreef op maandag 2 december 2024 @ 08:33:
Hot Frosty (2024)[Afbeelding: Hot Frosty (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 5.6 | Genre: Comedy, Fantasy, Romance | Runtime: 92 min | MPAA: TV-PG
Plot:

Het is twee jaar geleden sinds Cathy haar man is kwijtgeraakt. Op magische wijze brengt de weduwe rond de feestdagen een sneeuwpop tot leven. De pop, die oogt als een knappe man, helpt Cathy te genezen en de liefde terug te vinden met zijn onschuld. Hoewel ze een band smeden en voor elkaar vallen, lijkt de relatie gedoemd omdat de sneeuwpop zal smelten.

Oordeel:

Volgens Netflix een zeer populaire en geweldige "hot" film. Nou... iets met wc eend. Hot Frosty is een min of meer standaard semi low budget kerstfilm welke het vanwege de sneeuwman vooral goed bij de dames zal doen. Leuk nergens verrassend vermaak met kerstversiering en sneeuw wat soms meer weg heeft van piepschuim dan echte sneeuw. Een feel good movie met een dun plot wat prima bij dit genre past. De humor is van het niveau glimlach maar ook dat past eigenlijk prima. Het ligt er niet te dik bovenop. Prima film om als stelletje te kijken. Er zullen waarschijnlijk erg weinig single mannen zijn die hier plezier aan beleven. Niet slecht en rekening houdend met het genre een prima 6.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]6 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Hot Frosty is toch een film voor de latente vrouwelijke pedo's? Aangezien die sneeuwman eigenlijk net geboren is maar waar alle vrouwen wel seks mee willen? :P

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 10:45
X-DraGoN schreef op maandag 2 december 2024 @ 10:15:
Monkey Man (2024)[Afbeelding: Monkey Man (2024)]
Tweakers: 6 | IMDb: 6.9 | Genre: Action, Crime, Thriller | Runtime: 121 min | MPAA: R
Weer eentje van het lijstje van @Dr. Strangelove gezien, deze keer "Monkey Man".
En ja, weer was het een goede keuze wat mij betreft. Actie, zonder extreem over the top te gaan. Leuk om te zien.
Onze hoofdrolspeler hierin is ook niet ongenaakbaar, hij is ook maar gewoon mens en moet ook serieus incasseren.
Er wordt ook gewerkt met flashbacks die, wat mij betreft, ook toevoegen aan het verhaal en zorgen dat je mee bent met de gevoelens van de hoofrolspeler, Dev Patel.
Hij doet trouwens alles zelf, in deze film, schrijven, regie en hoofdrol, je zou kunnen zeggen dat het hem op het lijf geschreven is. ;)

Als je wel van actie houdt, maar soms de amerikaanse interpretatie ervan een beetje beu bent, kun je de indiaanse eens proberen.
Aan te raden als je van het genre houdt, 7!
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]7 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Er zaten wel echt héél veel saaie stukken in de film, had makkelijk geknipt kunnen worden.
Zonder die scenes een 7, met een 5.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jellybrah
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 10:45
migchiell schreef op maandag 2 december 2024 @ 07:25:
[...]


En dat is maar goed ook :D

Denzel is imho het enige dat Gladiator II nog een beetje overeind houdt.

Gladiator II (2024)[Afbeelding: Gladiator II (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 7.0 | Genre: Action, Adventure, Drama | Runtime: 148 min | MPAA: R
Er zijn al meerdere recensies geplaatst over deze film dus ik kan het kort houden, sterker nog, de headline van mijn recensie had ik al halverwege het zien van de film bedacht: meer van hetzelfde, maar toch een stuk minder.

Ik moet bekennen dat het lang geleden is dat ik Gladiator I heb gezien, er bestaat dus een kans dat mijn herinnering aan deze film onverdiend positief is... maar mijn indruk van Gladiator II is zeer verdiend nogal matigjes.

Waar zit hem dat dan in? Nou, hier wordt vaak genoemd dat de film niet historisch accuraat is. Dat was imho echt het minste probleem met de film, en is mij ook totaal niet opgevallen en heeft me dan ook niet gestoord.

Deze film heeft veel grotere problemen. Het verhaal bijvoorbeeld; is het een vervolg of toch een soort remake? Of het acteerwerk: met uitzondering van Denzel Washington eigenlijk steeds slecht tot nou ja, adequaat, voor een actie-/avonturenfilm waarin je aan het acteerwerk niet teveel eisen stelt. Of de actiescènes: niet héél slecht, maar steeds kort en niet pakkend/meeslepend genoeg, met storend slechte geluidseffecten (fluitende pijlen) en gekke continuïteit
spoiler:
Op een gegeven moment laten ze een kudde dolle bavianen los in de arena. Spectaculair! Maar als de hoofdaap eenmaal dood is dan zijn de andere apen ineens compleet verdwenen? En die neushoorn, eerst ook helemaal opgefokt maar nadat ie tegen die muur dreunt en zn hoorn afbreekt staat ie in het volgende shot ineens kalmpjes te grazen in de arena...


Middelmatig acteerwerk, onbevredigende actiescènes dus, en om het af te toppen nog een compleet voorspelbare plottwist die waarschijnlijk in de tijd van de Romeinen al volledig uitgekauwd was. en als klap op de vuurpijl een potsierlijke en tenenkrommende slotscene.

Was I not entertained? Mwjah. Zes en een half als losse film, vijf en een half als je hem vergelijkt met Gladiator I (wat de film zelf telkens opzichtig doet), kom ik uit op een zesje.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]6 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Ik snap echt niet dat ze zo moeten leunen op (slechte) CGI.
spoiler:
En dan ook apen, een neushoorn én haaien?
Heb de film niet gezien, maar dit nodigt totaal niet uit.

[ Voor 0% gewijzigd door tweakduke op 03-12-2024 09:26 . Reden: spoiler toegevoegd. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:17
jellybrah schreef op maandag 2 december 2024 @ 13:07:
[...]


Ik snap echt niet dat ze zo moeten leunen op (slechte) CGI.
spoiler:
En dan ook apen, een neushoorn én haaien?
Heb de film niet gezien, maar dit nodigt totaal niet uit.
Die beesten waren wel de hoogtepunten van de film, imho :)

En ik snap niet zo goed wat mensen klagen over de cgi... ik neem inderdaad aan dat ze geen echte haaien/bavianen/neushoorns hebben gebruikt maar voor mij zag het er allemaal geloofwaardig genoeg uit hoor.

[ Voor 1% gewijzigd door tweakduke op 03-12-2024 09:26 . Reden: quote aangepast ]


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • ElCondor
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15:16

ElCondor

Geluk is Onmisbaar

Sometimes I Think About Dying (2023)Sometimes I Think About Dying (2023)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.5 | Genre: Comedy, Drama, Romance | Runtime: 94 min | MPAA: PG-13
Heel herkenbaar verhaal voor mensen die zich altijd een buitenbeentje hebben gevoeld, altijd voor hun gevoel de verkeerde opmerkingen maken, wiens humor nooit begrepen wordt, enzovoort.
Een mooie en gevoelige rol voor Daisy Ridley waarin je kunt proeven dat ze ook persoonlijk te maken heeft gehad met dit soort awkward situaties, wat voor haar een reden was om dit, van oorsprong, theater stuk te verfilmen.
Je voelt de eenzaamheid en ongemakkelijkheid waarmee de hoofdpersoon zich door het leven tracht te slaan en alleen in haar diepste dromen durft te ontsnappen naar situaties waarin ze sterft.
Ik kan me dit gevoel goed voorstellen en herinneren en daarom raakte de film me.
Mooi ingetogen gespeeld en daarmee wellicht niet voor iedereen, maar wie het gevoel herkent voelt zich hopelijk niet meer zo eenzaam.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.5.png8.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Hay 365 dias en un año y 366 occasiones para festejar (Boliviaans spreekwoord)


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Sometimes I Think About Dying (2023)Sometimes I Think About Dying (2023)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.5 | Genre: Comedy, Drama, Romance | Runtime: 94 min | MPAA: PG-13
Tot vandaag wist ik niet dat Daisy Ridley mijn awkward spirit animal is.

Inderdaad een mooi stuk over eenzaamheid, vervelende mensen om je heen waar je desondanks toch contact mee zoekt en ongemakkelijke situaties. Eveneens aangevuld met het punt dat een goed uiterlijk er niet bij helpt, dus daar hoef je ook niet jaloers op te zijn als je zo zit. Feelings don't look nice.

Je zou bijna denken dat je niet alleen bent.

XKCD was haar tijd ver vooruit:
Afbeeldingslocatie: https://imgs.xkcd.com/comics/sheeple.png
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
migchiell schreef op maandag 2 december 2024 @ 13:13:
[...]
Die beesten waren wel de hoogtepunten van de film, imho :)

En ik snap niet zo goed wat mensen klagen over de cgi... ik neem inderdaad aan dat ze geen echte haaien/bavianen/neushoorns hebben gebruikt maar voor mij zag het er allemaal geloofwaardig genoeg uit hoor.
Eens. Bavianen, neushoorns, zelf zat ik te wachten wanneer komen de leeuwen en tijgers. Maar daar was dan de zeeslag met haaien. Voor mij was het meer: op twee gedachtes leunen qua verhaal. Sequel of remake. En dat enkel Denzel Washington er wat van probeerde te maken. Ik had Pedro Pascal zijn fameuze optreden qua GoT wel willen zien herhalen in gladiator.
Dr. Strangelove schreef op zondag 1 december 2024 @ 20:50:
[...]


Dat is wel heel erg. Genoeg om spontaan alle 13 delen van I, Claudius weer aan te zetten.

Not a bad idea van mezelf vind ik. Moet nog een fotoboek in elkaar raggen vanavond onder een black friday deal, goed achtergrond entertainment.
Daar hoorde ik die vriend van mij ook over. Blijkt ie alle dertien delen ook in huis te hebben. Ben nou wel benieuwd naar die serie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:40

AvK

Ready Set Go

Joosie200 schreef op maandag 2 december 2024 @ 19:14:

Daar hoorde ik die vriend van mij ook over. Blijkt ie alle dertien delen ook in huis te hebben. Ben nou wel benieuwd naar die serie.
Dat was een hele goede serie. Ergens uit de begin jaren 80. Spannend maar Traagggchhhhhh.

Edit 1976 en staat gewoon volledig op YouTube.

[ Voor 5% gewijzigd door AvK op 02-12-2024 19:19 ]

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 17:49
Joosie200 schreef op maandag 2 december 2024 @ 19:14:
[...]


