[Feedback] Best Buy Guide systemen

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste
Acties:
  • 229.809 views

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 637396

Ik speel CS met 300fps. Dan is het een vrij luide whine.
Hoe minder ik de fps zet, hoe minder whine.
Maar het is niet de bedoeling dat ik op 30fps speel :D

Hoe kan ik weten of het de voeding of grafische kaart is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SmokingCrop
  • Registratie: Januari 2012
  • Niet online
Anoniem: 637396 schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 11:59:
Ik speel CS met 300fps. Dan is het een vrij luide whine.
Hoe minder ik de fps zet, hoe minder whine.
Maar het is niet de bedoeling dat ik op 30fps speel :D

Hoe kan ik weten of het de voeding of grafische kaart is?
Um, zijpaneel open doen, game draaien zodat hij coil whine maakt en je oor tegen voeding & grafische kaart zetten :P

Je zou met bv RivaTuner Statistics Server die met MSI afterburner meekomt een limiet op de FPS kunnen stellen zodat je bv max 120 fps doet ofzo. (Zou enkel voor Nvidia werken blijkbaar?)
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/hihbD7HLce399hHNmeVQlAw5/full.png

[ Voor 25% gewijzigd door SmokingCrop op 23-12-2014 12:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Iferius
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 14-03 08:49
Iferius schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 10:19:
Ik weet niet of dit de juiste locatie is, aangezien het een particulier probleem is en geen algemeen probleem.

Ik heb het mainstream-gamesysteem van de BBG van november gekocht, aangevuld met een oude ODD. Het resultaat was echter teleurstellend. Als ik de pc aanzet, bewegen de ventilatoren kort, en dan stopt alles weer. Om het probleem te localiseren heb ik zo veel mogelijk componenten gestript en vervangen; met alleen voeding, moederbord, geheugen en processor doet het nog steeds voor. Het geheugen en de voeding heb ik in mijn oude pc getest. Ik heb een moederbordspeaker geplaatst, maar hoor geen beep code. Heeft iemand enig idee waar het probleem kan liggen?
MK1998NL schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 10:21:
Ben je zeker dat je de 4+4 CPU kabel hebt gebruikt voor de CPU, en niet de 6+2? Kan geen kwaad voor de PC, maar hij werkt alleen niet.
Daar ben ik zeker van. Ik had die fout namelijk al gespot en gecorrigeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ferdysantoo
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20-04-2024
*knip* Voor advies zelf graag een nieuw topic openen.

[ Voor 94% gewijzigd door br00ky op 23-12-2014 13:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

*knip* Niet op hijackes reageren graag. Topicreport will do the trick.
Iferius schreef op zaterdag 20 december 2014 @ 20:12:
[...]
[...]
Daar ben ik zeker van. Ik had die fout namelijk al gespot en gecorrigeerd.
De laatste keer dat ik dat heb gehad, was de voeding DOA. Maar met een andere voeding werkt het ook niet zeg je?

Je hebt een MSI B85-G43 Gaming? Kijk eens even de biosversie na, misschien heb je eentje gekregen zonder de bepaalde biosversie die een Haswell Refresh CPU ondersteund.

[ Voor 54% gewijzigd door br00ky op 23-12-2014 13:36 ]

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 90101

Hoi,

Heb de best buy van november : Mainstream-gamesysteem, in elkaar gestoken.
Hoe kan ik de bios nou flashen want hij gaat direct weer uit ?
Mis ik iets ? Ik ben niet echt een technieker, maar alles zit volgens mij wel goed in elkaar.

grtz

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • timicool
  • Registratie: September 2013
  • Niet online

timicool

#Skylake FTW

(overleden)
Dit is een reactie op de best build guild van Januari 2015.

Waarom hebben ze in het high end game systeem 2 keer een GTX 970 gestopt?

Dit is volgens mij voor eigenlijk elke game een vrij zware overkill...

Ook heb ik van veel mensen gehoord dat via SLI en Cross fire X er vaak een "lek" in de performance ontstaat waarbij beide kaarten bvb nog maar op 70% presteren...

Is het dan niet veel efficienter om voor een GTX 980 te gaan en eventueel nog te kijken naar een beter ram setje?

groetjes,

Tim

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Als je 'slechts' op 1920x1080 speelt heb je inderdaad niet al teveel aan het high-end systeem, ga dan voor de mainstream ;)
Echter zelfs op die resolutie bij maximale settings kom je nu al soms tekort met 1x 970, laat staan over een paar jaar (er van uitgaande dat je niet elk jaar een nieuwe videokaart koopt).
Bij de aanbevolen randapparatuur staat ook een scherm met 4k resolutie, daarvoor is dit systeem dus eigenlijk bedoeld.
Er zijn dus 2 mogelijkheden: je speelt op een erg hoge resulotie (4k / multi-monitor), of je wilt er lang mee doen zonder te upgraden (ondanks dat je dan op dit moment eigenlijk teveel uitgeeft).

SLI en CFx geven bij de meeste nieuwe games gewoon 90-100% schaling, mocht er een game zijn die niet goed schaalt is dat vaak in korte tijd opgelost met nieuwe drivers.

Een enkele 980 is ook niet zo heel veel sneller dan een 970 dat ie het extra geld waard is.

Beter ram heb je voor een game systeem niets aan, daaar hoef je niet meer uit te geven.

[ Voor 5% gewijzigd door mitsumark op 07-01-2015 19:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • timicool
  • Registratie: September 2013
  • Niet online

timicool

#Skylake FTW

(overleden)
Oke maar als je in meer dan 1920x1080 wil gaan gamen kan je toch beter voor een radeon R9 290x of radeon R9 290x 5 gaan?

Die blijken single card heel goed te performen op dit gebied.
Verder ben ik meestal wel iemand die zijn videokaart eens in de 1 a 2 jaar vervangt ja.
Zodra de eerste games niet meer op medium gaan word het tijd voor een nieuwe, hierbij heb ik gewoon een mooie 1920x1080 27 inch monitor dus ik denk dat de GTX 970 single card zeker genoeg is voor mij als ik zo'n systeem zou bouwen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Valt wel mee, de AMD kaarten zijn op hogere resoluties inderdaad wel meer bang for buck.
De 295x2 is overigens ook crossfire, maar dan op 1 kaart.

http://www.techpowerup.co...GTX_980_G1_Gaming/29.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gast1981
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 15:40

Gast1981

room with a moose!

Even wat comments m.b.t. het BBG instapsysteem van Januari 2015. Ik neig er namelijk naar om die set voor m'n schoonouders aan te schaffen, maar wil even de puntjes op de i zetten en check dubbelcheck doen, dus daarom rechtstreeks in deze topic (als dat mag).

Er staat als hdd de 'Crucial M500 120GB' genoemd, maar deze linkt door naar de MX100 128GB (zoals die in de BBG Nov-14). Is er een foutje ingeslopen, of is er expliciet weer teruggegrepen naar de oudere M500? Het zal uiteindelijk elkaar niet veel schelen denk ik (?).

