enchion schreef op zaterdag 05 maart 2016 @ 12:26:
[...]
Missschien hier anders een Gentleman`s Agreement maken (misschien ook in de topicwarning), om vooral
niet te reageren als het over je top 3 lievelingsfilms gaat.
En alleen te reageren wanneer de discussie vraagt "Wat is je lievelingsfilm", en daar vervolgens 1malig in 1 reactie een kleine (volstrekt onterechte) motivatie bij te zetten.
Onterecht omdat je er met een verliefde/subjectieve bril naar kijkt, want dat is altijd zo en ook bij iedereen.

Volgens mij zit het probleem er meer in dat velen altijd andermans mening lijken te moeten "corrigeren". Alsof een negatieve recensie altijd moet worden uitgebalanceerd met een weerwoord of zo. Aan de ene kant is dat prima, want door te discussiëren kunnen beide (en mede-lezers) nieuwe inzichten krijgen. Maar vaak is het niet veel meer dan:
Persoon 1: "Ik vond het niks!"
Persoon 2: "Ik vond het juist super! Je bekijkt het verkeerd!"
Daar komt niemand echt verder mee; het is niet meer dan een reflex.
De oplossing: In principe
niet reageren op andermans review, tenzij je komt met weloverwogen argumenten die echt waarde en inzichten toevoegen aan dit topic. Domweg een mening tegenover een andere zetten heeft niet zoveel zin. En even terugkijken in het topic kan ook helpen, want veel discussies worden telkens opnieuw gehouden (Deadpool, Mad Max, The Revenant, Birdman). In de meeste gevallen zouden we volgens mij moeten kiezen voor "agree to disagree", in plaats van in de verdediging te schieten.