Eens. Bavianen, neushoorns, zelf zat ik te wachten wanneer komen de leeuwen en tijgers. Maar daar was dan de zeeslag met haaien. Voor mij was het meer: op twee gedachtes leunen qua verhaal. Sequel of remake. En dat enkel Denzel Washington er wat van probeerde te maken. Ik had Pedro Pascal zijn fameuze optreden qua GoT wel willen zien herhalen in gladiator.


[...]


Daar hoorde ik die vriend van mij ook over. Blijkt ie alle dertien delen ook in huis te hebben. Ben nou wel benieuwd naar die serie.
Was en is een topper in my book. De moeder van alle intrigeverhalen. Credited als belangrijke bron van inspiratie door o.a. de showrunner van The Sopranos en de schrijver van Game of Thrones.

Het is een meesterlijk geacteerde serie met louter Britse topacteurs uit die periode; wel echt een product van zijn tijd, je moet er niet naar kijken voor de actie (die is er niet) of de production values (het aantal verschillende sets is... drie?). En het voelt meer alsof je naar een theaterproductie zit te kijken dan een TV-serie.

Maar het is zo ontzettend meeslepend allemaal. De karakters zijn zo goed geschreven, de dialogen steken perfect in elkaar en zoals ik gisteren al zei, er zit een enorme hoeveelheid overacting in zo nu en dan maar dat maakt het allemaal des te engagerender.

These are my principles. If you don't like them, I have others.


Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • Haay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:51
Chef (2014)Chef (2014)
Tweakers: 8.1 | IMDb: 7.3 | Genre: Adventure, Comedy, Drama | Runtime: 114 min | MPAA: R
De film Chef stond al een tijdje op mijn Netflix kijklijst, toen ik vandaag ineens zag dat die binnenkort (na 31 december) van Netflix verdwijnt. Dus dan maar even met voorrang gekeken! In deze film met Jon Favreau in de hoofdrol (tevens door hem geschreven en door hem geregisseerd) gaat het om een chef genaamd Carl Casper die zijn creativiteit niet kwijt kan in het restaurant waar hij werkt. De eigenaar (Dustin Hoffman) eist dat hij alleen de succesnummers maakt, met als argument: "Als je naar een concert van de Rolling Stones gaat ben je toch ook teleurgesteld als Mick Jagger niet 'Satisfaction' zingt?". Maar daarmee haal je wel de creatieve inspiratie weg bij een chefkok. En wanneer een negatieve review viraal gaat op Twitter (grappig hoe Twitter in 2014 nog zo hip is, en nu onder leiding van Elon Musk en hernoemd naar 'X' snel achteruit gaat en leegloopt) moet de Chef zichzelf opnieuw uitvinden. Dit doet hij uiteindelijk via een Foodtruck waarmee hij eindelijk weer het plezier in lekker eten bereiden terug krijgt. Leuke bijrollen van Sofía Vergara (ex van Carl en moeder van gezamenlijk zoontje), Scarlett Johansson (collega en vriendin) en Robert Downey Jr. Met namen die ook aan de Marvel films verbonden zijn kreeg ik bijna het gevoel van een kleine MCU reunie in deze leuke feelgood film. Blij dat ik de film heb gezien :)
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:12

franssie

Save the albatross

@Haay inderdaad een heerlijke feelgood film. Mooie roadtrip die verder dan alleen eten gaat. Aanrader voor wie iets met culinaire creativiteit en familie heeft.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:17
Dr. Strangelove schreef op zondag 1 december 2024 @ 22:20:
McInnerny kan ik alleen als Captain Darling of Percy zien hoor. Als ik hem serieuze rollen zie spelen is dat lastig :P

I, Claudius is natuurlijk een masterclass in overacting maar who cares. Arguably best TV series ever made.
Verrek, dat was Captain Darling! Ik had hem niet herkend, 30 jaar later 🙂

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migchiell
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 17:17
Haay schreef op maandag 2 december 2024 @ 20:11:
Chef (2014)[Afbeelding: Chef (2014)]
Tweakers: 8.1 | IMDb: 7.3 | Genre: Adventure, Comedy, Drama | Runtime: 114 min | MPAA: R
De film Chef stond al een tijdje op mijn Netflix kijklijst, toen ik vandaag ineens zag dat die binnenkort (na 31 december) van Netflix verdwijnt. Dus dan maar even met voorrang gekeken! In deze film met Jon Favreau in de hoofdrol (tevens door hem geschreven en door hem geregisseerd) gaat het om een chef genaamd Carl Casper die zijn creativiteit niet kwijt kan in het restaurant waar hij werkt. De eigenaar (Dustin Hoffman) eist dat hij alleen de succesnummers maakt, met als argument: "Als je naar een concert van de Rolling Stones gaat ben je toch ook teleurgesteld als Mick Jagger niet 'Satisfaction' zingt?". Maar daarmee haal je wel de creatieve inspiratie weg bij een chefkok. En wanneer een negatieve review viraal gaat op Twitter (grappig hoe Twitter in 2014 nog zo hip is, en nu onder leiding van Elon Musk en hernoemd naar 'X' snel achteruit gaat en leegloopt) moet de Chef zichzelf opnieuw uitvinden. Dit doet hij uiteindelijk via een Foodtruck waarmee hij eindelijk weer het plezier in lekker eten bereiden terug krijgt. Leuke bijrollen van Sofía Vergara (ex van Carl en moeder van gezamenlijk zoontje), Scarlett Johansson (collega en vriendin) en Robert Downey Jr. Met namen die ook aan de Marvel films verbonden zijn kreeg ik bijna het gevoel van een kleine MCU reunie in deze leuke feelgood film. Blij dat ik de film heb gezien :)
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Hij draait ook in Cinema Culinair, natuurlijk uitgelezen film voor dat concept. Ik ga binnenkort naar Ratatouille 🥳

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Malfunctions
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 13:57
G_Dragon schreef op zaterdag 30 november 2024 @ 17:20:
[...]

Ik heb zojuist een mail geschreven naar Kinepolis met daarin een klacht hierover;


***members only***
Grappig genoeg had ik zaterdag eenzelfde ervaring, maar dan bij Red One in de Vue in Hilversum. Ook een hele rij kinderen/jongeren die zich misdroeg. Meerdere malen door zowel bezoekers als het personeel op aangesproken. Die voelden de bui al hangen en zijn in de pauze zelf vertrokken. Een tweetal op de rij erachter dat ook vervelend was is er door handhaving uitgehaald. 2e helft van de film was een veel fijnere kijkervaring.

Knowledge reigns supreme over nearly anything


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Malfunctions schreef op dinsdag 3 december 2024 @ 11:18:
[...]

Grappig genoeg had ik zaterdag eenzelfde ervaring, maar dan bij Red One in de Vue in Hilversum. Ook een hele rij kinderen/jongeren die zich misdroeg. Meerdere malen door zowel bezoekers als het personeel op aangesproken. Die voelden de bui al hangen en zijn in de pauze zelf vertrokken. Een tweetal op de rij erachter dat ook vervelend was is er door handhaving uitgehaald. 2e helft van de film was een veel fijnere kijkervaring.
Wat vervelend dat je dit steeds vaker hoort, ik hoop echt dat bioscopen hier echt veel strenger op gaan worden. 3 waarschuwingen is de zaal uit in mijn mening, maar dat gebeurd nu nog niet altijd.

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Ankh
  • Registratie: Mei 2001
  • Laatst online: 15:07

Ankh

|true

Haay schreef op maandag 2 december 2024 @ 20:11:
Chef (2014)[Afbeelding: Chef (2014)]
Tweakers: 8.1 | IMDb: 7.3 | Genre: Adventure, Comedy, Drama | Runtime: 114 min | MPAA: R
De film Chef stond al een tijdje op mijn Netflix kijklijst, toen ik vandaag ineens zag dat die binnenkort (na 31 december) van Netflix verdwijnt. Dus dan maar even met voorrang gekeken! In deze film met Jon Favreau in de hoofdrol (tevens door hem geschreven en door hem geregisseerd) gaat het om een chef genaamd Carl Casper die zijn creativiteit niet kwijt kan in het restaurant waar hij werkt. De eigenaar (Dustin Hoffman) eist dat hij alleen de succesnummers maakt, met als argument: "Als je naar een concert van de Rolling Stones gaat ben je toch ook teleurgesteld als Mick Jagger niet 'Satisfaction' zingt?". Maar daarmee haal je wel de creatieve inspiratie weg bij een chefkok. En wanneer een negatieve review viraal gaat op Twitter (grappig hoe Twitter in 2014 nog zo hip is, en nu onder leiding van Elon Musk en hernoemd naar 'X' snel achteruit gaat en leegloopt) moet de Chef zichzelf opnieuw uitvinden. Dit doet hij uiteindelijk via een Foodtruck waarmee hij eindelijk weer het plezier in lekker eten bereiden terug krijgt. Leuke bijrollen van Sofía Vergara (ex van Carl en moeder van gezamenlijk zoontje), Scarlett Johansson (collega en vriendin) en Robert Downey Jr. Met namen die ook aan de Marvel films verbonden zijn kreeg ik bijna het gevoel van een kleine MCU reunie in deze leuke feelgood film. Blij dat ik de film heb gezien :)
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Jon houdt erg van koken en heeft ook bij Netflix een eigen show gehad:
IMDB: The Chef Show (TV Series 2019–2020)

Aanrader!

-Ankh- Camera Gear: Nikon D7000 | Nikon AF-S DX 16-85mm f3.5-5.6 AF-S DX VR & Tokina AT-X 116 Pro DX AF 11-16mm f2,8


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Ik heb een mail terug gekregen van de Kinepolis, met daarin een excuus en 2 bioscoop kaarten ter vergoedig.

De medewerker gaat zijn collega's hierop aanspreken want hij had ze zelf na 2 waarschuwingen de zaal uitgezet, nu hoop ik dat we dit de volgende keer ook zien gebeuren.

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Dingdong
  • Registratie: April 2023
  • Laatst online: 23-02 19:19
Juror #2 (2024)Juror #2 (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Thriller | Runtime: 114 min | MPAA: PG-13
Een spannende trailer maakt niet direct een spannende film. De nieuwe film van Clint Eastwood weet helaas niet te overtuigen.

De film gaat over een jurylid die zelf een ongeluk heeft veroorzaakt in het donker en in de stromende regen. Hij ziet niet wat hij heeft geraakt, maar in dit gebied lopen wilde reeën. Hij denkt dan ook dat hij een ree heeft aangereden. Op het moment dat hij opgeroepen wordt voor jury duty, komt hij erachter dat er iemand is aangehouden voor een moord op de avond van het ongeluk. Op dezelfde weg als waar hij een aanrijding heeft gehad.

