Of heb je echt een data-verbinding nodig voor locatiebepaling?
En dan nog lijkt het me niet heel plausibel, want GPS is sowieso veel nauwkeuriger.
En nog belangrijker: die mobiele netwerken bevinden zich gewoon op het aardoppervlak (of enkele meters daarboven), dus die zijn alleen geschikt voor 2D-positiebepaling. Daarmee zul je nooit hoogtemeters kunnen bepalen.
Punctuality is the politeness of kings
Hoogtemeters op een telefoon worden met de GPS chip bepaald, en die zijn daar volgens mij sowieso al niet heel goed in, en GPS chips in telefoons zijn over het algemeen niet de nauwkeurigsten. Een Garmin Edge bepaalt je hoogtemeters aan de hand van de veranderende luchtdruk, dat is veel nauwkeuriger. Tenzij je onderweg ineens onweer ofzo tegenkomt waarbij de luchtdruk ineens wijzigt, maar dat valt dan weer te corrigeren met GPS.LuPo schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:04:
Ik ben tot nu toe ook een droog-weer-fietser. Maar de komende dagen blijft het volgens mij wel heel matig. Misschien maar eens m'n regenjack testen.
Op een ander forum kwam nog iemand met een suggestie waarom die hoogtemeters met je telefoon, op vakantie, zoveel afwijken:
[...]
Ik weet niet of het klopt maar het klinkt plausibel.
Of zoiets.
If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat. -DNA
De rit ernaartoe was 240km, maar over de Oostenrijkse, Zwitserse en Italiaanse bergpasjes en achter talloze trage busjes en campers was het alsnog bijna 4 uur rijden.
In Prato was het fantastisch weer, ik schat zo'n 25 graden. Spullen uitgepakt, klaargemaakt, geleende GoPro gemonteerd en toen op weg naar boven.

Echt een schitterende omgeving, en de eerste 8 (van de 24) kilometer liepen lekker. Goede temperatuur, en ik had steeds 2-3 tandwieltjes over. En dat mocht ook wel, want ik wist dat het vooral de laatste 10-12km erg zwaar zou worden. Tegen het einde van het bos reed ik echter al wel op 34x28 en had ik geen mogelijkheid meer om nog lichter te trappen.
Je ziet dan, ergens bij haarspeldbocht 25 van de 47, de top van de pas al liggen. Hemelsbreed kan het niet meer dan een kilometer zijn, maar dan moet je nog minstens 10km. Prachtig gezicht, maar mentaal krijg je wel even een tik als je merkt dat het maar niet opschiet. Vanaf dit moment komt het stijgingspercentage maar zelden onder de 10% en dan gaan de 14km klimmen die je al in de benen hebt je wel parten spelen.
Daar waar de eerste helft met 12-13km/h omhoog ging, ging de tweede helft niet harder dan 8-9km/h. De cadans zakte regelmatig naar onder de 55, flink kracht leveren dus. Als je nog 5km moet staat het vervolgens iedere km aangegeven, en dat hielp wel want er leek maar geen einde aan de klim te komen. Ik wilde perse niet stoppen onderweg, en uiteindelijk kwam ik na 2 uur en 20 minuten boven

Veel fietsers ingehaald onderweg, en zelf door 2 mensen gepasseerd. Ik had het idee dat het voor geen meter liep, maar iedereen die in de verte opdoemt en die je met een slakkegang voorbij rijdt geeft wel weer een hoop motivatie
Het plan vantevoren was om nog af te dalen naar Bormio en dan van de andere kant de Stelvio weer op te gaan, maar gezien de korte nachtrust, de 4 uur in de auto vooraf en het vooruitzicht van ook weer 4 uur terug deden mij besluiten het hier maar bij te laten. Nadat je de meeste haarspelbochten hebt gehad loopt de afdaling lekker, ondanks het toch her en der vrij slechte asfalt. Paar keer gestopt nog voor een foto'tje en toen weer rustig aan terug naar Duitsland.


