Ook maar even een korte update
Ik scheer me al langer nat met scheerschuim en het Gilette (cartridge) systeem omdat elektrisch mij gewoon niet bevalt. Zowel Braun als Philips geprobeerd maar het duurt mij gewoon te lang en echt glad wordt het nooit. Zeker niet als je je niet elke dag scheert, voor het gevoel is nat gewoon sneller.
Toevallig zag ik vorig jaar dit topic voorbij komen en dacht ik waarom zou ik me "scheel" betalen aan cartridges, laat ik eens een DE krabber proberen.
Begin november een setje gekocht met een Edwin Jagger DE86, Tabac zeep en after-shave i.c.m. Voshkod mesjes. (Ben wel een NL he

)
Ik moet zeggen dat het gewoon prima bevalt en het resultaat is echt strak. Voor het gevoel duurt het ook niet langer dan Gilette of electrisch. (in werkelijkheid zal het iets langer duren, zeker met 3 passes)
Vandaag eens een andere krabber geprobeerd, een Muhle R41, deze voelt inderdaad wat agressiever en lijkt ook strakker te scheren. Om het eerlijk te houden ook met een Voshkod mesje en ook 3 passes.