Wij als kijker kijken met hem mee en beleven de avond van het ongeluk via zijn herinneringen en ook video's die die avond zijn gemaakt. Helaas maakt de hoofdrolspeler tijdens zijn duty allemaal rare sprongen die niet overtuigend zijn. Dit haalde mij enorm uit de film. Ik denk dat 99% van de mensen anders zou handelen.

Een film zonder spanning, zonder emotie en met een hoofdkarakter die rare sprongen maakt. Nee, dit is een flinke mis van regisseur Eastwood.

Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
Conclave (2024)Conclave (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.7 | Genre: Drama, Thriller | Runtime: 120 min | MPAA: PG
De paus is dood, lang leve de paus. Moet ie natuurlijk wel eerst gekozen worden in het conclaaf. Insert: Fiennes aka Voldemort als kardinaal Lawrence om eea in goede banen te leiden.

Het is nou niet echt een actievolle film. Sterker nog zoals met bijv een Oppenheimer bouwt de film rustig op. Je hebt natuurlijk de richtingenstrijd binnen de kerk die terug komt. Progressief vs conservatief. Want het conclaaf is pas voorbij als de nieuwe paus bij meerderheid is verkozen.

Fiennes in zo'n rol zien maakt het voor mij aanpassen want ik heb hem nog steeds als Voldemort in het vizier. Op den duur neigt de film lichtjes naar een Cluedo / who dunnit gezien niet elke kardinaal/aspirant Paus even onbevlekt door het leven blijkt te gaan.

Zelfs voor iemand die niet gelooft zoals ik geeft Conclave toch een mooie draai aan hoe het er echt aan toe zou gaan voor er witte rook is. Mooie invalshoek, goede cast en hoewel het verhaal weinig spannend is heeft Conclave mij beter verrast dan Gladiator 2.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Haay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:51
Wil (2023)Wil (2023)
Tweakers: 4.5 | IMDb: 6.9 | Genre: Drama, History, War | Runtime: 110 min | MPAA: N/A
Aangrijpende Vlaamse film die zich afspeelt in Antwerpen tijdens de Duitse bezetting. Twee jonge Vlaamse politieagenten krijgen van hun chef de instructie met betrekking tot de Duitse bezetters: "Ik stond er bij en ik keek er naar". Maar wanneer een Duitse soldaat zich 's avonds buiten zicht te buiten gaat aan geweld tegen een joods gezin kunnen ze zich niet afzijdig houden. Vervolgens moeten ze balanceren tussen hun werk als politieagent onder Duitse leiding, en waar mogelijk het helpen van Joodse onderduikers. De situatie is grimmig, met gewelddadige Duitsers, sadistische Vlaamse Nazi-sympatisanten, passieve omstanders die wegkijken, en een klein groepje idealistische verzetsmensen. De hoofdpersoon, Wilfried (Wil), probeert het goede te doen maar denkt ook aan zijn eigen lijfsbehoud. Het zijn omstandigheden waarbij je over jezelf afvraagt hoe je in zo'n situatie zou handelen. De Nazi-sympatisanten die na een opzwepende fascistische toespraak een synagoge aanvallen en de Duitsers die met ondersteuning van de Antwerpse politie een razzia in een Jodenbuurt houden zijn beelden die hard binnenkomen. De SS'er Obersturmführer Gregor Schnabel is echt een Nazi om te haten, wat betekent dat hij z'n rol goed speelt. Apart dat de film, uit 2023, in ouderwetse 4:3 beeldverhouding op Netflix staat. Heb de film wel gekeken met Nederlandse ondertiteling, anders had ik veel (vlaamse) dialogen niet goed begrepen!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
Wicked (2024)Wicked (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 0 | Genre: Fantasy, Musical, Romance | Runtime: 160 min | MPAA: PG
Wicked: van musical adaptatie naar film. Part one

Elphaba aka Elphie is de outcast in de familie van de gouverneur want zo groen als Fiona en Shrek. Ze wordt gepest om wie ze is maar helpt haar zus wel naar de Shiz university. Daar ontmoet ze onbedoeld al snel haar popiejopie roomie Glinda. Waar Glinda enkel van kan dromen maakt Elphaba waar door privéles te krijgen bij professor Morrible.

Enfin: de musical heb ik nooit gezien dus of de film de musical 1 op 1 volgt kan ik niet bepalen. Wel zit de film net zo goed als de musical vol met liedjes. Natuurlijk komt de Wizard of Oz in Emerald city langs in de film. Voor de duur / lengte van de film: 2h40min vind ik het een hele zit. Als part one vind ik het best lang duren voor het echt op gang komt.

Qua gelijkenissen met Harry Potter neig ik naar Elphie als Hermoine en Harry in 1 opgegroeid bij muggles vs een Glinda als de verwaande Malfoy / Fleur Bellacoeur in 1. Hoeveel vervolg delen ze van plan zijn te maken geen idee. Wel begint de film al met een spoiler alert en gaat dan vanuit een flashback verder. Cynthia Erivo weet in elk geval Elphaba goed neer te zetten en vind ik in de liedjes beter overkomen dan Arianna Grande als Galinda ahem Glinda. Wicked voelt een beetje als crossover tussen Hogwarts / Shiz met de Wizard of Oz als Willy Wonka. Een eigenaardige combinatie. Of je het verhaal uit de musical moet rekken over een part one/two/three vraag ik me af.

Solide audiovisueel, goede cast en aan de vele liedjes stoor ik me geenzins. Minpunten voor de lange duur en uit de doeken doen in meerdere delen.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Fireworks Wednesday (2006)Fireworks Wednesday (2006)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.6 | Genre: Drama, Mystery, Romance | Runtime: 102 min | MPAA: Not Rated
Fireworks Wednesday is een al wat oudere film van Asghar Farhadi, een Iraanse regisseur wiens werk ik behoorlijk gecharmeerd van ben. Zijn films hebben wel een behoorlijk hoog soap gehalte, maar ook prachtige beelden en een goed in elkaar gezet verhaal, wat het een genot maakt om te kijken.

Fireworks Wednesday bevat veel van de ingrediënten van zo'n typische Farhadi-film, maar ook zie je dat hij nog zoekende was naar de perfecte formule.

Helaas deed de film het voor mij niet. Ik had niet zo heel veel met de verschillende personages, ze deden vaak nogal onlogische dingen en de 'reveals' hadden niet de juiste impact. Dat vond ik bij zijn latere films allemaal veel beter gedaan. Hierdoor haalde ik toch wel een beetje mijn schouders op bij wat er gebeurde en zat ik me soms te ergeren aan dat iemand iets deed of eigenlijk juist niet deed.

Ook helpt het niet dat de film niet op blu-ray is verschenen, dus qua beeld viel het ook wat tegen. Ook het geluid was niet overal helemaal goed gegaan, maar dat zie je wel vaker als een regisseur nog niet zo bekend is (Después de Lucía van Michel Franco heeft dit bijvoorbeeld ook, maar daar wil ik het nog wel door de vingers zien, omdat het verhaal zo goed in elkaar steekt).

Gelukkig vind ik veel van zijn andere films wel goed (heb er ook nog 4 op blu-ray en 1 op streaming).
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Venom: The Last Dance (2024)Venom: The Last Dance (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.2 | Genre: Action, Adventure, Sci-Fi | Runtime: 110 min | MPAA: PG-13
Deeltje drie van de serie uit de stal van Sony die uit de Marvel-hemel op ons neer is gedaald in de vorm van een alien.

Wat zeg ik? Een alien? Zeg maar drie. Of vier. Of eigenlijk nog meer dan dat.

Maar na de nodige bromance-momenten tussen Eddie en z'n aliensymbioot en een, ik moet het toegeven, wel grappige dans is er weinig reden om deze film te kijken. Je kan beter de losse clips op TikTok zoeken en tijd besparen.

Het verhaal is standaard Sony-Marvel, dus niet echt aanwezig. De bad guy is zoals vanouds gemaakt van spreekwoordelijk karton terwijl hij moet overkomen als superdupereng.

Ik wil niet giftig doen, maar vraag me wel af of dit de laatste flop op een rij van Sony gaat zijn.

Vijf sterren voor de dans en omdat Tom Hardy ondanks het afwezige script wel aardig is om te volgen terwijl hij dealt met zijn letterlijk innerlijke issues.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16:56
Piranha II: The Spawning (1982)Piranha II: The Spawning (1982)
Tweakers: N/A | IMDb: 3.8 | Genre: Horror, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 94 min | MPAA: R
De debuutfilm van James Cameron, de regisseur die later furore zou maken met The Terminator en Titanic. Dit is een vervolg op de film Piranha uit 1978 van Joe Dante (Gremlins). Naar het schijnt werd Cameron al na 2,5 weken ontslagen door de producer en is het grootste gedeelte van de film dus niet van zijn hand. Niettemin kun je hier en daar wel een glimps opvangen van trucjes die hij later opnieuw zou gebruiken. Het verhaaltje gaat over een duikinstructrice die met haar nieuwe vlam op een school agressieve piranhas stuit. De bijtgrage vissen houden zich schuil in een scheepswrak en zaaien dood en verderf onder argeloze vakantiegangers en de lokale bevolking. Het acteerwerk is niks noemenswaardig, al zijn Lance Henriksen als norse police chief en Tricia O'Neil als de duikinstructrice nog best aardig. De laatste heeft qua looks wel iets weg van een jonge Sigourney Weaver. Cameron zou later opnieuw met beide acteurs werken. De special effects ogen echter zéér goedkoop en nep, slimme cameratrucjes ten spijt. De vissen maken ook een achterlijk 'bloebloebloebloep' geluid, elke keer als ze de aanval inzetten, wat het onbedoeld hilarisch maakt. Er vloeit wel wat bloed, maar het is allemaal zeer tam. De muziek van Steve Powder, een alias van Stelvio Cipriani, is daarentegen best okee. De beste man heeft ook een behoorlijke waslijst aan voornamelijk Italiaanse films gecomponeerd. Piranha II: The Spawning is helaas geen goede debuutfilm, met belachelijke special effects, matig acteerwerk en een slap verhaal, maar heeft me uiteindelijk toch nog best weten te vermaken.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Dog Soldiers (2002)Dog Soldiers (2002)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.8 | Genre: Action, Horror, Thriller | Runtime: 105 min | MPAA: R
En nog een debuutfilm, deze keer van Neil Marshall (The Descent, Hellboy). Een groep Britse soldaten wordt voor een militaire oefening in de Schotse Hooglanden gedropt. De oefening wordt echter een strijd op leven en dood wanneer ze te maken krijgen met een roedel weerwolven. Onder de bezielende leiding van Sargeant Harry Wells (Sean Pertwee) moeten ze alles op alles zetten om de nacht heelhuids door te komen. Gelukkig heeft één van hen, Cooper (Kevin McKidd), wat special forces training opgedaan. Dog Soldiers is - in tegenstelling tot Cameron's poging - wel een prima debuutfilm. Het acteerwerk van alle betrokken acteurs is prima en ook de special effects mogen er zijn. De weerwolven zelf hebben wel iets weg van die uit The Howling (1981), een film van Joe Dante. In een featurette benoemd de regisseur An American Werewolf in London en The Howling als inspiratiebron, dus dat kan geen toeval zijn. Het verhaal is niks om over naar huis te schrijven en redelijk voorspelbaar, maar voor een beginnend regisseur weet Marshall de spanning er goed in te houden. Ook is de cinematografie best goed voor een low budget film, met een aantal sfeervolle shots. De muziek van Mark Thomas was me echter iets te opdringerig en aanwezig. Dog Soldiers is niks hoogstaands, maar een uitermate vermakelijke actie horrorfilm.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18:12

Elvhenk

/me hartje GO

Stukfruit schreef op zaterdag 7 december 2024 @ 20:00:
Venom: The Last Dance (2024)[Afbeelding: Venom: The Last Dance (2024)]
Tweakers: N/A | IMDb: 6.2 | Genre: Action, Adventure, Sci-Fi | Runtime: 110 min | MPAA: PG-13
Deeltje drie van de serie uit de stal van Sony die uit de Marvel-hemel op ons neer is gedaald in de vorm van een alien.