En de CPU, vergeleken met Nov-14 een kleine upgrade, maar wel tegen 40% hogere prijs. Als ik de benchmarks online bekijk is het prijsverschil niet bepaald navenant aan de prestaties. Of mis ik hier iets? En, is dan voor dezelfde prijs niet de snellere G3420 een betere optie? (of 10 euro erbij voor de G3528?)


verhuisd naar een betere plek: [BBG] Instap- en Basissysteem januari 2015 specifiek voor de instap/budget BBG van deze maand ;)

[ Voor 8% gewijzigd door Gast1981 op 22-01-2015 13:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Laurens Kata
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 11-05 19:39
Er is onderzoek gedaan naar bandbreedte van de 970s en die blijkt boven 3GB VRAM usage, zeer snel te verslechten.
http://www.lazygamer.net/...us-memory-allocation-bug/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • thefox154
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 13-05 21:21
Link in de startpost naar de BB systemen werkt niet meer... }:O

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dutchredgaming
  • Registratie: September 2014
  • Laatst online: 12-05 15:42

Dutchredgaming

ICT Beheerder

Misschien Streaming (met games) Desktop BBG?

Review QNAP TS-230 NAS


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KopjeThee
  • Registratie: Maart 2005
  • Niet online
Ik weet niet of deze reactie hier op zijn plaats is, maar het valt me op dat het merendeel van de topics in Desktop aankoop advies gaat over game PC's. Misschien is het verstandig hier iets mee te doen in de BBG's.

Ik telde in het eerste scherm met topics al 68 game PC topics. Met als meest voorkomende maximum bedragen in de titel: 600: 8x, 700: 4x, 800: 13x, 900: 10x, 1000:7x. 1500: 4x.

In de laatste BBG ( reviews: Desktop Best Buy Guide: mei 2015 ) staat alleen een game PC van 1600 euro.

Misschien is het mogelijk om in de BBG standaard meerdere game PC's op te nemen? Misschien van 600 en 900 euro. Dat zou al heel veel mensen (ongeveer) bedienen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Dat komt omdat de BBG van maart voor de game systemen nog up to date is, daar is geen (grote) wijziging nodig.
reviews: Desktop Best Buy Guide: maart 2015

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KopjeThee
  • Registratie: Maart 2005
  • Niet online
mitsumark schreef op woensdag 27 mei 2015 @ 15:38:
Dat komt omdat de BBG van maart voor de game systemen nog up to date is, daar is geen (grote) wijziging nodig.
reviews: Desktop Best Buy Guide: maart 2015
OK, duidelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • uNoTopia
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 17:15
mitsumark schreef op woensdag 27 mei 2015 @ 15:38:
Dat komt omdat de BBG van maart voor de game systemen nog up to date is, daar is geen (grote) wijziging nodig.
reviews: Desktop Best Buy Guide: maart 2015
Zou het geen goed idee zijn om bij elke BBG hier even kort op terug te komen en eventuele (kleine) wijzigingen mee te nemen? Dezelfde systemen in elke BBG!

"In de BBG van <datum> hebben we <type systeem> besproken. Een dergelijk systeem is nog steeds up to date. Wil je echter toch het nieuwste van het nieuwste zou je overwegen om <component> te vervangen voor <component>, die sinds de vorige BBG is gelanceerd is/aanzienlijk goedkoper is/leverbaar is geworden. Verder raden we hetzelfde systeem aan."

Zo hoef je alleen de meest recente BBG te raadplegen en zie je meteen dat het systeem up to date is. Als je nu naar een oudere BBG moet om het systeem dat je wilt bouwen te bekijken is het voor velen misschien onduidelijk of het nog wel up-to-date is of dat er misschien wat kleine wijzigingen zijn die je systeem net dat beetje extra kan geven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tjallo
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 14-05 08:46
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 180,10€ 180,10
1ASRock B85M Pro4€ 64,95€ 64,95
1MSI Radeon R9 280 Gaming 3G€ 217,50€ 217,50
1Seagate Desktop HDD ST1000DM003, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Sharkoon VG4-W Rood€ 30,95€ 30,95
1Kingston HyperX Fury red HX318C10FR/8€ 51,10€ 51,10
1Samsung SH-224DB Zwart€ 12,20€ 12,20
1Corsair VS550 80plus€ 49,80€ 49,80
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 654,55


Is dit een goede pc voor max €650??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MK_
  • Registratie: November 2013
  • Niet online

MK_

Sneller dan het licht :)

tjallo schreef op zaterdag 04 juli 2015 @ 18:59:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 180,10€ 180,10
1ASRock B85M Pro4€ 64,95€ 64,95
1MSI Radeon R9 280 Gaming 3G€ 217,50€ 217,50
1Seagate Desktop HDD ST1000DM003, 1TB€ 47,95€ 47,95
1Sharkoon VG4-W Rood€ 30,95€ 30,95
1Kingston HyperX Fury red HX318C10FR/8€ 51,10€ 51,10
1Samsung SH-224DB Zwart€ 12,20€ 12,20
1Corsair VS550 80plus€ 49,80€ 49,80
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 654,55


Is dit een goede pc voor max €650??
Ik zou dit posten in het Desktop Aankoopadvies :)

12x SunPower X21-350-BLK @ Solar Edge SE3680H (4200Wp) | Dell Inspiron 15 7559 | OnePlus 9 Pro Stellar Black 12/256GB | Xbox Series X | LPG powered


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tjallo
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 14-05 08:46

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KopjeThee
  • Registratie: Maart 2005
  • Niet online
In het DAA beleid staat een vragenlijst die beantwoord moet worden. Die komt ook automatisch in beeld als je een topic opent. Dat is erg nuttig.

Ik vraag me af of het verstandig is om een extra vraag op te nemen: Welke BBG komt het dichtst in de buurt van je wensen? Waarom voldoet deze niet?

Volgens mij hoeven dan 9/10 "Ik wil een Game PC" topics niet eens geopend te worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flipkipse
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-03 15:13

flipkipse

Google it

De link naar de laatste BBG in de openings post is dood

Certified Google Teacher.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lockonstratos
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 18-01-2023
Hoi,had al een vraag gepost on the BBG Juli knip, voor persoonlijk advies kan je een eigen topic openen. Dit topic is slechts voor feedback op de BBG's.

[ Voor 80% gewijzigd door br00ky op 27-07-2015 23:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Echt het juiste topic is dit niet, dus ik raad je aan een nieuw topic te maken in het DAA (lees gelijk even het beleid).