Mooie dag, en ik ga zeker nog eens terug, maar dan ook om de andere kant te doen, en de Gavia en Mortirolo.
http://www.strava.com/activities/183447493
Verwijderd
Soms heb je er gewoon geen zin inDDX schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 10:51:
Wat is er mis met gewoon lekker door de regen te rijden ?
Het hangt enorm van mijn humeur af. Soms heb je echt zin om de hardman uit te hangen en maakt het je geen drol uit dat het giet (voor hardlopen idem overigens, gewoon gáán). Soms ben je in een pesthumeur en heb je echt geen zin om dan ook nog weer buiten door de drek te gaan rijden/rennen.
Ik zie een trainer ook niet als vervanging van buitenfietsen, maar als aanvulling.
@ Evianon: dank voor de uitleg, ik kan het me goed voorstellen
[ Voor 53% gewijzigd door Verwijderd op 22-08-2014 11:52 ]
Met A-GPS (Assisted GPS) helpt het andere netwerk om een grove inschatting van de positie te maken of zelfs de posities van de GPS-satelieten door te geven. Het krijgen van een GPS-fix gaat namelijk vele malen sneller wanneer de ontvanger ongeveer weet waar hij zich bevindt of weet waar de satellieten zich bevinden. Zodra van een fix eenmaal sprake is, is de rol van het assisterende netwerk uitgespeeld.LuPo schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:04:
[...]
Ik weet niet of het klopt maar het klinkt plausibel.
Dat is een combinatie van 'natuurlijke' onnauwkeurigheid van GPS, meetintervallen en geluk. Dat maakt hele korte segmenten ook totaal irrelevant. Dan heb je meer aan geluk met de meting dan aan goede benen. Voor een KOM op een kort segment ben je vooral gebaad bij een onnauwkeurig GPS. Doe vervolgens ettelijke pogingen en er zit vanzelf een meting tussen waarbij je zowel bij begin als einde van het segment geluk hebt (jij bent al halverwege en volgens de data begin je net in combinatie met data waaruit blijkt dat je er al bent terwijl je nog maar halverwege bent).BreadFan schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 09:35:
[...]
Nog een dingetje waardoor de GPS onnauwkeurigheid opviel. Op een klimmetje waar we naast elkaar vertrokken en hij op de top in mijn wiel zat, was zijn segmenttijd 4 seconden sneller dan de mijne
Of we doen gezamenlijk mee aan bijvoorbeeld de Germania Klimtocht die op 30 augustus door TCW wordt georganiseerd.Pelle schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:47:
Overigens, ik had havana een berichtje gestuurd over de GoT-meeting op de Heuvelrug, maar in verband met zijn omgegooide vakantieplannen gaat hem het niet lukken om dat nog te regelen. Dus wellicht dat iemand anders zich nog geroepen voelt om een mooie tocht van 100-130km over Heuvelrug en Posbank te organiseren voor zaterdag 30 augustus?
[ Voor 29% gewijzigd door argro op 22-08-2014 11:56 ]
so·wie·so (bw.) 1 hoe dan ook => überhaupt
Het is me nu een stuk duidelijker, dank! Mijn Garmin Edge 800 had de eerste dag echt 2-3 minuten nodig voor hij een fix had. De dagen erna bijna instant. Verklaarbaar door het ontbreken (?) van een A-GPS op de Garmin dus.argro schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:52:
[...]
Met A-GPS (Assisted GPS) helpt het andere netwerk om een grove inschatting van de positie te maken of zelfs de posities van de GPS-satelieten door te geven. Het krijgen van een GPS-fix gaat namelijk vele malen sneller wanneer de ontvanger ongeveer weet waar hij zich bevindt of weet waar de satellieten zich bevinden. Zodra van een fix eenmaal sprake is, is de rol van het assisterende netwerk uitgespeeld.
[...]
Dat is een combinatie van 'natuurlijke' onnauwkeurigheid van GPS, meetintervallen en geluk. Dat maakt hele korte segmenten ook totaal irrelevant. Dan heb je meer aan geluk met de meting dan aan goede benen. Voor een KOM op een kort segment ben je vooral gebaad bij een onnauwkeurig GPS. Doe vervolgens ettelijke pogingen en er zit vanzelf een meting tussen waarbij je zowel bij begin als einde van het segment geluk hebt (jij bent al halverwege en volgens de data begin je net in combinatie met data waaruit blijkt dat je er al bent terwijl je nog maar halverwege bent).
[...]
@Pelle: Mooi verslag. En mooi Sportful setje! Heb 'em zelf ook in Zwart/Yellow Fluo. Hoe zat 'ie?
[ Voor 3% gewijzigd door LuPo op 22-08-2014 12:11 ]
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Prima idee wat mij betreftargro schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:52:
Of we doen gezamenlijk mee aan bijvoorbeeld de Germania Klimtocht die op 30 augustus door TCW wordt georganiseerd.
Ziet eruit als een mooie tocht en ik wilde sowieso nog eens in de buurt van Nijmegen fietsen
Correct, je moet je realiseren dat het GPS-signaal zeer zwak is (vele malen zwakker dan de ruis afkomstig uit het heelal bijvoorbeeld). Met allerlei ingewikkelde fourier(achtige)analyses weet de ontvanger toch dat signaal uit de ruis te filteren. Dat is echter enigszins zoeken naar een speld in een hooiberg. Zodra de ontvanger echter weet waar hij moet zoeken gaat het een stuk vlotter. Iedere satelliet zendt ook de positie van alle andere satellieten mee. De bandbreedte is echter dermate gering dat dit wel even duurt. Zodra 1 satelliet gevonden is, gaat het evenwel vaak vrij vlot. Wanneer je een ontvanger uitzet op plaats X en later weer aanzet op plaats X heb je vaak instant een fix. De ontvanger gaat namelijk in eerste instantie uit van de vorige locatie. Als dat klopt, dan zijn de signalen van de satellieten razendsnel uit de ruis gefilterd. Klopt dat echter niet en bevindt de ontvanger zich dus op locatie Y, dan duurt het langer.LuPo schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 12:10:
[...]
Het is me nu een stuk duidelijker, dank! Mijn Garmin Edge 800 had de eerste dag echt 2-3 minuten nodig voor hij een fix had. De dagen erna bijna instant. Verklaarbaar door het ontbreken (?) van een A-GPS op de Garmin dus.
so·wie·so (bw.) 1 hoe dan ook => überhaupt
Gisteravond ben ik nog met een vriend wezen fietsen die voor het eerst op een (mijn oude) racefiets zat. Dat ging in het begin best aardig, maar na een km of 10 begon hij last te krijgen van het feit dat hij voor het eerst in die positie zat. Kuiten, armen en rug hadden het zwaar. Het rondje duurde dus wat langer dan ik van te voren ingeschat had en we kwamen in het donker thuis

Ook heb ik nog een paar sprintje getrokken en ik blijf me verbazen over hoe makkelijk het snelheid maken gaat ten opzichte van mijn oude fiets. Dat gaat echt zoveel efficiënter. Terwijl mijn maat lopend omhoog ging heb ik een klimmetje hier in de buurt 2x beklommen en daarbij 8 seconden van mijn PR afgereden. Op iets meer dan een minuut is dat toch 10%. Dat gaat zo lekker op de nieuwe fiets, echt genieten.
Ik ben toch malle pietje niet!
Verwijderd
Besteld, dank je voor de tip!The Legend schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 14:14:
Voor de liefhebbers: Castelli Gabba nu in de aanbieding bij Cyclewear. Wees er snel bij nu er nog courante maten op voorraad zijn.
Lekker door de regen rijden, heb ik niet zo veel moeite mee.DDX schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 10:51:
Wat is er mis met gewoon lekker door de regen te rijden ?
Zolang je goede kleding hebt (castelli gabba bijvoorbeeld) gaat het prima.
De fiets naderhand schoonmaken wel
Het lijkt er meer op dat dit hét Stelvio segment is: http://www.strava.com/segments/951992. Overigens kom ik Pelle op dat segment weer niet tegen. Iemand anders die ik volg komt met één rit in beide voor en iemand anders weer alleen in het door jou genoemde segment. Wat ook opvalt is dat beide segmenten op hetzelfde punt afwijken van de weg op de kaart. Beide echter naar een andere kant (tussen Strade Statale 622 en de skiliften). Heeft alles te maken met de oorspronkelijke rit op basis waarvan het segment aangemaakt wordt en afwijkingen t.o.v. de daadwerkelijke route die er in zitten. De ene rit wordt gematcht met het ene segment, de andere met de ander en weer een ander met beide, afhankelijk van de overeenkomstigheidseis die Strava stelt.. Soms heb je ook segmenten waar je een meetfout voor nodig hebt om daar überhaupt voor in aanmerking te komen.BreadFan schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 14:12:
Nice Pelle!Opvallend trouwens dat het complete Stelvio segment (http://www.strava.com/segments/5381525) maar door 156 mensen is gereden?
[ Voor 8% gewijzigd door argro op 22-08-2014 14:55 ]
so·wie·so (bw.) 1 hoe dan ook => überhaupt
Die tip wilde ik ook net gaan gevenThe Legend schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 14:14:
Voor de liefhebbers: Castelli Gabba nu in de aanbieding bij Cyclewear. Wees er snel bij nu er nog courante maten op voorraad zijn.
Gabba voor 99.95, geen geld volgens mij.
En ik denk dat ik dan voor de convertible ga, of is dat minder praktisch dan gewoon nanoflex armstukken erbij?
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Hebben andere merken ook zulke soortgelijke regenbestendige kleding zoals deze Gabba's, maar dan iets voordeliger in de prijs?
Gabba is toch niets meer of minder dan enigszins waterdicht en ademend? Voor de adviesprijs (200 euro voor een Gabba met lange mouwen) koop je ook een jasje met Gore-Tex (of vergelijkbaar). Dan zit je volgens mij beter. Dat is ook ademend, maar dan helemaal waterdicht.RalphvR schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 17:40:
Ik heb ook zitten twijfelen, maar uiteindelijk toch niet gekocht.
Hebben andere merken ook zulke soortgelijke regenbestendige kleding zoals deze Gabba's, maar dan iets voordeliger in de prijs?
so·wie·so (bw.) 1 hoe dan ook => überhaupt
Verwijderd
En ik merk echt een groot verschil met mijn crosser.
Ben veel sneller op snelheid en het gaat ook een stuk soepeler. Qua gevoel scheelt het 1-2 km bij 30km
En bij 39-40 km/h scheelt het wel 3-4km/h
Solo ritjes rij ik nu gemakkelijk een stuk harder 32-33km/h gemiddeld over 40-50km waar ik eerst 30-31 reed.
Dus voor de gene die twijfelen een aero frame en hoge wielen schelen veel !
Of ik had natuurlijk veel meer kunnen gaan trainen