Wat zeg ik? Een alien? Zeg maar drie. Of vier. Of eigenlijk nog meer dan dat.

Maar na de nodige bromance-momenten tussen Eddie en z'n aliensymbioot en een, ik moet het toegeven, wel grappige dans is er weinig reden om deze film te kijken. Je kan beter de losse clips op TikTok zoeken en tijd besparen.

Het verhaal is standaard Sony-Marvel, dus niet echt aanwezig. De bad guy is zoals vanouds gemaakt van spreekwoordelijk karton terwijl hij moet overkomen als superdupereng.

Ik wil niet giftig doen, maar vraag me wel af of dit de laatste flop op een rij van Sony gaat zijn.

Vijf sterren voor de dans en omdat Tom Hardy ondanks het afwezige script wel aardig is om te volgen terwijl hij dealt met zijn letterlijk innerlijke issues.
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]5 / 10
Genereer je eigen UBB code review
En ik was nog wel vastbesloten om het leuk te vinden...
-O- :P

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • SpongeRob
  • Registratie: Oktober 2009
  • Niet online

SpongeRob

Nachtmerries zijn ook dromen..

Kneecap (2024)Kneecap (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.6 | Genre: Comedy, Drama | Runtime: 105 min | MPAA: R
Laatst heb ik deze film gezien zonder ook maar iets van het onderwerp af te weten en het was een verrassend goede film.

Het verhaal gaat over twee Ierse recalcitrante drugdealers die bij stom toeval iemand tegen het lijf lopen waarmee ze een rapgroep vormen die in het Iers rappen. Het verhaal gebaseerd op waargebeurde verhalen en de drie bandleden spelen zelf de hoofdrollen in de film.
Ik zal er niet te diep op in gaan, omdat ik niet te veel van het verhaal wil verklappen.

De film is erg mooi en filmisch gemaakt en de humor komt ook goed uit de verf.
Het is ook een film die je aan het denken zet dat zelfs in 2019 (waarin de film zich afspeelt) er nog dit soort onderdrukking was in een eerste wereld land.

Gaat dat zien, gaat dat zien!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

"Never wrestle with a pig – it gets mud all over you and the pig likes it."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Goeie tip. Die had ik ook al op mijn lijstje staan om te gaan kijken. Draait hier alleen op momenten dat ik niet kan.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
The Paradise Suite (2015)The Paradise Suite (2015)
Tweakers: 3 | IMDb: 7.2 | Genre: Drama | Runtime: 123 min | MPAA: N/A
The Paradise Suite is een Nederlandse film over 6 "migranten" wiens levens op de een of andere manier verweven zijn.

De film leunt nogal op de "misery porn", en dat is op zich wel een van mijn favoriete genres. Bij vrolijke films haak ik meestal af, maar als je een fictief persoon enorm ziet zwoegen, lijkt de ellende in je eigen leven eigenlijk nog wel mee te vallen.

Het geheel doet heel erg denken aan het werk van Iñárritu en dan in het bijzonder de film Babel. Ook zijn films leunen nogal op misery porn en losse verhalen die uiteindelijk bij elkaar komen.

Qua niveau haalt The Paradise Suite het echter niet bij het prachtige Babel. De film hangt een beetje met cliches aan elkaar, is dus nergens origineel, en wordt eigenlijk alleen nog maar gered door de performances van enkele acteurs. Er zitten echter ook genoeg acteurs tussen die niet weten te overtuigen (ik noem geen namen).

Overigens bevat de film best wel veel expliciete scenes. Dus als je daar niet tegen kunt, vooral niet kijken.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • enigmafan
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online

enigmafan

Front- & backend ontwikkelaar

Heretic (2024)Heretic (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Horror, Thriller | Runtime: 111 min | MPAA: R
Hugh Grant is een alleenstaande man die 2 Mormoonse meisjes over de vloer krijgt die hem willen vertellen over hun geloof, in de hoop hem over te halen.
Hun aanvankelijke terughoudendheid om binnen te komen, er moet een vrouw aanwezig zijn willen zij dat mogen doen, wordt door hem opgelost met een 'ze komt zometeen, ze is een taart aan het maken in de keuken'. Blijkbaar genoeg voor de dames.
Dan volgt er een kat-en-muisspel waarbij de meisjes realiseren dat hij alleen woont en hen niet wil laten gaan zonder een beproeving van hun geloof.
De film begint met wat sfeer zetten en speelt zich daarna, op wat korte momenten na, af in zijn huis.
Toen het middenstuk van de film op vaart kwam was ik aan het genieten van de dialogen, toegegeven, vooral als Hugh Grant aan het woord was.
Op een gegeven moment echter, wordt het wat te gek. Dan gaat de aanvankelijke, 'wie is die gek en wat wil hij', over in 'wat the f kijk ik naar'.
Het eindigt in een soort van horror maar toch niet echt horror en nog wat vage 'waarom doet hij dit'.

In het geheel vond ik het wel de tijd waard, voornamelijk vanwege Hugh Grant, die fantastische momenten heeft, en met deze rol wel is afgestapt van z'n standaard lieve, wat onhandige vriend in romcoms.
In de bioscoop op het grote scherm is hij denk ik leuker dan thuis op tv.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.png7 / 10
Genereer je eigen UBB code review

[ Voor 0% gewijzigd door enigmafan op 08-12-2024 19:32 . Reden: Verkeerd quootje ]

Mijn Sinterklaasspel voor de kids


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • enigmafan
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online

enigmafan

Front- & backend ontwikkelaar

Elvhenk schreef op donderdag 28 november 2024 @ 17:16:
Amadeus (1984)[Afbeelding: Amadeus (1984)]
Tweakers: N/A | IMDb: 8.4 | Genre: Biography, Drama, Music | Runtime: 160 min | MPAA: PG
De filmklassieker over het leven van de componist Mozart. ...Categorie: moet je een keer gezien hebben. :Y
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]8 / 10
Genereer je eigen UBB code review
Helemaal mee eens, geweldige film, staat in mijn top 10. Goed om te horen dat er een nieuwe release komt.

Mijn Sinterklaasspel voor de kids


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • AcidBurn
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 16:59
Elevation (2024)Elevation (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 5.8 | Genre: Action, Sci-Fi, Thriller | Runtime: 91 min | MPAA: R
Wat een baggerfilm. Complete Quiet Place rip-off, maar dat kon je eigenlijk al wel raden na het kijken van de trailer. Waar die je niet voor waarschuwde, is hoe inspiratieloos het is. Dit is painting by numbers zo uit het lesboekje. Het acteerwerk houdt ook niet over, duidelijk een paycheck film voor de hoofdrol spelers. Lekker links laten liggen en niet naar omkijken.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.png5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • +22 Henk 'm!

  • Amerauder
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 06-09 12:50
Megalopolis (2024)Megalopolis (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 4.9 | Genre: Drama, Fantasy, Sci-Fi | Runtime: 138 min | MPAA: R


When does an empire die? Does it collapse in one terrible moment? No, no… But there comes a time when its people no longer believe in it.


En dan nu: Megalopolis. Wat een film!

Wie zij daar ook al weer dat er anno 2024 geen goede films meer worden gemaakt? Dat we verdrinken in een eindeloze stroom remakes en sequels en dat het nooit meer eens iets origineels is waar men mee aan komt zetten?

En dan komt er iets origineels! En dan komt er een kunstenaar die zijn visie uitdraagt en onverkende mogelijkheden tot leven roept op het witte doek. En wat zeg je dan?

“Maar het is zo moeilijk te begrijpen…”

“Wat bedoelt hij nou…”

“Waarom moet ik nadenken…”

Moeilijk te begrijpen! Ik weet nog hoe dat ging met Lost en met Inception. Er viel nauwelijks iets te begrijpen, zeker niet zoveel als hier, maar dat deerde niemand wat, iedereen ging ijverig puzzelend op zoek naar een betekenis, of die nu er nu was of niet.

En dan komt er een film tot ons met een werkelijk betekenis, een verhaal met een boodschap die er toe doet, een boodschap die ditmaal ook echt een klein beetje ontcijferd dient te worden – en dan heeft men ineens geen zin meer om te zoeken, geen zin meer om te puzzelen? Wat is dat toch?


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rVqVEiPwNJFQS5lvQBKaqxWcnnM=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/4KiAAbtoKJ9xIz6t4BlNc8aN.jpg?f=user_large


Megalopolis is een film over de val van Rome, over de toekomst van onze samenleving en de essentie van tijd. Als dat als verschillende onderwerpen klinken, dan lijkt dat maar zo.

Het is misschien de laatste grote film van Francis Ford Coppola, en hij doet hiermee zijn zegje over onze samenleving. Deze grootheid die met meesterwerken als The Godfather en Apocalypse Now de kunstvorm tot nieuwe hoogten heeft weten te tillen, kijkt naar die wereld die zich voor ons afspeelt en ziet, dat er één ding heel hard nodig is.

We moeten in gesprek gaan – over onze toekomst.

“We are in need of a conversation about the future.” – zegt Cesar Catilina, de hoofdpersoon, die passend genoeg een architect is – iemand die werkt aan de toekomst, iemand die er niet voor terugdeinst zijn visie aan de wereld op te leggen.

We hebben de taak elkaar de vraag de stellen wat we kunnen doen. Of deze samenleving, zoals we haar kennen, de enige mogelijk is.

“And when we ask these questions, when there’s a dialogue about them: that basically is a utopia.”

Cesar is iemand die durft te dromen over de toekomst – zonder deze dromen hem ervan te laten weerhouden concreet tot actie te komen, om zijn handen vuil te maken, en middels dit karakter daagt Coppola ons uit vragen te stellen over onze eigen toekomst, over de wereld die wij aan het opbouwen zijn met zijn allen.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/C9hWxmpysWp3oj3quwOySX0Yxe0=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/HeYpoCto1SbKQ82cK2CLEXo9.jpg?f=user_large


Dat brengt ons meteen tot één van de grootste problemen rondom deze film. Velen zitten niet te wachten op de vragen die Francis Ford Coppola ons stelt, hoe open en genuanceerd hij dat ook doet. “Wat nou vragen? Er is een boodschap die uitgedragen moet worden, en die boodschap is duidelijk. Vragen stellen, nadenken over de toekomst en in gesprek gaan met elkaar helpt daar niet bij.” – zo lijkt bijna gesuggereerd te worden. “Blijf bij de les, mensen! Get with the program!”

Met de reacties op Joker: Folie à Deux en nu deze film begin ik me steeds meer af te vragen – en ik zeg niet dat het zo is, maar ik vraag het me af – in welke mate de receptie van films als deze door politieke overwegingen gedreven wordt. Wat is de relatie nu precies, tussen het reclamebudget van een film, en de manier waarop de film ontvangen wordt in de publieke ruimte? Hoe verhouden die zich tot elkaar?

Want het reclamebudget voor deze film was laag. In tegenstelling tot wat wij doorgaans voorgeschoteld krijgen is dit project niet door louter commerciële, maar door artistieke intentie gedreven. Het is gemaakt omdat Coppola het per se wilde maken – niet omdat investeerders er heil in zagen. Om deze film werkelijkheid te maken heeft hij vele miljoenen van zijn eigen geld in de productie moeten steken. Naast vele jaren van zijn leven.


When we leap into the unknown, we prove we are free.


Laat het daarom duidelijk zijn waar we hier mee te maken hebben: een film die tegen de stroom ingaat op een manier die we ons haast niet meer voor kunnen stellen. Om dit verhaal het licht te schenken heeft Francis Ford Coppola geen bescheiden offer gebracht aan de mensheid. Zal het hem in dank worden afgenomen?


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/WgPAQcJdbglPyfwDltp_iV9bNow=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/fDsMKC8XldyCyanbXlHIJ4xO.png?f=user_large


Goed, de film zelf dus. Megalopolis is een film over het verstrijken van de tijd. Onze protagonist, Cesar, richt zich op de eeuwigheid, en wat er van de wereld zal worden na zijn dood. Dit wordt prachtig uitgebeeld als hij zittend op een grote klok uitkijkt over de enorme stad – de megalopolis.

Tevens wordt dit uitgebeeld door zijn vermogen de tijd stil te zetten. In tegenstelling tot de mensen om hem heen, die zich verliezen in hun dagelijkse beslommeringen en heil zoeken in hedonisme, is Cesar iemand die zich afvraagt of de val van deze samenleving, die onvermijdelijk lijkt, nog te voorkomen is. Hij is een van de weinigen die zich verantwoordelijk voelt voor zijn persoonlijke rol in wat komen gaat, en ondanks alles durft te dromen over wat zou kunnen zijn.

Of je het nu kunt waarderen of niet – je kunt er niet onderuit dat deze film tot ieder kunstzinnig detail is uitgewerkt. Iedere scène is een schilderij – en vele zijn surrealistische schilderijen die de zaken net iets anders tonen dan ze daarnet nog leken te zijn. De prachtige vrouwen – Audrey Plaza, en met name Nathalie Emmanuel, bekend van haar rol als Missandei in Game of Thrones – maar ook de inspirerende decors en bizarre dialogen laten je een wereld beleven zoals je nog niet hebt meegemaakt. Karakters citeren Shakespeare en Marcus Aurelius alsof het een wedstrijd is, lopen armenzwaaiend de ruimte door voor dramatisch effect, alles is bombastisch en uitermate over the top.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/KpFHNzC-058X2xofemTBWZecXUc=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/bGkWHgz2hT30wGSslVCB753W.jpg?f=user_large


Toch is dat nergens overweldigend. Integendeel, deze film heeft een kalme, film noir-achtige manier van vertellen waarin de karakters langzaam maar zeker door laten schemeren hoe ze zich tot elkaar verhouden en wat hun al dan niet geheimzinnige achtergronden en intenties zijn. Zoals in film noir-films vertellen karakters via voice-overs hun deel van het verhaal, en deze klassieke presentatie, samen met de nadruk op één grote stad, doet in de verste verte nog wel een beetje denken aan Sin City. De karakters spreken niet alleen tot elkaar – maar ook direct tot het publiek. We worden namelijk aangesproken – uitgedaagd de confrontatie aan te gaan met wat ons wordt voorgeschoteld.


But if it’s our minds that can invent gods, and if from them flows such power, why can’t we apply that power directly?


Het heeft wel wat. De klassieke setting van een enorme stad – zoals, uiteraard, in het grote voorbeeld Metropolis uit 1927, en de vele andere werken die in navolging treden van het eeuwenoude verhaal van de Toren van Babel – wordt ook hier weer prachtig uitgebeeld, en sluit goed aan op het plot dat gaat over een architect die in conflict is met burgemeester van de stad.

Cesar Catalina, de architect gespeeld door Adam Driver, een acteur die ik steeds meer begin te waarderen (Hij is zo’n beetje het enige goede aan de nieuwe Star Wars-films, en The Last Duel was ook al zo mooi), staat tegenover Franklyn Cicero, de burgemeester gespeeld door Giancarlo Esposito, die we kennen van zijn rol in Breaking Bad. Cesar droomt zoals gezegd van een betere toekomst, van wat zou kunnen zijn, terwijl de burgemeester enkel winst en genot als waardevol weet te erkennen. Tussen hen in staat Julia Cicero, de dochter van de burgemeester gespeeld door Nathalie Emmanuel, die door Cesars droom geraakt wordt.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7_yJqiE6Zhz4_sOriQ1CTi3bxNU=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/Vj0ybYW6Jw3CIuXgAHjsHiip.jpg?f=user_large


Don’t let the now destroy the forever.


Andere figuren die meedingen om de macht zijn een oude bankier, een journalist, en een populistische volksmenner. Deze karakters staan symbool voor de sectoren en perspectieven in onze eigen wereld die ze vertegenwoordigen. Het is kunstenaars tegenover politici tegenover bankiers tegenover journalisten – wie vertegenwoordigt de werkelijke macht? Wie trekt er aan het laatste eind?

Het plot is uiterst simpel – laat je niets anders wijsmaken – maar het gaat hier niet om het plot. Waar het om gaat is dat er een statement gemaakt wordt over onze eigen wereld. Cesar, Cicero, Crassus – als de Romeinen waar ze naar vernoemd zijn vertegenwoordigen deze karakters de verschillende opvattingen die in onze samenleving met elkaar in conflict zijn. Het daagt ons uit hier onze eigen opvattingen op na te slaan. Wat vinden we hier eigenlijk van? Hoe zien wij onze toekomst voor ons? Staan we daar eigenlijk wel bij stil?


Together we’ll discover new paths which lead to the unknown road ahead of us.


Goed, het is een beetje zweverig hier en daar, dat is zo. Het is een beetje pretentieus, een beetje kijk-mij-nou-eens-interessant-doen. Allemaal waar. Maar is dat dan altijd alleen maar slecht? De film werd door een recensent vergeleken met The Tree of Life – ook al zo’n geweldige film waar de normies niets van snappen! Daar kan ik me wel in vinden, in die vergelijking. Want als zo’n film niets voor jou is, als dat “te moeilijk te begrijpen” is, en “zweverig gelul in de ruimte” – dan is dit ook niets voor jou. Daar kunnen we het over eens zijn. Dan moet je gewoon lekker Squid Game of Temptation Island blijven kijken. Ook leuk, I guess? Ik zou het niet weten. Maar ik weet wel dat we mensen die er een dergelijke smaak op nahouden niet hoeven te laten bepalen welke films het kijken waard zijn, en welke niet.

Een 4,8 op IMDB. Lege bioscoopstoelen. Is dit gerechtigheid? Is dit hoe het hoort te zijn? Of is hier iets niet helemaal in de haak?

Maar is dit dan de beste film ooit? Verre van. Het is niet eens de beste van het jaar. (Dat is Dune.) Maar het is wel een goede film. Het is een film die ons op prachtige beelden trakteert – een film die ons iets nieuws laat zien, iets waar niet iedereen op zit te wachten, en een film die de juiste vragen weet te stellen, op de juiste manier, en op het juiste moment.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/h29cqpaB7htRXka31b3xO6qKMA8=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/mv9lDSoX86fAxzem3Wb5PNau.jpg?f=user_large


It is the responsibility of leadership to work intelligently with what is given, and not waste time fantasizing about a world of flawless people and perfect choices.


Megalopolis is een film over het verstrijken van de tijd, en wat onze rol daarin is. De val van het Romeinse Rijk – was het hoogmoed? Was het stagnatie? Wat gebeurde daar eigenlijk? – wordt vergeleken met die van de Verenigde Staten die wij op dit moment meemaken. Wat is er met ons aan de hand, en hoe verhouden wij ons daartoe? Mogen wij meer verwachten van deze samenleving dan commercie en inhaligheid? Of is “Greed”, zoals een van de karakters Craccus citeert, “but a word jealous men inflict upon the ambitious”?

Megalopolis is een film die ons uitdaagt de confrontatie aan te gaan met de denkbeelden die wij over ons laten heersen. Een film die ons aanspoort op te houden bang te zijn voor de toekomst, bang te zijn voor de tijd – en die in plaats daarvan onverschrokken tegemoet te treden. De vraag wordt gesteld of wij het in ons hebben voorbij te gaan aan onze angst voor het onbekende. Voorbij aan de kleinzerige neiging om aan pietluttige, tijdelijke dingetjes vast te blijven klampen alsof ze ons zekerheid zouden kunnen bieden. Laat gaan. Kijk verder dan dat, en zie hoe het aan ons is om invloed te hebben op wat komen gaat – invloed te hebben op het verstrijken van de tijd.

Coppola heeft zijn keuze gemaakt. Nu wij nog.