Of je die 200 euro 'goed' kunt besteden hangt af van wat je verder met je systeem gaat doen en wat je verwacht.
Je kunt de 200 in je zak houden om daarmee over 2 jaar je videokaart te upgraden.
Je kunt het ook steken in een overklokbare i5 of een (niet) overklokbare i7(/xeon), incl een Z97 moederbord, om een iets stevigere basis te hebben die langer meegaat.
Een betere processor koeler is ook geen luxe, zeker niet met overklokken.
Tevens kun je het uitgeven aan randapparatuur zoals bv een mooier scherm, een grotere SSD of een 'betere' voeding.
Meer dan 400 euro zou ik niet uitgeven aan een videokaart, of je daarvoor beter af bent met een 970 of 290X of 390 hangt af van de spellen en settings.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lockonstratos
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 18-01-2023
@mitsumark, sorry voor het verkeerd plaatsen van mijn bericht. Ik zal even een nieuwe topic aanmaken dank ;)

  • Breezyscouting
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 23-03-2021
Ik vroeg me af of jullie voor de volgende BBG een APU game systeem konden samenstellen, in verschillende budgets. Dit enkel omdat ik het persoonlijk mooie technologie vind en ik denk dat verscheidene portomonnees hiervan kunnen profiteren!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dimmidice
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 05-07-2024
Ik ben aan het denken om de budgetgamesysteem van juli 2015 ( reviews: Desktop Best Buy Guide - Juli 2015 ) in elkaar te steken voor mijn jongere broer. het zal zijn eerste PC zijn en hij is uiteraard nog geen zware gamer. vooral lego spelletjes enzo een dingen.


ik vroeg me af of iemand ditzelfde systeem heeft en of hij/zij er problemen mee gehad heeft?


ook zou ik willen weten of het een goed idee zou zijn om deze PSU in de plaats te pakken? pricewatch: Antec VPF Series 450W.

en heeft iemand een suggestie voor een wifi kaart voor deze PC?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Dimmidice schreef op dinsdag 01 september 2015 @ 22:52:
ook zou ik willen weten of het een goed idee zou zijn om deze PSU in de plaats te pakken? pricewatch: Antec VPF Series 450W.
Wil je een snellere videokaart nemen welke meer verbruikt en twee PEG connectors nodig heeft?
en heeft iemand een suggestie voor een wifi kaart voor deze PC?
Intern of extern? Waar komt de PC te staan ten opzichte van de router? Als het WiFi signaal door de PC kast moet om bij de router te komen, is dat natuurlijk minder ideaal en heeft extern de voorkeur. Dan kun je de antenne namelijk nog ergens anders neer leggen.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dimmidice
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 05-07-2024
-The_Mask- schreef op dinsdag 01 september 2015 @ 23:17:
[...]
Wil je een snellere videokaart nemen welke meer verbruikt en twee PEG connectors nodig heeft?
nee niks extra buiten PCI wifi kaart en toetsenbord/muis/monitor/(kleine)speakers, maar ik zocht een PSU calculator op en die zei dat ik best 375W PSU had. ik wil uiteraard geen PSU problemen en sinds die PSU amper meer kost dacht ik ik vraag is of het een goed idee is. dus wat denk je? nutteloos of best voor zeker te zijn?
-The_Mask- schreef op dinsdag 01 september 2015 @ 23:17:
[...]
Intern of extern? Waar komt de PC te staan ten opzichte van de router? Als het WiFi signaal door de PC kast moet om bij de router te komen, is dat natuurlijk minder ideaal en heeft extern de voorkeur. Dan kun je de antenne namelijk nog ergens anders neer leggen.
Wifi kaart op PCI express zo met een antenne is dat intern of extern? past dat op dit moederbord/case? zo een dingen snap ik dus niet goed zelf.
de router staat zo een 7 meter ver met 2 muren ertussen. dus wel een goede antenne nodig mischien.

bedankt voor de informatie :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 23:18

br00ky

Moderator Harde Waren
Dimmidice schreef op dinsdag 01 september 2015 @ 23:29:
[...]
nee niks extra buiten PCI wifi kaart en toetsenbord/muis/monitor/(kleine)speakers, maar ik zocht een PSU calculator op en die zei dat ik best 375W PSU had. ik wil uiteraard geen PSU problemen en sinds die PSU amper meer kost dacht ik ik vraag is of het een goed idee is. dus wat denk je? nutteloos of best voor zeker te zijn?
Joh, die calculators zitten consequent fout. Een systeem met een 270 zit rond de 250-260w, ruim onder de 350W dus :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Dimmidice schreef op dinsdag 01 september 2015 @ 23:29:
[...]
nee niks extra buiten PCI wifi kaart en toetsenbord/muis/monitor/(kleine)speakers, maar ik zocht een PSU calculator op en die zei dat ik best 375W PSU had. ik wil uiteraard geen PSU problemen en sinds die PSU amper meer kost dacht ik ik vraag is of het een goed idee is. dus wat denk je? nutteloos of best voor zeker te zijn?
Nee niet nodig dan. Het totale verbruik van de PC zit dan op maximaal 250W.
Wifi kaart op PCI express zo met een antenne is dat intern of extern?
Dat is intern.
past dat op dit moederbord/case? zo een dingen snap ik dus niet goed zelf.
Dat komt dus in de behuizing op het moederbord.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dimmidice
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 05-07-2024
ah okay cool dan moet ik me geen zorgen maken dus. bedankt alletwee

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • markdm
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 23:24
In de nieuwste BBG staat bij het basisgamesysteem de Sapphire Radeon R9 380 en als behuizing de Fractal Design CORE 2300. De R9 380 is volgens Tweakers echter 237,35mm lang terwijl bij de Fractal Design CORE 2300 staat dat de maximale lengte voor een GPU 200mm is. Ik weet er niet al te veel van af dus weet niet of dit een fout in de BBG of in de specificaties van de Fractal Design CORE 2300 is. Maar ik dacht dat het wel handig was om hier te vermelden.

steam: failsnail, Letterbox


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Die maximale lengte klopt niet in de pricewatch, er kan namelijk veel langer in volgens de FD site.

http://www.fractal-design...ses/core-series/core-2300

"Graphics cards up to 380mm in length may be instaled. One or more 3.5" hard drives may interfere with side-mounted power connectors on graphics cards longer than 200 mm"

[ Voor 51% gewijzigd door mitsumark op 07-09-2015 17:02 ]


  • arienvanhelden
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 24-04 14:33
De mainstream-gamesysteem van de maand september aangeschaft met een r9 390 8G als videokaart en een CoolerMaster V550S als PSU. Maar ik krijg telkens een freeze tijdens het installeren van de AMD driver(verschillende drivers) en moet forced afsluiten, wat als resultaat geeft dat ie niet geinstalleerd is.

Komt dit omdat de PSU het misschien niet aankan? Iemand anders die problemen aanvaard met installatie hiervan?

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01:14
Nee, die voeding is meer dan voldoende. Heb je de juiste stroomkabels in het moederbord en de videokaart? Het je de chipset drivers van het moederbord geïnstalleerd? Welke drivers heb je geprobeerd en waar heb je ze vandaan? Kun je de videokaart in een ander systeem testen? Als daar het probleem ook in voorkomt, dan is de kaart waarschijnlijk DOA.