Prima wat mij betreft trouwens.argro schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:52:
[...]
Of we doen gezamenlijk mee aan bijvoorbeeld de Germania Klimtocht die op 30 augustus door TCW wordt georganiseerd.
Zoiets als dit bijvoorbeeld?argro schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 17:44:
[...]
Gabba is toch niets meer of minder dan enigszins waterdicht en ademend? Voor de adviesprijs (200 euro voor een Gabba met lange mouwen) koop je ook een jasje met Gore-Tex (of vergelijkbaar). Dan zit je volgens mij beter. Dat is ook ademend, maar dan helemaal waterdicht.
http://www.goreapparel.eu...fn1=promoBadge&prefv1=NEW
De prijs blijft wel hetzelfde...

'GORE Windstopper X-Lite Plus'
En vergeleken met jasje wat Magic666 noemt zit een gabba toch wel wat beter (strakker) hom je lichaam.
Even kijken hoe het volgende week uitkomt (de sportseizoenen van de kids zijn weer begonnen), maar wanneer het lukt sluit ik me aan[...]
Of we doen gezamenlijk mee aan bijvoorbeeld de Germania Klimtocht die op 30 augustus door TCW wordt georganiseerd.
[ Voor 10% gewijzigd door M@cer op 23-08-2014 10:34 ]
Shut up Legs, keep moving...... - https://www.strava.com/athletes/505504 / www.eigenwijzetriathlon.nl
Windstopper en Goretex zijn wel 2 verschillende dingen toch?DDX schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 09:00:
Gabba zit ook zit ook Gore in verwerkt
'GORE Windstopper X-Lite Plus'
En vergeleken met jasje wat Magic666 noemt zit een gabba toch wel wat beter (strakker) hom je lichaam.
En strakker? Neem je gewoon een maatje kleiner
Klinkt leuk, maar ik zou geïnteresseerd zijn in een groepje van mindere goden. Misschien zelfs beperken to het rijden van de 70km.argro schreef op vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:52:
[...]
Of we doen gezamenlijk mee aan bijvoorbeeld de Germania Klimtocht die op 30 augustus door TCW wordt georganiseerd.
Hello fellow humans
http://www.tritobike.nl/
toevallig net gespot, heb er zelf geen belangen bij FYI HIer heb ik mn smeermiddel Boeshield T9 gehaald
[ Voor 13% gewijzigd door NielsTn op 23-08-2014 13:35 ]
Tesla Model 3 LR DualMotor - AP & FSD | 4800Wp solar panels | 11.4GJ thermal solar panels
Die kwam vandaag goed van pas met wisselende conditiesRoet schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 09:51:
En je hebt een variant met korte mouwen en een convertible variant die erg fijn is voor het wisselende weer wat je in Nederland nog wel eens hebt.
12 graden en 22 graden als temperatuur gehad.
lang/lang vertrokken, onderweg stukje kort/kort gereden (en erg volle zakken
De eerste 2/3 uur was het vrij zonnig, wat daarna helaas omsloeg in een paar heftige buien en verder wat lichte regen. De laatste 2 uur was het gelukkig weer droog. Ik was van huis gegaan in lang/lang en daar was ik wel blij mee. Zelfs met zon vond ik de temperaturen vrij fris..
Van de totale tijd dat ik weg ben geweest (6,45 uur) heb ik 1,25 uur stil gestaan, voornamelijk de weg zoeken met maps op m'n telefoon (niet erg fijn wanneer het hoost van de regen en handen + telefoon zeiknat zijn). Halverwege kwam de het schoenplaatje van m'n ene schoen, en wat later van m'n andere schoen gedeeltelijk los. Waarschijnlijk niet vast genoeg gemonteerd.. Stom genoeg had ik ook geen sleuteltje bij me, dus heb voorzichtig aan gefietst met die loszittende plaatjes, niet erg fijn en veilig..
Het laatste uur was ik wel echt door mijn energie heen (en het eten wat ik mee had was op), dus dat was even afzien. Gelukkig wel de hele 130 km voor de challenge uitgereden, dus ik ben tevreden!
http://www.strava.com/activities/184134039/overview
Best wel dapper dat je dat gewoon even hebt gedaan met ritjes tot 70km in de benenRalphvR schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 18:49:
Vandaag de Gran Fondo 8 challenge gereden. Normaal rij ik afstanden tot de 50-70 km, dus dit was wel even nieuw voor me. Ik had me voorgenomen een rustig tempo van rond de 25 km/u aan te houden, omdat ik niet zeker wist hoe mijn energie aan het einde van de rij zou zijn, uiteindelijk liep dit wel omhoog richting de 30.
De eerste 2/3 uur was het vrij zonnig, wat daarna helaas omsloeg in een paar heftige buien en verder wat lichte regen. De laatste 2 uur was het gelukkig weer droog. Ik was van huis gegaan in lang/lang en daar was ik wel blij mee. Zelfs met zon vond ik de temperaturen vrij fris..
Van de totale tijd dat ik weg ben geweest (6,45 uur) heb ik 1,25 uur stil gestaan, voornamelijk de weg zoeken met maps op m'n telefoon (niet erg fijn wanneer het hoost van de regen en handen + telefoon zeiknat zijn). Halverwege kwam de het schoenplaatje van m'n ene schoen, en wat later van m'n andere schoen gedeeltelijk los. Waarschijnlijk niet vast genoeg gemonteerd.. Stom genoeg had ik ook geen sleuteltje bij me, dus heb voorzichtig aan gefietst met die loszittende plaatjes, niet erg fijn en veilig..
Het laatste uur was ik wel echt door mijn energie heen (en het eten wat ik mee had was op), dus dat was even afzien. Gelukkig wel de hele 130 km voor de challenge uitgereden, dus ik ben tevreden!![]()
http://www.strava.com/activities/184134039/overview
Smaakt het naar meer?
Morgen zelf na 20!! dagen maar weereens op de fiets stappen, kijken of ik nog weet waar de trappers zitten.
[ Voor 3% gewijzigd door Makkelijk op 23-08-2014 19:33 ]
Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa
Cling to truth and it turns into falsehood. Understand falsehood and it turns into truth.

