Thanks,Melniek schreef op maandag 05 oktober 2015 @ 21:35:
Wij zijn net ingestapt in een nieuwbouwproject. Kavel is groter, woonoppervlak vergelijkbaar. Ter indicatie de bedragen die wij hebben gebudgetteerd:
[...]
Budget van de tuin is waarschijnlijk niet genoeg. We moeten ook parkeerplaatsen op eigen grond realiseren.
Vloer en muren zal wel uitkomen verwacht ik. Let ook op dat de meeste nieuwe woningen standaard met vloerverwarming opgeleverd worden. Laminaat en vloerbedekking zijn dan minder geschikt. Voor optimaal resultaat kom je uit bij pvc, wat over het algemeen wat duurder is dan laminaat.
Badkamer zijn wij uiteindelijk op 4.500 uitgekomen en de keuken op 12.500, inclusief vervallen standaardkeuken.
Reken er ook op dat het snel kan gaan met de extra opties. Loze leiding hier, kabeltje daar. Kraantje buiten, toch maar een andere deur.
Tja keuken en badkamer is zo persoonlijk en zo duur te maken als je wilt.
On initiële idee is om zoveel mogelijk uit eigen zak te betalen. Met 30k komen we een heel eind.
We verwachten over 5-6 jaar toch wel wat overwaarde te hebben, Misschien dat we een klein deel van bv keuken/badkamer etc mee financieren mocht het niet in het budget passen..
Tuin is ook niet belangrijk, Terrastegels van 20-25 euro p/m2 is prima naar onze smaak. voor 40m2 ben je dan 1000 euro kwijt.
Schutting ook iets van 2000 euro en een paar plantjes kunnen er ook wel vanaf.
Ruwe schatting dat ik makkelijk onder de 4k kan blijven.
Idem met vloeren en muren en gordijnen, Boven op de slaapkamers en zeker de zolder mag het echt wel mindere kwaliteit zijn..
Laminaat van 5 euro p/m2 op de zolder is geen enkel probleem.
Gordijnen en evt rolgordijnen kunnen ook prima een prijsklasse lager.
In de ruimtes waar het meest geleefd word (BG) wil ik wel alles naar mijn smaak en wil ik wel wat geld tegen aan gooien.
Maar die 20 minuten per dag dat ik"wakker" boven ben stoor ik me niet aan wat mindere gordijnen.
Vloer moet wel redelijke kwaliteit zijn, Een goede vloerbedekking kost ongeveer 40 euro p/m2.