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


  • arienvanhelden
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 24-04 14:33
NitroX infinity schreef op zaterdag 12 september 2015 @ 20:39:
Nee, die voeding is meer dan voldoende. Heb je de juiste stroomkabels in het moederbord en de videokaart? Het je de chipset drivers van het moederbord geïnstalleerd? Welke drivers heb je geprobeerd en waar heb je ze vandaan? Kun je de videokaart in een ander systeem testen? Als daar het probleem ook in voorkomt, dan is de kaart waarschijnlijk DOA.
De kaart zit in de PCIEx16 Slot, juiste voeding zit in het moederbord en in de videokaart. Windows 8.1 Pro werkt naar behoren en krijg via de videokaart wel een display met de juiste resolutie alleen wanneer ik een AMD driver wil installeren freezed hij bij het veranderen van resolutie (Detecting hardware?), hij springt naar een zwart scherm en blijft daarin hangen.

Heb alle drivers meegeleverd met de CD van het moederbord geïnstalleerd.

Volgende drivers geprobeerd voor installatie videokaart:
Meegeleverde driver van de MSI CD
amd-catalyst-15.7.1 (Vanaf AMD site)
amd-catalyst-15.15.1004 (Vanaf AMD site)

Heb nog ergens een PC met 550W voeding staan, daar zou ik het even op kunnen testen.

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Bij voedingen draait het om de kwaliteit. Een slechte voeding van 600W kan zo maar veel te weinig leveren, terwijl een goede voeding van 450W al genoeg kan zijn.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • arienvanhelden
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 24-04 14:33
Heb deze zitten in die andere PC: MS-N550-VAL (Originele site).
Efficiency >82% volgens originele site, is dat voldoende of kan ik het risico maar beter niet nemen? (Niet erg veel verstand van, excuses)

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Nee dat is een hele beroerde voeding welke op een goede dag hooguit 200W kan leveren. Die 550W die wordt vermeld is uit de grote duim gezogen.

En een 200W voeding is dus echt veel te weinig voor zo'n PC.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • arienvanhelden
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 24-04 14:33
-The_Mask- schreef op zaterdag 12 september 2015 @ 22:18:
Nee dat is een hele beroerde voeding welke op een goede dag hooguit 200W kan leveren. Die 550W die wordt vermeld is uit de grote duim gezogen.

En een 200W voeding is dus echt veel te weinig voor zo'n PC.
Good to know, testen zit er dus niet echt in. Ik denk dat het het slimst is om maar contact op te nemen met de leverancier.

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01:14
Je zou je nieuwe voeding kunnen gebruiken. Als het dan wel werkt dan is het moederbord waarschijnlijk de schuldige.

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • arienvanhelden
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 24-04 14:33
NitroX infinity schreef op zaterdag 12 september 2015 @ 22:37:
Je zou je nieuwe voeding kunnen gebruiken. Als het dan wel werkt dan is het moederbord waarschijnlijk de schuldige.
Even de hele kast opengehaald en de videokaart en voeding overgeplaatst naar de andere. Er gebeurt op Windows 8.1 op de andere PC helaas precies hetzelfde. Maar op Windows 7 lukt de installatie enzo wel, maar wanneer ik hem dan opstart krijg ik allemaal gekke witte strepen/lijntjes te zien op mijn beeldscherm met blauwe vakken e.d.

Ik heb een VGA monitor die in aansluit op de HDMI aansluiting van de videokaart met een VGA to HDMI adapter, zou dit misschien het probleem kunnen veroorzaken, of zou de videokaart gewoon defect zijn?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lodew1
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 28-04 09:50
Even een vraagje!
Bij de specificaties voor de Geforce 970 staat dat er een powersupply van minimaal 500 Watt nodig is:
http://www.geforce.com/ha...ce-gtx-970/specifications

Maar in de september bestbuy guide wordt bij de mainstream desktop een powersupply van 450 Watt aangeraden i.c.m. de Geforce 970! Hoe zit dit dan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Nvidia weet niet wat de rest van je pc verbruikt en wat de kwaliteit van je voeding is, slechts een wattage advies van hun kant is dus voor 90% onzin.
De 970 verbruikt zelf pakweg 200W piek, met een zuinig i5 systeem erbij heb je aan 300w meer dan voldoende (mits goede kwaliteit).
Echter de degelijke voedingen met minimaal 1 pcie stekker beginnen bij 350W.
450W is eigenlijk overkill, maar dan ben je in de toekomst 'niet' beperkt bij het uitzoeken van een nieuwe videokaart.

[ Voor 28% gewijzigd door mitsumark op 21-09-2015 01:17 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ravw
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 01:07
Wanneer komt er een mini game pc bbg voor high end gamers ?

[ Voor 3% gewijzigd door ravw op 25-09-2015 15:30 ]

Systeem: Ryzen 7 7800X3D,RTX 4070Ti ,64GB,ASUS TUF GAMING X670E , Windows 11 Pro 64bits


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • crepsly
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 20:59
Lijkt mij ook een mooie BBG :)

2600WP | Zwolle | Zuid Oost 135° | Helling 12.5° | PV Output


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EviZ
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 10-02-2021

EviZ

Move Your Mind

Ik zou in de volgende BBG graag een pc zien die ingericht is op fotobewerking :) :) :*)

Mijn Flickr, Mijn 500px en Mijn Blog


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DvanK
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-05 14:32
Hoi allen,
ik ben van plan om het basis-gamesysteem van september aan te schaffen en te bouwen. echter heb ik mij laten vertellen dat de processor (Intel Core i5-4460 Boxed) te langzaam is om de videokaart (Sapphire Radeon R9 380 4GB Nitro) op 100% te laten draaien. kan iemand mij hier wat duidelijkheid in verschaffen?

alvast bedankt !

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01:14
Complete onzin. Wie je dat heeft verteld heeft er geen verstand van.

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DvanK
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-05 14:32
bedankt voor de reply!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DvanK
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-05 14:32
nog een vraagje. ik zie dat de case: Fractal Design CORE 2300 een levertijd van 12 dagen heeft. kan iemand me een vervangende aanbevelen die gewoon meteen leverbaar is?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Martijn noob
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-01 22:49
Vraagje over basis game systeem heb de ssd weg gelaten en behuizingen vervangen door pricewatch: pricewatch: Corsair Carbide SPEC-01 Red Led en opslag vervangen door pricewatch: pricewatch: WD Blue WD10EZEX, 1TB
Dit zal toch geen effect hebben op het systeem (behalve de snelheid) bedoel er vooral mee als het systeem werkt of niet

Alvast bedankt
martijn
edit: nog een vraagje er zit toch koelpasta standaard bij de i5 45660

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
DvanK schreef op donderdag 15 oktober 2015 @ 14:05:
nog een vraagje. ik zie dat de case: Fractal Design CORE 2300 een levertijd van 12 dagen heeft. kan iemand me een vervangende aanbevelen die gewoon meteen leverbaar is?
Allemaal prima kasten: http://tweakers.net/categ...EHaKCSobmFkg6QtFSKra2tBQA

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Martijn noob schreef op zaterdag 17 oktober 2015 @ 11:35:
Vraagje over basis game systeem heb de ssd weg gelaten en behuizingen vervangen door pricewatch: pricewatch: Corsair Carbide SPEC-01 Red Led en opslag vervangen door pricewatch: pricewatch: WD Blue WD10EZEX, 1TB
Dit zal toch geen effect hebben op het systeem (behalve de snelheid) bedoel er vooral mee als het systeem werkt of niet

Alvast bedankt
martijn
edit: nog een vraagje er zit toch koelpasta standaard bij de i5 45660
Waarom laat je de de SSD weg? Misschien zijn er verstandigere keuzes om toch de SSD binnen budget te houden. Wat je nu geselecteerd hebt zal wel gewoon werken ja.

Er zit inderdaad koelpasta bij de processor/koeler, doorgaans zit deze al op het koelblok.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Martijn noob
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 14-01 22:49
mitsumark schreef op zaterdag 17 oktober 2015 @ 12:32:
[...]

Waarom laat je de de SSD weg? Misschien zijn er verstandigere keuzes om toch de SSD binnen budget te houden. Wat je nu geselecteerd hebt zal wel gewoon werken ja.

Er zit inderdaad koelpasta bij de processor/koeler, doorgaans zit deze al op het koelblok.
Bedankt voor de reactie op het moment heb ik niet echt behoefte aan ssd want hdd vind ik gwn snel genoeg. Kan nog altijd upgraden naar ssd als ik wil... maar op het moment vind ik het nog een beetje overkill

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DvanK
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-05 14:32
Cpu koeler kopen is denk ik n must he?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 23:18

br00ky

Moderator Harde Waren
Modbreak:In de topicstart staat duidelijk dat dit topic alléén voor feedback is. Al het persoonlijk advies hoort hier dan ook niet thuis. Open gerust een topic in Desktop Aankoopadvies of Componenten Aankoopadvies.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pay
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 24-07-2020

Pay

Ik vraag me af waarom de verzendkosten niet bij de BBG prijzen worden gerekend, zo kom je toch al gauw duurder uit als verwacht ( en mogelijk boven het budget ).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 23:18

br00ky

Moderator Harde Waren
De prijzen zijn sowieso vrij veranderlijk. De goedkoopste combinatie winkels kan morgen al weer anders zijn. Zo ook wat er dan aan verzendkosten moet worden betaald.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
De prijzen veranderen zelfs meerdere keren per dag.

Daarnaast doe je het inclusief verzenden doe je dan één of meerdere webshops. Met één ga je webshops een beetje voortrekken.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • younesben
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 11-08-2024
Ik heb een vraag over de basis gamesysteem van september.

ipv de radeon r9 380 wil ik de Gigabyte GV-N960OC-4GD (pricewatch: Gigabyte GV-N960OC-4GD ) is deze qua prestaties ongeveer hetzelfde?

en ipv de i5 4460 zou ik de i5 4590 willen, is dit een verbetering die zijn hogere prijs waard is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Torrie844
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 02-12-2024
younesben schreef op vrijdag 30 oktober 2015 @ 14:42:
Ik heb een vraag over de basis gamesysteem van september.

ipv de radeon r9 380 wil ik de Gigabyte GV-N960OC-4GD (pricewatch: Gigabyte GV-N960OC-4GD ) is deze qua prestaties ongeveer hetzelfde?

en ipv de i5 4460 zou ik de i5 4590 willen, is dit een verbetering die zijn hogere prijs waard is?
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-380-vs-GeForce-GTX-960
:)

http://cpuboss.com/cpus/I...590-vs-Intel-Core-i5-4460

Succes!

-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
younesben schreef op vrijdag 30 oktober 2015 @ 14:42:
Ik heb een vraag over de basis gamesysteem van september.

ipv de radeon r9 380 wil ik de Gigabyte GV-N960OC-4GD (pricewatch: Gigabyte GV-N960OC-4GD ) is deze qua prestaties ongeveer hetzelfde?
Als je niet weet wat de prestatieverschillen zijn, waarom wil je dan de 960?
Gemiddeld gezien is de 380 iets sneller dan de 960, maar het kan zijn dat de 960 bij enkele games toch wat sneller is -> welke games ga je spelen?
In de praktijk ga je waarschijnlijk het verschil tussen de twee niet merken.
en ipv de i5 4460 zou ik de i5 4590 willen, is dit een verbetering die zijn hogere prijs waard is?
Als het prijsverschil een tientje is kun je het wel doen, wordt het meer dan 2 tientjes zou ik het niet doen.
Ook hier weer geldt dat je waarschijnlijk het verschil niet gaat merken in de praktijk.

Edit: @hierboven, gpuboss en cpuboss zeggen weinig tot niks over game prestaties.
Al had hij het antwoord natuurlijk kunnen vinden door benchmarks op te zoeken.

[ Voor 7% gewijzigd door mitsumark op 31-10-2015 12:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • younesben
  • Registratie: Oktober 2015
  • Laatst online: 11-08-2024
mitsumark schreef op vrijdag 30 oktober 2015 @ 15:43:
[...]

Als je niet weer wat de prestatieverschillen zijn, waarom wil je dan de 960?
Gemiddeld gezien is de 380 iets sneller dan de 960, maar het kan zijn dat de 960 bij enkele games toch wat sneller is -> welke games ga je spelen?
In de praktijk ga je waarschijnlijk het verschil tussen de twee niet merken.


[...]

Als het prijsverschil een tientje is kun je het wel doen, wordt het meer dan 2 tientjes zou ik het niet doen.
Ook hier weer geldt dat je waarschijnlijk het verschil niet gaat merken in de praktijk.

Edit: @hierboven, gpuboss en cpuboss zeggen weinig tot niks over game prestaties.
Al had hij het antwoord natuurlijk kunnen vinden door benchmarks op te zoeken.
mitsumark schreef op vrijdag 30 oktober 2015 @ 15:43:
[...]

Als je niet weer wat de prestatieverschillen zijn, waarom wil je dan de 960?
Gemiddeld gezien is de 380 iets sneller dan de 960, maar het kan zijn dat de 960 bij enkele games toch wat sneller is -> welke games ga je spelen?
In de praktijk ga je waarschijnlijk het verschil tussen de twee niet merken.


[...]

Als het prijsverschil een tientje is kun je het wel doen, wordt het meer dan 2 tientjes zou ik het niet doen.
Ook hier weer geldt dat je waarschijnlijk het verschil niet gaat merken in de praktijk.

Edit: @hierboven, gpuboss en cpuboss zeggen weinig tot niks over game prestaties.
Al had hij het antwoord natuurlijk kunnen vinden door benchmarks op te zoeken.
Ik heb idd wat benchmarks opgezocht maar hierdoor nog geen besluitend antwoord gevonden. vandaar dat ik de vraag hier stel...

het verschil tsse de 2 gpu's ligt rond de 20€. door op verschillende onderdelen een paar tientjes goedkoper te gaan bespaar ik wat geld uit (zonder al te veel te willen inboeten op vlak van prestaties), waar ik een monitor mee wil kopen.