De Easton EA 70. Mooi dark label en zwarte spaken.
Daarnaast extra breed. 622x17,5 ipv 622x14 van mijn oude EA70 2012.
Passen perfect bij de Conti GP4000s II 25mm die hier al even liggen.
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Ik neem aan de langste, anders krijd je DDX niet mee. (Al fietst hij waarschijnlijk eerst via Friesland naar Wageningen). ;-)Taigu schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 22:25:
Welke afstand wordt er gereden met de Germania klimtocht? 160?
Shut up Legs, keep moving...... - https://www.strava.com/athletes/505504 / www.eigenwijzetriathlon.nl
Oude EA 70 '12: 622x14c met GP4000s 23mm
Nieuwe EA 70 '14: 622x17,5c met GP4000s II 25mm
Oud

Half nieuw

Nieuw

Ook gelijk nieuw zadel gemonteerd (Fi'zi:k Antares Carbon Braided) en een BBB-15 bel. Dat had ik al gedaan voordat ik de foto's maakte.
[ Voor 11% gewijzigd door LuPo op 24-08-2014 10:48 ]
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Waarom vervang je de oude ea70's? daar passen ook prima 25mm conti's onder?LuPo schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 07:35:
Vanochtend aan de slag met het vervangen van de wielen. Ook direct nieuwe binnen- en buitenbanden.
Oude EA 70 '12: 622x14c met GP4000s 23mm
Nieuwe EA 70 '14: 622x17,5c met GP4000s II 25mm
Oud
[afbeelding]
Half nieuw
[afbeelding]
Ook gelijk nieuw zadel gemonteerd (Fi'zi:k Antares Carbon Braided) en een BBB-15 bel. Dat had ik al gedaan voordat ik de foto's maakte.
Heb zelf me EA70(2010) net vervangen voor Zonda's omdat me spaken bleven breken en dus voor mij geen EASTONS meer.
Nu vind ik eigenlijk zonde om me ea70 aan de wilgen te hangen,ik vond ze altijd erg lekker rijden. Nu zou ik deze graag gaan gebruiken als slecht weer fiets/reserve of op de tacx(wat zelden gebeurt). Er schijnen standaard straight pull spaken te zijn. Is het mogelijk gewoon een aantal preventief te vervangen? Of kan dit alleen door een expert worden gedaan?
[ Voor 24% gewijzigd door jekker op 24-08-2014 10:18 ]
Spicy!
Dit is mijn derde setje EA70 en nog nooit spaakbreuken of andere problemen gehad. Voor mij zijn het heerlijke wielen, zeker als je steeds 'gratis' kunt wisselen. Ik vervang ze omdat de 25mm bandjes profiteren van bredere velgen. Mijn oude waren 14mm en deze 17,5mm.jekker schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 09:56:
[...]
Waarom vervang je de oude ea70's? daar passen ook prima 25mm conti's onder?
Heb zelf me EA70(2010) net vervangen voor Zonda's omdat me spaken bleven breken en dus voor mij geen EASTONS meer.
Volgens Mantel:
De zijwang van de band wordt stijver, het is mogelijk om met lagere druk te rijden en zowel de aerodynamica als de stijfheid worden beter. Dit voordeel komt vooral tot zijn recht bij 25 mm banden.
Ja dat kan gewoon: http://www.mantel.com/easton-ea70-spaakNu vind ik eigenlijk zonde om me ea70 aan de wilgen te hangen,ik vond ze altijd erg lekker rijden. Nu zou ik deze graag gaan gebruiken als slecht weer fiets/reserve of op de tacx(wat zelden gebeurt). Er schijnen standaard straight pull spaken te zijn. Is het mogelijk gewoon een aantal preventief te vervangen? Of kan dit alleen door een expert worden gedaan?
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Dus iedere leek kan dit?Ja dat kan gewoon: http://www.mantel.com/easton-ea70-spaak
Ik heb geen spaakspanningsmeter etc nodig? ben bang dat ik ik de boel verknoei, maar heb ook geen zin om iedere x naar de fietsen maker te moeten zodra ik 300km heb gereden.
Btw nu paar X met de Sportful bodyfit zeem gefietst, maar ik moet zeggen "dat ding is fenomenaal!". Beter dan mn total comfort
[ Voor 0% gewijzigd door jekker op 24-08-2014 13:25 . Reden: spelfoutjes ]
Spicy!
Route uitgestippeld, van de week nog snel wat beenstukken en overschoenen gehaald, en het moest dan eindelijk gebeuren, 130km in 1 rit.
Bij de start, super mooi weer, en dus de overschoenen / beenstukken thuis gelaten, genoeg drinken mee en wat powerbars. We waren met zijn 3-en en het eerste uur ging heel soepel. Toen kregen we een bui over ons heen van 30 min ongeveer. Het was toen flink afgekoeld en het duurde toch even voor we weer droog waren, gelukkig was dat de enige bui, en brak het zonnetje weer door, waardoor het best aangenaam was in het restant van de rit. De eerste drie uurtjes gingen eigenlijk wel lekker maar daarna begon toch de vermoeidheid toe te slaan. De medefietsers waren een stuk fitter (fietsen ook al een stuk langer) en dat kon ik wel merken
Het laatste uur was echt bikkelen, harder als 23 ging het echt niet meer, maar we hebben het gehaald! Gemiddeld 24,6 over 136 kilometer. Ik ben tevreden
http://www.strava.com/activities/184235701
Vanmorgen de kater eruit gefietst met een rondje van 24km wat ik al eerder heb gefietst. Wel meer van 2km/h verhoging van mijn gemiddelde ruim 26km/u gemiddeld nu.

