Alleen een stekkerblok?
Als ik de officiële instructies aan hou, is het:
[list=1]
• Handschoenenkastje demonteren (8 schroeven, 1 bout, lampje, slot en oplaadpunt zaklampje moeten los)
• Bekleding voetenruimte los (nog 2 extra schroeven)
• Luchtkanaal voetenruimte los (2 borgpennen die amper bereikbaar zijn)
• Relaisframe los
• Dragerframe comfortmodules los (waar o.a. de startonderbreker-, raambedienings-, cruisecontrol-, knipperlicht- en ruitenwissermodule in zit)
• Als je pech hebt, moeten van de bovenstaande modules nog enkele stekkers los
• Achterop het verwarmingshuis, volledig buiten zich, de afdekkap los maken
• Oud filter eruit (makkelijk)
• Nieuw filter erin, wat aanzienlijk moeilijker is, want er is geen recht pad mogelijk. Het filter moet onder een hoek in de ruimte geschoven worden. Om die reden zitten in het frame van het filter 3 plekken waar je het kan buigen/breken, zodat je wel de bocht kan maken.
• Afdekkap op de tast terugplaatsen (hopen dat het filter er helemaal in zit, anders gaat het nooit lukken)
• Alles weer terugbouwen (wat in de regel meer tijd kost dan demonteren)
Als je mazzel hebt, zit er geen extra versteviging bij het handschoenenkastje en is de ruimte redelijk open nadat het luchtkanaal is weggehaald. Heb je pech, dan zit er een verstevigingsbalk die gelast is en dus niet weg te nemen (dit is bij mijn cabrio het geval):

Dat ding heeft scherpe randen en zit gigantisch in de weg. Bovendien is het demonteren van het luchtkanaal een stuk moeilijker, aangezien die in die balk zit. Sowieso is deze foto sprekend, je ziet direct hoe bizar weinig ruimte er daar is.
Kortom, als je mazzel hebt, ben je met een half uur klaar, maar minimaal een uur is realistischer... En dat allemaal terwijl je ondersteboven half buiten de auto en in de auto ligt, met je hoofd in de voetenruimte, je rug op de stoel en dorpel en je kont zwevend in de lucht. (rugpijn gegarandeerd)
Dan snap je ook waarom bij de E36 het interieurfilter zelden vervangen wordt tijdens een beurt...
Ik kan me eerlijk gezegd niet voorstellen dat het bij een andere auto nog moeilijker kan zijn.
ps. ik snap dat het uitnemen van het handschoenenkastje zelf als niet heel spannend klinkt. Bij de Yaris van m'n vriendin pak ik die er bijv. zo uit en kan ik vervolgens het filter verwisselen. Maar bij de E36 moet je echt een deel van het dashboard demonteren hiervoor.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier