Card Nox schreef op donderdag 25 september 2025 @ 13:23:
@
Freshouttheoven, bedankt voor je reactie. Ik heb me in de tussentijd alweer wat meer ingelezen in de Napolitaansestijl vs NewYork stijl. De kinderen vinden NY stijl lekkerder (dus minder hoge temps nodig) maar ik vind Napolitaans ook wel lekker op z'n tijd of als lekkere snack als ik 's avonds nog honger heb.
Onze oven heeft onder-boven warmte tot 250c, dit is van voldoende voor NY maar niet voldoende voor de Napolitaanse stijl wat ik zo lees. Ik zie wel dat een pizza staal/steel zo'n €60 a €80 kost, dat vind ik nog best wat, wat de sprong naar een dedicated over aantrekkelijker maakt.
EDIT:
hier eentje voor 32 euro
Kan ik met zo'n steel ook makkelijk 2 a 3 pizza's achter elkaar maken of moet ik dan tijd laten om het weer op te warmen?
Dit rijmt niet met;
Onze grootste ergenis is dat de huidige pizza's in het midden vaak wat soft zijn (door het vocht?) en ze zijn (natuurlijk) niet zo lekker krokant als bij een goede pizzeria.
Een Napiltaansestijl pizza is per definitie zacht in het midden, waarbij je de slice moet opvouwen om 'm fatsoenlijk te kunnen eten.
Je kunt ook een zachtere pizza bakken in een thuisoven, je zult geen leopard spots krijgen maar wel een zachtere textuur die richting Napolitaansestijl gaat.
Kwestie van de baktijd aanpassen.
NY stijl met jouw oven: 3-4 minuten voorbakken met alleen saus en afbakken totdat de mozzarella gesmolten is en begint te bubbelen.
Zachtere pizza; 2-3 minuten voorbakken en afbakken totdat de mozzarella gesmolten is en begint te bubbelen.
Hier heb je een baking steel van 6 mm dik en 40 x 30 wat praktischer is zoals
Stin00 al aangaf, voor € 43. Hou er rekening mee dat je deze eerst in dient te branden met olie door een zeer dun laagje olie over het oppervlakte te smeren, en erna alles zo goed mogelijk er weer af vegen met keukenpapier. En dit proces minimaal nog een keer herhalen. De steel zal op een gegeven moment vliegroest ontwikkelen, dit is niet schadelijk voor de gezondheid. Je kunt hiermee goede resultaten behalen, zelf bak ik ook regelmatig op een baking steel.
Je kunt twee pizza's achterelkaar bakken, daarna heeft de baking steel even tijd nodig om weer warmte op te nemen om een pizza te bakken met vergelijkbare textuur. Dit is in een dedicated pizza oven btw niet anders.
Verder zou ik een aluminium pizza schep kopen en
semola gebruiken wanneer je met kant-en-klare bollen gaat werken. De AH verkoopt ook ingevroren
pizzadeeg, waarschijnlijk enkel bij de grotere filialen.
[
Voor 3% gewijzigd door
Freshouttheoven op 26-09-2025 11:10
]