Morgen maar weer proberen.
In case of fire: Git commit, git push, leave building | AlpenCams
Staar je niet blind op gemiddeldes, ga eerst gewoon rustig de afstand verhogen.Equator schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 14:24:
Netjes hoor 130km.. Ik hou het nog wel even bij stukjes tot 30km
Vanmorgen de kater eruit gefietst met een rondje van 24km wat ik al eerder heb gefietst. Wel meer van 2km/h verhoging van mijn gemiddelde ruim 26km/u gemiddeld nu.
#36
http://www.strava.com/activities/184310821
Dat zeg ik niet.jekker schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 13:22:
[...]
Dus iedere leek kan dit?
Ik heb geen spaakspanningsmeter etc nodig? ben bang dat ik ik de boel verknoei, maar heb ook geen zin om iedere x naar de fietsen maker te moeten zodra ik 300km heb gereden.
Mooi om te horen. Heb ook zo'n bibshort gekocht (Zwart/Fluo geel). Ik heb hem nog niet gebruikt omdat ik een nieuw zadel had gemonteerd en wilde testen hoe deze zat. Dan moet je natuurlijk niet ook een nieuwe broek gaan proberen. Dus ik heb gisteren en vandaag even een rondje met een van m'n Assos Uno bib's gefietst.Btw nu paar X met de Sportful bodyfit zeem gefietst, maar ik moet zeggen "dat ding is fenomenaal!". Beter dan mn total comfort. Die aanbieding bij cyclewear was echt geweldig (50euro) nu spijt dat ik er maar een besteld had voor die prijs. Ga er zeker 2 extra bestellen dan betaal ik maar wat meer, ze zijn het zeker waard.
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Bedankt! En het smaakt zeker naar meer. Komende weken ben ik van plan meer ritjes van langere afstand te maken, meeste rond de 80-100 met uitstekers naar de 120, om zo m'n lange afstand te verbeteren.Makkelijk schreef op zaterdag 23 augustus 2014 @ 19:33:
[...]
Best wel dapper dat je dat gewoon even hebt gedaan met ritjes tot 70km in de benen
Smaakt het naar meer?
Morgen zelf na 20!! dagen maar weereens op de fiets stappen, kijken of ik nog weet waar de trappers zitten.
Hmm, ik ben eigenlijk ook wel benieuwd. Ik fiets op het moment met twee shorts: 1 van Pearl Izumi en 1 van AGU. Met de zeem van pearl izumi voel ik na 2 uur wat ongemak en met de zeem van agu pas na 5/6 uur. Agu was btw veel goedkoper, maar is waarschijnlijk veel comfortabeler doordat de zeem bijna zo dik als een luier is (niet erg charmant btw)LuPo schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 15:36:
[...]
Mooi om te horen. Heb ook zo'n bibshort gekocht (Zwart/Fluo geel). Ik heb hem nog niet gebruikt omdat ik een nieuw zadel had gemonteerd en wilde testen hoe deze zat. Dan moet je natuurlijk niet ook een nieuwe broek gaan proberen. Dus ik heb gisteren en vandaag even een rondje met een van m'n Assos Uno bib's gefietst.
Moraal van het verhaal: ik ben eigenlijk wel op zoek naar een short die écht kwalitatief goed is én comfortabel. Misschien dus ook maar deze van Sportful die jullie noemen proberen.
Op de terugweg wel waterhappen van je voorganger natuurlijk
Na een maand niet te hebben gefietst door last van m'n knie was het toch een riskante zet om een tijdrit te rijden
Het waren drie rondjes met een totale afstand van ~17km en we reden met z'n vieren. Om de 45 seconden vertrok er een groep met een motor voor zich. Het waaide flink in de polder, recht in onze bakkes. Constante hartslag van 185-190 gehad, dat heb ik dit jaar nog nooit gehaald, ook niet bij sprints. Een half uur lang volle bak. Na de eerste ronde begon het ook nog eens te regenen en waren de kasseien in het dorp glad, dus rustig door de bochten. Uiteindelijk 35.1 km/h gemiddeld gereden en 18de geworden van de 21. De echte mannen reden dik boven de 40 gemiddeld, dat is nog net iets te hard voor ons
Ik ga deze week (maandag) ook eindelijk voor een nieuwe fiets kijken. Ik heb de criteria al bijgesteld en kom op deze twee fietsen uit: Wilier GTR of Wilier Zero.9. Allebij carbon en Ultegra of Force afgemonteerd.
Prijsverschil is bijna €400 maar als de Zero.9 mooier en toch wat beter rijdt is dat te verwaarlozen ^^.
Onder de Zero.9 zitten Mavic Ksyrium Equipe S wielen. En onder de GTR Fulcrum Racing Sport (dus Racing 7). Als de mogelijkheid er is neem ik inplaats van de Mavic wielset, Fulcrum Racing Quattro. De Quattro's zien er toch weer wat mooier uit met de iets hogere velg en ik lees daar veel goede berichten over. Er wordt ook een bikefitting gedaan dus dat zit allemaal wel goed. Bij de fiets zitten ook twee servicebeurten inbegrepen. Moet alleen nog voor andere schoenen kijken als ik SPD-SL pedalen neem. Nu rijd ik nog op MTB pedalen en die schoenen zijn weer niet geschikt voor SPD-SL schoenplaatjes.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1

verklaart ook de hoge /hr
Zou ook eens naar speedplay pedalen kijken, als je knie problemen hebt.Moet alleen nog voor andere schoenen kijken als ik SPD-SL pedalen neem. Nu rijd ik nog op MTB pedalen en die schoenen zijn weer niet geschikt voor SPD-SL schoenplaatjes.
Spicy!
Ja het was een gok haha.jekker schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 20:30:
Na een maand niet fietsen meteen een tijdrit fietsen.
best knap maar ook risky
verklaart ook de hoge /hr
[...]
Zou ook eens naar speedplay pedalen kijken, als je knie problemen hebt.
Over speedplay heb ik ook al wat gelezen. Maar ik denk dat het knieprobleem kwam door de GoT IJselmeer ronde. Was gewoon te ver en nu heb ik ook geen last meer. Was iets van een ontsteking denk ik, maandje rust heeft toch goed geholpen
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
Na 3 weken (werk, weer, bier drinken als excuus) vandaag weer eens opgestapt. Eerst via een enorme omweg van het huis waar ik momenteel op de katten pas naar mijn eigen huis om m'n nieuwe PC in elkaar te knutselen. Dat was wel gezegd een enorme K rit. http://www.strava.com/activities/184688082. Gem 25,7km/u

Terugrit paar uur later was de wind volledig verdwenen, maar met wat wilskracht toch 30,6 er uit geperst. http://www.strava.com/activities/184849843. Eigenlijk ook veel te laag gezien mijn hoge hartslag. Ja, 3 weken hakt er in. En tripels ook.
LuPo: Strakke wieltjes
Pelle: Beetje laat, maar mooi verslagje! Lekker ritje, leuk verslagen met foto's, en jaloersmaken
[ Voor 6% gewijzigd door Makkelijk op 24-08-2014 21:21 ]
Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa
M@cer schreef op zondag 24 augustus 2014 @ 00:07:
[...]
Ik neem aan de langste, anders krijd je DDX niet mee. (Al fietst hij waarschijnlijk eerst via Friesland naar Wageningen). ;-)
Vandaag erg klein rondje voor mijn doen gefietst.
Kwam vlak nadat ik rit begonnen was groepje tegen van hetiskoers.nl en daarmee opgefietst.
Onderweg m'n pr op kopje van bloemendaal iets scherper gezet
En dat op m'n slechtweer fiets, binnekort dus maar ff met goed weer die kant op om top 100 te rijden
Prima hotel in Durbuy. Lag relatief wat lager, dus begin van de dag meteen beginnen met wat klimmen en einde van de dag als toetje lekker afdalen naar het hotel.

Toppunt was dag 2, met 110 kilomters. Volgens Strava een sufferscore van 213!
Dag 1; http://www.strava.com/activities/181951029
Dag 2; http://www.strava.com/activities/182400071
Dag 3; http://www.strava.com/activities/182837719
Verslavend dat fietsen (en vooral dat klimmen), kan niet wachten om in het voorjaar volgend jaar weer paar dagen naar de Ardennen/Frankrijk te gaan!
Had ook een GoPro kunnen lenen, dus nog even goed de beelden terugkijken en er misschien een leuk filmpje van maken.