Het is vooral om total war rome 2 en andere games uit de total war reeks te spelen en voor gebruik van 3d tekenprogramma's (inventor 3d etc.) dat ik dit systeem wil gebruiken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • InSanex
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 20-04 18:04

InSanex

serenity now!

Mooie nieuwe best buy! Vroeg me af waarom in het basis systeem de niet skylake i5 als betere keus wordt gegeven, terwijl in de mainstream pc de i5 skylake wel weer de beste keuze is.

Het weer in Halfweg


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 23:18

br00ky

Moderator Harde Waren
Check de discussies over de BBG's in Complete Systemen & Laptops voor de overwegingen :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hylkevd
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 15:27
In het mainstream systeem van de BBG van vandaag (BBG november) staat als alternatief moederbord de Asus B150 PRO GAMING D3, maar er staat niet bij dat dit een DDR3 moederbord is. Is het nog nodig/handig om dit aan te passen in de guide?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bolletje
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 14-05 15:59

Bolletje

Moderator Harde Waren
Topicstarter
Hylkevd schreef op zondag 01 november 2015 @ 23:40:
In het mainstream systeem van de BBG van vandaag (BBG november) staat als alternatief moederbord de Asus B150 PRO GAMING D3, maar er staat niet bij dat dit een DDR3 moederbord is. Is het nog nodig/handig om dit aan te passen in de guide?
Dat is een zinvolle toevoeging inderdaad; hierbij aangevuld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
Wel een jammer om in te leveren op DDR4 voor een betere audio chip, is er geen bordje met goede audio en DDR4?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mirwits
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 18-09-2021
Past in die fractal kast een asus gtx 980 strix?

Abit IC 7-G Pentium 4 3,2 Gig, TwinMos 1024 (2x512) DualDDR Ram, XFX Geforce 6800 ultra, met windows XP sp2.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tollo71
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online
Bolletje schreef op maandag 02 november 2015 @ 11:19:
[...]

Dat is een zinvolle toevoeging inderdaad; hierbij aangevuld.
Wellicht is dit een goede en betaalbare ATX/DDR4 oplossing?pricewatch: Gigabyte GA-B150-HD3P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 689631

Ik wil graag mijn eerste Game PC gaan kopen. Nou heb ik al een aantal uur rondgekeken op verschillende forums. Maar uiteindelijk ben ik toch uitgekomen bij de build van basisgamesysteem van BBG November 2015 (reviews: Desktop Best Buy Guide - november 2015).
Ik vroeg mij nu af wat deze PC allemaal in zijn mars heeft. Ik wil graag op 1080p spelen en speel voornamelijk CS:GO, maar ik ben ook van plan spellen zoals H1Z1 te gaan spelen.

  • Madrox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 02-05 20:55

Madrox

Oh, Pharaoh!

-The_Mask- schreef op zondag 18 oktober 2015 @ 17:05:
De prijzen veranderen zelfs meerdere keren per dag.

Daarnaast doe je het inclusief verzenden doe je dan één of meerdere webshops. Met één ga je webshops een beetje voortrekken.
Je kan denk ik gewoon een gemiddelde nemen. Dat lijkt mij niet zo moeilijk uit te rekenen.

Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!


  • Madrox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 02-05 20:55

Madrox

Oh, Pharaoh!

DvanK schreef op donderdag 15 oktober 2015 @ 12:46:
Hoi allen,
ik ben van plan om het basis-gamesysteem van september aan te schaffen en te bouwen. echter heb ik mij laten vertellen dat de processor (Intel Core i5-4460 Boxed) te langzaam is om de videokaart (Sapphire Radeon R9 380 4GB Nitro) op 100% te laten draaien. kan iemand mij hier wat duidelijkheid in verschaffen?

alvast bedankt !
Hier zie je hoe veschillende cpu's presteren icm met een GTX 980 ti, een nog veel sterkere gpu dan de r9 380: http://www.techspot.com/r...ght-benchmarks/page7.html
Dan zie je dat zelfs zwakkere cpu's als de i5 4460 nog hun mannetje staan.
Onzin dus. Slechts in enkele spellen zal het een beetje verschil maken en dan nog is het amper de meerprijs van zo'n dure cpu niet waard.

Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Madrox schreef op donderdag 19 november 2015 @ 13:08:
[...]

Je kan denk ik gewoon een gemiddelde nemen. Dat lijkt mij niet zo moeilijk uit te rekenen.
Wat is het voordeel? Je maakt het niks duidelijker en een gemiddelde prijs is toch helemaal niet interessant. Wordt toch in 9 van de 10 gevallen voor de laagste prijs gekozen.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • Madrox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 02-05 20:55

Madrox

Oh, Pharaoh!

Het is een keus. Doorgaans betaal je voor verzendkosten, dat kan je erbij optellen of wat nu gedaan word; weglaten. Voor beide is wat te zeggen. Ben het niet met je eens dat het ene beter is dan het andere.

Heb het btw niet over een gemiddelde aanschafprijs, daar ging je post ook niet over.

[ Voor 17% gewijzigd door Madrox op 19-11-2015 15:29 ]

Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FreakerTweaker
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 02:11
Weet er iemand wanneer de nieuwe Desktop BBG komt? Wacht al een tijdje :-)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
De BBG desktop komt elke 2 maanden (jan, mar, mei, jul, sep, nov).
1-2 januari komt de nieuwe online, de discussie topics zijn al gaande (1 maand vantevoren).
Daar zou je in principe al een goed begin vandaan kunnen halen (doorgaans verandert er niet zoveel meer).

[BBG] Basissysteem januari 2016
[BBG] Mainstream gamesysteem - januari 2016

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 720017

Als nieuwe gebruiker allereerst hartelijk dank voor de hele opzet van de BBG. Mijn zoon van 13 en ik hebben samen het basis gamesysteem van de BBG november 2015 gebouwd. Het blijkt als relatieve leek mogelijk een PC samen te stellen en op te bouwen uit componenten en een boel te leren onderweg.

We zijn nu op het punt dat de PC helemaal geassembleerd is en we willen de eerste keer gaan opstarten. Waar kan ik een goede handleiding vinden hoe dit aan te pakken?

Met een aantal zoektermen op google en dit forum komt er allerlei informatie los. Maar eerlijk gezegd is het veel detail informatie en we zien door de bomen het bos nog niet.

TIA

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yariva
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 15-05 12:07

Yariva

Moderator Internet & Netwerken

Power to the people!

Anoniem: 720017 schreef op woensdag 23 december 2015 @ 10:05:
Als nieuwe gebruiker allereerst hartelijk dank voor de hele opzet van de BBG. Mijn zoon van 13 en ik hebben samen het basis gamesysteem van de BBG november 2015 gebouwd. Het blijkt als relatieve leek mogelijk een PC samen te stellen en op te bouwen uit componenten en een boel te leren onderweg.

We zijn nu op het punt dat de PC helemaal geassembleerd is en we willen de eerste keer gaan opstarten. Waar kan ik een goede handleiding vinden hoe dit aan te pakken?