★★★★☆


Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Filmanalyse en filosofie vind je op: overstorm.nl


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16:56
Oh jee, nav bovenstaande review ben ik kennelijk een normie, omdat ook ik The Tree of Life een pretentieuze kutfilm vind.

[ Voor 28% gewijzigd door P-Rock op 09-12-2024 19:26 ]


Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:40

AvK

Ready Set Go

P-Rock schreef op maandag 9 december 2024 @ 15:25:
Oh jee, nav bovenstaande review ben ik kennelijk een normie, omdat ook ik The Tree of Life een pretentieuze kutfilm vind.
Ach, trek het je niet aan.
Als iemand zo een grote lap tekst nodig heeft om uit te leggen dat een film wél goed is..... dan weet je het wel. :9

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
@Amerauder:

Toch jammer dat je terugvalt op persoonlijke duwtjes richting mensen die een "ingewikkelde film" niets vinden door er direct rakende uitspraken als "normies" en "Maar het is zo moeilijk te begrijpen" tegenover te zetten.

Dat je er na Joker 2 ook nog eens een politiek vraagstuk van wil maken drukt je nog wat verder een hoek in. Om het voorzichtig uit te drukken: het maakt je schrijven minder sympathiek.

Er is één reden waarom deze film quatsch is en dat is dezelfde als het verschil tussen The Matrix en The Matrix Resurrections (deel 4): in de uitvoering van iets wat een cool idee had kunnen zijn is het gewoon niet zo goed. Daarnaast is er een wauwelfestijn van gemaakt dat intelligent probeert te doen door terug te vallen op luiheid of eventueel drugsgebruik bij de schrijver van het script. Had het een mooie film kunnen zijn? Jazeker, maar het huidige werk faalt hier gewoon in zoals Resurrections het eerste deel ook niet kon benaderen door het gebrek aan een goed stukje filmmagie.

Dat Coppola een greep in het oude Rome heeft gedaan alsof het een bak met chocolaatjes bij de Jamin was maakt het niet direct briljant omdat je er zelf toevallig een afbeelding van Maria in ziet huilen en hiermee de verbinding kan waarnemen tussen Augustus en de discipelen van Jezus die 2024 jaar geleden al voorzagen dat chocolade ooit van paarse koeien zou komen.

Maar ik ben iemand die probeert om denkbeelden niet over zich te laten heersen. Nu de rest nog.

TL;DR: frankly, I don't give a beep, maar ik ben het dus niet met je eens en vind het niet heel vriendelijk dat je mensen zo stevig onder een trein probeert te schuiven. En dat mag je best zien als een metafoor omdat het anders waarschijnlijk bloederiger wordt dan de reacties die je lijkt uit te willen lokken.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Nu online
AvK schreef op maandag 9 december 2024 @ 15:31:
[...]


Ach, trek het je niet aan.
Als iemand zo een grote lap tekst nodig heeft om uit te leggen dat een film wél goed is..... dan weet je het wel. :9
Mja, als je de IMDb ratings bekijkt voor Megalopolis, dan zie je een flinke groep mensen die het niks vindt, maar ook een grote groep - bijna 10% - die de film een perfecte score geeft, dus enorm enthousiast over zal zijn.

Ofwel: het is een erg goede film, als het jouw smaak is. "Acquired taste" is dan geloof ik de engelse uitdrukking die er bij past. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • himlims_
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

himlims_

🐧 Linux HOoligan

Stukfruit schreef op maandag 9 december 2024 @ 16:39:
@Amerauder:
TL;DR: frankly, I don't give a beep, maar ik ben het dus niet met je eens en vind het niet heel vriendelijk dat je mensen zo stevig onder een trein probeert te schuiven. En dat mag je best zien als een metafoor omdat het anders waarschijnlijk bloederiger wordt dan de reacties die je lijkt uit te willen lokken.
is het nu een woke/dei film? (is oprecht een vraag [..] geen flame, dus ban me niet weer hierom)

[ Voor 7% gewijzigd door himlims_ op 09-12-2024 16:44 ]

⭐Game Profiles: 🕹️Steam - 🎮PSN - 🇪🇦 GoT_Hollandhards


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
himlims_ schreef op maandag 9 december 2024 @ 16:43:
[...]

is het nu een woke/dei film? (is oprecht een vraag [..] geen flame, dus ban me niet weer hierom)
Er zijn tegenwoordig meer dan genoeg "woke" films (en series) die belachelijk goed zijn dus dat is sowieso iets wat niet meer te gebruiken is om een film of serie af te schrijven, imho :) Watchmen (de serie), Get Out, enz.

Maar om terug te komen op de inhoud: Jon Voight (Trump-bewonderaar) en Shia LaBeouf (slaat volgens de betere roddelbronnen vriendinnen) hebben een rol, dus ik vermoed dat het niet per se een doel was ;)

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Amerauder
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 06-09 12:50
Stukfruit schreef op maandag 9 december 2024 @ 16:39:
@Amerauder:

I don't give a beep, maar ik ben het dus niet met je eens en vind het niet heel vriendelijk dat je mensen zo stevig onder een trein probeert te schuiven. En dat mag je best zien als een metafoor omdat het anders waarschijnlijk bloederiger wordt dan de reacties die je lijkt uit te willen lokken.
Nou ja, onder de bus. Dat valt toch wel mee!

Ik probeer gewoon aan te geven, smaken verschillen, en dit is inderdaad niet voor iedereen. Waarin zit hem dat verschil?

Sommigen vinden het vervelend dat een film niet alle vragen beantwoord en één en ander aan de verbeelding overlaat. Dat is nu eenmaal zo. Maar anderen vinden dat juist fijn, dus dat maakt de film niet per se slecht.

Dat mag toch best gezegd worden?

Hetzelfde geldt voor verwijzingen naar Rome en citaten van filosofen. De een smult ervan, de ander is er juist allergisch voor. Dat is dan toch veel duidelijker, als we het daar over hebben, in plaats van alleen maar “film goed” of “film slecht” te zeggen? Goed voor wie, dat is de vraag!

Heb je dan nog nooit iemand horen zeggen dat hij het vervelend vindt als een film hem laat nadenken? Of; niet leuk, “want ik begreep het niet”? Zulke mensen zijn er hoor!

En is normie nou echt zo’n heel verschrikkelijk scheldwoord? Is pretentieus, zoals de andere kant op wordt gezegd, niet minstens zo erg?

Filmanalyse en filosofie vind je op: overstorm.nl


Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • Elvhenk
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18:12

Elvhenk

/me hartje GO

Ik vind de term 'normie' op geen enkele manier neutraal.
Met die term ben je aan het one-uppen, want je stelt je per definitie boven diegene, boven de schapen, boven de plebs etc. Ik vind het inderdaad een heel stom woord, dat volgens mij altijd gebruikt wordt om mensen in de hoek van de onbenullen te zetten. Ik snap ook niet hoe je het tegenover het woord 'pretentieus' stelt, dat is heel iets anders.

Dus als iemand het woord 'normie' gebruikt, dan heb ik gelijk een waardeoordeel over die persoon. :X

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Amerauder schreef op maandag 9 december 2024 @ 17:48:
[...]

Nou ja, onder de bus. Dat valt toch wel mee!
Trein, mijn waarde Amerauder. Een trein :P
Ik probeer gewoon aan te geven, smaken verschillen, en dit is inderdaad niet voor iedereen. Waarin zit hem dat verschil?
Context :)
Sommigen vinden het vervelend dat een film niet alle vragen beantwoord en één en ander aan de verbeelding overlaat. Dat is nu eenmaal zo. Maar anderen vinden dat juist fijn, dus dat maakt de film niet per se slecht.

Dat mag toch best gezegd worden?
Tuurlijk! Maar binnen de gegeven context komt het enigszins denigrerend over. Vandaar de reactie.
Hetzelfde geldt voor verwijzingen naar Rome en citaten van filosofen. De een smult ervan, de ander is er juist allergisch voor. Dat is dan toch veel duidelijker, als we het daar over hebben, in plaats van alleen maar “film goed” of “film slecht” te zeggen? Goed voor wie, dat is de vraag!
Wellicht heb je mijn review niet gelezen? Ik hield het kort, maar je zou er ergens een spoor in kunnen vinden van zaken die in de film niet letterlijk omschreven worden terwijl het daar wel (deels) op lijkt te steunen. Ik zie die puzzelstukjes doorgaans echt wel, al schaam ik me er ook niet voor als dat niet zo is.

Maar nogmaals: al is het idee nog zo cool, zonder een goede uitvoering vind ik het niets. Dat is waar ik over val: je lijkt te denken dat mensen een film afkeuren op basis van de achterliggende ideeën en concepten terwijl, en ik spreek hier maar voor mezelf, het ook om het totaalplaatje kan gaan. Het is waarom ik tussen neus en lippen door stel dat de gedachte op zich (in Megalopolis) niet per se slecht zou hoeven zijn en daarom haal ik ook The Matrix aan als mooi voorbeeld. Deel 1 en 4 zijn gebaseerd op dezelfde concepten en toch is 4 niet erg goed te noemen.
Heb je dan nog nooit iemand horen zeggen dat hij het vervelend vindt als een film hem laat nadenken? Of; niet leuk, “want ik begreep het niet”? Zulke mensen zijn er hoor!
Dat geloof ik graag, maar imho ook een beetje binair gesteld.
En is normie nou echt zo’n heel verschrikkelijk scheldwoord? Is pretentieus, zoals de andere kant op wordt gezegd, niet minstens zo erg?
In de gegeven context (zie andere voorbeeld dat ik aanhaalde in m'n vorige reactie): yes. En zoals @Elvhenk aanhaalt slaat pretentieus doorgaans op iets anders dan normie. Het ene kun je toepassen op een film of script en het andere hangt doorgaans aan een persoon.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
P-Rock schreef op maandag 9 december 2024 @ 15:25:
Oh jee, nav bovenstaande review ben ik kennelijk een normie, omdat ook ik The Tree of Life een pretentieuze kutfilm vind.
Die heb ik al 100x proberen te kijken en steeds vrijwel meteen afgehaakt.

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Cirkus Columbia (2010)Cirkus Columbia (2010)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.2 | Genre: Comedy, Drama, Romance | Runtime: 113 min | MPAA: Not Rated
Cirkus Columbia is een Bosnische film die zich afspeelt op het moment dat de oorlog in voormalig-Joegoslavië in 1991 op het punt staat te beginnen.

Een gast die voor de communisten naar Duitsland is gevlucht, keert terug nu de communisten niet langer aan de macht zijn en eist zijn woning op, gaandeweg met Duitse Marken strooiend.