[ Voor 9% gewijzigd door borstel op 24-08-2014 22:17 ]
Gisteren en eergisteren hetzelfde stuk gereden. Eergisteren om nog even de oude wielen en banden te voelen en om het nieuwe zadel te testen. Het zadel bevalt wel.
Gisteren de nieuwe wielen getest. Wow wat een verschil! Ze rollen veel soepeler dan mijn oude set. Ook is 25mm veel comfortabeler over slecht wegdek. Ik ben er super blij mee!
En de snelheid is ook omhoog gegaan. Eergisteren 30,4 gemiddeld, gisteren 31,9.
[ Voor 8% gewijzigd door LuPo op 25-08-2014 07:20 ]
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
Read the code, write the code, be the code!
Van ruim 1200m afdalen tot 575m. We zagen 's ochtends dat het erg druk was op de weg dus we zijn pas rond 17.00 weg gegaan. In het begin is het nog wat vlak, maar rond 7 minuten gaat het naar beneden. Aan het einde zagen we dat ze bezig waren met de wegbelijning. Dit zou nog wel eens vervelend kunnen worden met het klimmen, want auto's kunnen ons niet goed inhalen doordat er pionnen op de weg staan. Maar net toen we weer omhoog gingen waren ze bezig om alles weg te halen
Beklimming naar Hintertux stond ook nog op het programma, maar de week zat zo vol dat dat niet gelukt is.
In case of fire: Git commit, git push, leave building | AlpenCams
Na de pont bij schoonhoven (€ 0,68 voor de overtocht) ging het gieten (ondanks de voorspellingen), ik ben niet gestopt maar gewoon blijven rijden. Voor de volgende keer overschoenen overwegen, rijden met water in je schoenen is niet fijn, de rest was weer snel droog.
Bijkomend voordeel, spontaan deed mijn Cadans meter het ook, zodat ik nu ook weet hoe hoog die is.
http://www.strava.com/activities/184604767
@borstel Mooie foto's van de Ardennen, mooie omgeving om te fietsen.
Hello fellow humans
http://www.strava.com/activities/184277522
Haha nice! Ik heb met het rondje rond Rotterdam met de tweakers vorige maand mijn langste rit tot nu toe gemaakt (http://www.strava.com/activities/174307476, 135 km). Ik was aan het eind ook wel goed kapotBreadFan schreef op maandag 25 augustus 2014 @ 10:22:
Leuk te lezen dat de mensen die hier voor hun eerste lange tocht gaan (Gran Fondo) hetzelfde ervaren als ik vorige maand. Normaal rondjes van 50 kilometer, nu voor de 130. Rustig beginnen en op het eind gewoon elke kilometer harkenIngehaald worden door een man in pak op een herenfiets (yup, that happened
). Zelf weet je dat je er al 120 km op hebt zitten, maar dat staat niet op je voorhoofd geschreven. En toch interesseerde het me op dat moment geen reet.
Verwijderd
En de strava link https://www.strava.com/activities/185082474
[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 25-08-2014 13:17 ]
Ondanks dat dit geen fietsvakantie was toch 5 ritjes van 60-85 km gemaakt in 12 dagen, en uiteraard ook een keertje de Ventoux opgereden. Door m'n pfeiffer moest ik het wel rustig aan doen, dus rustig in D2 omhoog gereden vanuit Malaucene in 1.50.
Rit 1: Buis - Col de Fontaube - Col des Aires - Pas du Ventoux - Col de Veaux - Buis. 80 km / 1200 hm
Rit 2: Buis - St. Auban - Gorge d'Aulan - Col de Macuègne - Col des Aires - Buis 82 km / 1300 hm
Rit 3: Entecheaux - Malaucene - Mt. Ventoux - Malaucene - Mollans - Buis 80 km / 1800 hm
Rit 4: Buis - Col d'Ey - Col de Soubeyrand - Col de Peyruergue - Buis. 60 km / 1200 hm
Rit 5: Buis - Col de Propiac - Faucon - Col de Suzette - Col de la Chaine - Malaucene - Col de Veaux - Mollans - Buis. 79 km / 1550 hm
[ Voor 39% gewijzigd door havana op 25-08-2014 14:07 ]
Daarom bouw ik het gewoon rustig op, zodat je een mooie snelheid aan kunt houden gedurende de hele rit.BreadFan schreef op maandag 25 augustus 2014 @ 10:22:
Leuk te lezen dat de mensen die hier voor hun eerste lange tocht gaan (Gran Fondo) hetzelfde ervaren als ik vorige maand. Normaal rondjes van 50 kilometer, nu voor de 130. Rustig beginnen en op het eind gewoon elke kilometer harkenIngehaald worden door een man in pak op een herenfiets (yup, that happened
). Zelf weet je dat je er al 120 km op hebt zitten, maar dat staat niet op je voorhoofd geschreven. En toch interesseerde het me op dat moment geen reet.
Sinds 2 maanden rondjes 50-60-70-80 en pas geleden 90km gemaakt. Woensdag ga ik bij mijn ouders, in Overijssel, voor een ritje 95km met 550-600hm.
Die Gran Fondo komt vanzelf..
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19

