mphilipp schreef op woensdag 21 mei 2014 @ 19:51:
[...]
Klopt, maar dat betekent nog niet automatisch dat het in dit geval ook zo is. Nooit aannemen en te snel conclusies trekken, want als het niet zo is, heb je iemand ten onrechte beschuldigd.
Ik doe geen aannames hoor. Het enige wat ik zeg is dat het mij niet zou verbazen als het een ongeluk is puur door onoplettendheid van de autobestuurder door overmatig gebruik van de telefoon, aangezien dat iets is wat ik gewoon dagelijks meerdere malen mee maak. Ik was ook niet bij het ongeluk, en ik hoop (voor de automobilist) dat het iets anders is dan dat. Maargoed.

Ik heb het nooit onderzocht.
Ik zou zeggen: rij
elke dag motor (zoals ik, ruim een uur per dag) en je zal tot dezelfde conclusie komen. Ik kan je met droge ogen zeggen dat het redelijk zeldzaam is om een automobilist te zien die daadwerkelijk spiegelt voor het verwisselen van baan, of
niet met een telefoon in de hand 120km/h over de snelweg heen dendert.
Tegenstanders van motorrijden zullen beweren dat 90% van de motorrijders asociaal door de file heen scheurt...
Asociaal? Het is wettelijk toegestaan, en automobilisten dienen gewoon ruimte te creëren in dergelijke gevallen om de verkeersdoorstroming te bevorderen. Staat in elk theorieboek.
Ik kan er ook niets aan doen dat sommige bestuurders het zien als een persoonlijke belediging als ze ingehaald worden.
Ik deel een deel van je mening over onoplettende automobilisten, maar pas op: de meeste motorrijders zijn ook automobilisten. En heel veel motorrijders gedragen zich niet alsof veel andere weggebruikers hen makkelijk over het hoofd zien. Er is een gezamelijke verantwoordelijkheid. Vooral in de file is het bijzonder dom om maar aan te nemen dat automobilisten heel goed opletten.
Klopt, motorrijders hebben evenveel verantwoordelijkheid als automobilisten. Maar het is en blijft het feit dat er meer automobilisten zijn die deze verantwoordelijkheid niet nemen dan motorrijders. Ik zie zelden motorrijders niet even over hun schouder kijken wanneer ze van baan wisselen. Dat kan ik van automobilisten niet zeggen. Het rijgedrag van het gros van de automobilisten is gewoon echt niet te vergelijken met die van het gros van motorrijders. Dat zeg ik overigens uit persoonlijke ervaring, wellicht dat je zelf andere ervaringen daarin hebt.
En ook ik heb genoeg momenten dat je bijna in slaap sukkelt omdat je al een half uur 5kmh rijdt en dan weer stil staat. Dan kan het best eens gebeuren dat je van links naar rechts gaat in je vak. Als er dan ineens een motor aan komt, en je kijkt 1-2 tellen niet (ik ga 5, de motor 75) zit ie erop. Ben ik dan een domme automobilist die niet oplet?
Ja, dan ben je inderdaad een domme automobilist die niet oplet. Je hoort gewoon even over je schouder en in de buitenspiegel te kijken wanneer je van baan wisselt. Als je daar niet toe in staat bent, hoor je niet in een auto thuis.
Punt.
Daarbij heb ik nog nooit een motorrijder gezien die 75 km/h gaat in een file.Maar goed, onder motorrijders is het en vogue om automobilisten maar van alles de schuld te geven. Ik ben realistisch en zie hoe veel motorrijders zich op de weg gedragen en dan kan het best zijn dat bij bepaalde ongevallen de automobilist verkeerstechnisch de schuldige is, maar de motorrijder gaat wat mij betreft ook niet (altijd) vrijuit.
Nogmaals: ik zie relatief veel meer automobilisten die zich misdragen dan motorrijders. Ik pleit overigens niet
alle motorrijders ineens vrij in het geval van een ongeluk, en
uiteraard zitten er meerdere kanten aan het verhaal. Ik geef niet
alle automobilisten de schuld, maar ik ben ook realistisch en ik weet hoe _onwijs_ gevaarlijk sommige mensen zijn achter het stuur. Het feit blijft namelijk dat motorrijders veel kwetsbaarder zijn dan automobilisten, wat nog eens versterkt wordt door de hoeveelheid bestuurders die gewoon niet achter het stuur horen en het totale gebrek aan toezicht. Leuk, hoge boetes voor bellen achter het stuur. Maar handhaven, ho maar. En wel dik blijven cashen met snelheidsovertredingen van 3km/h. Het verkeer zou al _zoveel_ veiliger zijn als men gewoon niet zou bellen/sms-en achter het stuur.

Zoal de rijkswachter van het BRT programma Kijk Uit! ooit zei 'elk ongeval is te voorkomen'. Een beetje gechargeerd natuurlijk, maar de man heeft een punt.
Tja. Ik ken de stelling, en zoals je zegt: "hij zei ooit..". Vandaag de dag rijdt men gewoon als agressieve, apathische imbecielen. Iedereen heeft een kort lontje. Iedereen heeft haast. Iedereen heeft die
fucking telefoon in z'n handen en de aandacht niet bij de weg. Heel anders dan in de tijd van programma's als
Blik op de weg in ieder geval.