Met een aantal zoektermen op google en dit forum komt er allerlei informatie los. Maar eerlijk gezegd is het veel detail informatie en we zien door de bomen het bos nog niet.

TIA
Leuk om te horen man :)

Maar je zegt opstarten... Kan je dat iets beter definiëren? Je bedoeld Windows installeren etc?

Mensen zijn gelijk, maar sommige zijn gelijker dan andere | Humans need not apply


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 720017

Yariva, dat is snel.

En ja ik bedoel ook windows installeren. Heel basic, hoe krijg ik stap voor stap de PC aan de praat.
We willen graag Windows 10 Educatie editie gebruiken en opstarten vanaf USB


We hebben precies deze BBG gebouwd, novenber 2015,
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 178,40€ 178,40
1ASRock B85M Pro4€ 59,95€ 59,95
1Sapphire Radeon R9 380 4GB Nitro€ 215,95€ 215,95
1Corsair Carbide 100R€ 49,38€ 49,38
1Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU€ 40,95€ 40,95
1Antec VPF Series 450W€ 49,95€ 49,95
1Crucial BX100 500GB€ 154,95€ 154,95



TIA

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yariva
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 15-05 12:07

Yariva

Moderator Internet & Netwerken

Power to the people!

Anoniem: 720017 schreef op woensdag 23 december 2015 @ 10:28:
Yariva, dat is snel.

En ja ik bedoel ook windows installeren. Heel basic, hoe krijg ik stap voor stap de PC aan de praat.
We willen graag Windows 10 Educatie editie gebruiken en opstarten vanaf USB


We hebben precies deze BBG gebouwd, novenber 2015,
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-4460 Boxed€ 178,40€ 178,40
1ASRock B85M Pro4€ 59,95€ 59,95
1Sapphire Radeon R9 380 4GB Nitro€ 215,95€ 215,95
1Corsair Carbide 100R€ 49,38€ 49,38
1Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU€ 40,95€ 40,95
1Antec VPF Series 450W€ 49,95€ 49,95
1Crucial BX100 500GB€ 154,95€ 154,95



TIA
Wel voor starters heb je een licentie nodig voor Win10. Hoe je eraan komt zal mij een worst wezen, maar je kan ze tegenwoordig vrij goedkoop halen. Als je er eentje heb, top!

Hiernaast denk ik dat deze video je een boel zal helpen: YouTube: How to Install Windows 10 from a USB Flash Drive

Ik meen mij te herinneren dat je F11 moest indrukken om in je boot selection menu te komen van je moederboard, hier selecteer je de USB stick wanneer deze klaar is met Windows 10 en in de PC zit. Indien die is klaargemaakt door de tool die je in die video ziet, zou de Windows installer het moeten overnemen en is het vrij simpel :)

Mensen zijn gelijk, maar sommige zijn gelijker dan andere | Humans need not apply


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 720017

Nogmaals dank, dit lijkt bij elkaar te komen. morgen aan de slag ermee.


Edit:
Yariva bedankt, we zijn met een bootable USB en licentie opgestart.
Prima gelukt allemaal. En heel fijn is ook dat de PC echt fluisterstil is.
FWIW wij hebben voor de silent versie van de behuizing gekozen.

[ Voor 61% gewijzigd door Anoniem: 720017 op 04-01-2016 20:47 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01:14
Naar aanleiding van Lednov's reacties in het high-end gamesysteem topic voor januari schoot mij dit te binnen;

Misschien is AMD's benoeming van prestatieniveau's voor hun videokaarten een betere manier om deze systemen aan te duiden? Waarbij dan de volgende budgetten gelden en de spellen van het afgelopen jaar minimaal op de volgende resoluties en framerates gespeeld kunnen worden (met hoge grafische instellingen);

Low-end - €500 - 720p/60fps
Mainstream - €1000 - 1080p/60fps
Performance - €1500 - 1440p/60fps
Enthusiast. - €2000 - 2160p/60fps

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quarkey
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 20-11-2024

Quarkey

Waterpolo, a way of life

ik heb het mainstream game systeem van November 2015 gekocht, maar deze start niet op. De fans draaien ongeveer 10 seconden zonder dat er iets op het scherm te zien is. Kan het zijn dat de Gigabyte GA-B150M-D3H en Intel Core i5 6400 toch niet compatible zijn? Beiden zouden qua socket compatible moeten zijn (LGA1151), maar de GA-B150M-D3H staat niet op de officiele lijst met compatible moederborden.

Geheugen is goed geplaatst en heb de twee geheugenmodules ook los geprobeerd en op verschillende slots.

Ik vermoed dat het moederbord of de CPU defect is, maar wilde het toch even checken.

Alvast bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 01:14
Kijk even rond op het forum, volgens mij is al enkele keren gezegd dat het ligt aan het geheugen icm het moederbord.

[ Voor 24% gewijzigd door NitroX infinity op 29-12-2015 15:05 ]

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarvinJames
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 14-05 21:44

MarvinJames

Theatermaker

Quarkey schreef op dinsdag 29 december 2015 @ 14:39:
ik heb het mainstream game systeem van November 2015 gekocht, maar deze start niet op. De fans draaien ongeveer 10 seconden zonder dat er iets op het scherm te zien is. Kan het zijn dat de Gigabyte GA-B150M-D3H en Intel Core i5 6400 toch niet compatible zijn? Beiden zouden qua socket compatible moeten zijn (LGA1151), maar de GA-B150M-D3H staat niet op de officiele lijst met compatible moederborden.

Geheugen is goed geplaatst en heb de twee geheugenmodules ook los geprobeerd en op verschillende slots.

Ik vermoed dat het moederbord of de CPU defect is, maar wilde het toch even checken.

Alvast bedankt!
Zoals NitroX al zegt, waarschijnlijk is het geheugen niet compatible met je moederbord. Dit moederbord is extreem moeilijk met geheugen. Al zou een BIOS / UEFI update dit moeten verhelpen. Maar goed, een update wordt nogal moeilijk als je pc niet opstart...

In dit topic hebben ze volgens mij dezelfde problemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quarkey
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 20-11-2024

Quarkey

Waterpolo, a way of life

Dank jullie voor de feedback.

Ik heb alleen geen ander DDR4 geheugen liggen dus daar valt niet mee te testen. Een BIOS update kan niet omdat ik niet eens in de BIOS kom.

Weet iemand welk geheugen wel werkt in combinatie met dit moederbord? Ik heb Kingston DDR4 HyperX Fury 2x8GB 2666. Op de website van gigabyte staat dat 2133 MHz modules worden supported.

Ik kan de volledige compatibility list nergens vinden en ook biedt blijkbaar ander geheugen niet altijd een oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • straaljager27
  • Registratie: December 2015
  • Laatst online: 28-11-2024
Quarkey schreef op dinsdag 29 december 2015 @ 16:31:
Dank jullie voor de feedback.

Ik heb alleen geen ander DDR4 geheugen liggen dus daar valt niet mee te testen. Een BIOS update kan niet omdat ik niet eens in de BIOS kom.