Link: http://cyclewear.eu/caste...k-yellow-fluo-p-3750.html - €90
[ Voor 47% gewijzigd door LuPo op 19-03-2015 09:19 ]
4620 Wp PV ZZO 52° | VW Golf Variant 1.5 TSI '19
[ Voor 20% gewijzigd door glrfndl op 27-08-2014 13:22 ]
Prepare for unforeseen consequences
En het hek is van de dam..... de eerste proef is gestart.
En als het betekent dat wielrenners de weg op mogen dan is het misschien niet eens zo erg ;-)
Verwijderd
Maar goed, gelukkig speelt dit lumineuze 'idee' vooralsnog alleen in dat achterlijke Friesland.
Als de wielrenners zich over het algemeen nou gewoon een beetje gedragen, en de tragere fietsers gewoon een beetje uitkijken in plaats van het hele fietspad innemen is er toch niets aan de hand? Laat ieder lekker zijn ding doen, laat je niet opfokken door een paar debielen (zowel bij de wielrenners als de andere weggebruikers) en kijk zelf een beetje uit. Leef en laat leven. Maarja, leg dat bepaalde mensen maar eens uit, het woord "relaxed" zit bij sommigen niet in het woordenboek.
En die bel waar men altijd weer over zeurt, je kan natuurlijk niet met een bel koersen en ik ga ook echt niet voor elk trainingsritje een bel op m'n fiets schroeven om hem erna weer af te halen. Met een vriendelijk-doch-dringend "pardon" roepen met een bedankje als je langskomt lijkt me vrij weinig mis. Als je een beetje de goede wegen uitzoekt heb je er ook niet zo'n last van.
Dat doe je dan best netjes. Jij vindt jezelf toch een anti-klimmer? Als je die in 1:50 omhoog rijdt dan heb je volgens mij alsnog dik 11km per uur gereden op een klim van ruim 20km met 7,5%. Dat gaat mij echt niet lukken in D2havana schreef op maandag 25 augustus 2014 @ 13:53:
Ondanks dat dit geen fietsvakantie was toch 5 ritjes van 60-85 km gemaakt in 12 dagen, en uiteraard ook een keertje de Ventoux opgereden. Door m'n pfeiffer moest ik het wel rustig aan doen, dus rustig in D2 omhoog gereden vanuit Malaucene in 1.50.
Ik heb er nu 4 ritjes mee gereden, en hij zit echt heerlijk. Beste broek die ik tot nu toe heb gehad (referentie: Castelli Garmin bib (Kiss3), Pearl Izumi, Craft, Shimano). Bijbehorende shirtje is ook fijn trouwens, zit lekker strak om de bovenarmenLuPo schreef op maandag 25 augustus 2014 @ 19:46:
Wie nog een setje Sportful Bodyfit Pro maat M wil:
[afbeelding]
Link: http://cyclewear.eu/sport...ic-black-fluo-p-3855.html - €50
Toch benieuwd waarom je niet met een bel kan koersen... zo zwaar is zo een bel niet, in de weg zitten doet ie ook niet.....Evianon schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 10:31:En die bel waar men altijd weer over zeurt, je kan natuurlijk niet met een bel koersen en ik ga ook echt niet voor elk trainingsritje een bel op m'n fiets schroeven om hem erna weer af te halen. Met een vriendelijk-doch-dringend "pardon" roepen met een bedankje als je langskomt lijkt me vrij weinig mis. Als je een beetje de goede wegen uitzoekt heb je er ook niet zo'n last van.
En juist die vriendelijke-doch-dringende "pardon" zorgt ervoor dat mensen zich kapot ergeren aan wielrenners... het komt gewoon "aso" over.
Kom ik thuis en zie ik dat strava geen zin had om segment te matchen...
Dus maar even case ingeschoten bij strava en die hebben het gefixt.
http://www.strava.com/act...28781/segments/4338030930
Redelijk op de max gereden aan m'n hartslag te zien
En ja weinig andere mensen die segment hebben gedaan, maar leukere KOM dan sprintje van 200 meter ergens.
Nja, ik blijf gewoon bellen tot ze me er voorbij laten, maar zeker groepen met (vaak oudere) personen die aan het fietsen zijn vaak lastig in te halen.
Een anti-klimmer is misschien overdreven, maar een superklimmer ben ik zeker niet. Ik kan door veel training en goed lijnen een redelijk tempo bergop ontwikkelen. Met de nadruk op redelijk.Pelle schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:05:
[...]
Dat doe je dan best netjes. Jij vindt jezelf toch een anti-klimmer? Als je die in 1:50 omhoog rijdt dan heb je volgens mij alsnog dik 11km per uur gereden op een klim van ruim 20km met 7,5%. Dat gaat mij echt niet lukken in D2
Jawel, ik zou dan ook pisnijdig op je reageren (ik roep altijd direct "GEBRUIK JE BEL! ". Als ik met iemand fiets en die doet dat, dan verzoek ik hem ook vriendelijk mij voortaan te laten bellen.Evianon schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 10:31:
Tsja, komt denk een
Met een vriendelijk-doch-dringend "pardon" roepen met een bedankje als je langskomt lijkt me vrij weinig mis.
Roepen op de fiets is altijd asociaal. Want "pardon meneer, mevrouw zou ik er even langsmogen" daar heb je geen tijd voor dus meer dan een woord is het niet.
En niet kunnen koersen met een bel.... ik begrijp hem niet
[ Voor 3% gewijzigd door Makkelijk op 26-08-2014 11:42 ]
Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa
Sowieso zijn fietsbellen een geweldige uitvinding die sommige mensen maar willen ontkennen. Briljant hoeveel vriendelijker een fietsbel is dan een claxon, had ik maar een vriendelijk klinkende toeter op de autoBertP schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:43:
Je kan toch ook even afremmen als je iemand wil passeren? En dan het even keurig vragen (en rustig inhalen) ipv PARDON te bleeeren als je er 30 meter achter fietst. Als je dat niet wil moet je maar een fatsoenlijke bel kopen en rekening houden met anderen. Dat is voor alle partijen het beste.
Overigens zijn er nog veel meer fietsers zonder fietsbel dan wielrenners dus wat dat betreft is het absoluut geen wielrennersissue
[ Voor 13% gewijzigd door Makkelijk op 26-08-2014 11:46 ]
Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa
TrueMakkelijk schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:43:
[...]
Sowieso zijn fietsbellen een geweldige uitvinding die sommige mensen maar willen ontkennen. Briljant hoeveel vriendelijker een fietsbel is dan een claxon, had ik maar een vriendelijk klinkende toeter op de auto. Overigens zijn er nog veel meer fietsers zonder fietsbel dan wielrenners dus wat dat betreft is het absoluut geen wielrennersissue
Als je je gewoon netjes gedraagt is er niet zo veel aan de hand, een uitzondering daargelaten. Ik ging laatst echter voor het eerst met een collega van een bekende fietsen en die begon na 5 minuten al met "tering opa en tyfus bejaarden" te schreeuwen als ze (in zijn beleving) niet snel genoeg weg waren. Tja...
Pfeiffer is a b*tch. Je kan het zwaar hebben of minder zwaar, maar luisteren naar je lichaam is een must. Mn neef luisterde niet naar zn lichaam en heeft er nu chronisch last van en komt er nooit van af. Ik had het zwaar te pakken maar heb gewoon mn lichaam in rust mode gezet en was er redelijk snel vanaf.havana schreef op maandag 25 augustus 2014 @ 13:53:
Ondanks dat dit geen fietsvakantie was toch 5 ritjes van 60-85 km gemaakt in 12 dagen, en uiteraard ook een keertje de Ventoux opgereden. Door m'n pfeiffer moest ik het wel rustig aan doen, dus rustig in D2 omhoog gereden vanuit Malaucene in 1.50.
Dus kudo's dat je toch zulke stukken nog pakt (je conditie was natuurlijk wel beter bij aanvang van je pfeiffer dan die van mij).
Dat werkt echt niet, vooral niet in een groep. Beste is gewoon een kleine bel monteren en bijtijds beginnen met 1 bel, vaak horen ze die wel. Behalve die oude fossielen, voor die mensen moet je een paar keer extra bellen en soms wat vertragen. Ik heb nooit mensen die boos zijn dat ik bel en er dan langs ga (maarja ik rij ook geen 40+BertP schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:43:
Je kan toch ook even afremmen als je iemand wil passeren? En dan het even keurig vragen (en rustig inhalen) ipv PARDON te bleeeren als je er 30 meter achter fietst. Als je dat niet wil moet je maar een fatsoenlijke bel kopen en rekening houden met anderen. Dat is voor alle partijen het beste.
Overigens zou ik alsnog graag hebben dat automobilisten vaker even kort claxoneren voor ze aan hun inhaalactie beginnen. Had er zondag een paar die dat heel beschaafd deden en dat is een stuk prettiger dan een die plotseling langszoeft.Makkelijk schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:43:
Sowieso zijn fietsbellen een geweldige uitvinding die sommige mensen maar willen ontkennen. Briljant hoeveel vriendelijker een fietsbel is dan een claxon, had ik maar een vriendelijk klinkende toeter op de auto.