Het is een luchtige film over een beladen onderwerp. Velen vinden deze opzet mislukt, maar ik vond het eigenlijk wel redelijk geslaagd. Ok, het is niet de beste film allertijden en blijkbaar moet je No Man's Land kijken om te kunnen beamen dat dit inderdaad een slechte keuze was, maar ik heb me er wel mee vermaakt. Wellicht juist vanwege het luchtige karakter waarmee iets groots heel klein gemaakt wordt.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16:56
Amerauder schreef op maandag 9 december 2024 @ 17:48:
[...]


Nou ja, onder de bus. Dat valt toch wel mee!

Ik probeer gewoon aan te geven, smaken verschillen, en dit is inderdaad niet voor iedereen. Waarin zit hem dat verschil?

Sommigen vinden het vervelend dat een film niet alle vragen beantwoord en één en ander aan de verbeelding overlaat. Dat is nu eenmaal zo. Maar anderen vinden dat juist fijn, dus dat maakt de film niet per se slecht.

Dat mag toch best gezegd worden?

Hetzelfde geldt voor verwijzingen naar Rome en citaten van filosofen. De een smult ervan, de ander is er juist allergisch voor. Dat is dan toch veel duidelijker, als we het daar over hebben, in plaats van alleen maar “film goed” of “film slecht” te zeggen? Goed voor wie, dat is de vraag!

Heb je dan nog nooit iemand horen zeggen dat hij het vervelend vindt als een film hem laat nadenken? Of; niet leuk, “want ik begreep het niet”? Zulke mensen zijn er hoor!

En is normie nou echt zo’n heel verschrikkelijk scheldwoord? Is pretentieus, zoals de andere kant op wordt gezegd, niet minstens zo erg?
Het gaat met name over deze onzin:
De film werd door een recensent vergeleken met The Tree of Life – ook al zo’n geweldige film waar de normies niets van snappen! Daar kan ik me wel in vinden, in die vergelijking. Want als zo’n film niets voor jou is, als dat “te moeilijk te begrijpen” is, en “zweverig gelul in de ruimte” – dan is dit ook niets voor jou. Daar kunnen we het over eens zijn. Dan moet je gewoon lekker Squid Game of Temptation Island blijven kijken. Ook leuk, I guess? Ik zou het niet weten. Maar ik weet wel dat we mensen die er een dergelijke smaak op nahouden niet hoeven te laten bepalen welke films het kijken waard zijn, en welke niet.
Je scheert een hoop filmkijkers die deze film(s) niks vinden over één kam en pretendeert daarmee ook zelf een 'betere' smaak en denkvermogen te hebben. Want mensen die zowel The Tree of Life als Megalopolis niks vinden zijn simpele zielen die van simpel vermaak (Squid Game, Temptation Island) houden?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Haay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14:51
The School for Good and Evil (2022)The School for Good and Evil (2022)
Tweakers: 6.6 | IMDb: 5.9 | Genre: Action, Comedy, Drama | Runtime: 147 min | MPAA: PG-13
Twee vriendinnen, beiden buitenbeentjes in hun dorpje, komen terecht op een school voor Goed en Kwaad, gesymboliseerd door twee kastelen aan beide kanten van een kloof met een brug er tussen. Een school voor de helden en de slechterikken uit de sprookjes en sagen. Beide vriendinnen komen natuurlijk elk in een van de twee scholen, en dan ook nog omgekeerd aan wat ze zelf verwachtten. Het donkere meisje dat altijd werd gezien als heks blijkt een hart van goud te hebben en vol empathie te zitten. En het blonde meisje dat zichzelf als de prinses uit de sprookjes ziet blijkt toch wel te behoren in de school van het kwaad. Vaag verhaal verder, en de uitwerking is behoorlijk cliché. Meer een film voor m'n tienerdochter dan voor mij. Een zesje vind ik wel op z'n plaats.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.png6 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:40

AvK

Ready Set Go

.

[ Voor 99% gewijzigd door AvK op 09-12-2024 20:10 ]

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • AvK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 16:40

AvK

Ready Set Go

P-Rock schreef op maandag 9 december 2024 @ 19:35:
[...]


Het gaat met name over deze onzin:


[...]


Je scheert een hoop filmkijkers die deze film(s) niks vinden over één kam en pretendeert daarmee ook zelf een 'betere' smaak en denkvermogen te hebben. Want mensen die zowel The Tree of Life als Megalopolis niks vinden zijn simpele zielen die van simpel vermaak (Squid Game, Temptation Island) houden?
Zullen we het laten zitten? Hij heeft zijn hand overspeeld en waarschijnlijk wist hij dat vooraf ook al wel.
Soms heb ik de neiging ook om even de knuppel in het hoenderhok te gooien.

Alleen heb ik daar heeeeel veeel minder tekst voor nodig. 8)

AopenHX08 ZM400B Athlon64-X2-3800+ ArticFreezer64pro Asrock939Dual-Sata2 2x512MbDDR400 GigabyteR9700pro SBAudigy2 Inspire6700modded PCTVpro ADSL 6Mb/768 NEC2500a Pioneer105DVDrom iiyamaVMPro450 CanonIP4000 LogitechG5 200GbWD7200 80GbWD7200 WinXPhome


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Ik vind Megalopolis én Squid Game niets. Ben ik nu verdoemd tot eeuwige verbranding in de hel met een niet-werkend abonnement op Disney+? :p

Waar @P-Rock denk ik wel een gevoelige snaar raakt is (natuurlijk geheel imho) dat je reviews (@Amerauder) soms vooral uitwijden over wat je er op filosofisch gebied van vindt en het wordt gepresenteerd als onderdeel van een tekst die steeds over "we" spreekt.

Na je laatste review heb ik tevens alleen maar gelezen dat je mentaal geprikkeld werd terwijl ik nu niet weet wat die prikkeling bij jou heeft veroorzaakt. In essentie is het een kleurige en mooie omschrijving van wat je zag. Als je dan toch wil filosoferen, neem dan ook een voorschot door wat met de betreffende inhoud te doen ipv voornamelijk metaforen e.d. te omschrijven en jezelf hardop af te vragen waarom normies jouw niveau niet halen.

Dat is denk ik ook wel een beetje een onderdeel van dat wat reacties zoals de mijne triggert omdat het gericht lijkt te zijn op een groep lezers van een promotioneel magazine ipv de vraag van het leven die door iedereen in dit topic wel een keer is gesteld: "wtf moet ik vandaag weer opzetten om de dagelijkse maaltijd door te komen zonder herinnerd te worden aan het feit dat het bereiden, verorberen en opruimen van een rijstmaaltijd eigenlijk best saai is?"

Hoewel ik mezelf vast ook schuldig maak aan bovenstaande klacht. Zeker bij Megalopolis :p Maar wol is in ieder geval niet mijn uitgangspunt :)

Anyway, ik begin baldadig gedrag te vertonen door vermoeidheid, dus neem het sowieso met een bak vol zoute popcorn :+

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:12

franssie

Save the albatross

Echt mensen laat het, deze discussie voegt niets toe. Ik vond het leuk dat @Amerauder een novelle schreef over een film die ik nog moet en ga zien.
Films zijn persoonlijk, komen ook persoonlijk binnen. Wat is dan het nut om elkaar de maat te gaan nemen hoe je een review moet schrijven?

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • AcidBurn
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 16:59
Ik vond het een geweldig relaas over een film die - zoveel is inmiddels algemeen bekend - zeker niet voor iedereen zal zijn. Hij lijkt volledig in de film te verdrinken en erin op te gaan, prachtig om dat verwoord te zien worden. En dat hij zich dan geroepen voelt om er een compleet boekverslag over te schrijven ipv een simpele recensie, ik kan die moeite wel waarderen. Dan heb ik niet zoveel problemen om een paar onhandig gekozen woorden door de vingers te zien, want het was me wel duidelijk wat hij ermee bedoelde :)

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • P-Rock
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16:56
Ik heb geen enkel probleem met de recensie zelf, duidelijk veel werk in gestoken, maar hou het (voortaan) een beetje neutraal en ga mensen die de film niks vinden niet uitmaken voor dommeriken.

Er zijn ook filmfans die zowel van 2001: A Space Odyssey als Dude, Where's My Car? kunnen genieten.

[ Voor 21% gewijzigd door P-Rock op 09-12-2024 22:08 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Deruxian
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online

Deruxian

p4 2.8 1024mb, 6800 gt

Amerauder schreef op maandag 9 december 2024 @ 17:48:
[...]


Nou ja, onder de bus. Dat valt toch wel mee!

Ik probeer gewoon aan te geven, smaken verschillen, en dit is inderdaad niet voor iedereen. Waarin zit hem dat verschil?

Sommigen vinden het vervelend dat een film niet alle vragen beantwoord en één en ander aan de verbeelding overlaat. Dat is nu eenmaal zo. Maar anderen vinden dat juist fijn, dus dat maakt de film niet per se slecht.

Dat mag toch best gezegd worden?

Hetzelfde geldt voor verwijzingen naar Rome en citaten van filosofen. De een smult ervan, de ander is er juist allergisch voor. Dat is dan toch veel duidelijker, als we het daar over hebben, in plaats van alleen maar “film goed” of “film slecht” te zeggen? Goed voor wie, dat is de vraag!

Heb je dan nog nooit iemand horen zeggen dat hij het vervelend vindt als een film hem laat nadenken? Of; niet leuk, “want ik begreep het niet”? Zulke mensen zijn er hoor!

En is normie nou echt zo’n heel verschrikkelijk scheldwoord? Is pretentieus, zoals de andere kant op wordt gezegd, niet minstens zo erg?
Ik vind je review best leuk om te lezen, veel moeite in gestoken. Prikkelt mij om de film wellicht te bekijken. Maar ik zag een pretentieuze kutkrant hem 4/5 sterren gaf dus ik ga hem niet kijken!

Nee gekkigheid, ik denk dat de mensen vallen over het feit dat je de film wat omhoog duwt door anderen -ik denk onbewust- wat omlaag te duwen. Dat is jammer want je afgezien van dat maakt zo een review zeker dit topic de moeite waard.

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • josh-hill
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:11
Blue Ruin (2013)Blue Ruin (2013)
Tweakers: 8.2 | IMDb: 7.1 | Genre: Crime, Drama, Thriller | Runtime: 90 min | MPAA: R
Nadat @Dr. Strangelove een review over deze film gepost had, had ik me voorgenomen de blu-ray weer uit de kast te trekken.

Het heeft twee maanden geduurd, maar vandaag was het dan toch zover.

Het mooie aan een film als deze is dat ik alweer helemaal vergeten was hoe het verhaal verliep. Ik wist in feite alleen nog maar dat deze Blue Ruin heette en dat hij een leuke poster heeft. Haha.