Weet iemand welk geheugen wel werkt in combinatie met dit moederbord? Ik heb Kingston DDR4 HyperX Fury 2x8GB 2666. Op de website van gigabyte staat dat 2133 MHz modules worden supported.

Ik kan de volledige compatibility list nergens vinden en ook biedt blijkbaar ander geheugen niet altijd een oplossing.
De qvl (qualified vendor list) zegt welke rams er geschikt (horen te) zijn.
Google eens de naam van je moederbord samen icm qvl.
Gigabyte b150-m-d3h qvl

Dit zegt trouwens niet alles volgens mij

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Het zegt alleen iets over het geteste geheugen en dat is misschien maar één procent van wat werkelijk te koop is. Er zijn zoveel verschillende types en fabrikanten dat lang niet alles getest kan worden.

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WingGraph
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 21-10-2023
Van alle onderdelen vind ik het moederbord het moeilijkste om te kiezen, zeker als je wilt dat je PC een hele tijd mee gaat(6-8 jaar), want dan moet je een goede basis hebben. In de high end gaming staat er een msi z170 tomahawk. Nu over msi ben ik altijd al tevreden geweest, maar als je niet naar het budget moet kijken, kan deze dan gewisseld worden door een dat vele beter, of beter zal zijn voor de toekomst?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:20
De Tomahawk heeft eigenlijk alle future proofness die je kunt gebruiken: USB 3.1, M2, etc.
Ga je duurder krijg je alleen verbeteringen van die features: betere netwerk chip, betere geluid chip, etc.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WingGraph
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 21-10-2023
mitsumark schreef op zaterdag 02 januari 2016 @ 10:02:
De Tomahawk heeft eigenlijk alle future proofness die je kunt gebruiken: USB 3.1, M2, etc.
Ga je duurder krijg je alleen verbeteringen van die features: betere netwerk chip, betere geluid chip, etc.
OK, bedankt voor de verheldering, ik denken dan eens de tomahawk te gaan vergelijken met de krait lijn van msi en dan een beslissing te nemen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Madrox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 02-05 20:55

Madrox

Oh, Pharaoh!

Quarkey schreef op dinsdag 29 december 2015 @ 16:31:
Dank jullie voor de feedback.

Ik heb alleen geen ander DDR4 geheugen liggen dus daar valt niet mee te testen. Een BIOS update kan niet omdat ik niet eens in de BIOS kom.

Weet iemand welk geheugen wel werkt in combinatie met dit moederbord? Ik heb Kingston DDR4 HyperX Fury 2x8GB 2666. Op de website van gigabyte staat dat 2133 MHz modules worden supported.

Ik kan de volledige compatibility list nergens vinden en ook biedt blijkbaar ander geheugen niet altijd een oplossing.
Met gangbaar 2133Mhz ram heb je iig meer kans van slagen dat het werkt dan modules nemen die boven de moederbord specs gaan. Met geheugen dat sneller is kan je beter eerst feedback vragen van de winkel bijv. om je ervan te verzekeren dat het gaat werken met dat type moederbord.

Voor compabiliteit van je cpu kijk je bij de moederbord fabrikant:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5491#
De i5 6400 is ondersteund vanaf Bios F2. Als je die al hebt wertk de cpu naar behoren en zit het probleem elders.

Soms is het een uitkomst als je blind je bios kan flashen, dit kan met een opstartbare usb-stick bijv:
http://www.gigabytenordic...s-support-new-kaveri-apu/
Zorg er natuurlijk wel voor dat je het juiste bios heb gekozen anders heb je waarschijnlijk een probleem.

[ Voor 23% gewijzigd door Madrox op 05-01-2016 11:23 ]

Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vibonacci
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 19:24
Ik mis toch een budget game PC samenstelling van ~600-800 euro. Vroeger had de best buy series een dergelijke samenstelling. Als argument voor een 300euro+ videokaart wordt gesteld dat resoluties boven 1080p nu al mainstream zijn. Dat is wat voorbarig. Verder vind ik 80euro voor een brok aluminium (de behuizing) te veel.

Dat gezegd hebbende, de andere guides zijn weer top!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joran
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 15-05 15:01

Joran

<3 natalee

Mag technisch commentaar op een BBG ook hier? (De reacties zijn inmiddels gesloten).
Weet je? Ik doe het gewoon!

Het geheugen in deze build staat (net) niet op de QVL en geeft wat problemen in mijn specifieke geval.

Het hele probleem is te lezen in deze thread

Send me your gameboys


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 62340

Vibonacci schreef op donderdag 21 januari 2016 @ 23:15:
Ik mis toch een budget game PC samenstelling van ~600-800 euro. Vroeger had de best buy series een dergelijke samenstelling. Als argument voor een 300euro+ videokaart wordt gesteld dat resoluties boven 1080p nu al mainstream zijn. Dat is wat voorbarig. Verder vind ik 80euro voor een brok aluminium (de behuizing) te veel.

Dat gezegd hebbende, de andere guides zijn weer top!
Ikzelf gebruik wel vaker kastjes van 40 euro. mijn voorlaatste computer en de computer van een vriend waren kastjes van iets meer dan 100 euro. Je merkt echt wel het verschil. of het je waard is moet je zelf bepalen, maar het is niet echt te vergelijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • govie
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 06-09-2020
Menthal heeft wel een punt. Ik heb hier de sharkoon ca-m hier staan, vanaf de buitenkant is het een prima case en mooi om te zien. De case is erg klein qua volume voor een m-atx case en kost maar 40 euro. Wat zo mooi is aan de buitenkant, dat mist die aan de binnenkant (lees mijn review maar). Ik heb deze case in 3D gezet en wat aangepast. Het was wel mogelijk om voor dezelfde prijs een meer volwaardig produkt te leveren zonder afbreuk te doen aan de buitenkant. Maargoed, meer engineeringsuren werkt natuurlijk ook weer prijsverhogend. Deze case is geen uitzondering hoor, voor 40 euro kan je simpelweg niet op de voorste rang zitten.
Deze case is niet de enige die kampt met gebreken zoals discutabele engineering of gewoon ontbrekende basisfeatures waar je tijdens de koop vanuit gaat dat er over nagedacht is. Je koopt voor dit bedrag vaker een montageframe, genaamd case. Voor een tientje tot twee tientjes meer krijg je gewoon een volwaardiger produkt wat meer doordacht is in gebruik. Ik heb geen spijt van die aankoop (sjiek omhulsel), maar denk wel dat ik beter af was geweest met een case die een a twee tientjes duurder was. Want deze gaat eruit, uiteindelijk toch een beetje zonde van het geld na 6 tot 12 maanden gebruik.

[ Voor 19% gewijzigd door govie op 17-03-2016 17:01 ]

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit topic is niet voor persoonlijk advies, maar voor feedback over de Best-Buy Guides.

Heb je aankoopadvies nodig, open dan een eigen topic in Desktop Aankoopadvies als het gaat om een (nagenoeg) compleet systeem of in Componenten Aankoopadvies als het om een enkel product gaat.