Soms komt een auto nog vlak langs, maar na inhalen zie je dan meestal nederlands kenteken.
Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa
Verwijderd
Niks zo irritant als mensen die maar roepen om er langs te mogen, meestal ook nog op een intimiderende manier. Want we moeten natuurlijk met ons bejaardengroepje op de racefiets wel door blijven fietsen met 26kmh gemiddeld..


Shut up Legs, keep moving...... - https://www.strava.com/athletes/505504 / www.eigenwijzetriathlon.nl
Verwijderd
Ik kan me, op basis van het gedrag dat ik om me heen zie, echt levendig voorstellen dat mensen een hekel hebben aan 'de' gemiddelde wielrenner, die zich inderdaad asociaal gedraagt. Helaas lijden de goeden daar ook onder.
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 26-08-2014 13:24 ]
Same here, ik heb hem om de zadelpen. Ik heb alleen twee zadelpennen (gewone en tijdrit houding pen), en dus steekt de bel elke keer gewoon over naar de andere zadelpen. Zeker 2m werk.Verwijderd schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 12:59:
Mijn eigen tolerantie voor wielrenners wordt overigens ook vaak op de proef gesteld. Koop gewoon een bel, denk ik dan. De enige situatie waarin je géén bel zou hoeven te gebruiken, is tijdens een wedstrijd op een afgesloten parcours. In alle andere situaties is het niet alleen nuttig, maar ook nog eens verplicht om een bel te hebben. De argumenten tégen zijn ook onzinnig. Dat het er niet uit ziet, is geen argument. Dat het meer weegt, evenmin (die vette bierpens van je eraf trainen scheelt veel meer dan die 25 gram van die bel). En dat het moeilijk te verwijderen is...sja, ik heb zelf een el cheapo BBB-belletje, en dat zit gewoon met een rubberen ringetje/elastiekje. Is letterlijk 3 seconden werk om die te (de)monteren.
Gewoon even 'pingping', mensen gaan rustig aan de kant, en een korte vriendelijke 'dank je wel!!' als je voorbij rijdt. Kost geen moeite, scheelt een hoop ergernis. En wat ik me afvraag, ik fiets 90% van mijn tijd eigenlijk op plekken waar niet zo veel auto's komen (regio Nijmegen). Waar hebben jullie zo'n last van asociale automobilisten dan?
Makkelijk schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:40:
En niet kunnen koersen met een bel.... ik begrijp hem niet
Een trainingskoersje gaat misschien nog, maar ik rij zelf bij de elite/beloften en ze zien je daar al aankomen bij een wedstrijd met een fiets met bel erop. Als je je fiets precies op 6.8 kilo en aardig gestroomlijnd hebt, laat je er natuurlijk geen bel op zitten. De KNWU is ook altijd erg streng met wat er aan je fiets zit of hangt, ik vermoed dat een bel eraf moet. Het zal ook wel een leuk geluid geven met 50km/u over de kasseienMagic666 schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 11:11:
[...]
Toch benieuwd waarom je niet met een bel kan koersen... zo zwaar is zo een bel niet, in de weg zitten doet ie ook niet.....
En juist die vriendelijke-doch-dringende "pardon" zorgt ervoor dat mensen zich kapot ergeren aan wielrenners... het komt gewoon "aso" over.
Maar 2x per week een bel eraf schroeven en er weer opzetten is me eigenlijk teveel moeite voor die 2 mensen waar ik niet langs kom zonder seintje, zondag in 160 km welgeteld 2x "pardon" moeten roepen. Dat is dan in de Randstad, als je een beetje handige routes uitzoekt gaat het (in mijn ervaring) prima.
Als je wat afremt als je iemand gaat inhalen en dus niet puur rijdt om een zo hoog mogelijk Strava gemiddelde neer te zetten lijkt een vriendelijk (maar nog steeds wel een beetje dringend, want anders kun je het 5x zeggen) "pardon" me toch wel prima, zelden negatieve reacties van andere weggebruikers. Zelf knijp ik ook altijd even in de remmen als ik zie dat de weg 50 meter verder wat breder wordt, of dat ik even een stukje parkeervak kan pakken om in te halen o.i.d., waardoor de ander ook niet opzij hoeft. Juist het beginnen met bellen op 100 meter afstand en dan door blijven bellen tot je er langs bent vind ik zelf storend.
Zo'n belletje die er in 3 seconden op en af gaat met een rubbertje is misschien wel nice to have, zal binnenkort eens kijken of zoiets op m'n stuur past. Toch blijft een belletje op een racefiets een beetje een tourrijders gevoel hebben
Verwijderd
Regio Rotterdam. Ik rijd mijn rondjes vaak ten noorden van de stad (omgeving Delft/Zoetermeer) of meer naar het oosten (Gouda/Groene Hart/Schoonhoven etc.). Regelmatig dat je daar bij bruggetjes of kruisingen automobilisten tegenkomt die je gewoon geen voorrang verlenen. Je hebt als wielrenner gewoon minder goodwill bij veel mede-weggebruikers en dat komt helaas door het asociale gedrag van veel wielrenners.ybastiaans schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 13:25:
[...]
Waar hebben jullie zo'n last van asociale automobilisten dan?
Verder ga ik me niet in de bel discussie mengen, die is in de afgelopen 17 delen al vaak genoeg voorbij gekomen
Raar... Is zo gek nog niet
Verwijderd
Maar zodra je iets anders dan officiële koersen rijdt, met andere woorden: zodra je aan het verkeer deelneemt op de openbare weg, is een fietsbel wettelijk verplicht. En als je wedstrijden gaat rijden op de (niet-afgesloten) openbare weg, dan heet zoiets gewoon een illegale straatraceTsjilp schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 13:34:
Bij officiële koersen mag je geen loszittende onderdelen (op een bidon na) hebben. Een bel mag dus niet.
Raar... Is zo gek nog niet
Zoals hierboven gezegd misschien goed om niet in herhaling te vallen. Jammer dat FlitsFlits er niet meer is, die had deze discussie met een ongenuanceerde opmerking afgerond
Aan de andere kant zie ik ook steeds strava-linkjes voorbij komen met 'gemiddelde x over afstand y', iets wat me als vaste lurker van dit topic niet meer interesseert. De fietsvakanties en verslagen vind ik wel weer heel boeiend om te lezen, inclusief het beeldmateriaal.
Dus.. wie draagt er hier nog geen helm? * Roet rent fietst
Dit topic is gesloten.