Blue Ruin is een revenge thriller en die zijn vaak toch wel erg voorspelbaar. Maar niet Blue Ruin. De hoofdpersoon is ook totaal niet het standaard voorbeeld van een protagonist in zo'n verhaal, en dat maakt de film zeker bijzonder.

Ook is de film heerlijk rustig (je hoort soms zelfs de vogeltjes fluiten!), wat minstens zo opmerkelijk is.

Deze combinatie maakt het een heerlijke film om te kijken, al is ook dit niet de allerbeste film allertijden. Het einde vond ik bijvoorbeeld weer behoorlijk cliche. Maar goed, deze blu-ray hoeft in ieder geval niet op de "mag weg" stapel.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

jungletrain.net - 24/7 drum & bass radio


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:12

franssie

Save the albatross

Ik denk dat er ruimte is voor een 'review de reviewer' topic. :+
In essentie onnodig maar ik zie al een paar tweakers die dat kunnen openen.
Wie zich geroepen voelt ... doe het.

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 17:30

Vrijdag

De Zwarte

Is het dan een peer-review? :P

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • heuveltje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13:49

heuveltje

KoelkastFilosoof

Reptile (2023)Reptile (2023)
Tweakers: 7.3 | IMDb: 6.8 | Genre: Crime, Drama, Mystery | Runtime: 134 min | MPAA: R
In mijn tienerjaren was Alicia Silverstone een actrice die best indruk heeft gemaakt. Maar na batman en robin heb ik er eigenlijk niets meer van gezien.
Dus toen ik op netflix opeens een politie thriller met haar tegenkwam moest ik die toch even kijken.

Het goede nieuws, ze is nog steeds een babe :P en maakt ook het meeste van de bijrol die ze heeft. Maar het kon de film niet redden.

Del Toro speelt een detective die een moord onderzoekt. Probleem is dat ze verhaal wat redelijk interesant zou zijn voor een 45 minuten tv aflevering uitrekken tot ruim 2 uur !
Dus bijna 3 kwart van de scenes heeft geen direct invloed op het verhaal, of word eindeloos uitgerekt met starende mensen en dramatische muziek.
en op een of andere manier word het verhaal alsnog nog enigzins afgeraffeld.

Sommige films duren 3 uur, maar zijn om voor je het in de gaten hebt. Maar deze film is net het tegenovergestelde. Ik was er halverwege wel klaar mee, en zat alleen maar te wachten totdat het verhaal zich onderhand zou starten. Wat bijna een uur duurde, en daarna ook nooit echt vaart krijgt,


Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/5.5.png5.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

Heuveltjes CPU geschiedenis door de jaren heen : AMD 486dx4 100, Cyrix PR166+, Intel P233MMX, Intel Celeron 366Mhz, AMD K6-450, AMD duron 600, AMD Thunderbird 1200mhz, AMD Athlon 64 x2 5600, AMD Phenom X3 720, Intel i5 4460, AMD Ryzen 5 3600 5800x3d


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
* Stukfruit ziet wat you did there :$

Misschien was ik ook een beetje te hard. Neemt niet weg dat ik graag een uitverdieping zie hoor. Er zijn best veel films die voor zoiets een eigen topic verdienen (zonder reviewers te reviewen :P) en het is zonder twijfel een feit te noemen dat Joker 2 en Megalopolis in die categorie passen.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
Juror #2 (2024)Juror #2 (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.3 | Genre: Thriller | Runtime: 114 min | MPAA: PG-13
De nieuwste courtroomdrama van Clint Eastwood. Losjes gebaseerd op een verzameling van echte gebeurtenissen maar geen "true crime" omdat het verhaal verder complete fictie is. Hij viel op vanwege de vele bekende acteurs in een film die er qua promo redelijk routinematig uitzag. Nicholas Hoult, Toni Colette, J.K. Simmons, Kiefer Sutherland, Zoey Deutch, Lesli Bibb...

Gaat over het morele dilemma over het wegstoppen van een mogelijke moordenaar op basis van verleden ipv feiten. Ook wel bekend als het rechtssysteem in de VS, waar een jury op basis van feiten maar eigenlijk ook op gevoel komt beoordelen of je in aanmerking dient te komen voor een mooi oranje pakje.

Om de titel van dit topic er bij te halen: wat vond ik? Nouja, ik kreeg er weer het gevoel bij dat 20 jaar geleden ook ontstond wanneer de wekelijkse film op woensdag avond werd uitgezonden op RTL 4, dus in principe ben ik er niet heel positief over omdat been there, done that. You get the feeling and the t-shirt. Wat dat betreft heeft @Amerauder wel een beetje gelijk ;)

Enige reden om te kijken is het dilemma. Wat mij betreft is het daar bijna 2 uur te lang voor omdat het materiaal dat voorbijkomt om dit kracht mee bij te zetten op het einde na niet heel vernieuwend is.

Ik zou 'm alleen opzetten als je niets beters te doen hebt of moet kiezen uit deze of de honderdste herhaling van The Snowman. Dan kies je natuurlijk voor Juror #2.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/6.5.png6.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

[ Voor 3% gewijzigd door Stukfruit op 10-12-2024 07:54 ]

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Venom: The Last Dance (2024)Venom: The Last Dance (2024)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.2 | Genre: Action, Adventure, Sci-Fi | Runtime: 110 min | MPAA: PG-13
Gisteravond heb ik samen met mijn vrouw Venom: The Last Dance gekeken. We hadden natuurlijk de hoop dat dit derde en laatste deel net zo goed zou zijn als de vorige twee delen, maar helaas bleek dat niet het geval te zijn. Het voelde meer als een goedkope productie, bijna alsof het een budgetfilm was. Lijkt wel alsof ze te snel dit derde deel wouden uitbrengen en er niet voldoende tijd voor hebben genomen, want de scenes zien er goedkoop en rommelig uit. Wat de algehele kwaliteit van de film flink naar beneden haalde, mijn concentratie vloog er ook al snel uit en ik heb de film met veel moeite afgekeken.

Wat betreft het verhaal: Het plot lijkt wel de nodige potentie te hebben, maar de uitvoering laat te wensen over. Venom en Eddie zitten in een situatie die ze niet kunnen ontsnappen, maar in plaats van spannende wendingen, voelt het vaak allemaal een beetje geforceerd aan. Er is weinig diepgang in de karakters en sommige momenten die dramatisch zouden moeten zijn, komen niet echt over. Het lijkt alsof de makers niet volledig de juiste toon konden vinden, wat het verhaal wat vlak en onsamenhangend maakt. Er zit wel weer een voldoende dosis aan humor in zoals we gewend zijn van de vorige films!

spoiler:
- De scene met het paard was zeker een van de mooiere scenes; Four legs are better than one. How fast do you think you can get that thing to go? Without killing it. Only one way to find out..

- Kleine teleurstelling voor mij was dat de film aangekondigd was als laatste Venom film, maar dit is het uiteindelijk niet.

- Hoe de fuck is Knull ontsnapt nu Venom dood is gegaan en Eddy nog leeft? Want de Codex is vernietigd op het moment dat een van hun doodging en de monsters hebben niet de kans gekregen om de codex mee te nemen naar Knull?


Voor wie de film nog niet gezien heeft, wil ik eerlijk zeggen dat ik persoonlijk vind dat dit absoluut geen film is die je in de bioscoop zou moeten kijken. Het mist simpelweg de kwaliteit die een film op het grote scherm zou moeten hebben. Het voelt meer als iets dat je thuis op de bank kunt opzetten voor een rustige avond, want de film heeft niet de impact, de spanning of de visuele pracht die we van een echte bioscoopervaring verwachten. Het is echt geen hoogstandje en komt gewoon niet in de buurt van wat je zou hopen van een derde deel in een serie als Venom. Het is een film die je meer voor de snelle entertainment kijkt, maar zonder enige verwachtingen van iets bijzonders. Terwijl de vorige delen wel die magie hadden, vind het persoonlijk een gemiste kans want ben al sinds de stripverhalen een beetje fan van Venom!
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/4.png4 / 10
Genereer je eigen UBB code review

[ Voor 3% gewijzigd door G_Dragon op 10-12-2024 08:13 ]

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
@G_Dragon:

spoiler:

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Zal het eens gaan doorlezen, ben benieuwd of daar de verklaring staat :D

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stukfruit
  • Registratie: Oktober 2007
  • Niet online
G_Dragon schreef op dinsdag 10 december 2024 @ 08:20:
[...]

Zal het eens gaan doorlezen, ben benieuwd of daar de verklaring staat :D
Ik linkte er vooral naar omdat je volgens mij de stille K was vergeten :p

Of er antwoorden in staan? Geen idee. Met de films van Sony heeft het sowieso weinig zin om daar in te duiken.

Dat zit wel Schnorr.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • G_Dragon
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 16:15

G_Dragon

Whatever you do, do it well.

Stukfruit schreef op dinsdag 10 december 2024 @ 08:28:
[...]


Ik linkte er vooral naar omdat je volgens mij de stille K was vergeten :p

Of er antwoorden in staan? Geen idee. Met de films van Sony heeft het sowieso weinig zin om daar in te duiken.
Ja ik zag het inderdaad, direct aangepast zodat het weer klopt! _/-\o_

Onze Pokémonkaarten portfolio | Nintendo Switch / Xbox Series X|S / Playstation 5
" Power comes in response to a need, not a desire. You have to create that need.” | Akira Toriyama †


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Superkiwi
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 17:38

Superkiwi

Hoi doei

P-Rock schreef op maandag 9 december 2024 @ 22:01:
Er zijn ook filmfans die zowel van 2001: A Space Odyssey als Dude, Where's My Car? kunnen genieten.
Chester: "Dude!
Hal: "I am putting myself to the fullest possible use, which is all I think that any conscious entity can ever hope to do."
Jesse: "Sweet!"

"The Sword of Destiny has two edges. You are one of them"

Pagina: 1 ... 253 ... 280 Laatste

Let op:
Gebruik bij het schrijven van een review de nieuwe UBB-generator (zoeken op basis van IMDB-nummer) van Webgnome, zo blijft het topic netjes en overzichtelijk.
Dit topic is voor het delen van (grotendeels) spoilerloze recensies. Een post met enkele regeltjes tussen spoiler tags is acceptabel. Een post die voor de helft (of meer) "zwart" is, niet. Alles ertussen is een grijs gebied dat men het liefst vermijdt dus hou "enkele regeltjes in spoilertags" als sociaal maximum aan. Als je in-depth over een film wil discussiëren waarbij spoilers onvermijdelijk zijn, open dan een apart topic specifiek voor die film.