Ik had ook graag een uncorrectable gezien. Dan weten we zeker dat die counter
werkt. Ik zal er straks proberen een uit te lokken (kabel loshalen etc).
ArChie schreef op zondag 12 juni 2016 @ 10:39:
[...]
Aangezien we hier op Tweakers zitten en Ziggo/UPC en/of Compal er kennelijk een zooitje van maakt met het tonen van de juiste informatie op de status pagina van het modem waardoor het noodzakelijk wordt voor de gebruikers om onder de motorkap te kijken: Leg uit hoe je deze informatie uit het Compal modem haalt. Welke calls gebruik je daarvoor en welke hulpmiddelen heb je daarvoor nodig.
Ik heb geen speciale toegang tot het modem. Ik zou graag SNMP toegang hebben
alleen dat zit dicht.
Deze calls kan je gewoon zien in de browser. Daarna heb ik met een proxy/request
editor wat andere getallen geprobeerd. Zo kwam ik uit bij 'fun': 10, 11, 12, 13.
IIRC heb ik één van die getallen zelf ingevuld.

En ik weet dat de signaal kant bij mij uitvoerig is uitgezocht, 2-3 keer een buitenmonteur op visite gehad...
Aan zo'n monteur heb je helaas niet zo veel als ze niet begrijpen waar het over gaat en de spullen niet hebben om dat inzichtelijk te maken. Ze blijven meestal steken bij het uitlezen van de signaal sterkte en een eventuele controle meting op kabelbreuken. Corrupte data packets (Correctables/Uncorrectables/RS), communicatie verstoringen met de CMTS (T error waarden), DOCSIS (delen signaal/logging), het zegt ze niet zoveel.
Mijn ervaring met de monteurs verschilt heel erg. Met de derde monteur heb ik
een erg goede ervaring. Die was ook moderner (c.f. het niet accepteren van de
digitale techniek). Het hiel ook mee dat het ondertussen duidelijk dat het niet
in het AOP zat.
Er wordt eigenlijk altijd naar het DOCSIS signaal gekeken met zo'n meter. Daarna
kan er ook informatie vanuit de CMTS bekeken worden. Ik heb de error rates (upstream)
van mijn modem t.o.v. de rest van mijn straat gezien.
De hulpmiddelen zijn er dus. Ik denk dat het onbekendheid/onervarenheid is bij
de monteurs.
[...]
Ik heb gisteren uiteraard nog wat onderzoek gedaan naar het gebruik van Pre en Post RS waarden bij andere modems en overal zie je dat het gaat om error waarden aangezien het een gebruikt wordt om iets af te kunnen leiden over de signaal kwaliteit die foutlloos moet zijn. De Post RS error waarde is precies zoals de naam aangeeft het aantal fouten dat overblijft na Reed Solomon error correctie, ofwel de Uncorrectables, en dus een goede graadmeter voor signaal problemen als die waarden blijven oplopen. En de Pre RS error waarde worden zoals de naam al aangeeft gebruikt om de corrupte packets aan te duiden voordat die aan Reed Solomon error correctie worden aangeboden voor een correctie poging, ofwel de correctables en uncorrectables samen. Geen enkele status dump die ik gevonden had toonde aan de gebruiker het aantal "unerrored" of "good" packets. Het is dan ook nietszeggende informatie. Waarom Ziggo/UPC/Compal er zo'n zooitje van maken is mij niet duidelijk. Misschien hebben ze iets te verbergen!?
De terminologie is verschrikkelijk bij het Compal modem

. De web interface is
duidelijk voor consumenten gemaakt.
Aan de netwerk kant is het beter gedefinieerd. In de DOCSIS standaard zijn
berichten gedefinieerd. In de standaard vond ik zowel de betekenis [1, pg.123]
als de SNMP oid's/MIB's [2, bij docsIf3CmtsCmUsStatusCorrecteds] voor erorr
correction.
@Wopper: Met SNMP zou multivendor monitoring van modems erg makkelijk zijn.
Staat dus dicht

.
[
Voor 3% gewijzigd door
ANdrode op 12-06-2016 11:52
. Reden: tags ]